Haibane Renmei - Grey Wing Federation

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Kedvenc?

Rakka
12
24%
Reki
24
47%
Nemu
4
8%
Kana
5
10%
Hikari
2
4%
Kuu
3
6%
Kuramori
0
0 szavazat
Egyéb
1
2%
 
Szavazatok száma: 51

Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Neerson írta:de ahhoz képest hogy 26 rész
Tudtommal 13 részes.
Egyébként meg imho megérdemli azt az értékelést, amivel most rendelkezik a siteon, kb. évente jó, ha van egy ilyen szintű anime (egy Texhnolyze-szintű CUCCra pl. azóta is hiába várok).
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Neerson
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.02.05. 19:21
Tartózkodási hely: Cegléd-Budapest

Hozzászólás Szerző: Neerson »

Rage írta: Tudtommal 13 részes.
Egyébként meg imho megérdemli azt az értékelést, amivel most rendelkezik a siteon, kb. évente jó, ha van egy ilyen szintű anime (egy Texhnolyze-szintű CUCCra pl. azóta is hiába várok).
Tudtam, hogy valami nincs rendben azzal a 26-tal. :)
Amúgy...valószínűleg az én igényeim mások egy animével kapcsolatban a többséggel szemben. (pl. EVA-t meg laint, én előbbre tartom)
Avatar
DarkstaAaR^.^
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2004.06.25. 00:05
Tartózkodási hely: Dujv

Hozzászólás Szerző: DarkstaAaR^.^ »

Neerson írta: Amúgy...valószínűleg az én igényeim mások egy animével kapcsolatban a többséggel szemben. (pl. EVA-t meg laint, én előbbre tartom)

Most itt nem tudom mire célzol... főleg ebben a topicban. Én is szeretem az EVA-t meg a Lain-t, de nem hiszem, hogy a HR tartalmilag sekélyesebb lenne. Még én is csak egyszer láttam, de lehet, hogy második, harmadik megnézésre több réteget fed föl. Éppen ezért néha merész dolog egy végignézés után azt mondani egy filmre/animere, hogy sekélyes (ill. nem túl "mély").


Egyébként jó a Texhnolyze? Van olyan jó, mint a HR vagy a Lain? Mostanában nagyon nehezen kezdek bele animebe (vagyis nem kezdek bele nehezen, de könnyen abbahagyom),de ilyen komolyabb po-mo cyberpunk anime éredekel... Győzzetek meg :) Bár lehet picit OFF, de talán belefér (ellenkező esetben a Texh topicjába válaszoljatok :))
Kép
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Neerson írta: Amúgy...valószínűleg az én igényeim mások egy animével kapcsolatban a többséggel szemben. (pl. EVA-t meg laint, én előbbre tartom)
Hát igen. Lehet, hogy én is.:D Bár nemtudom. A Haibane Renmei valahogy megszerethető.
HR-nek egy különös vonása az, hogy gyakorlatilag nincs benne gonosz szereplő. Reki az lenne? Szerintem nagyon nem. Nincs benne semmi öncélú, nincs benne perverzió. Hiányzik belőle az a fanservice (ez is egy olyan fogalom amit csak azért alkalmaz mindenki, mert benne van az aoianimés fogalomtárban) ami Lainben és NGE-ben megvan.
A HR erkölcsi rendszere nagyon stabil.

Bár én a 18 évemmel szeretem, ha minden sz*rral idegesítenek (na ezt jól megfogalmaztam), mégis szeretem a HR-t ami valahol jelent valamit.
Az jó ha felváltva nézem a Gantz és a Haibane Renmei részeit?
Avatar
Neerson
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.02.05. 19:21
Tartózkodási hely: Cegléd-Budapest

Hozzászólás Szerző: Neerson »

Én úgy érzem, hogy a való élet gondolatai és anime gondolatai között kevés az átfedés. Ettől függetlenül mégegyszer mondom, nagyon tettszett az anime.
Avatar
ecoban
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2006.03.29. 18:55
Tartózkodási hely: Iserlohn

Hozzászólás Szerző: ecoban »

