Stílusos negatív karakterek animékben

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

Muraki-samaaaaaaaaaaaa~ ::daisuki:: kihagytam az egyik főkedvencem^^
nameg sztem kihagytam Envy-t *__________* ő stílusosan jóképű és gonosz ^o^> és milyen kis kawaii/kakkoi abban a fekete miniszoknyában ::daisuki::
Avatar
doser
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2005.12.06. 13:35

Hozzászólás Szerző: doser »

Xellos egyszerűen zseniális!!
Avatar
Xellosgirl
Profi
Profi
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2005.12.17. 12:19

Hozzászólás Szerző: Xellosgirl »

Egyetértek.
XELLOS nagyon ari!
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Hu... így a Bebop végéről jutott eszembe, hogy a listámból teljesen kifelejtettem Vicious papát, aki pedig úgy általában az egyik legkúlosabb negatív figura, aki animében valaha is felbukkant. (Aki képes ilyen "becenéven" futni, egy randa dög madárral a vállán rohangálni, és mindehhez fapofát vágni, az már alapból csak kúlos lehet. xD Wakamoto Norio hangja és az összes többi már csak plusz. :D)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Echlair
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2005.11.18. 13:58
Tartózkodási hely: Planet Medeya (bárcsak úgy lenne...)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Echlair »

én Naraku-tól meg Phibirizzo-tól leszek rosszul... :oops:
az igazság végül mindig győzedelmeskedik.
tehát aki túléli, annak van igaza...
HALÁLCSAPÁS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
-Amelia
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Mufurc: Igazad van neki is muszáj helyet szorítani a toplistán ^^ Vicious tényleg cool.
Eclair írta:én Naraku-tól meg Phibirizzo-tól leszek rosszul...
OFF: Ez imho a "negatív animeszereplők" topicba való post... Ide épp az olyanokat gyűjtjük, akik "gonoszak", mégis imádjuk őket ^^
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

stílusos Ritsu-sensei a lovelessből^^ imádni valóan gonosz^^ (főleg amikor Soubival ... tom.. kicsik is vannak a fórumon xD)
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

AKinek van stílusa, szerintem egyrészt a névadóm, Xellos a slayersből. Nagyon sajátos, tipikusan olyan, aki csak az eszére hallgat. Másrészt Spyke a Cowboy Bebopból nagyon ott van a szeren.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

Xellos -nak télleg van saját stílusa :D mert bármilyen baj van állandóan mosolyog ami annyit jelent hogy nincs probléma... de ha a szája lefelé konyul akkor valami rossz fog történni^^"
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Xell írta:AKinek van stílusa, szerintem egyrészt a névadóm, Xellos a slayersből. Nagyon sajátos, tipikusan olyan, aki csak az eszére hallgat. Másrészt Spyke a Cowboy Bebopból nagyon ott van a szeren.
Xellnél is sztem rozog a léc, de most nem azért: Spike mióta "stílusos negatív karakter"? O_o a stílusos még oké, de hogy negatív...? o_o sztem nem volt igazán negatív...
Avatar
emmu
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2005.12.08. 20:19

Hozzászólás Szerző: emmu »

Minden negatív szereplőnek van stílusa!
Szerény véleményem a következő:
A "jó hősök", vagy "jó főszereplők" mind egyforma személyiségi jegyeket hordoznak. Túlságosan kiismerhető a természetük, ezáltal könnyen unalmassá is válhatnak. Ezzel szemben a "negatív hősök" sokkal kiforrottabb "személyiségek". Tudnak meglepetést okozni a nézőnek. Sokszor titkozatosak, és sok ember (én legalábbis biztos, de nem tudom ki hogy van vele) szerintem vonzódik a titokzatos emberekhez - anime szereplőkhöz :!:
"Isten szolgái Ők, s az ítélet napjának hírnökei.
Sem Istenek, sem pedig Emberek.
Ők Angyalok......."
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Bocsi, nem negatív, csak elfelejtettem utánaírni, hogy őt kivételesen ebbe a topicba írnám^^
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

