Mennyiért vennél (rendszeresen) magyar nyelvû mangát?

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.

Egy kotet (neves) mangaert mennyit fizetnel legfeljebb, ha magyarul megjelenne?

Legfeljebb 2000 Ft
92
34%
Legfeljebb 2500 Ft
62
23%
Legfeljebb 3000 Ft
66
25%
Legfeljebb 4000 Ft
12
4%
Legfeljebb 5000 Ft
9
3%
Akar tobb mint 5000 Ft-t
10
4%
Nem erdekelne magyarul (mert megvan minden ami erdekel angolul/japanul/jpg-ben, a magyar amugy is szar nyelv, ami kihalhatott volna, stb)
18
7%
 
Szavazatok száma: 269

Avatar
Amaya
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2005.11.14. 22:18
Tartózkodási hely: mindenhol de seholsem

Hozzászólás Szerző: Amaya »

a külföldi alatt németet értesz? vagy japánt? mert az angol elég drága ::jtears::
Kép
(* Take Me To Paradise...
Avatar
Lord Sesshoumaru
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2005.12.05. 15:24
Tartózkodási hely: A középkori Japánban

Válaszom külföldi manga

Hozzászólás Szerző: Lord Sesshoumaru »

Osu!
Német és angol mangám van eredetibe. Nyomtatott formában pedig van Japán is. ::umh::
Az Angolnak nem tudom az áukat mert azt ajándékba kaptam. A németet1400ft ért vettem. Még Pesten.
Shiroi Inu Youkai :: Lord of Western feudal Japan !!!
Az önbizalom az az érzés ami a hasraesés előtt töt el minket!!
Avatar
Karubunseru
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2003.09.06. 21:22
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Karubunseru »

3000 Ft max x,x
--{-{@ That's my karma.. @}-}--
Avatar
Amaya
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2005.11.14. 22:18
Tartózkodási hely: mindenhol de seholsem

Hozzászólás Szerző: Amaya »

...értem

a német elég olcsó az angolhoz képest, de én csak angolul tudok, a németem még nem olyan jó... és amúgy sem szeretem a németet...
na mindegy, motiváció némettanuláshoz: manga németül

remélem azért a magyar nem lesz több 2000-nél...
Kép
(* Take Me To Paradise...
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Kb 1000-2000 Ft-s határ. Sajna, németül nem tudok, így a Lurdí ház egyenlőre kiesett. Bár mangát így is tudok rendelni angolul, de jóval több pénzbe kerül, legalább ha lenne magyarul manga, max 2000 Ft lenne érte a reális ár, de inkább 1300-1500.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Baoko
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2005.10.11. 17:10

Hozzászólás Szerző: Baoko »

A 3000-res határ még belefér. Csak már tartanám a kezemben!...
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Baoko írta:Csak már tartanám a kezemben!...
Én is így érzek, kíváncsi vagyok már magyar Inuyasha mangára! :) De én maradok az 1500-2000 Ft-os összegnél. Ha jól hallottam, nem is lesz ennél drágább. :?:
Kép
Avatar
CLS
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2005.12.22. 22:43
Tartózkodási hely: Velence
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: CLS »

Én személyszerint egy 3.000 körüli összeget tartok reálisnak kötetenként, (Persze csakis akkor ha az minőségben és terjedelemben megfelel a japán társainak.) bár mondjuk egy Aa! Megamisama! (aka. Oh! My Goddess!) mangáért vagy DVD-ért, ha most azonnal megjelenne magyarul, nem sajnálnám a 8.000-10.000 Ft-ot sem. :cool:
Úgyhogy az ilyemi nagyon sorozatfűggő.
ああっ女神さまっ,えいえんに! (Mindörökké Aa! Megamisama!)
"Feladni valamit annyit jelent, mint eldobni magunktól az álmainkat."
Avatar
Amaya
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2005.11.14. 22:18
Tartózkodási hely: mindenhol de seholsem

Hozzászólás Szerző: Amaya »

de azért ne legyen olyan sok......
Kép
(* Take Me To Paradise...
Avatar
sobrijoska
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2005.12.28. 12:31

Hozzászólás Szerző: sobrijoska »

