Berserk

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Neked hogy tetszett a Berserk?

Nagyon nagyon nagyon :)
26
59%
Tetszett
10
23%
Elmegy, nézhető
7
16%
Ennél rosszabb nincs :(
1
2%
 
Szavazatok száma: 44

Avatar
infectedmann
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2006.02.21. 19:32
Tartózkodási hely: BP
Kapcsolat:

Berserk

Hozzászólás Szerző: infectedmann »

Mivel ennek az anime-nak sem találtam még topicot azért ennek is muszáj nyitni mert érdekel mindenki véleménye erről az anime-ról...

Most néztem meg a sorozat első részét sokak ajánlására és már ez is elnyerte a tetszésemet...
Az anime világa, a környezet, a grafika, a karakterek ábrázolása, a hangok... minden nagyon passzol egymáshoz...
Ahogy haladok vele úgy egyre bővebb véleményt fogok majd írni, de addig is kiv, vagyok azok véleményére akik már látták :)

( én még nem szavazok mert nemláttam a teljes sorozatot :) )
Kép
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Berserk nekem nagyon tetszett. Inkább akkor nem is árulok el róla semmit, nem akarok spoilerezni. A környezete megfogott, az akkori eszmerendszer, gondolkodás, és grafikailag a reális megrajzolás (aka nem nagyszemű lila hajú lányok rohangálnak Gattsu körül :D).
Én szavaztam rá, nekem nagyon tetszett.
Kép
Avatar
infectedmann
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2006.02.21. 19:32
Tartózkodási hely: BP
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: infectedmann »

9. résznél tartok ( tehát ez jön majd )
és hát :) húú de nagyon jóóó ez az anime :) még hasonló anime-al nem találkoztam, mármint ami ebben a korban játszódik :) de jöhetnek még ilyenek mint a Berserk :)

-----

hűűűű... húúúúú... háááá... :) kb. ennyit tudok mondani miután végignéztem az összes részt :)
az utolsó 2 rész stílusosan tette fel az i -re a pontot :)

várom a többi fórumos véleményét a sorozatról :)
Kép
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

A manga jobb. Sokkal. Én azt olvastam először, beütött mint a szeg. Többek között ezért vagyok még itt.
Piracy is charity.
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Vree »

Az ideális sorrend: anime először, aztán folytatni a mangával, már csak azért is, mert az előbbi pont a cliffhanger résznél ér véget. Ezért is szokták az animére mondani, hogy a manga reklámjának szánták...

Mindenesetre animálva, zenével plusz még egy fokkal hatásosabb.
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Belenéztem az animébe. Nem tetszett. Mangába belelestem. Nem tetszett. Sry fanboyok -.-
Kép
Lullaby
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2005.10.17. 14:29

Hozzászólás Szerző: Lullaby »

Először az animet láttam, aztán olvasgattam a mangát. És...
Az anime sokkal jobban tetszett, mert egy kerek egész, ellenben a mangával ami nagyon el van nyújtva :?
A zene szerintem kiemelkedően jó, főleg a Forces.

És nyugodtan kövezzetek meg, de én bírtam Griffith-t.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Lullaby írta:És nyugodtan kövezzetek meg, de én bírtam Griffith-t.
*KŐZÁPOR* ^_^ Gaz ősellenségem, az összes eddig ismert animeszereplő közül őt útálom a legjobban -_-

Egyébként a véleményem ugyanaz: Berserk anime király, a manga meg... rétestészta, és nem a jó fajtából, főleg a trollos résztől -_-

A Forces nagyon jó kis szám! De az opening valami borzalom imho...

