Animék, amiket rossznak tartotok

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

KazukiFuse írta:Nos, az én listámon rajta van az összes kártya dobálós , kisállat verekedtetős idétlenség...
Ezzel viszont nem értek egyett! Nem lehet minden anime lélekboncolgatós, művészi magasságokba emelkedő, fullakciódús, drámai miegyebes. Eleve ez nem minden korosztálynak és ízlésnek való. Ennek a rakás idétlenségnek, ahogy te nevezted, megvan a maga nézőközönsége. Én személy szerint elég jókat szórakozok rajtuk, pedig rég nem a tizes korosztályhoz tartozom. Akkor most nekem is idétlen ízlésem van, mert ilyet is megnézek? :roll:
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Morigan írta:Akkor most nekem is idétlen ízlésem van, mert ilyet is megnézek?
Igen! Mert az animére nem lehet puszta kikapcsolódásként és szórakozásként tekinteni! Megnézel egy Pokemont, mert "vicces"? OMG AMATEUR NOOB!!!4 Minden magára valamit is adó animés mélyen lenézi az ilyesmit!!

Pff, micsoda ízlés! Mibe, hogy te még rajzfilmeket is megnézel?!

</sarcasm>
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

Az igen mufurc! Így láthatatlanban ekkora sznobságot sem olvastam rég!^^ Bocs, de ezen már nevetnem kell! Ez a "Minden magára valamit is adó animés mélyen lenézi az ilyesmit!! " mondat vitte a pálmát nálam.
"Mibe, hogy te még rajzfilmeket is megnézel?!" És erre most mit is mondjak? Lebuktam?! XDD Vagy deeehogy! Válasz kedved szerint, szerintem már úgy is megtetted! :wink:
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Felhívnám a figyelmedet a pici "</sarcasm>" tagre a szöveg végén... :3 (De szerintem anélkül is teljesen egyértelmű... xD)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

mufurc írta:Felhívnám a figyelmedet a pici "</sarcasm>" tagre a szöveg végén... :3 (De szerintem anélkül is teljesen egyértelmű... xD)
Láttam, tudomásul vettem és arra reagáltam. XDDD Mindegy, nem akarok off-ba menni. Legyen a tiéd az utolsó szó! XD
Avatar
KazukiFuse
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.14. 19:07
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: KazukiFuse »

Morigan írta:
KazukiFuse írta:Nos, az én listámon rajta van az összes kártya dobálós , kisállat verekedtetős idétlenség...
Ezzel viszont nem értek egyett! Nem lehet minden anime lélekboncolgatós, művészi magasságokba emelkedő, fullakciódús, drámai miegyebes. Eleve ez nem minden korosztálynak és ízlésnek való. Ennek a rakás idétlenségnek, ahogy te nevezted, megvan a maga nézőközönsége. Én személy szerint elég jókat szórakozok rajtuk, pedig rég nem a tizes korosztályhoz tartozom. Akkor most nekem is idétlen ízlésem van, mert ilyet is megnézek? :roll:
Elnézést nem akartam túlzásba esni, sem megsérteni téged. Az igazi problémám ezekkel az hogy szerintem nem túl eredetiek ami a történetet illeti (a Blood:Last Vampire-t is ezért szidják!), pedig az nem korosztályfüggő. Rajzolásuk is elmarad a többitől , kissé tömeggyártás-design szaguk van. Ha valaki meghallja tőlem, hogy anime , rögtön ezekre gondol és a többit is általánosításként "leköpi". Ez inkább a magyar média és nem Pikachu bűne. Nincs idétlen ízlésed, mikor német csatornán ment anno én is néztem, mert új volt. Gyerekmeseként OK, ebben igazad van... :drop:
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

