Abandonware

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.
Lezárt
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Abandonware

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én imádom az "ősi" DOS-os játékokat, ezért nyitottam nekik egy topic-ot... :vigyor:

Kevenceim:

Eco Quest 1
Egy nagyon aranyos játék, ami egy természetvédő kissrácról szól, aki összebarátkozik egy (beszélő) delfinnel, akit az édesapja mentett ki egy kilyukadt olajszállító hajó közeléből. A delfin elmagyarázza neki, hogy a vízi város, ahol él veszélyben forog, mert az emberek akarva-akaratlanul beszennyezik a tengereket és a kisfiú búvár-felszerelést ölt, hogy segítsen a tengerfenékről eltakarítani a szemetet, megszabadítani a tengerlakókat a különböző veszélyektől és megtalálni a város urát Cetus-t, aki nyomtalanul eltűnt...
Kisgyerekkorom kedvenc játéka... 9 évesen játszottam először, azóta milliószor végigcsináltam már :)

Eco Quest 2
Az első esőerdős változata... Ez is nagyon aranyos, szóval érdemes feltúrni, hátha megvan még valahol...

Castle of Dr. Brain
Szörnyen szórakoztató játék, amiben különböző feladatokat kell megoldanunk, hogy egyre beljebb és beljebb mehessünk Dr. Brain kastélyában... Ha elfutna a gépemen még mindig eljátszogatnék vele...

Lemmings
Sok kicsi zöld-hajú lényecske, akik agyatlanul mennek a legelső "embereik" után... akár a szakadékba is. A feladatod, hogy eljuttasd őket A pontból B-be, úgy, hogy minél kevesebbnek essen bántódása...

The Incredible Machine
Különböző eszközök összehangolásával (értsd: Goldberg féle szerkezetek összerakása) megadott feladatokat kell végrehajtanod... Pl: hogy kerül a labda a kosárba? Eszközök: mókuskerék egérrel, 2 kis lejtő, futószalag, trambulin... :)

Loom
Ha jól emlékszem: Kis varázsló elindul, hogy megmentse a szövőszéket és vele a világot :)



Most hirtelen csak ennyi... Ti jöttök!
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Abandonware

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

DinkaMailer írta: Lemmings
Sok kicsi zöld-hajú lényecske, akik agyatlanul mennek a legelső "embereik" után... akár a szakadékba is. A feladatod, hogy eljuttasd őket A pontból B-be, úgy, hogy minél kevesebbnek essen bántódása...

The Incredible Machine
Különböző eszközök összehangolásával (értsd: Goldberg féle szerkezetek összerakása) megadott feladatokat kell végrehajtanod... Pl: hogy kerül a labda a kosárba? Eszközök: mókuskerék egérrel, 2 kis lejtő, futószalag, trambulin... :)

Loom
Ha jól emlékszem: Kis varázsló elindul, hogy megmentse a szövőszéket és vele a világot :)
asszem ezzel a 3-mal mindent felsoroltál amivel a gyermekkoromat töltöttem gép elött XD még a Monkey Island ami jó volt, de azzal nem sokat játszottam. Loomot viszont számtalanszor kipörgettem. Ez olyan fantasy kalandjáték volt ahol varázslatokat úgy lehetett megtanulni hogy körbenézel a világban és meghallasz egy 4 hangos zenét ami mondjuk akkor van amikor kinyílik egy kagyló. És ako ez a zene jelenti a nyitást, tehát ha lekközelebb valamit nyitnod kell ako ezt a zenét lejátszod a botodon és ako az kinyílik. Ha viszont valamit bezárni akarsz, ako lejátszod fordítva. És így aztán mindenféle dolognak meg van a maga zenéje, amivel aztán megmentheted a világot
Kép
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

A Lemmings Windows verziója még most is fenn van a gépemen^^ csak egy ideje nem folytattam
A The Incredible Machine 2-vel játszottam rengeteget, úgy imádtam, de senki más nem játszott vele, ezért a vagy 75 rendes küldetéses pályáimat senki sem volt hajlandó megoldani :( ezért ott rohadtak a gépemen, amíg el nem vitte a format ;(