emmu írta:Minden negatív szereplőnek van stílusa!
Szerény véleményem a következő:
A "jó hősök", vagy "jó főszereplők" mind egyforma személyiségi jegyeket hordoznak. Túlságosan kiismerhető a természetük, ezáltal könnyen unalmassá is válhatnak. Ezzel szemben a "negatív hősök" sokkal kiforrottabb "személyiségek". Tudnak meglepetést okozni a nézőnek. Sokszor titkozatosak, és sok ember (én legalábbis biztos, de nem tudom ki hogy van vele) szerintem vonzódik a titokzatos emberekhez - anime szereplőkhöz :!:
Nah, azéééért... most nem akarok senki fant megsérteni, de számomra pl. a Trinity Blood-ban, vagy a Weiss Kreuz-ban egyetlen egy negatív szereplő sem volt stílusos. Mindegyik kiszámítható volt, és teljesen sablon. (Az megint más kérdés, hogy a pozitív karakterek detto...). Szerintem pont az, hogy nagyon is nehéz manapság olyan karaktert találni, aki tényleg úgy megfog, hogy visszagondolsz rá, hogy "na igen, ő aztán tudta, hogy kell jól kavarni a szart, és közben erős benyomást tenni a nézőre és a többi szereplőre...". A képlet miszerint negatív/gonosz hős = misztikus, titokzatos ember, nem igaz. Számtalan tök unalmas főgonosz van... sőt, vannak kifejezetten taszító, komolytalan figurák is (akik jórészt azzal teszik magukat még nevetségesebbé, hogy komolyak próbálnak lenni...Mire a néző jókat vigyorog rajtuk, aztán megunja őket, és másik anime után néz ^^).

Ez persze az én véleményem, de akkor is erős túlzásnak vélem, hogy minden negatív karakternek stílusa lenne... :shock:
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

MaKo írta:A képlet miszerint negatív/gonosz hős = misztikus, titokzatos ember, nem igaz.
Vagyis, ez egy klisé, és mint ilyen, igaz, mert csomó ilyen figura van, de ettől lesz totál klisé az egész. :? Nincs annál unalmasabb, mint mikor megjelenik egy titokzatos, lehetőleg feketébe öltözött figura, és nagy misztikusan előadja magát, hogy ő aztán de titokzatos és negatív és antihős. Általában az ilyen karaktereknél szokott elmenni a kedvem egy-egy animétől (hacsak nem vagyok már benne nyakig).

Persze, vannak látszólag klisé figurák, akik mégis baromi jó karakterek (ld. Vicious, Enishi vagy Jezebel), de ők éppen azért azért jók, mert csak látszólag klisék, valójában nem azok, és/vagy mert van bennük valami eredeti és érdekes vonás, ami felülemeli őket a tizenkettő-egy-tucat negatív karaktereken.

Lényeg ami lényeg, szerintem egy szereplő nem lesz automatikusan érdekes és stílusos attól, hogy negatív, titokzatos, csinos, van egy szomorú múltja és/vagy valójában csak egy megtévedt bárányka. Ha bármi, hát ettől csak unalmas és klisés lesz. Ennél több kell ahhoz, hogy engem érdekelni kezdjen.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

MaKo írta:
Xell írta:AKinek van stílusa, szerintem egyrészt a névadóm, Xellos a slayersből. Nagyon sajátos, tipikusan olyan, aki csak az eszére hallgat. Másrészt Spyke a Cowboy Bebopból nagyon ott van a szeren.
Xellnél is sztem rozog a léc,
Miért? Negatívnak negatív, stílusosnak nagyon stílusos. :)
Kép
Avatar
emmu
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2005.12.08. 20:19

Hozzászólás Szerző: emmu »

Mufurc, Mako:
Persze, nem attól lesz egy szereplő stílusos, mert "negatív".
Iagazat kell, hogy adjak nektek, abba a hibába estem, hogy általánosítottam :hammer: . De ennek ellenére meg kell mondjam, hogy kivétel erősíti a szabályt :!: .
Az is igaz, hogy attól, hogy negatív a szereplő, még nem lesz automatikusan misztikus, titokzatos ember. De nem csak attól stílusos egy szereplő, hogy misztikus vagy titokzatos :!: :!: A stílus elég tág fogalom :gurul:
"Isten szolgái Ők, s az ítélet napjának hírnökei.
Sem Istenek, sem pedig Emberek.
Ők Angyalok......."
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

MaKo írta:Nah, azéééért... most nem akarok senki fant megsérteni, de számomra pl. a Trinity Blood-ban, vagy a Weiss Kreuz-ban egyetlen egy negatív szereplő sem volt stílusos.
OFF: A TB-ben ennek lehet, hogy az az oka, hogy 1. kb. van belőlük négy, ők is szerepelnek öszesen kb. 3 részig 2. a Trinity Blood nem egy karakterközpontú anime. Sokkal inkább akció/dráma. OFF