Én pedig pont úgy érzem, hogy ennél az animenál van talán a legnagyobb átfedés a való élet "gondolatai" (az értékei talán jobb szó) és az anime gondolatai között. Mind1, hogy mik is a haibane-k (öngyilkosok vagy kit udja mik) az élet amit élnek valahol nagyon közel áll ahhoz amit sztem az embereknek célul kellene kitűznie, jóllehet nem tökéletes, de mindig a jóra törekszik.
If you are falling off a cliff, you may as well try to fly, you have got nothing to lose.
Avatar
Neerson
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.02.05. 19:21
Tartózkodási hely: Cegléd-Budapest

Hozzászólás Szerző: Neerson »

Naiv gondolat,de igazad van. (szerencsére Reki dohányzik, ezért nekem sem kell leszoknom :) )
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

De neki már mindegy :PPP
Avatar
Luminas
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2004.06.06. 20:17
Tartózkodási hely: Everywhere but not anywhere

Hozzászólás Szerző: Luminas »

Spoiler
Szerintetek miért csak később feketedett be Rakka szárnya? Kou-hoz lenne vmi köze? Azok alapján ami Rekiről kiderült, ő már eleve fekete tollakkal született.
Avatar
ecoban
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2006.03.29. 18:55
Tartózkodási hely: Iserlohn

Hozzászólás Szerző: ecoban »

Sztem azért mert Rakka az elején a helyes úton indul el, elkezdi megismerni a világ értékeit a többi haibane mellett, és Kou elvesztésekor tér csak rá arra az útra, amin Reki is jár és ami valószínúleg már előzőéletében is rosszhoz vezetett.
If you are falling off a cliff, you may as well try to fly, you have got nothing to lose.
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Ezek csak körmondatok :D De legalább szépek.
Mire tért rá? Mi változott benne miután Kuu elment? Pontosan mit csinál rosszul amiért bűnhődnie kell? Mert Rekinél ez elég egyértélmű, róla sokkal többet tudunk meg a történet végére. Hát nem sokat tudunk meg a varjúról (amivel ugye Rakka bűne függene össze) hogy ki is mi is őkelme, miért van megdögölve egy kútban...

Most fehérítsem ki én is? így nehéz beszélgetni :P
Ja és ez az egyik kedvenc animém, szóval mindenki sürgősen fejtse ki a véleményét, hogy éljen és virágozzon a topic :D
Avatar
ecoban
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2006.03.29. 18:55
Tartózkodási hely: Iserlohn

Hozzászólás Szerző: ecoban »

SPOILER!!! (nem fehérítgetünk :P)

Szóval szerintem igazából szerintem magad válaszoltad meg a saját kérdésedet, mivel Rakka azért tér le a helyes útról (hibáztatja önmagát Kou miatt), mert már az életében sem tudta feldolgozni, valakinek az elvesztését.
Persze ezek csak spekulációk, nincs egyértelmű válasz sztem.
If you are falling off a cliff, you may as well try to fly, you have got nothing to lose.
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Most írjam le azt, hogy mindent elmondtatok, vagy ismételjem meg :) A purgatórium és az öngyilkosság bűne nekem is eszembe jutott, a többi felvetés pedig jó ötleteket tartalmaz.
Egy darabig én is arra vártam, hogy majd esetleg valami kiderül, netalántán Rakka eljut a falon kívülre, de aztán ahogy bűnbocsánatot nyert, az egész nézőpont mintha megváltozott volna. Hirtelen olyan jó világ lett megint. Nem merült fel újra, hogy mi van a falon túl stb... ami meglepő volt, de sztem jó irányba terelte a sorozatot. Mintha egy szempillantás alatt átírta volna a lényegét arról, hogy szabadásg meg minden, arra hogy élj békében, boldogan a környezeteddel és minden megoldódik.
Hogy miért van "túlértékelve"? Nemtom, szerintem megérdemli. Ritkán szoktam objektíven anime-t értékelni. Általában az utolsó rész utáni érzés minden eldönt számomra, és lehet, hogy nem vagyok ezzel egyedül.
Kép
jani129
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2006.06.03. 13:32