Berserk anime rulz!
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Heh, végre nem vagyok egyedül azzal, hogy ki nem állhatom a Berserk mangát, noha az anime az egyik legjobb, amit valaha láttam. :D

Ami Griffith-t illeti, én eleinte nagyon utáltam, aztán kicsit elgondolkodtam rajta, és leesett pár dolog a viselkedését és gondolkodását illetően (nomeg Reinhard is sokat segített a megértésében)... Rajongani most se rajongok érte, de egy lenyűgözően komplex és érdekes figura.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

OFF: Mondjuk a mangát én nem útálom, csak már uncsiuncsiuncsi... Meg hát szegény Casca -_- Az art szép, de ennél azért kicsit több kell már, hogy meglepődjek ^^ OFF/
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Lullaby
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2005.10.17. 14:29

Hozzászólás Szerző: Lullaby »

Nos nos nos.... Akkor kifejtem hogy mi az ami tetszett Griffith karakterében: hogy tudja mit akar, a dolgokról megvan a saját véleménye, kiáll a nézetei mellett, ráadásul nagyon jó stratéga is. Nem azt mondom, hogy mindig, mindenben egyet értettem vele, de nagyon érdekes karakter.

Őszintén szólva nem tudom hogy miért mindig Gatts-ot dicsőítik, engem egyáltalán nem fogott meg a karaktere...Tipikus "jófiú", ő van beállítva mindig áldozatként. És nem tudja eldönteni, hogy mit akar kezdeni magával, mármint otthagyja a héjákat, mert hogy a saját útját akarja járni, stb, stb.. Aztán meg "Jahajj mégis csak ide tartoztam" :? Valahogy nem jött be a karaktere... Egyébként meg nem tartom egy rossz embernek, de akkor sem.

Judeau meg aranyos volt ^^
Avatar
Kuresz
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.01. 03:21
Tartózkodási hely: Silent Hill

Hozzászólás Szerző: Kuresz »

Az anime nagyon jó,az a kedvencem,jók a zenék,szereplők stb.Griffith-el nem volt semmi bajom az utolsó előtti részig.Akkor majdnem bezúztam a monitoromat :D Most a mangát olvasom.Azt kell mondjam tényleg rétestészta.Viszont ha nem kezdtem volna el olvasni,megvesztem volna :p
Kép
Kép
Kép
Lullaby
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2005.10.17. 14:29

Hozzászólás Szerző: Lullaby »

Igen én is így vagyok vele...Viszont sejthető hogy mi lesz a vége:

1. Gatts megöli valahogy Griffith-t, aztán boldogan élnek Casca-val amíg meg nem halnak.
2. Meghal Griffith és végül Gatts is (talán még Casca is)
3. Mindenki megbocsájt mindenkinek, Casca kijózanodik és mindenki nagyon boldog lesz (ezt tartom a legvalószínűtlenebbnek de hát ki tudja XD)
Avatar
Kuresz
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.01. 03:21
Tartózkodási hely: Silent Hill

Hozzászólás Szerző: Kuresz »

Szerintem Gatts valahogy legyőzi Griffith-t,de amilyen stílusú ez a mű,biztos meghal a végén. :(
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kuresz 2006.03.28. 14:09-kor.
Kép
Kép
Kép
Lullaby
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2005.10.17. 14:29

Hozzászólás Szerző: Lullaby »

Legalább nem lenne Hálivúdi befejezés :lol:
Avatar
Kuresz
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.01. 03:21
Tartózkodási hely: Silent Hill

Hozzászólás Szerző: Kuresz »

Lullaby írta:Legalább nem lenne Hálivúdi befejezés :lol:
Az biztos.De a Berserknek én tényleg ezt a befejezést adnám.Bár a végén szétzúznám a monitorom és 5napig depressziós lennék :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
Van Slanzar de Fanel
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2006.03.27. 15:17
Tartózkodási hely: Alternatív univerum :)

Hozzászólás Szerző: Van Slanzar de Fanel »

1. Gatts megöli valahogy Griffith-t, aztán boldogan élnek Casca-val amíg meg nem halnak.
2. Meghal Griffith és végül Gatts is (talán még Casca is)
3. Mindenki megbocsájt mindenkinek, Casca kijózanodik és mindenki nagyon boldog lesz (ezt tartom a legvalószínűtlenebbnek de hát ki tudja XD)
Érdekes, a minap beszélgettem egy animerajongó barátommal a témában, és pont ezeket a lehetőségeket hoztam fel. Ennyire kiszámítható lene a sorozat? / a manga/

Az anime azért gyengébb mert nem kerek egész. Azzal van vége, hogy Gatts szeme kinyomva, Casca megerőszakolva, Hawks megemésztve, de mi van ezután? És miért? És hogyan. Erre csak a manga adhat választ, bár örülnék ha végre befejeznék, mert tényleg hosssssssssssssszú. Azért az anime nekem mindörökre a top 5-ben marad. És Gats a " My favourite." mert nem tipikus jófiú, hiszen egy szemét, inkább kaotikus mint jó. Saját álmok nélkül. És a Dragonslayer.....no mindegy.