A gunslinger girl elég gáz volt.
Piracy is charity.
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Mi nem tetszett benne? Én spec nagyon szeretem, mert 1. marha egyszerű a nyelvezete 2. nincsenek benne lefordíthatatlan poénok/szóviccek [vagy csak már nem emlékszem ^^] 3. tartalmazza azokat a dolgokat, amik kellenek egy [általam] jó[nak tartott] animébe: fegyverek+vér+kislányok
Indoklás: nem szeretek olyan animéket nézni, amiben ronda/szőrös/nem szörős de kövér/visszataszító/büdös/nagydarab hímnemű karakterek vannak, viszont szeretem az olyanokat, amik tele vannak kellemes látványt nyújtó/tiszta[vér nem számít]/cuki nőnemű szereplőkkel... ha már egy egész sorozaton keresztül kell a képüket bámulnom, akkor nézzenek már ki normálisan ^^" fegyverek azért kellenek, mert szeretem a fegyvereket és mert azok is jól néznek ki. A vér az, ami kicsit meghatározhatatlan, mert nem kell túl sok, de nem baj, ha van. Ami a Gunslinger Girl-ben van, az pont elég [ami pedig az Elfen Liedet illeti, az már túlzás]...
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

tartalmazza azokat a dolgokat, amik kellenek egy [általam] jó[nak tartott] animébe: fegyverek+vér+kislányok
Ezért néztem meg. Így együtt ütősnek tűnt.

Nem tetszett, mert szerintem túl közhelyes volt, szinte minden rész csattanóját előre láttam az első öt percben. Nekem semmit nem mondott, ahhoz hépest, hogy láttam az izzadtságszagú igyekezetet arra, hogy valami nagy egyetemes igazságot sugározzon belém. A karakterek nem tetszettek, nem csak azért mert sablonosak voltak, de megjelenésre sem. A hajviseletükön meg a magasságukon kívül minden kiscsaj ugyanúgy nézett ki. A harcjelenetek nem voltak rosszak, de túl kevés volt belőlük. Ha kicsit akciódúsabb lett volna akkor talán elviselném hogy ilyan nyálas és közhelyes, de így kín volt.
Piracy is charity.
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

A végignézett sorozatok közül számomra a legnagyobb bukás a Tenjou Tenge volt. Volt néhol benne valami sztori is meg dráma meg fájdalom meg stb., de alapvetően csak egymást gyepálták mindenféle harcművészettel 24+2 részen keresztül (máig nem értem hogy tudtam végigszenvedni).
A Gunslinger Girl-ről letettem a második rész után (ami elég gyér eredmény a véleményalkotáshoz úgyhogy nem is próbálkozom).
Ezen kívül a Nightwalker-től sem voltam elájulva, de legalább jó volt a zenéje meg vámpíros volt.
Kép
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

NGE-t hagytam abba az első rész után. Valahogy nem fogott meg, meg különösebben nem érdekel.
Kép
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Én NGE-ből 13 részt bírtam végignézni, de mivel nem igazán tartalmazott többet a mecha harcoknál ezidáig, nem kötött le különösebben.
Kép
Avatar
sobrijoska
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2005.12.28. 12:31

Hozzászólás Szerző: sobrijoska »

Bujj Bujj szellem.
Ennél rosszabb nincs.
Kép
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

sobrijoska írta:...
Ennél rosszabb nincs.
És ha én azt mondom, hogy "Pika-pííííííííííí"??? :wink:
Kép
Avatar
Mimiru
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2003.09.24. 05:42
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Hozzászólás Szerző: Mimiru »

Egyetértek Pokemon ^^ de valahol elkellett kezdeni ::jumph::
Avatar
Ishi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2005.04.08. 20:32
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Hozzászólás Szerző: Ishi »

Szerintem egyáltalán nem rossz anime a Pokémon. Az egy dolog, hogy az idősebb korosztály unalmasnak találja, de én (és a környezetemben elég sokan) gyerekként nagyon szerettem. A pokémonok között mindenki megtalálhatja a kedvencét (Charizard rulz ^^), és az epizódszerű részek miatt nem baj, hogy ha kihagy az ember egyet-kettőt (én pl. a Full Metal Panicot elkezdtem nézni az Apluszon, de vmiért egy csomó részt kihagytam, és mostmár nem értek belőle semmit...). Sz'al attól még, hogy nem a legjobbak között van, egyáltalán nem roszz anime a Pokémon (szvsz).
Nálam a "legrosszabb anime" listámon még mindig az I"s OVA vezet... -_-
Kép
Avatar
Raizen
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2006.01.14. 12:07
Tartózkodási hely: Dreamworld

