Animék, amiket rossznak tartotok

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Fry
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2003.08.15. 11:50

Hozzászólás Szerző: Fry »

sodd írta:hamar jönni fog ellenvélemény is... :)
Milyen hamar? ;) Sztem jó volt az ikszmúvi...:D
phr0zen

Hozzászólás Szerző: phr0zen »

sodd írta:
phr0zen írta:Szubjektíven,a movie szerintem is nulla,van azonban X sorozat,ami jó és szinte megegyezik az animációja a filmével.
igen, ezzel én is egyetértek, de szerintem hamar jönni fog ellenvélemény is... :)
Igen,tudok itt valakiről akinek mocskosul bejön a film,a sorozattól meg sűrű csuklásrohama támad...
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

phr0zen írta:
sodd írta:
phr0zen írta:Szubjektíven,a movie szerintem is nulla,van azonban X sorozat,ami jó és szinte megegyezik az animációja a filmével.
igen, ezzel én is egyetértek, de szerintem hamar jönni fog ellenvélemény is... :)
Igen,tudok itt valakiről akinek mocskosul bejön a film,a sorozattól meg sűrű csuklásrohama támad...
*hukk* *hukk* *hukk* ...most miert nez mindenki ram? ^^;;;;

Nah, amugy teny, hogy a filmnek tenyleg megvannak a maga hibai, es az is, hogy az embernek jo, ha van nemi fogalma a mangarol ahhoz, hogy megertse, mi tortenik es ki kicsoda. De a film hangulata szerintem karpotol a hibakert (amik kozul imho az a legnagyobb, hogy tul sok mellekszereplot akartak beletenni), es mindent osszeveve egy meghato, szep sztori. (Szerintem.)

Mig a sorozatban *hukk* lehet, hogy minden mellekszereplonek ki van dolgozva a hattere meg a karaktere, viszont ennek erdekeben "csupan" a ket foszereplot es magat a tortenetet sikerult tonkrevagni, a finalerol nem is beszelve. *hukk*

Maa, izlesek es pofonok, mint tudjuk.... :D
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

:) bejött a sejtésem
elnézést a csuklásrohamért (bár az anime-kban nem tüsszögni szoktak ilyen esetekben?)

én egyébként pont a finálét nem szeretem benne, de ez már más kérdés
Alucard
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2003.10.18. 22:08
Tartózkodási hely: in the dark

Hozzászólás Szerző: Alucard »

Hamár így előjött az X movie storyja szerintem is nagyon gagyi volt, mellette szól, hogy szépek a harci jelenetek benn (na jó, meg a többi is). A sorozatot SAJNOS nem láttam :oops:
"We are the nobodies we wanna be somebodies
When dead, they'll know just who we are"
Avatar
Roderick
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2003.10.02. 08:03
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Roderick »

X Movie-ban csak azt nem értem, hogy ki a hetedik föld sárkánya, mert az álomlátó kimaradt... :?:
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Roderick írta:X Movie-ban csak azt nem értem, hogy ki a hetedik föld sárkánya, mert az álomlátó kimaradt... :?:
Asagi Shougo (a vizet manipulalo fazon). Kakyou a movie-ban nem volt, Asagi meg a mangaban nincs.
Avatar
Roderick
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2003.10.02. 08:03
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Roderick »

mufurc írta:
Roderick írta:X Movie-ban csak azt nem értem, hogy ki a hetedik föld sárkánya, mert az álomlátó kimaradt... :?:
Asagi Shougo (a vizet manipulalo fazon). Kakyou a movie-ban nem volt, Asagi meg a mangaban nincs.
Hmm... nem emlékszem, asszem "sajnos" még 1x meg kell néznem... :)
Avatar
tarsonis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2003.11.23. 19:29
Tartózkodási hely: Crystalline Passage

Hozzászólás Szerző: tarsonis »

A movie tényleg sokkal gyengébb, de nekem azért tetszett, mert itt meg van magyarázva, ami a sorozatban nem volt. Mert mangát sana nem olastam:(

Szóval nekem a movie nélkül nem jött volna le, hogy pl miért is tudnak barriert csinálni a jók.
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Nemes egyszerűséggel szeretnék szólni: Nem ismerek egyetlen rossz animeot sem. :D. De remélem, nem is fogok ilyennel találkozni
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
nOOdle
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2003.12.02. 17:19
Tartózkodási hely: DrEaMwOrLd ^.^
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nOOdle »