Tisztelettel.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

A Berserk anime BAROMIRA kerek egész, csak kicsit gondolkodni kéne, az utolsó rész után megnézni az elsőt, és máris ott a teljesen kerek, teljesen érthető befejezés. (Egy sztorinak nem mindig pontosan a főszereplő születésétől a haláláig kell ám tartani... és attól még lehet egy sztori befejezve, hogy ninsc minden plotline teljesen és tökéletesen elvarrva. -_-)

A manga pedig szerintem mélyen az anime színvonala alatt marad (a véleményemet a manga topicjában már leírtam) - véleményem szerint a Berserk azon ritka animék egyike, ami sokkal jobb, mint a manga, amiből készült.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Kuresz
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.01. 03:21
Tartózkodási hely: Silent Hill

Hozzászólás Szerző: Kuresz »

Ízlések és pofonok.Amúgy nem derül ki az első részből az se,hogy hogy jut ki az eclipse-ből,Caska kijut-e,a többiekkel mi lesz,ki segít Gatts-nak,hogy élik túl,mi lesz velük,miért vadászik Griffith-re(bosszút kivéve),hogy kerül a behelit egy szörnyhöz,Mert ügye a mangában ilyenről szó sincs,és már a volume 1 és 2ben több minden kiderül a megkínzott embertől,aki szerintem kulcsfontosságú az első szörnynél),meg még pár apróság,ami teljessé teszi a történetet.Kiderül sok dolog Zodd-ról(második kedvenc szereplőm),és ott van a skull kinght,az előző "átvert" lovag,aki bosszút esküdött az 5 isten ellen.Az anime történetileg meg se közelíti a teljességet,inkább csak egy kis ízelítő a mangához,mint egy OVA egy sorozathoz.A berserk nálam No1. de a manga szerintem is sokkal jobb.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Van Slanzar de Fanel
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2006.03.27. 15:17
Tartózkodási hely: Alternatív univerum :)

Hozzászólás Szerző: Van Slanzar de Fanel »

Kuresznak a véleménye a témában szerintem helytállóbb. És nem tudom, lehet túl érzékeny vagyok, de mintha mufurc lehülyézett volna engem, meg azokat akik szerint az anime nem egész. Hát nézd mufurc, néha nem kéne a nevedhez igazodni, csak gondolkodj mielőtt írsz. Valóban, a manga nélkül, ha megvesznék se találom ki hogy egy koponyafejű, lovas páncélos idegen menti ki Gattsot, hogy Rickert nem hal meg az erdőben mert őt is megmenti, nem találtam volna ki bezony. Szóval igenis jobb a manga és kész. :)
Csak a manga tényleg túl hosszú. Mintha sosem akarna véget érni, de még ígyis.....
A lepényhal előszőr, a reményhal meg utoljára.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Kuresz írta:Amúgy nem derül ki az első részből az se,hogy hogy jut ki az eclipse-ből,Caska kijut-e,a többiekkel mi lesz,ki segít Gatts-nak,hogy élik túl,mi lesz velük,miért vadászik Griffith-re(bosszút kivéve)
A többiekkel mi lesz? Uh, hát nemtom, nekem eléggé úgy tűnt, hogy meghaltak. Caskát sem igazán tudom, miért tartanák meg, és az, hogy Gatts miért nem halt meg akkor és ott, arról ez a véleményem, és ez nekem teljesen jól megmagyaráz mindent. (És hogy Gatts miért vadászik Griffithre... kell még ide bármi ok a bosszún kívül?)

Drága Van Slanzar de Fanel, légy szíves nem felkapni a vizet csak mert merészeltem nem egyetérteni veled, oké? A Berserk régóta az egyik kedvenc animém (szerintem régebb óta, mint amióta te animéket nézel), és hidd el, épp eleget gondolkoztam rajta.

