Gundam - UC; SEED, meg ami még van

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Kuresz
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.01. 03:21
Tartózkodási hely: Silent Hill

Hozzászólás Szerző: Kuresz »

Jah tényleg.Sorry :D Gundam Seed
Kép
Kép
Kép
Dörmi06
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2006.02.23. 17:12
Tartózkodási hely: Mostanában leginkább Terminal 2 Apron...

Hozzászólás Szerző: Dörmi06 »

Loran írta:Ti lattatok az F91-et? Mi a velemenyetek rola?
Én ma néztem meg. Tetszett. Az a baj, nekem kicsit kusza volt a történet. Néha azt sem tudtam ki van kivel. Ha jól tudom ez egy sorozatnak indult, hát meg is látszik rajta.
Viszont a rajzolása nagyon tetszett. Eddig ebben voltak a legrealisztikusabb harcok azok közül, amiket eddig láttam. Jó volt.

Edit: Na vajon az idézésnél mit szúrtam el?
Nem tudja valaki Urd otthoni számát? ;)
Avatar
Loran
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2006.02.15. 20:39
Tartózkodási hely: Shangri-la

Hozzászólás Szerző: Loran »

Semmit. Az idezes most nem mukodik. Nekem is ketszer kellett megnezzem, hogy mindent felfogjak, elso nezesre egy feluletes akciomozi, a masodikra pedig egy osszeZIPelt szappanopera :D Ameddig az emberben tudatosul, hogy ki is Carozzo (behazasodott egy elokelo csaladba, de a felesege megcsalta, ezzel kiesne a csalad kegyeibol, de inkabb az aposanak segit a vilagmegvalto terveiben igy megorzi poziciojat...), addigra meg is hal. A fogaskerekes bigyokat nagyon nem komalom, meg voltam gyozodve rola, amikor mondtak, h "egy fegyver, ami csak embereket ol", hogy valami neozeon haborubol viszamaradt G3 harcigaz lesz...az automata sajtreszelok gagyik, de legalabb gyorsan letudjak oket...(ugyanez az erzesem volt a Victory motoros osztagaval szemben is, nem illettek a kepbe).
Kép
Dörmi06
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2006.02.23. 17:12
Tartózkodási hely: Mostanában leginkább Terminal 2 Apron...

Hozzászólás Szerző: Dörmi06 »

...és ráadásul milyen faszival csalta meg! A figura úgy néz ki, mint valami mini Lenin :lol: Cecily is csapódik ide-oda... nekem kusza, mégegyszer meg nem hinném, hogy megnézem. Most a 79-est kellene végig szenvednem, de nem egyszerű. Ami megfogott a Macrossban (a régi stílus, a teljesen más felfogás) itt valahogy nekem nem jön át. De azért is végignézem az összeset... Sorban! :-P
Nem tudja valaki Urd otthoni számát? ;)
Avatar
Loran
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2006.02.15. 20:39
Tartózkodási hely: Shangri-la

Hozzászólás Szerző: Loran »

A 79est kozvetlenul a SEED utan neztem meg, hogy lassam, mi lett atemelve :D Az elso 6 epizodban szoktam a grafikat es a zenet, de amint tul tudtam ezeken lepni...hat, szerintem ubereli a seedet. Azt a zeon-feelinget nagyon ritkan ereztem masik sorozatban, talan a ZZ kozepe tajan sikerult reprodukalni Haman Khannal egy kicsit... A gundam meg vicces igy felig szuperrobot felig humanoid-tankkent, dehat ez volt az eredeti. Katzu, Lenz es Kikka az oruletbe tudtak kergetni, de a Zetaban Katzu bizonyitott, maradhatnak :D (Egyebkent a G Gundamon kivul mar mindet lattam, legutobb a 0083-at neztem meg egy hete). A Macrossnak tenyleg teljesen mas a hangulata, de az inkabb a szerelmi szallakra koncentral, mig Amuronak inkabb csak "kamaszszerelme" van. Egy kicsit zarkozottabb, de realisztikusabb vilag a Universal Century, hiaba hoditja meg az ember a naprendszert, nem tud kitorni a fizikai bortonbol, nincsenek mas fajok, emberek olnek embereket, es ez egy kicsit...hogy is fogalmazzak...olyan klausztrofobias erzesem van :D Es ettol jo :D
(Egyebkent most a space battleship Yamatora probalom magam ravenni, de valahogy nem megy az elso resz utan...)