Amúgy engem túlzottan nem érdekel, ki klisé/ki nem, ha tetszik a karakter.
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Titkos írta:Miért? Negatívnak negatív, stílusosnak nagyon stílusos. :)
Jóh... spec nálam Xell nem az a "nagyonnegatív" karakter, akire rá is mondanám, hogy na igen, ő gonosz, de biztos van, aki szerint az. Ezért írtam, hogy sztem rozog a léc, de kinek mi.
Midoo írta:OFF: A TB-ben ennek lehet, hogy az az oka, hogy 1. kb. van belőlük négy, ők is szerepelnek öszesen kb. 3 részig 2. a Trinity Blood nem egy karakterközpontú anime. Sokkal inkább akció/dráma. OFF
Um, én most nem arról írtam, hogy "milyen központú" egy anime. Persze az is beleszól a dolgokba, és biztos van, aki a TB-t az akció/dráma miatt nézi, és nem érdeklik a karakterek (ezt mondjuk sose értettem, hogy lehet így nézni vmit, de biztos lehet... o_o Végülis kivételek vannak. De általában nekem spec akkor nehéz már vmit tovább nézni, ha az anime szereplői unszimpatikusak, engem egyszerűen onnantól kezdve nem érdekel, mit szenvednek/örülnek stb. a sztoriban...) Nah ennyit az offról...
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

MaKo írta:Jóh... spec nálam Xell nem az a "nagyonnegatív" karakter, akire rá is mondanám, hogy na igen, ő gonosz, de biztos van, aki szerint az. Ezért írtam, hogy sztem rozog a léc, de kinek mi.
Xell alapból gonosz, mint mazoku. Attól, hogy nem öl halomra embereket minden epizódban, ez még nem változik. :wink: (A Try-ban azért már kezdte kimutatni a foga fehérjét... :D)
Kép
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Xell szerintem negatív karakter, csak mivel nagyon jól takarja, mindig mosolyog szinte. Ha sosse mosolyogna, akkor biztos sokkal negatívabbnak tünne, mint amilyen valójában. (Pl. ha mindenkivel úgy viselkedne, mint Valgaavval)
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

a mosoly eltakarja a "gonoszt" benne... az aláírásodon pl. látszik az elsötétült fején hogy rosszban sántikál :D
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Xell írta:Xell szerintem negatív karakter, csak mivel nagyon jól takarja, mindig mosolyog szinte. Ha sosse mosolyogna, akkor biztos sokkal negatívabbnak tünne, mint amilyen valójában. (Pl. ha mindenkivel úgy viselkedne, mint Valgaavval)
Igen, de pl. ha jól emlékszem, amikor Valgaav-ot kínozta, akkor is volt, hogy mosolygott. Látszik, hogy élvezi a munkáját. XD
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

MaKo írta:Jóh... spec nálam Xell nem az a "nagyonnegatív" karakter, akire rá is mondanám, hogy na igen, ő gonosz, de biztos van, aki szerint az. Ezért írtam, hogy sztem rozog a léc, de kinek mi.
Xellel kapcsolatban nekem is kb. ez a véleményem. Tudom, hogy "gonosz", valahogy mégsem éreztem annak. Valgaavot már inkább, de ő sem az a húdegonosz kari imho.
mufurc írta:Lényeg ami lényeg, szerintem egy szereplő nem lesz automatikusan érdekes és stílusos attól, hogy negatív, titokzatos, csinos, van egy szomorú múltja és/vagy valójában csak egy megtévedt bárányka. Ha bármi, hát ettől csak unalmas és klisés lesz.
:goodpost: Ehhez nem tudok mit hozzátenni ^^

Na de hogy egy kicsit ONtopic is legyek: ha már Gankutsuou, akkor a gróf mellett Villefort úr is idetartozik imho ^^ (ő először nagyon nem volt szimpatikus, de a vége felé már nagyon bírtam).

A csúcstartó nálam azért továbbra is Sei-sama ^^
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Surci írta:Na de hogy egy kicsit ONtopic is legyek: ha már Gankutsuou, akkor a gróf mellett Villefort úr is idetartozik imho ^^ (ő először nagyon nem volt szimpatikus, de a vége felé már nagyon bírtam).
Ja, Villefort is jó, bár ő a könyvben volt az igazi, kemény ellenfél... az animében sajna keveset szerepelt, de látszott, hogy ha hagyták volna, félelmetes ellenfél lehetett volna a grófnak.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
sobrijoska
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2005.12.28. 12:31

Hozzászólás Szerző: sobrijoska »

A legstílusosabb szereplő szerintem Ed a cowboy bebop-ból
De a fiatalabb Togurot is nagyon bírtam (Yuu Yuu Hakusho)

------

Xell egy fura figura.
Tudni lehet hogy gonosz de valahogy mégse.
Mert pl sokszor segít Lináéknak akik ugyebár ebben az animeben nem a gonosz szereplők, bár ki tudja.
De például azt sem tudom hogy akkor Martina hova tartozik.
Válasz küldése