Hozzászólás Szerző: jani129 »

Velem nagyon ritkán fordul elő, hogy megnézek egy animét és nem tetszik, szóval ez nem sokat mond de ez nagyon tetszett. Végigolvastam a topikot, az öngyilkosos elméletbe bele lehet kötni, de végülis szép. A többi nem érdekel.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

10.résznél tartok és nagyon tetszik. Leírás alapján volt bátorságom, és a párommal együtt kezdtük nézni (ez élete első sorozata!). Neki is nagyon tetszik, úgyhogy szeretnék tanácsot kérni, hogy ha befejeztük, esetleg mit ajánljak neki? Fontos szempontok:
- Az erőszak erőteljesen közelítsen a 0 felé (lehetőleg érje is el)
- Elgondolkodtató legyen
- Szép animáció (az se baj , ha nem a legszebb)
- Szerethető karakterek
- Ne legyen 200+ rész (persze ha létezik olyan sorozat, amelyik többszáz részen keresztül tud ilyen színvonalat tartani, az is jöhet :D )

kb talán ennyi. Szóval valami olyasmi, mint a Haibane. ::jeye::
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
ecoban
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2006.03.29. 18:55
Tartózkodási hely: Iserlohn

Hozzászólás Szerző: ecoban »

Mushishi kell nektek!!!

Erőszak erőteljesen közelít a nulla felé abban az értelemben, hogy itt nem a szokványos útállak(szeretlek) ezért megöllek szinten mozog az amúgy elhanyagolható mennyiségű erőszak, hanem pusztán mint szükséges és kerülendő rossz, van jelen helyenként.
Elgondolkodtató, na az mindenképpen, nem hinném, h bárki is képes egyszerre befogadni ennyi mondanivalót, szóval nem nagyon lehet sztem gyorsan haladni a részekkel.
animáció nagyon szép a főszereplő igen szimpi, és még rövid is :)
Kell ennél több? :D
If you are falling off a cliff, you may as well try to fly, you have got nothing to lose.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

::^_^:: ::sugoi::

Nagyon köszönöm, utánanézek.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Szívem szerint a Serial Experiments: Lain-t ajnlanám, de a szerethető karakterekkel és az animációval nem áll éppen toppon a sorozat (mondjuk nekem tetszett a stílus, de objektíven nézve szépnek nem nevezném). viszont elgondolkodtatott jobban mint bármi amit eddig láttam, erőszak 0, hangulat 100%, és csak 13 rész.
Másik jelöltem a Kimi ga Nozomu Eien. szép, 13 részes, szerethető karakterek (is vannak benne), erőszak zéró, és amennyiben az emberi kapcsolatok (barátság / szerelem) vonal érdekel, akkor baromi elgondolkodtató, bár semmiképp sem bír filozófiai mondanivalóval, mint a Haibane Renmei.
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Laint már láttam és biztos nem fogom vele újranézni. Azt elfelejtettem írni, hogy lehetőleg ne legyen nagyon nyomasztó a hangulata. Márpedig Lain ilyen téren nagyon súlyos.
Ja igen, és lehetőség szerint legyen olyan változat, amire nincs ráégtve a sub, ugyanis szeretném, ha olvasható lenne a magyar felirat. Ahogy elnéztem, Mushishi-ból még nincs ilyen változat, úgyhogy még várnunk kell. :(

Az is nagyon pozitív a sorozatban, hogy gyakorlatilag minden karakter szerethető. Nem is emlékszem másik ilyenre :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Komplikato
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2005.12.22. 18:44

Hozzászólás Szerző: Komplikato »