Érdekelne de végülis megvannak más nyelven
nem mondom hogy szar nyelv a magyar mert szép szép de ha egyszer más nyelven ingyenesen megnézem akkor minek fizessek?
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

sobrijoska írta:de ha egyszer más nyelven ingyenesen megnézem akkor minek fizessek?
Talán mert a mangaka, aki rajzolta, nem ingyen és bérmentve csinálja a cuccokat azoknak, akik letöltik?
Talán mert neki is meg kell élnie valamiből és kell neki meg a kiadónak a pénz, hogy tudjanak dolgozni és legyen mégtöbb manga?
Talán mert jobb egy eredeti bolti mangát olvasgatni és lapozgatni, mint a monitor előtt rontani a szemünket?
Én ezek miatt veszem meg azt, amit szeretek...
Kép
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

sobrijoska írta:nem mondom hogy szar nyelv a magyar mert szép szép de ha egyszer más nyelven ingyenesen megnézem akkor minek fizessek?
Gratulálok az értelemtől túláradó kommentedhez, igazi "magyar mentalitás" tükröződik belőle (minek fizessek, ha illegális úton ugyan, de megszerzem ingyen is). Majd ha egyszer talán fogsz is a kezedben egy normális mangát, azután gondolkodj el rajta, hogy jobb-e a(z esetek többségében) gagyi scanlation.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Gondolj bele, hogy tegyük fel, Te megfilmesítesz egy animét. Belfektetsz egy halom pénzt, minden tehetségedet beleölöd, a vele járó összes problémát átvészeled, találsz hozzá kiadót, kiadják, és aztán valaki, aki tegyük fel nem tudja, hogy Te csináltad a filmet, röhögve fogja mesélni Neked, hogy letöltötte ezt az XY filmet, és hogy tök jó, de ő ugyan meg nem veszi, ha ingyen is megnézheti. Viszont állítja, hogy neki a film megalkotója a legnagyobb kedvence. Mit éreznél? Nem éreznéd úgy, hogy Te azért megdolgoztál? Nem lennél csalódott? Ezért kell megvenni a mangát. Hogy az író egyrészt tényleg úgy érezze, hogy tetszik az embereknek az, amit csinál, másrészt, hogy támogasd a munkáját, mert akkor még több jó mangát fog a kezedbe adni.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Igen, tipikus magyar mentalitás. Sajnos jellemző, hogy ha még viszonylag elérhető áron is adják a dolgokat a boltokban, a magyarok akkor is inkább illegálisan veszik meg, nehogy már fizessenek...
Tény az is, hogy egyes jogdíjak nagyon drágák, hozzáteszem azt is, hogy a magyarok fizetéséhez képest. Nyugaton már nem ilyen sz*r a helyzet.
Egyébként amennyiben úgy érzem, hogy nem túl drága a dolog, akkor szívesen megvenném eredetiben (és legalább nem lenne néha olyan lelkiismeretfurdalásom, hogy illegálisan van meg :mrgreen: ). Eddig azért nem tettem meg, mert jelenleg a közelben nincs egyetlen normális mangabolt sem, és nincs lehetőségem arra, hogy állandóan feljárjak Pestre, mondjuk a Lurdy-házba. Vagy akár ki Bécsbe, mert egyesek oda is képesek kimenni, hogy mangát vegyenek. :)
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Amaya
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2005.11.14. 22:18
Tartózkodási hely: mindenhol de seholsem

Hozzászólás Szerző: Amaya »

ha jól tudnék németül, a barátnőmön keresztül még kaphatnék... szoktam is kölcsönkapni... csak az a baj hogy németül van... még nem tanulok olyan régóta németül... ő németóban él... de asszondja drágák. 5-6 euró. még mindig olcsóbb, mintha angolt hozatnék be... kb 1500 szemben a 2000-3500-zal... T_T

én akkoris megvenném kötetben, amiket szeretek. nincs jobb, mint kézben tartani egy mangát... ^_^ már rendelgetem is a kedvence(i)met
(eddig szerencsére csak egy volt a legfelsőbb határon... de az még nem érkezett meg...)

szóval remélem a magyar nem lesz több 2000nél... léééci ne legyen több
Kép
(* Take Me To Paradise...
Avatar
Mimiru
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2003.09.24. 05:42
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Hozzászólás Szerző: Mimiru »