Még amit említenék, az a
Duke Nukem 3D
ami nekem örök kedvenc fog maradni. Annyit játszottam vele single-ben és multiban is, meg csináltam pályákat is hozzá, megvettem a pályaszerkesztõi kézikönyvét (rohadt könnyû amúgy pályát csinálni benne, a 3d motora iszonyú cselesen van megoldva)
csak már ezzel sem játszik senki, és hát a windows xp nem szereti a régi játékokat, ezért ezzel se tudok játszani

de ha akarna bárki mégis, akkor szóljon nyugodtan :)
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
Budzoli
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2005.02.01. 19:14
Tartózkodási hely: Cinnabar Island's run-down Pokémon Mansion
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Budzoli »

Hát Monkey Island 1, és 2 nálam simán vezet! főleg a 2 :lol: . Ha ezeket nem játszottátok végig, akkor nem is vallhatjátok magatokat retro-faneknek!

További kedvencek (most nem részletezném, hogy mi miért jó, és hogy miről szól, aki ismeri, az úgyis vágja!)

Flashback( abszolút kedvenc a platformok között!!!), indiana jones and the last crusade, indiana jones and the fate of atlantis, Discworld 1-2, Gobliiins, Gobliins 2, Goblins 3, Day Of The Tentacles, Loom, Tyrian 2000, Sam & Max.
Ezek mind nagy kedvencek, most ezek jutottak perpill eszembe.
KOFFING
-------------------------------------
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Gobliiins!!! azt mennyire nyomtam, csak állandóan elb@sztam és elfelejtettem felírni a kódot. Meg a Fate of Atlantist is elkezdtem egyszer de megakadtam
Kép
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Jaj tényleg! A Gobliiins-t én is nagyon szerettem! Főleg amikor a futkározó lábfejet kellett elkapni, megsütni és feltálalni sárkány-komának vacsorára :vigyor:

Közben eszembe jutott még néhány Windows 3.1-re tervetett játék: Castle of Winds (egy szimpla szerepjáték), Kye (kicsi zöld pötyivel kell gyémántokat felkajálni, amolyan PacMan módra, de annál sokkal bonyolultabb elrontási lehetőségekkel és pályaszerkezettel) na és persze a Pipe (csőrendszer-építős - biztos ismeritek)...

Ja és ott van még a Qbasic-es Nibbles, ami a szokásos "kukac almát eszik és közben folyamatosan növekszik" játék kezdetleges változata...

------

Még valami: a Hero Quest-tel elemiben annyit játszottunk, hogy csak na, a Prehistorik 1-gyel pedig szétvertük a billentyűzetet... Kép Ja és ki emlékszik a Jazz JackRabbit 1-re?
Kép
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Van már egy retrós téma...

De azért a goblins jó volt, meg a day of the tentacle is, meg a monkey island is, meg az összes régi lucasarts kalandjáték.
Piracy is charity.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

nekem Jazz JR-ből csak a demó volt, de az nagyon komoly volt ám... igazi 2D-s súter a javából.
Kép
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

kukurbuki írta:Van már egy retrós téma...
Bocs... Mikor megkreáltam a topicot, akkor valahogy átsiklottam fölötte (v.színűleg a 'Retro'-t valami játéknak hittem v. hasonló), pedig külön vigyáztam, hogy ne nyissak ugyanolyan topicot...
kukurbuki írta:De azért a goblins jó volt, meg a day of the tentacle is, meg a monkey island is, meg az összes régi lucasarts kalandjáték.
Én Sierra-párti vagyok :)
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Számomra a 94-es év környéke volt a Kánaán. Theme Park, X-Com 1, Maser of Orion, Master of Magic... Igazi csemegék voltak. Jóformán bármennyit el tudtam velük játszani. Azóta sem volt szinte egy játék sem ami egy-egy óránál tovább lekötött volna...