Hozzászólás Szerző: Raizen »

Én is a Pokémont tartom a leggagyibb animének... az egy dolog, hogy 8-11 évesen lehet szeretni és élvezni, de később már mindenki kihagyja. Klisén és unalmas közhelyeken + egy nagyon nagy adag mercahndisingon kívül semmi sincs benne. Befutott és híres, mert a készítők sikeresen célba vették a legkisebb korosztályt, és merchandising-attackot intézve ellenük elöntötték az agyukat pokémon pólóval, ceruzával, sapkával, Gotta catch'em all, miegymás. Amúgy sem értékelek nagyra olyan animét, ami game boy-játék adaptáció.
Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the hand of god hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own destiny.

Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Raizen: nem akarok a pokemon védelmére kellni (lévén az animétől és a merchandiseingtól nekem is hányingerem van), de a gameboy játék jó volt. Game Boy Colorra nem túl sok rpg készült, de személy szerint ez sikerült a legjobban, még ha picit gyermeteg is volt.
Kép
Avatar
Raizen
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2006.01.14. 12:07
Tartózkodási hely: Dreamworld

Hozzászólás Szerző: Raizen »

Ebben igazad lehet, én nem a GB-játékot szidtam, csak azt mondtam, ha egy anime egy játék alapján készül (ami akár lehet jó is), az eleve nem lesz egy mestermű. Gomen, ha érthetetlen voltam :wink:
Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the hand of god hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own destiny.

Kép
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Abban az időben mikor a Pokemon célközönsége lehettem volna (értsd: a dinók korában), még (háll' Istennek) nem volt ilyen...
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Raizen írta:ha egy anime egy játék alapján készül (ami akár lehet jó is), az eleve nem lesz egy mestermű.
Kivéve, ha a címe Gungrave... mert akkor egy kegyetlenül jó és szép, mesterien megírt és elkészített anime lesz belőle.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Appleseed 2004.Hát az valami nagyon gáz!Főleg hogy minden csillog össz-vissza,brrrr!Komolyan mondom hogy ha nem haveromé lett volna a lemez összetöröm,elégetem a maradványokat meg elásom jó mélyre. :crazy:
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Nos tegnap néztem meg a Gundress-t. Emlékeztetett az Appleseed-re, a Gits-re, a BGC-re, meg a Fűnyíróemberre. Ráadásul a párbeszédek is elég infantilisek voltak, hogy ne beszéljünk a karakterek sivárságáról ...
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
ttbocx
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2005.12.20. 18:17
Tartózkodási hely: Brno-CR/ Revkomarom-SR
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ttbocx »

Szerintem a legroszabb anime sorozatok amiket idaig lattam a NGE, Wolfs Rain, Ikkitousen, One es a Hack Sign (ez utobbit nemtudom jol irtam e). Igaz mindet vegig eztem de csak mert a filozofiam kimondja ha valamit elkezdesz azt fejezd is be.
Amugy meg szerintem a pokemon nalam egy kategoriaban van az Inuyashaval es a Yu-Gi-Oh-val, vagyis nezhetoek ha nincs mas.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Uh, tudom, hogy ízlésen vitatkozni nem lehet, de muszáj megkérdeznem - pontosan mi is annyira rossz a Wolf's Rainben, hogy még a Pokemon/YGO/egyébnél is élvezhetetlenebb? O_O Mármint, leszámítva azt a négy recap epizódot (amin nem tudom, miért van mindenki ennyire fennakadva, simán ki kell hagyni őket és kész). Nem azt mondom, hogy mindenkinek kötelezően mesterműként kell rá tekintenie, de azért a Pokemon/YGO/hasonlóknál is lejjebb sorolni...
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Válasz küldése