Mai-Otome

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Most ha jobban belegondolsz: Élőszereplős filmek. Megannyi színészt látsz ebben és abban a filmben. Egyikben őrült náci lagerführer, a másikban meg Almássy gróf, az "angol" beteg (Ralph Fiennes) mégse zavar.

Most tény, hogy Animéknél más a helyzet, és ilyen karakter felbukkanás, csak ritkán látható. De, nekem az otome-ben spec nagyon bejön h hozzák a HiME karaktereit.

Egyrészről azért, mert vannak ezek az utalásos poénok, másrészt, olyan poénok, hogy Haruka ugyebár "főnöke" volt Yukino-nak, most meg felborul ez a rendszer. Bár ezáltal vannak kiszámítható poénok is (Akira és Takumi megjelenése)

Másrészről azért is jó, mert, én spec mikor nézek egy Tom Hanks filmet, nekem maga a színész is hoz valami jót, valami pozitívumot. Legyen bármennyire szar a forgatókönyv, mégis ott a karizmája. Most akkor gondoljunk bele, hogy a HiME karijait visszahozzák, ez kb olyan mintha egy filmbe tennék a kedvenc színészeidet. Jó, nem kell hogy minden HiME kari favorit legyen. De csak gondoljatok bele... tulképp élőszereplős film és animációs film között nagyon vékony határ húzódik.

Szóval visszatérve: Schindler Listáját és Az Angol Beteg-et sem hasonlítgatták össze.Bár Otome-HiME esetében jósok az utalás és az átfedés, de azért összehasonlítani a kettőt nem lehet, és nem érdemes.

Az viszont oké h valakinek egyik jobban tetszik mint a másik.
Kép
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Ha nem a HiME szereplői lettek volna, csak úgy önmagában meg nem néztem volna ezt a sztorit, és sztem nem vagyok ezzel egyedül. Valószínüleg a gyártók is így gondolkodtak. A cuccot valamivel el kellett adni. Nosza írjuk újra a HiMEt, azonos szereplők, magical-girl, sok dráma, poénok, (kevés harc :( ) és máris viszi a nép. Sőt tovább megyek: egy-egy gyengébb résznél az tartotta bennem a lelket, hogy majd csak feltűnik benne Mai is. Tehát én spec. jó ötletnek tartottam az azonos szereplőgárdát.
Kép
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

Mayer írta:Nehéz a kettőt összehasonlítani, mert véleményem szerint az Otomének egy sokkal jobban megszerkesztett és kitalált világa van (még akkoris ha bizonyos mértékben mintha lopkodna aStarWarsból :) )
Nem a világot, vagy a karakterek szerepét, jellemét hasonlítottam össze, hanem a színvonalat, ami (szerintem) messze alulmarad a HiME-étől.
Egyébként semmi bajom nincs az új "arculattal", számomra a sztori és a történetvezetés az, ami nagyon gyengusra sikeredett. Lehetett volna ez jobb is.
Kép
Avatar
Meroko
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2003.02.19. 14:14
Tartózkodási hely: Verona. Azon belül is Tybalt karjaiban^^

Hozzászólás Szerző: Meroko »

huhhh..most néztem végig és nagyon tetszik^^

Csak egyet nem értem..most akkor Nina lefekődt Sergey-el vagy nem?..mert utánna is át tudott változni ,de nekem nagyon úgy tűnt, mikor Sergey kikelt mellőle az ágyból hogy AZT csinálták...
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Nem történt meg... Ezt Nina említi is késöbb egy visszaemlékezésben.
Kép
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Valakinek talán új.... Szal ha eddig nem tettétek nézzétek meg a Static-Subs féle 26. részt is mert ahogy a HiMEnél itt is írtak infókat a kövekről, nevekről, mitológiákról. Érdemes átolvasni :)
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Én is végignéztem a sorozatot. És nem vagyok vele elégedett, főleg az utolsó 2 résszel nem.