-----

Jaj! Majdnem megfeledkeztem a Reunionról!!! A Magyar játékgyártás igazgyöngye. Ha módotokban áll, feltétlen próbáljátok ki!
Avatar
daeusex
Profi
Profi
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2005.12.24. 10:55
Tartózkodási hely: 1337 14|\||>
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: daeusex »

A reunionról én is csak jókat hallottam de mondjuk jáccani már nem tudtam vele ^^ valamiért nem működött a verzió amit kaptam :/ (és akkor még nem volt netem), most meg már nem igazán érdekel. (bár lehet hogy nekiállok csakhát xp...)
A másik nagy kedvencem az UFO (terror from the deep), huhh hogy én azzal mennyit jáccottam, az már majdnem beteges. (hozzáteszem jelenleg a hagyatékossal [ufo aftershock] jáccok, csak hogy maradjak a gyökereknél)
Hmmm. írták a tiryan-t is, nekem még mindíg fent van a gépen :) néha még végig is viszem párszor a rend kedvéért. (és mivel megint sb-m van, hallani is lehet hál'isten :) )
És az egyi jelenlegi hóbortomnak [GBA] is ezek a játékok az alapjai, mert csúcs-graf nálkül is lehet jó játékot csinálni, és erre ez a rengeteg retro game a bizonyíték :mrgreen:, amiket még mindíg szeretünk.
I'm the Ruler, the King, the Emperor. I'm the God, the Devil.
I'm an Angel, I'm a Demon. I'm the Past, the Present, the Future.
I'm the Eternity.
I'm what You call: Inexplicable.
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Én megemlíteném a Chess Maniac 5 Billion and 1-t is. Azt az élményt, amit átél az ember, ha játszik vele, egyszerűen képtelenség leírni... Mindenkinek ajánlom, padlóra kerültök tőle :D (és nem lesztek másnaposak sem) :wink: ...
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Apropó sakk! Ezt ismeritek? Battle Chess
Kép
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Ez a játék nekem C64-en van meg...
Avatar
Ronja
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2005.10.03. 11:50
Nem:
Tartózkodási hely: Vadon
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ronja »

Ezek nem olyan híresek, de nem ismeri őket valaki véletlenül? :(
Monster Bash, Mystic Tower, Hocus Pocus
"I believe in miracles... They happen every day"
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Nee! Kb ez az eddigi legjobb topic!

Először is Monkey Island 1 & 2!!! Még most is fejből tudom őket!
A loom nekem annyira nem jött be, mert komoly volt és nem szerettem a zenéjét.
Viszont Maniac Mansion!!! Day of The Tentacle! -> Egyszerűen hihetetlen játékok!
Prince 1 & 2 -> Az új princeket is imádom, de a prince 2 akkor is olyan sztájlos. Elakadtam az azték templomban :P Nagyon nehéz volt, de egy haverom megmutatta hogy kell és legyőztük a dzsafart a végén és a csajt is megkaptuk! Jee
Aztán mi van pl a Doom 1-gyel? Az volt az első hálós játékélményem! Shotgun közelről egyből öl! Jee
Jó hát igen a TIMek se rosszak, bár nem annyira az én stílusom.
tunts
GeneRally -> Ha valaki ezt nem ismeri akkor szégyellje magát.
kukac.exe -> igen ez a megeszi a bogyókat és megnő játék, csak egy olyan verzió ami teljesen doszos, és 360ban lehet forogni és max egyszerre 8 játékos tolhatja!
Terep 2 -> asszem ehhez sem kell hosszú leírást mellékelnem
Settlers 1 -> Máig nem tudom hogyan kell jól játszani benne. Sose jutottam túl a 6odik pályán, pedig van vagy 30.

Az én gyerekkoromat ezek befolyásolták a leginkább. Ha kéritek bármelyiket szívesen átküldöm (Monkey Islandok 100megásak mert van hozzá szuperhiper hang, meg nagyon föladvancolt grafix szal azt ne kérjétek)

Ja és hogyha para hogy nem mennek a doszos játékok XP alatt akkor a dosbox nevű progit tudom ajánlani. Tökéletes.
Vagy ha Ilyen Maniac Mansion típusú Point & Click szerepjátékot játszanátok akkor SCUMMVM!!!
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Civilization 1
Amolyan "világmeghódítós" stratégiai játék... Nekem valamiért sosem sikerült messzire jutnom vele, de a fiúk az elemiben nagyon jól játszották...