Vannak emberek, akik számára egy történet csak akkor teljes, ha minden pici részletet 100%-ra tudnak... na én nem tartozok ezek közé. Egyébként pedig szerény véleményem szerint a Berserk anime sokkal komolyabb és komplexebb, mint a manga, ami mostanra már nem több, mint értelmetlen és öncélú erőszak- és fanservice-orgia.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Kuresz
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.01. 03:21
Tartózkodási hely: Silent Hill

Hozzászólás Szerző: Kuresz »

Nem akarok beleszólni,de szét SPOILEREZZÜK A TOPICOT!Kéretik a spoilereket fehér színnel írni.Amúgy minek a végére Caska-t életbenhagyni?Hmm.Már sorry,de vannak furcsa gondolataid.Gatts fejlődésében és a történet 70%-a arról szól,hogy a hideg és kegyetlen Gatts,aki zsoldosokkal nőtt fel,talált egy olyan sereget(Band of the Hawk),akik törődnek vele,ettől lesznek emberi érzései,sőt még szerelmes is lesz Caska-ba(ez egy új érzés neki,félti őt és az életét is feláldozná érte.ezt bizonyítja az utolsó rész.És sz.tem nem azért drámai az utolsó rész,mert majdnem mindenki meghal,hanem mert Gatts majdnem elveszít mindent,és látják,hogy az egyetlen ember,aki még az életénél is többet jelent neki,most megalázzák(Griff bá személyében) és ő ezellen nem tehet semmit.A mangában ebben a jelenetben mondja magatehetetlenül Caska,hogy "ne nézd",még az utolsó pillanatában is védik egymást).Szerintem az ANIME lényege ez,Gatts szellemi fejlődése.Kezdem úgy érezni,hogy te a berserket csak a gyilkolásért és a sok vérért szeretted meg.És amúgy nem mindenki hal meg...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kuresz 2006.03.28. 13:44-kor.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Van Slanzar de Fanel írta:Szóval igenis jobb a manga és kész. :)
/OFF Igenis rosszabb a manga és kész. :) (ez persze az én véleményem ^^) Az Eclipse után olvastad már? Onnantól mi megy? Jönnek az egyre fantáziadúsabb szörnyek, Gatts meg legyakja őket. Full fanservice az egész. Gore, meg meztelen nőket erőszakoló szörnyek. Aztán a papos kötetek után van egy baromi nagy hangulatváltás is, amikor is bejön a kis boszorkány, meg elmennek trollokat (OMGWTF o.O) irtani. Na onnantól kezdve szerintem az egész elveszti a "Berserk-feelinget". Történet: Griffith visszajött :mad:, Karakterfejlődés: nulla (hacsak nem számítjuk azt az elcsépelt közhelyes dolgot, hogy Gatts "ismét érző ember lesz, hisz mellette vannak az új barátai") de ezenkívül? Rétestészta, éspedig azért, mert szerintem a mangaka se tudja már, hogy mit is kezdjen az egésszel. Szóval én is fenntartanám azon véleményemet, hogy az anime nagyságrendekkel jobb, mint a manga (amibe kizárólag azért nézek bele néha, mert Griffith-t utálom az összes anime/manga karakter közül a legjobban, és mikor csinálják már ki ^^) /OFF

Karakterfejlődés szempontjából az animében imho lényegtelen az, hogy hogyan jut ki Gatts: mivel az egész anime lényegében visszatekintés, az tökéletesen lejön belőle, hogyan és miért vált Gatts-ból ilyen kiégett, lélektelen, gyökértelen vadállat, aki csak a bosszúra tud gondolni.

Az Eclipse-t az animében Gatts-on kívül talán Casca élhette túl, vagy még ő sem (ami talán jobb is lenne, főleg, hogy mit csináltak a mangában az egyik kedvenc női karakteremből: egy erős, önálló szereplőt így tönkretenni jajjajjajj.... Akkor már inkább haljon meg. T_T). Rickert ha jól gondolom, meghalt az erdőben a többiekkel együtt.