Elgondolkodtam a dolgon, hogy ki bűnös és ki nem bűnös, de szerintem rossz oldalról lett megközelítve ...
Mind azért vannak ott, ahol vanank, hogy szembenézzenek saját magukkal, mondjuk úgy jobb híjján, hogy saját jellemhibájukkal, ami miatt ottragadtak. Tehát a halál nem ok, hanem már az okozat. A két "feketebárány" annyiban különbözik talán, hogy a halálukat közvetlenül okozzó jellemhibájukról van szó. De mindenkiről kiderülnek dolgok. Kuu például túl hamar felnőt akart lenni, és amikor ezen túl lép, akkor hagyja el a "fészket". Nemu-ról tudjuk, hogy lusti ... stb. Reki-nek az volt a problémája, hogy neki nincs szüksége senkire, míg Rakka például ennek ellenkezőjét gondolta. Azt ne kérdezzétek melyik buta gondolatot/hozzáállást melyik jellemhiba okozot, mert passz. Azt hiszem Budhizmusban ez a samsara, amikor a gondolataid és tetteid okoznak valamit, amiből ha nem vigyázól újra buta gondolatok és cselekedetek lesznek.

A külvilág léte/nemléte témában az senkinek sem jut eszébe, hogy a használtruhabolt tulaja miféle rádióadást hallgat? :)
Vagy honnan van az üzemanyag és a járgányok amibe töltik?
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Ez jó! Igen. Egyet tudok érteni.
Komplikato írta:
A két "feketebárány" annyiban különbözik talán, hogy a halálukat közvetlenül okozó jellemhibájukról van szó.
Miért Rakkával mi történt? Lehet, hogy ő is öngyilkos lett, de ez azért nem biztos. Nem lehet, hogy azért feketék mert nem képesek maguknak megbocsájtani a saját hibájukat és túllépni rajta? Erre mondja a kommunikátor (nemtom hogy fordították magyarra), hogy Circle of Sin. És Rakkának azért lett később olyan a szárnya mert amíg Kuu volt addig képes lett volna ő is túltenni magát az eddigi hibáján (ami pedig valami antiszocság... nem tudom pontosan hogy hívják), de Kuu nélkül maradt a despair.
Komplikato írta:A külvilág léte/nemléte témában az senkinek sem jut eszébe, hogy a használtruhabolt tulaja miféle rádióadást hallgat?
Úgy hallom DJ Palotai :D
A benzint meg a Touga hozza :D Fogjuk rá.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Haibanek létéről nekem is leginkább a purgatorium jutott eszembe.
Sok elmélet elhangzott, kicsit nehéz is hirtelen rendszerezni őket. A város szerintem is csak a semleges környezet megteremtéséért szolgál; talán hogy legyen ismerős dolog is a világban, könnyebb a feladataidra koncentrálni, ha van valami ismerős a környzetedben. Rádióadás meg jöhet akár a városon belülről is.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Befejeztem, es olvasgattam itt a hozaszolasokat...olyan nagyon furcsa erzesem van a sorozattal kapcsolatban..
SPOILER!! SPOILER!! SPOILER!!
A vege nekem mindenkepp tetszik, "szurkoltam" Rekinek h sikeruljon neki megtisztulni, es atlepni a masik oldalra, az egy pozitiv dolog volt..ami nekem nem tetszett az a Kuu dolog, de vmi irtozatosan nem..egyreszt ah Rakka lereagalja, mintha olyan viszonyban lettek volna, mint Rekivel..semmi utalas nem volt arra h ok ilyen joban lettek volna, h ennyire kiboruljon. Az egy dolog, h o volt az elso aki elment amiota Rakka ott van, de vhogy nekem nagyon eroltetett volt..a masik amivel nem tudok megbekelni az Nemu szerepe ill alulertekeltsege..most leirom h imho meg mielott barki belekotne..sokkal inkabb fordulnek ahhoz ha gondom van, meg ugy egyaltalan, akivel mar evek ota egyutt vagyok, es rengeteg kozos dolgot ertunk meg, jot is es rosszat is..az egy dolog h Rakka uj, es ezert kapaszkodik bele Reki, de szegeny Nemu az en szivemben jobbat erdemelt volna, mint amit kapott...tole vhogy nem is bucsuzott el normalisan, amikor tudta h mindenkepp elmegy..