Igen én is azt mondanám, hogy 1500-2000 között lenne jó mert akkor nyugodtan megtudnám venni ^^
Avatar
sobrijoska
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2005.12.28. 12:31

Hozzászólás Szerző: sobrijoska »

Na jó Xell-nek igaza van ez egy jó példa.
De valószínű ha nem lenne profitja a mangáknak akkor meg se csinálnák őket.
Szóval vszinű így is megéri megrajzolni így hoyg sokan a neten nézik ingyen.
Meg amúgy se vagyok nagy képregény rajongó inkább az animéket szeretem meg az OVA-kat.
De nagyon bocsi elismerem hogy BUNKÓ voltam.
És tényleg hatalams elnézést kérek.
Kép
Avatar
Ishi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2005.04.08. 20:32
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Hozzászólás Szerző: Ishi »

Nem tom, én úgy vagyok vele, hogy szülinapra, névnapra, karácsonyra, szóval minden adandó alkalommal mangát kérek, ha majd összejön egy kis pénzem, abból is mangát fogok venni, és ha megjelenik majd az IY magyarul, azt is megveszem. :lol:
Belegondolva annyi hülyeségre tudják költeni a magyarok a pénzüket, pletykamagazinokra meg emeltdíjas SMS-ekre, én helyette összegyűjtögemet a kis pénzemet, és ha éppen nem kell senkinek ajándékot vennem, akkor elköltöm mangára. ^_^ És kézben fogni tényleg jobb, mint gépről olvasni.
Kép
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Same here^^. Excel Saga mangának is marhára örültem, azt rendeltem meg nemrégiben. Meg a Lurdy házban voltak tök szép Chobitsos babák, vettem egy Chii-t, meg egy Yuzuki-t. Nagyon jó, hogy mindkettejüket itt nézhetem a monitorom két oldalán:D
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Miharu-chan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2005.05.08. 13:54
Tartózkodási hely: inglend

Hozzászólás Szerző: Miharu-chan »

Amaya, nem tudom mi a drága az 5-6 eurón... átszámolva forintra valóban sok, de ha megnézed a nyugat-európai fizetéseket, akkor egyáltalán nem.
Megjegyzem én is éltem arrafelé, és kb 2 hetente vettem 1-2 mangát, amit átszámolva, forinttal az életben nem tehetnék meg. Csak hát ugye ez a különbség Magyarország és a nyugat között - ahol kereslet van, ott alacsonyabb az ár ^^
Avatar
Amaya
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2005.11.14. 22:18
Tartózkodási hely: mindenhol de seholsem

Hozzászólás Szerző: Amaya »

igen épp azt mondom, hogy angolul drágább! ezt a barátnőm mondja aki németóban él
Kép
(* Take Me To Paradise...
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

No meg Britanniából vagy Amerikából beszerezni a mangát nagyobb is a távolság... Ausztriához pl. nem kell messze meni, itt van a szomszédban...
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Fűbenalvó
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2006.01.03. 17:34
Tartózkodási hely: Where an other Sun Shines
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fűbenalvó »

Én most 2800ért láttam valahol angol mangákat... Ai Yori Aoshin nagyon gondolkodom... meg kéne venni... ^^
Csak annyira máshova is elférne ez a pénz... ehh. Ha minden részt meg akarok venni, az anyagi csőd! ::bawl::
http://jgraph.extra.hu Sajátkészítésű anime wallpaper weboldalam. Nézzétek meg... járjatok vissza... töltsetek fel! ]=-
[/size]
Avatar
Raizen
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2006.01.14. 12:07
Tartózkodási hely: Dreamworld

Hozzászólás Szerző: Raizen »

Nem vagyok igazán hozzáértő, de azt tudom, hogy Japánban, főleg Tokió környékén iszonyatos árak vannak... ennek ellenére nem értem, ez miért jelenti azt, hogy mindenhol máshol is megfizethetetlenül drága legyen egy kötet manga? :? Nem lehetne valahogy megoldani, hogy a helyi árakhoz alkalmazkodjanak? Vagy az nem elég kifizetődő?
Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the hand of god hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own destiny.

Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Őő, de a mangák nem drágák japánban. ^^" Persze vannak drágábban, de a legtöbb, amit én vettem nem volt drágább 850-nél.
Kép
Lezárt