Edit: Úgy látom megelőztek ^^
Kuresz írta:az ANIME lényege ez, Gatts szellemi fejlődése.
Pontosan.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Kuresz
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.01. 03:21
Tartózkodási hely: Silent Hill

Hozzászólás Szerző: Kuresz »

Surci írta:
Van Slanzar de Fanel írta:Szóval igenis jobb a manga és kész. :)
Az Eclipse után olvastad már? Onnantól mi megy? Jönnek az egyre fantáziadúsabb szörnyek, Gatts meg legyakja őket. Full fanservice az egész. Gore, meg meztelen nőket erőszakoló szörnyek. Aztán a papos kötetek után van egy baromi nagy hangulatváltás is, amikor is bejön a kis boszorkány, meg elmennek trollokat (OMGWTF o.O) irtani. Na onnantól kezdve szerintem az egész elveszti a "Berserk-feelinget"....
Kuresz írta:az ANIME lényege ez, Gatts szellemi fejlődése.
Pontosan.
Ezt írtam,hogy szinte más műfaj.De az after the eclipse után még vagy 3-4 volume-ig viszont JOBB a manga.De utána átmegy valami gagyi rpg játék feelingbe,ahol van egy harcos és egy csomó szörny és kaszabolnak.A mangát már csak a vége mentheti meg.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Kuresz 2006.03.28. 14:49-kor.
Kép
Kép
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Kuresz írta:Amúgy minek a végére Caska-t életbenhagyni?Hmm.Már sorry,de vannak furcsa gondolataid.
Izé, wtf? Már sorry, de olvastad te egyáltalán, hogy mit írtam? Csak mert éppen azt írtam, hogy a végén nagy valószínűséggel Caska is meghalt, mert minek tartanák életben, ha Griffith-t nem érdekli (nem úgy, mint Gatts). És ha szerinted a gondolataim "furcsák" csak azért, mert nem pontosan azok, mint a tieid, akkor... hát, egészségedre.
Kuresz írta:Gatts fejlődésében és a történet 70%-a arról szól,hogy Kép
Um, nem, legalábbis az animében nem. Anime!Gatts fejlődése arról szól, hogy egy belül üres, a világban sodródó Gatts talál magának egy helyet a világban, és egy célt, amiért küzdhet, egy embert, akit követhet. Aztán rá kell jönnie, hogy a dolgok nem pont úgy állnak, ahogy ő azt gondolta (Griffith nem tekinti barátjának, stbstb, ahogy a fent belinkelt postban is írtam - talán elolvashatnád), és lelép, hogy aztán a régi kötelékek mégis visszahúzzák. (Egyébként, mondtam én egy szóval is, hogy azért drámai az egész, mert mindenki meghal? :roll: Az ég szerelmére.)

Az anime és a manga nem ugyanaz, se történetre, se mondanivalóra (a mangában van egyáltalán olyan? :roll: ) és tényleg ízlés kérdése, hogy kinek melyik tetszik jobban... de az, hogy valaki nem fogja fel az animét, nem azt jelenti, hogy az anime rossz, csak annyit, hogy az illető nem értékeli.
Kuresz írta:Kezdem úgy érezni,hogy te a berserket csak a gyilkolásért és a sok vérért szeretted meg.
"szerény véleményem szerint a Berserk anime sokkal komolyabb és komplexebb, mint a manga, ami mostanra már nem több, mint értelmetlen és öncélú erőszak- és fanservice-orgia." ....hm, igen, ez pontosan arra utal, hogy csak a vér miatt szeretem a Berserket. *facepalm* Nem, nem azért szeretem - viszont az egyik ok, amiért a mangát nem szeretem, az a túlzásba vitt, öncélú erőszak és a már-már hentaiba hajló fanservice. Én nagyon szeretem Caskát, egyik kedvenc női animekarakterem, és ki nem állhatom, hogy a mangában gyakorlatilag perverzeknek szánt maszturbációs segédeszközzé van degradálva.
Kuresz írta:De az after the eclipse után még vagy 3-4 volume-ig viszont JOBB a manga.
Nos, szerintem baromira nem. *shrug* Evvan.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Válasz küldése