Mennyiért vennél (rendszeresen) magyar nyelvû mangát?

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.

Egy kotet (neves) mangaert mennyit fizetnel legfeljebb, ha magyarul megjelenne?

Legfeljebb 2000 Ft
92
34%
Legfeljebb 2500 Ft
62
23%
Legfeljebb 3000 Ft
66
25%
Legfeljebb 4000 Ft
12
4%
Legfeljebb 5000 Ft
9
3%
Akar tobb mint 5000 Ft-t
10
4%
Nem erdekelne magyarul (mert megvan minden ami erdekel angolul/japanul/jpg-ben, a magyar amugy is szar nyelv, ami kihalhatott volna, stb)
18
7%
 
Szavazatok száma: 269

Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Én nekem nem sok magyar fordításhoz volt szerencsém, de ha a kedvenc mangáim megjelennék magyarul, richtig megvennék őket. Először is merő kíváncsiságból, hogy milyen a szöveg, másrészt meg, mivel amúgy is szeretném elolvasni. Kíváncsi vagyok, hogy nagyban mit tudnának a magyar fordítók produkálni.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
KazukiFuse
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.14. 19:07
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: KazukiFuse »

Én egy 2000-nél többet tuti nem adnék érte havonta, főleg hogy tudom, hogy Lengyelben egy Hellsing kb. 800 Ft...(pedig ők sem Amerika ,de nem is "West-Europe")
Avatar
Amaya
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2005.11.14. 22:18
Tartózkodási hely: mindenhol de seholsem

Hozzászólás Szerző: Amaya »

lengyelben? :shock:
Kép
(* Take Me To Paradise...
Avatar
KazukiFuse
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.14. 19:07
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: KazukiFuse »

Lengyelben, lengyelül, a krakkói piac újságosbódéjánál.(a sok többi manga között, melyekre már nem emlészem) :)
Avatar
Amaya
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2005.11.14. 22:18
Tartózkodási hely: mindenhol de seholsem

Hozzászólás Szerző: Amaya »

aaaaaaa ez nem igazság :(:(
és itt mért csak most...
Kép
(* Take Me To Paradise...
Avatar
Rorimack
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2005.07.31. 05:02

Hozzászólás Szerző: Rorimack »

KazukiFuse írta:Én egy 2000-nél többet tuti nem adnék érte havonta, főleg hogy tudom, hogy Lengyelben egy Hellsing kb. 800 Ft...(pedig ők sem Amerika ,de nem is "West-Europe")
...csak közép-keleteurópa legnagyobb képregénypiaca...
Avatar
KazukiFuse
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.14. 19:07
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: KazukiFuse »

Rorimack írta:
...csak közép-keleteurópa legnagyobb képregénypiaca...
Tény,hogy jóformán mindenben előttünk járnak, pedig ők is kiitták a történelem bilijét a II.VH-ban és utána. Visszatérve a témához szerintem 2000 forint akkor kóser, ha 1, legfeljebb 2 sorozatot veszek és inkább 2 havonta...
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Eh... nem az a lényeg hogy mi borult hova, hanem hogy mennyien vannak. Mekkor a piac. Tudod, kevés ember + rétegműfaj + kevés vásárlo = nem éri meg. És ennek semmi köze a történelemhez meg a politikához.

Amúgy a 2000 nem a füzetekre szól, hanem a 140-150 oldalas kötetekre. Ami semmiképpen nem havi megjelenés.
Avatar
KazukiFuse
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.14. 19:07
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: KazukiFuse »

Meglivorn írta:Eh... nem az a lényeg hogy mi borult hova, hanem hogy mennyien vannak. Mekkor a piac. Tudod, kevés ember + rétegműfaj + kevés vásárlo = nem éri meg. És ennek semmi köze a történelemhez meg a politikához.
Eh..bocs de én nem a lengyel-manga forgalmat kapcsoltam a történelemmel hanem hogy több tekintetben előttünk járnak :? . És hogy ennek semmi köze a politikához, az egy igen elhamarkodott kijelentés :? . Másrészt az, hogy sokan vannak ... Ausztriában is rétegműfaj és ők 2 millióval kevesebben vannak mégis jobban megy náluk a manga... :o_O:
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Tudom, hogy ez nagyon off topic lesz, de ahogy Lengelországról beszéltetek eszembe jutott és most meg kell kérdeznem. :) Szóval, futtában Krakkó felé láttam egy manga múzeumot, de nem tudtam bemenni (nem álhatott meg a busz, mivel csoporttal voltam) és arra lennék kíváncsi, hogy valaki nem tudja-e a pontos címét, esetleg a nyitvatartását, mert szeretnék ellátogatni oda. Köszönöm előre is!
Kép
Avatar
Pandemonius
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2004.12.28. 00:06
Tartózkodási hely: Miskolc

Hozzászólás Szerző: Pandemonius »

Ha a "The Centre of Japanese Art and Technology Manggha" múzeumra gondolsz, Krakkó közelében, hétfő kivételével minden nap 10-től 18 óráig van nyitva, pontos térképet itt találsz:
http://www.manggha.krakow.pl/en/contact/2/
:wink:
Avatar
Rorimack
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2005.07.31. 05:02

Hozzászólás Szerző: Rorimack »

Ausztriában is rétegműfaj és ők 2 millióval kevesebben vannak mégis jobban megy náluk a manga...
És szerinted vannak külön osztrák kiadások, vagy egyszerűen német mangákat árulnak? ;)