-digimon
-pokémon
-béjbléd
-öööö......hát nekem a jeanne se jött be...pedig a sailor moon-t nagyon komáztam.
::jsmile::
Kép Kép
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Oh, Noodle, ebben igazad lehet. A pokémonról, meg ehhez hasonlókról nem hallottam jó híreket. Csak nem néztem meg őket :D . Tehát hála Istennek még egy rossza nimeot sem láttam, és nem is akarok :D . A Sailor Moon nem lett volna szerintem rossz, ha a nem lettek volna tök egyformák a részek, nem lett volna mindig ugyanaz a végkimenetel. Nem is volt türelmem végignézni mind a 200 részt. :D
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Zodd
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2003.08.16. 00:02
Tartózkodási hely: SZázhalombatta
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zodd »

Az SM ről mindig Kid véleménye jut eszembe és nagyon igaza van:
az idézet nem lessz pontos bocsánat érte:
Az jó ha okosan hülyéskednek, de ha hülyén okoskodnak az (SM) már túllzás . :lol: 8)
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Ha az SMben megfordítanák a nemeket, és fiúk változnának valamilyen harcosokká (szamurájjá, harcművésszé vagy szupermenné) Kid lenne a sorozat legnagyobb rajongója.
Nem bántásként, de ismerem pár éve.

SMben sosem okoskodtak... az más anime.
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Nem lenne nagy gond az sm-el, csak az a baj, hogy túl sok benne már a "gyerekes" elem. Ezt úgy értem, sokszor 30 részen át semmi érdemleges nem történik. Szerintem ezzel elttt elcseszve az egész SM.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Xellos írta:Nem lenne nagy gond az sm-el, csak az a baj, hogy túl sok benne már a "gyerekes" elem. Ezt úgy értem, sokszor 30 részen át semmi érdemleges nem történik. Szerintem ezzel elttt elcseszve az egész SM.
Hat nemt'om, ezzel nagyon nincs egyedul az SM..... ^^;;; A "semmi erdemlegeset" nem tartalmazo reszek alatt pedig jobban meg lehet ismerni a szereploket... persze, vannak uncsi reszek is, de egy 200 reszes sorozat alatt muszaj, hogy legyenek.

Sztem az SM-mel az a legnagyobb "baj", hogy tul nepszeru, ezert az "alternativabb" fanok fujnak ra, es/vagy sokan, akik mar "felnottebb" animeket neznek, szegyellik, hogy anno tetszett nekik. *shrug* IMHO. Szerintem egy nagyon aranyos anime, es semmivel sem rosszabb vagy gyerekesebb, mint a mitt'omen, Slayers (most nem beszolni akarok a Slayersre, csak hirtelen ez jutott eszembe, mint hosszu es nepszeru dolog ^^;;; ).
Avatar
Acheron
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2003.09.06. 23:53
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Acheron »

enpet írta:
nagyp írta:Dallos... iszonyat, hogy mennyire mást vártam, és mennyire rossz volt... :(
Lehet, hogy most sokan meg fognak kövezni azért, amit írok, de nekem a Dallos nagyon tetszett. Sõt igazából Oshiiitõl jobban tetszik nekem a Dallos, mint a GitS
Dallost nem ismerem, milyen? Nem az volt anno kaphato magyarul?

GitS-el egy nagy baj van, hogy van a manga, ami nagyon jo, es csinaltak belole egy animet. Ez meg ugye onmagaban nem baj, eleg gyakran elofordul, viszont a GitS-et, ha jobban megnezed teljesen hulyeseg a tortenete. Ugyanis a mangaban tobb kulon tortenet van, ami bemutatja Kusanagiek eletet, majd a vegen a Puppetmaster-es sztori. Az animeben pedig mindent egy tortenetfolyamba vettek.