Alapvetően az volt az egyik bajom végig a sorozat folyamán, hogy a HiME-ből hoztak át szereplőket. Szó se róla, én szeretem Mait is, Natsukit is, Mikotot meg a többieket is, de ide minek kellettek ők? Komoly szerepük nincs, ráadásul a jellemük (nekem) messze nem tetszett annyira, mint az HiME-ben - Natsuki mint iskolaigazgató.. Na ne már... (ez persze lehet, hogy csak nekem nem tetszett) Shiho-ért nem rajongtam a HiME-ben sem, de itt már TOTÁL GÁZ volt. -_-

A másik, hogy a rengeteg szereplő, politikai csoport (nemegy közülük teljesen felesleges imho) miatt szétesett az egész sorozat szerkezete. A főbb szereplők közül is sokan el voltak hanyagolva sztem. És egyéni szoc. probléma, de ilyen karadesignal, színkezeléssel és hangulattal valahogy nem igazán tudtam ezt a politika-háború szálat komolyan venni, + erőltetettnek is éreztem.

És az utolsó 2 ep... Sejtettem, hogy happy end lesz, de arra nem számítottam, hogy ilyen. Egy kis drámát tényleg belevihettek volna (Aoi tényleg meghal, vagy Sergay hal meg, de legalább Tomoét kinyírhatták volna.) A szétesettség itt éri el a tetőpontot: mi a francnak kellett behozni az utolsó 2 részbe még egy rakat új szereplőt? -_-

A Nina-Arika "végső harc" tetszett, kicsit rövid volt ugyan, de nem baj ^_^ Csak azt nem értem, miért égett el a ruhájuk, miközben zuhantak vissza a földre, míg ők sebesülés nélkül megúszták (persze értem én ^^ fanservice :P)

Konklúzió: Nem rossz sorozat, egyszer meg lehet nézni, de a HiME jobb volt. Sokkal.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
SuMMeR
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2006.02.21. 22:17

Hozzászólás Szerző: SuMMeR »

Pont most fejeztem be én is, mit mondjak... nem lesz a kedvencem, Surci elég jól leírta többek között az én okaimat is. Mondjuk eleinte nagyon zavart később megpróbáltam elvonatkoztatni a HiME beli szerepektől, de a kettőség akaratlanul is bennem volt végig. A rózsíszín happy-end (ami már a Mai-HiME-ben sem tetszett), itt is viszajött, Tomoét kifejezetten letakarhatták volna végleg azon a hordágyon (egy ilyen szereplőt életben hagyni, bűn :wink: ). Na meg Nagi: elpusztították valamelyik fegyverét? Van másik! Kezdett unalmas lenni, hogy mennyi "kártyája" van. Na mindegy, egyszer nézhető sorozattá vált a szememben, persze azért nem volt rossz. :cool:
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Hat igen...ez a nagyon rozsaszin, hűű de nagyon happy end nekem sem tetszett, sem itt, sem a Himeben..Nem vagyok vmi veres jellem, meg agressziv, de ha ennyire dramai hangulatot keltenek, akkor utana olyan a nagyon hepiend mint egy vodor jeghideg viz a fejemre..es Tomoe eletben hagyasa telleg a legfajobb, bar akkor is Aoi-nak "kellett volna meghalnia"... :?
Avatar
Kuresz
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.01. 03:21
Tartózkodási hely: Silent Hill

Hozzászólás Szerző: Kuresz »

Tegnap elkezdtem a Mai-Otome-t.4részt néztem meg,és a következőt láttam: pár karakternek van egy lezbikus beütése :D A hangulat elég jó,a környezet,hogy a regit vagyítették az újal,régi kocsik,de hologrammok,plasma TV-k stb nekem is tetszett.Eddig a story se rossz.1-2 nap és befejezem.Ja és egyvalamit nem értek:mi az a Hime?
Kép
Kép
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Kuresz írta:egyvalamit nem értek:mi az a Hime?
A Mai-HiME az Otome-sorozat "elődje", de teljesen más világban játszódik. A HiME szó jelen esetben a Highly-Advanced Materialising Equipment-ből jött össze, de a "hime" szó japánul "hercegnő"-t jelent.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Kuresz
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.01. 03:21
Tartózkodási hely: Silent Hill