Egyébként pedig:

A hétvégén lesz képregényfesztivál, szerintem érdemes elmenni. Mangából ugyan magyar nyelvű még nem lesz (csak manga-kritika az egyik kiadványban ;)), de rengeteg jó képregény, program, anime igen.

http://fesztival.kepregeny.info/

Részlet a szakmai programból:

15.00 Miért nehéz mangát kiadni Magyarországon? A kerekasztal-beszélgetést Tonya (Japanimánia) vezeti, a résztvevők: Szilágyi Bálint (Odeon), Németh Vladimir (Fumax), Bárány Ferenc (ADOC-Semic), Boross Csaba (Manga-Fan Kiadó), Miyazaki Jun (SF Portal).
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Köszönöm a segítséget Pandemonius! Igen, ezt kerestem, csak pontos név vagy bármi egyéb adat hiányában nem jártam sok sikerrel. Még egyszer thanks. ::jwin::
Kép
Avatar
Pandemonius
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2004.12.28. 00:06
Tartózkodási hely: Miskolc

Hozzászólás Szerző: Pandemonius »

Szívesen ::vic:: (tényleg érdekes múzeum lehet)

Amúgy hogy a témához szóljak: 2000 forint a lélektani határ nálam, de csak néhány mangáért lenne szívem ennyit kiadni.
Avatar
Ensi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2006.03.06. 13:02
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ensi »

én se adnék ki többet tuti 2000-nél, az animet, igy is sokkal jobban szeretem... max. a Hellsing mangáért(ami hellsing az minden kell :D )
régen voltak nekem 3-4 db Dragonball képregényem, azt nagyon szerettem, de asszem ez volt talán 500 valamennyi
"Az Úr nevében, azok, akiket önhibájukon kívül magához ragadott a sötétség, ítéltessenek végsõ pusztulásra. Ámen."
Nagisa

Hozzászólás Szerző: Nagisa »

Én legfeljebb 2000 ft-ért vennék egy mangát...bár az attól függne hogy milyen^^
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Mégis mi számít neves mangának?
Avatar
Ignesis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2005.09.18. 18:14

Hozzászólás Szerző: Ignesis »

max 3500ft,úgy hiszem...de attól függ,milyen színvonalú.egy DB-hez hasonlóért nem valószínű,hogy nagyon megnyitnám a tárcám...meg attól is függ,nekem tetsző manga.pl azt hiszem,az Inuyasha elég népszerű lenne hazánkban.
Ha te fölépítenéd a Világtornyot,előállna egy másik,s lerombolná.Ha te lecsöndesítenéd a meghasonlott népet,jönne egy másik,s föllázítaná.Ha te tüzet támasztanál,ő vizet zúdítana reá.Ha te vizet fakasztanál,ő sivatagba fojtaná.Némaságod túl hallgatná...
Avatar
kaoru-chan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2006.03.27. 15:48
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: kaoru-chan »

Hát, olyan 1500-*köhnémetmangaköh*-2000 FT-ot fizetnék érte........de ha meg is jelenne, szerintem akkor is maradnék az angol mangáknál, akármilyen drága. Nekem kizárólag angolul nyújt igazi élményt egy manga elolvasása (németűl és japánúl nem beszélek). Ez amúgy regénynél is így van nálam...pl. nekem sokkal élvezetesebb volt végigolvasni az Anne Rice-féle Vámpír Krónikákat angolul, mint magyarúl. Így volt ez a Harry Potterrel is. Olvastam már magyarúl mangát, de számomra valahogy ezálltal elveszett a varázsa....nem tudott lekötni. De ez már csak én vagyok.

Mindenesetre csak tapsolni tudok, ha végre-valahára igazán beindul a manga-business kishazánkban is. :wink:
Avatar
Karasu
Profi
Profi
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2006.03.27. 19:49
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Karasu »

Max. 2500,angolul is annyiba van,és legalább a nyelvet is gyakorlom... :-P
Hanatarou desu.
Avatar
Load
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.03.29. 17:38
Tartózkodási hely: Nem, nem vagyok szomjas.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Load »

Hát ez attól függ milyen vastag a füzet, hány van, és, hogy milyen rendszerességgel jelennek meg.
Avatar
j.e.h.u.t.y.
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2005.01.11. 11:48
Tartózkodási hely: ...at the Border...

Hozzászólás Szerző: j.e.h.u.t.y. »

Változó ha 40-50 oldal kb 700-900ft kipréselnék
Ha könyv méretű kb3000-4000ft
html_entities_replaceMy turn to protect you, Snakehtml_entities_replace
Avatar
shuichi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2006.04.09. 17:02
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: shuichi »

Hmmm...Hmmm... szépremények.hu magyarországon nem naon fog megjelenni mostanság valami minőségi manga :!:
Az élet egy játék, de nagyon jó a grafikája!
Avatar
Amaya
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2005.11.14. 22:18
Tartózkodási hely: mindenhol de seholsem

Hozzászólás Szerző: Amaya »

hogy érted, hogy minőségi?
Kép
(* Take Me To Paradise...
Avatar
Rorimack
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2005.07.31. 05:02

Hozzászólás Szerző: Rorimack »

shuichi írta:Hmmm...Hmmm... szépremények.hu magyarországon nem naon fog megjelenni mostanság valami minőségi manga :!:
Erre térjünk vissza másfél-két év múlva, magyar mangával a kézben... ;)
Lezárt