A varoson en is gondolkodtam, sztem is vmi purgatorium feleseg lehet, annal mondjuk azer jobb, mert itt boldogan elhetnek az emberek..en is azt hittem h Rakka kijut, de vki irta h a vegefele erre mar nem is volt szukseg, es ez valoban igy van, nem erdekel mi van a falon kivul, az erdekel h boldogak legyenek a Haibane-k, mert szenvedtek eleget..osszesegeben orulok h megneztem, nagyon jo kis sorozat, kozepe fele "nehezen csuszott" de megerte vegignezni..
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Nagyon szeretem ezt a sorozatot, kicsit a Lain-hez hasonlítanám csak nem annyira brutálisan elvont. Rakka volt a kedvencem nekem is, érdekes volt ahogy kiderült hogy ez az egész történet végül is róla szól igazából...
ami a "Kuu dolgot" illeti...én arra gondolotam, hogy valszeg a sorozat nem "ríltájm", hanem az egyes részek között rengeteg idő eltelik, akár hetek, hónapok (ezt az évszakok változásából lehet levenni), tehát bőven volt idejük jóban lenni. Rakka meg amúgy is egy olyan szereplő aki érzelmileg nagyon is nyitott és törődő mások iránt, épp ez a baj vele hogy saját magát viszont alulértékeli. Ezért tűnhet kicsit úgy, hogy túlreagálja.
Nemu-ra azt tudnám mondani, hogy érdekes, de én is voltam már olyan helyzetben, hogy egy relatíve új barátommal sokkal inkább meg tudtam beszélni a gondomat-bajomat mint egy 10+ éve meglévő baráttal, és sztem itt is ez volt a helyzet. Talán arra tudok gondloni, hogy Nemu és Reki már nem tudnak egymásnak újat mondani, hiszen kitudja, mennyi ideje (az idő itt igazából nem számít) vannak eggyütt, van ugye az a régi sérelem is. Rakka pedig ebbe a változatlan világba hozott friss erőt, Reki pedig ebbe kapaszkodik egyrészt ezért, másrészt a "megváltás" miatt. Szal engem annyira ez nem lepett meg.
A városon én is agyaltam sokat, talán az a verzió a legszimpatikusabb ami szerint azok kerülnek ide akik nem értékelik a saját életüket eléggé és úgy vélik hogy senkinek sem hiányoznának ha hírtelen eltünnének. Az hogy mindenki öngyilkos lett e, vagy meghalt e egyáltalán, nekem nem volt egyértelmű.
Amit én kérdeznék, az a holló szerepe (őőő, lehet hogy varjú volt? Rég láttam, a fene egye meg....). Azt nagyjából értem mit "csinál", de miért, ki ő, mi a szerepe ebben a világban? Rakka-specifikus dolog, vagy mindenkinek van, csak esetleg más formában?
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Sepiroth: Ez az anime bőven nem ennyire egyértelmű szimbólumokkal operál, hogy ilyenekre választ lehessen adni. A varjú (az angol szinkromban crow volt nem raven, meg a holló egyébként se így károg asszem) egyrészt Rakkának valaki az életéből, másrészt meg a madarak általában sokat jelentenek a városlakóknak, mert ők az egyetlenek akik szabadon átmehetnek a falon. A kettő között most nemtudom érdemes-e összefüggést keresni, vagy belemagyarázás.
Hogy mindenkinek van-e valamilyen, a varjúhoz hasonló kapcsolata az elmúlt életéhez? Nem kizárt, de szerintem nem. Miért lenne? Rekinek pl. nem valószinű, hogy van. A kommunikátor a 10. részben kb úgy említi Rekinek, hogy Rakkának segített egy madár, mintha ez lett volna Rakka aduásza.
Hogy mit csinál a varjú? Beledöglik egy kútba :D.
A Lainnel ellentétben ez a sorozat nagyon sok helyett nagyon kevés információval operál. Ott sokkal konkrétabban elmondják mi van és össze lehet rakni, hogy mi is történt valójában. A HRben meg örülhetünk, ha elcsípünk egy-egy elhintett információfoszlányt.

Ja és az a kérdésem, hogy a készítők dolgoznak most valami projekten? (Itt leginkább ABére gondolok)
Kép
Válasz küldése