Lotus
Öcsivel állandóan ezt játszottuk... Versenyeztünk, hogy ki tud beérni tankolás nélkül a célba...

Myst
Na, ha arra vagytok kíváncsiak, hogy melyik az a játék, ami egy életre behülyítet: Ez az...
Az utolsó (6.) játékot leszámítva mindegyiket megvettem és képes voltam teljes napokat tölteni a gép mellett, csak hogy a játékban rájöjjek egy két dologra...
[Nemsokára az utolsó darab is felkerül a polcomra, csak azt várom, hogy végre leessen az ára...]
Kép
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Civ 1-gyel 1x játszottam. Az volt a baj, hogy nem tűnt föl, hogy megalapítottam egy várost. Csak mászkáltak a bácsik (kockák arcmintával) és jött az ellen azt meggyakta mindet. Jó mondjuk 7 évesen angoltudás nélkül ne is várjak többet :P
Avatar
Mammooth
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2003.09.03. 20:54
Tartózkodási hely: Budapest, Hungary

Hozzászólás Szerző: Mammooth »

Szerintem ha a kockák arcmintával mászkáltak neked a képen, akkor az inkább volt Settlers, mint Civ... :)
Mindenesetre a Civ1nél még nem sikerült jobb gámot produkálnia a játékiparnak, pedig nagyon próbákozik...
"Hello Darkness my old friend..."
--Sound of Silence--
Avatar
Raizen
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2006.01.14. 12:07
Tartózkodási hely: Dreamworld

Hozzászólás Szerző: Raizen »

Uhh... Civ.... első látásra beleszerettem abba a játékba :oops: Az egész sorozatot végignyomtam, egytől négyig (ami mostanság jelent meg és egyszerűen imádom...). Fura, hogy nem vesztette el a "feelingjét" a grafika javulásával és a három dimenzióval sem... annyira komplex és összetett, hogy egyszerűen nem lehet megunni, ami nagy dolognak számít manapság, az órák alatt teljesen kijátszható játékok rengetegében. :D
Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the hand of god hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own destiny.

Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Végre sikerült letöltenem a régi kedvenceimet!!! :D :D :D

Settlers 1-ben már keményen az első pályán tartok, de már kezdek az ellen fölébe kerekedni

Reunion sajnos kilép, amint kezdeném a játékot :( (pedig ezt szeretném a leginkább)

Colonization teljesen jól működik; anno ebbe is beleöltem vagy 50 órát

Master of Magic sajna nem indul el :cry: ; pedig ez is nagy kedvencem volt

Theme Park sem akar valahogy futni

Fantasy Empires, ezt sikerült elindítanoim, csak már meg is untam

Ha valaki tud tanáccsal szolgálni, hogyan bírjam működésre a renitens programokat, azt köszönettel veszem :D
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Arra lennék kiváncsi... hogy mitől számítva Abandonedware valami? Vagy hol lehetne ennek könnyen gyorsan utánanézni... egész konkrétan egy '94-es SNES játékról lenne szó... ami nem más mint a Final Fantasy VI. (nyugatabbi országokban III.)
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Cruel Angel írta:Arra lennék kiváncsi... hogy mitől számítva Abandonedware valami?
Nincs konkrét idő megadva, pl az 1997-es X-Com Apocalypse már régóta ingyenesen letölthető, viszont vannak 90-es játékok, amik még mindíg nem. Diablo 1 95-ös és nem hiszem, hogy ebben az évtizedben ingyenessé válik. Attól is függ, mennyire fogy még mingíg, meg van egy ESA nevű kellemetlenkedő szervezet, ami sokszor nem engedi a játékok letöltését, attó függetlenül, hogy már jócskán túlkorosak. Konzolos játékot pedig még nem találtam abandonware oldalon, ami nagy kár, mert én is örülnék egy párnak. Marad az emu + letöltés :(
Ha valaki mégis tud más alternatívát, azt hálásan fogadom :wink:
Lezárt