A GitS is olyan, mint az Esca, hogy az izgalmas es tempos tortenetszoves elfedi, hogy a tortenet logikajaban ORIASI hibak vannak. Szoval nem tudom ki gondolt-e mar bele, hogy a gits animeben ugyan mi oka van szerencsetlen puppetmasternek arra, hogy a film elso reszeben levo kavarasba belefolyjon??? Az a mangaban egy teljesen kulon tortenet, ami lezarodik magaban es kesz. Semmi koze sincsa a puppetmasterhez.
"I have chosen all knowledge to be my province" - Sir Francis Bacon
Avatar
Acheron
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2003.09.06. 23:53
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Acheron »

Õrnagy írta:
Persze, hogy vannak hibái az Evának, de maga a sorozat nem következetlen. De nem is ez volt a téma, ugyebár, hanem a RahXephon.
Mar bocsanat, de en itt leestem a szekrol. Egyetlen animet tudok talan csak mondani, amiben tobb bug (belso ellentmondas, kovetkezetlenseg) van, mint az NGEben. De ez nem is meglepo, mivel a sorozat elso fele a mangat koveti, utana viszont Anno gondolatait, raadasul a moviet meg nesztek itt van stilusban irta meg...
Szoval nem tudom ki olvasta az alapitvanyt Asimovtol, abban van, hogy Salvor Hardin kielemzi a nagykovet szoveget es kiderul, hogy semmit nem mondott harom nap alatt. Na az EoE masodik fele pontosan ez. En direkt atnyalaztam parszor az EVAt, kigyujtottem a fontosabb mondatokat, es ez alapjan megallapithato: az EoE masodik feleben semmi ertelmes mondat nem hangzik el, csak filozoblabla (uj szot teremtettem). Nagyon szep music video, es Hayashibara Megumi kellemes hangon alabeszel.

Amugy meg ha mar "a raxpephon EVa koppintas"... nem tudom ki latott Blue Seedet...az az EVA shoujoban, a szereploket egy-az-egyben meg lehet feleltetni, es egy evvel korabbi az NGEnel. Hoppa.
"I have chosen all knowledge to be my province" - Sir Francis Bacon
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Acheron írta:Ugyanis a mangaban tobb kulon tortenet van, ami bemutatja Kusanagiek eletet, majd a vegen a Puppetmaster-es sztori. Az animeben pedig mindent egy tortenetfolyamba vettek.
A Puppetmasteres sztori nem teljesen a vegen van, hanem vegen 2 sztoriban elmeselve, ha jol emlekszem. Eloszor megismerjuk a Puppetmastert, aztan ott lurkol a hatterben, es a legvegen vissza is ter Kusanagiert, es ugyanugy osszeolvadnak, mint a filmben. A filmben nem egy tortenetbe probaltak osszesuriteni a mangat, hanem eppenhogy KIHAGYTAK egy rahedli "mellekes" manga-sztorit - amik amugy mind a Puppetmasteres fosztorit vezettek elo.
Acheron írta:A GitS is olyan, mint az Esca, hogy az izgalmas es tempos tortenetszoves elfedi, hogy a tortenet logikajaban ORIASI hibak vannak. Szoval nem tudom ki gondolt-e mar bele, hogy a gits animeben ugyan mi oka van szerencsetlen puppetmasternek arra, hogy a film elso reszeben levo kavarasba belefolyjon???
Az, hogy a legelejen az o keszitojet vegzik ki. A tabornokos hejehuja pedig azt magyarazza meg, hogy a Puppetmaster eredetileg miert keszult, mielott onallo eletre kelt, kik akartak megkaparintani, kiktol, es hogyan.

....vagy valami ilyesmi, bevallom, reg lattam a GITS-et, es nem emlekszem pontosan ra, de hidd el, hogy Oshii nem annyira hulye, hogy egy ennyire ordito hibat a sztoriban hagyjon. (Az Escaba meg ne menjunk most bele :P )
Acheron írta:Az a mangaban egy teljesen kulon tortenet, ami lezarodik magaban es kesz. Semmi koze sincsa a puppetmasterhez.
...ha jol emlekszem, igenis van...? Most meg kene nezni, de faradt vagyok...

[EDIT:] Na megneztem. Van bizony. Fejezet: 03, Junk Jungle.
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

To Acheron:
Nem előbb volt az anime, mint a manga? Lehet mondjuk, hogy félreértelmeztem valamit (ez ilyen koraiszerda reggel nem lenne csoda :whaaa: ). Ami az EoE-t illeti, tényleg elég bonyolult, de van értelme szerintem. Csak épp rá kell jönni, hogy az EoE-ban már pláne nem csak a cselekményre kell figyelni, hanem a lélek belsejére (Shinj). Én úgy fogam fel a film végére, hogy nem az a történet, hogy mecha-angyal piff-puff, hanem minden egyes küzdelmet úgy könyveltem el, mint a pilóták küzdelmeit önmagukkal, félelmeikkel. (ez egy ilyen kis megjegyzés féle lett volna...lehet. nagy hülyeség...)
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Ayanami írta:To Acheron:
Nem előbb volt az anime, mint a manga?
GITS? Naah. Manga->anime. Csak miutan a teljes mangat nyilvanvaloan nem lehet belesuriteni egy filmbe, Oshii kiragadta a manga fo-fo "mondanivalojat", es arrol csinalta a filmet, ami amugysem huseges adaptacio, hanem inkabb feldolgozas.