Hozzászólás Szerző: Kuresz »

Akkor lehet,hogy először azt kellene megnéznem :?:
Kép
Kép
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Kuresz írta:Akkor lehet,hogy először azt kellene megnéznem :?:
Ha engem kérdezel akkor inkább ne tedd.
Sokkal jobban fogod élvezni mind a két sorozatot, ha először a Mai-Otomét és utána a My-HiME-t nézed meg.
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Na ja, forditott esetben nem biztos h ugyanannyira tetszene az Otome..
de kivancsi leszek, mit mondasz ha lattad mindkettot :D
Avatar
DBob
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2004.11.12. 17:23

Hozzászólás Szerző: DBob »

Én ma néztem megy egyszerre az egészet. Többnyire csak ismételni tudom a többieket; hime után kicsit "vérszegény" (nem szó szerint) az otome. Ha nem lett volna hime, biztos más besorolást kap mindenkinél.

Amit kevesen hangoztattak előttem, az a zene. Messzemenőleg úgy érzem hogy a hime zenéje sokkal jobb volt. 2-4 zene az, amire az otome közben felfigyeltem/utólag is felismerem. (többek között az említett run!cat!run!, otome no waltz, omachinasa~i!, stb)

illetve még valami. az omachinasa~i címűt mintha már hallottam volna máshol. valószínűleg csak hasonlít rá, de akkor nagyon ;]
Avatar
Kuresz
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.01. 03:21
Tartózkodási hely: Silent Hill

Hozzászólás Szerző: Kuresz »

Nem igaz ezt is abbahagytam :o Mostanában nem bírok 1 animét se végignézni :(
Kép
Kép
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Ejnye, hova tunt a lelkesedes? :D
Amugy, ennyire nem tetszett? Hol adtad fel?
Es a Hime zene nekem is utosebb volt, bar azert ebben is voltak jo szamok, bar kozel nem annyi..
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

A HiME zenéje az tényleg ütősebb volt, de nekem spec a Materialise jobban bejön mint ott az Ensei electro editionje.

Mindkét OST-t nagyon szeretem és előszeretettel hallgatom.

A Hoshi ga kanaderu monogatari-t is nagyon szeretem, de csak azt amiben Arika énekli. Asszem Ő énekli az első OST-n? nemtudom biztosra, de az első OST editionje jön be jobban :)
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Amugy nekem is a Materialise a kedvencem :wink:
De ettol fuggetlenul Hime zene parti vagyok..amugy van 2. ost is? Nem is tudtam, utana is keresek.. :oops:
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

pedig azon hallhatóak olyan gyöngyszemek mint a Run!Cat!Run! vagy a Lilac, Omachinasa, vagy egy személyes kedvencem a ZIPANG :)
Kép
Avatar
DBob
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2004.11.12. 17:23

Hozzászólás Szerző: DBob »

Az eltelt időszak alatt mégis csak sikerült figyelemre méltó zenéket találnom. Az otome kourin fantasztikusan szól megfelelő hangerővel/rendszeren/stb. Beültem a sweep pontba, és oda-vissza voltam/vagyok érte.

De mondjuk, hogy ezzel kibővült a lista, még nem lett sokkal jobb a helyzet. :neutral:
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Kinn van az ötödik DVD extra is, az Akane+Kazu sztoriról. Én már 10 perce ezen röhögök :D :D :D
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Es mi a pontos cime? Csakmert akkor ra keresek en is..
Es mi volt az elobbi 5? En lattam egy Harukasat, meg azt amirol azt hittem h movie lesz belole..ja, meg egyet a Nao-val (ha igy hivjak, uristen de reg volt mar, szal a pokos csaj..). Es mirol szol a tobbi?
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

1: mai hime fake movie trailer
2: this week's armitage (haruka)
3: juliet's conspiracy (nao)
4: shiho's spirals
5: by the red sky (akane)
torrentek pl. itt
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Igen, igen hat az utolso 2-rol maradtam le, koszi ::^_^::
De igy mar rogvest utanuk keresek...
Válasz küldése