Sz'al en altalaban nem nagyon szeretem az olyan dolgokat, hogy "ah, a filmben/sorozatban/stb. miert nins ugy minden, mint a mangaban!", mert ez semmi helyet nem hagy mas ertelmezeseknek... ha a mangat akarom, akkor olvasom a mangat. A manga-GITS es az anime-GITS (es tudomasom szerint a TV sorozat-GITS) kulon dolgok, ugy is kell kezelni oket.
Avatar
Yukimura
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:59
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yukimura »

mufurc írta:Sz'al en altalaban nem nagyon szeretem az olyan dolgokat, hogy "ah, a filmben/sorozatban/stb. miert nins ugy minden, mint a mangaban!", mert ez semmi helyet nem hagy mas ertelmezeseknek... ha a mangat akarom, akkor olvasom a mangat. A manga-GITS es az anime-GITS (es tudomasom szerint a TV sorozat-GITS) kulon dolgok, ugy is kell kezelni oket.
Pontosan. A manga Kusanagi-ja, és a film Kusanagi-ja is teljesen más, míg a mangában nagyon élő(szinte emberi karakter) addig a filmben totál halott, mint egy gép.(Persze ez a hitelességet nagyon alátámasztja szerintem.) A sorozat Kusanagi-ja megint kicsit más, sokkal közelebb áll a manga karakteréhez. A Gits-2 mangátmég nem olvastam, de ahogy belelapoztam ottis teljesen más. "Mindegyik egy más Motoko Kusanagi, de mindegyik egy IGAZI Motoko Kusanagi." (csakhogy Ikari Shinji egyik monológjából idézzek szabadon a témára alkalmazva:DD) Szóval szerintemis hülyeség a kettőt hasonlítgatni(manga/film), vagy ítélkezni arról hogy melyik a jobb, egyszerűen más médium a kettő, amik csak részben kompatibilisek egymással. A film, az tényleg csak egy feldologzása lehet/kibővítése/véleménymondás/stb egy mangához képest, pont azért mert nem lehet filmet csinálni rendesen egy mangából (egy-az-egyben), úgy ahogy egy könyvből sem lehet. É talán jobbis ez így, mert a film máshogy mutat be ugyanazt, és ezért mindig új lehet, a könyvhöz/mangához képest.
Kép
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

To Mufurc:

Mint mondottam, nincs gondom az SM-el, csak nekem valahogy a 200 rész túl hosszú, és kissé untat. A Salyers talán azért fogott meg, mert nem olyan hosszú, hogy beleunjunk, és ugyanúgy kielemzi a szereplőket. Egyébként én is majdnem végignéztem az SM-t, csak kihagytam úgy 60 részt, és az utolsó kb 10-et néztem meg. A történet tetszik, csak ne lenne olyan hosszú.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
BNC
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2003.10.23. 19:58
Tartózkodási hely: /mnt/karosszek
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: BNC »

Most csak én érzem úgy, hogys GÁZ a GITS-ről pont ebben a témában beszélgetni. A film jó. De az ember azonnal elkezdi keresni a mangát, mert iszonyat sok hijányosság van a történetben... de ettől még eléggé távol van a "Legroszabb anime" megtisztelő cimétől.
Avatar
Yukimura
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:59
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yukimura »

BNC írta:Most csak én érzem úgy, hogys GÁZ a GITS-ről pont ebben a témában beszélgetni. A film jó. De az ember azonnal elkezdi keresni a mangát, mert iszonyat sok hijányosság van a történetben... de ettől még eléggé távol van a "Legroszabb anime" megtisztelő cimétől.
Szerintem nemgáz, mert valakinek ez a legrosszabb. Egyébként én sepeciel nem azért keresgéltem a manga után mert a film annyira hiányos volt, hanem azért mert annyira megfogott az egész, hogy még többet akartam tudni erről a mítoszról.
Kép
Válasz küldése