/edit:

Megneztem a Z Gundam New Translation: Lovers-t. Ketharmad CG, van kb 5 mp. ami nem tetszik belole, de amugy nagyon jot tett a filmnek. Char beszedet kivagtak, ami nagy hiba, mert a sorozat egyik tetopontja volt. Meg mert igy homalybavesznek a szembenallo ideologiak. Jerid eppenhogycsak feltunik a napi vereseget bezsebelni. Four meg...hat szegenyt gyorsan kiirtak. Szegeny. Mindenesetre a film tetszett, Belive in the Sign of Zeta!
Kép
Dörmi06
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2006.02.23. 17:12
Tartózkodási hely: Mostanában leginkább Terminal 2 Apron...

Hozzászólás Szerző: Dörmi06 »

Hűha, nagyon le vagyok maradva... :(
Nem tudja valaki Urd otthoni számát? ;)
Avatar
ttbocx
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2005.12.20. 18:17
Tartózkodási hely: Brno-CR/ Revkomarom-SR
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ttbocx »

H esetleg meg nemtudna valaki akkor jon a Kidou Senshi Gundam SEED Destiny Special ami 4db 90perces filmbol fog allni. Ez egy roviditett valtozata lesz a sorozatnak. Az elso resz majusban kerul a boltokba.
Avatar
Loran
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2006.02.15. 20:39
Tartózkodási hely: Shangri-la

Hozzászólás Szerző: Loran »

Es tenyleg le lehet egy rokarol 30 bort huzni. Sot, minden bor automatikusan tovabbosztodik 8 ujra. Ha ezt a premvadaszok megtudjak... :D
Hihetetlenul elegem van a Destinybol. Inkabb kezdjenek el gondolkozni surgosen egy F91 TV remakerol. Esetleg a Crossbone is belefer. Es akkor felebredtem a Mobile Suit Gundam SEED Destiny Final Special Ultimate Anime of the Year Edition Version 2-re.
Kép
Avatar
ttbocx
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2005.12.20. 18:17
Tartózkodási hely: Brno-CR/ Revkomarom-SR
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ttbocx »

En se mondanam hogy anyira jo volt a destiny hogy dijat nyerjen, de azer a special rovidebb es athrun szemzsogebol lesz ami erdekesse teheti. Amugy az F91 jo volt, igaz meg megkene neznem a victory, turn a es g gundamot es akkor azt mondhatom lattam mindet. Igy viszanezve eddig ami a legjobban tetszett az a 08th MS team, Seed, wing.
a 0080 pedig egy idopocsekolas volt
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

ttbocx írta:a 0080 pedig egy idopocsekolas volt
...miért is? Csak mert nem volt benne semmi epikus dráma, hanem az egészet levitte egy személyes szintre, és egy nagyon érdekes szemponttal és mondanivalóval gazdagította a Gundam sorozatot? :3 Szerény véleményem szerint a 0080 az egyik legjobb Gundam, és az egyik legjobb háborús dráma, amit valaha csináltak (még a katasztrofális zenéje ellenére is). Szerintem mindenki, aki szereti a "véres cuccokat" meg a "mekás háborús" animéket, igazán elgondolkodhat rajta.

Amúgy az én kedvenceim a Z, a 0080, 0083 és a Turn-A... a G Gundam fun, de nagyjából annyi, a Wing meg... na azt hívnám én időpocsékolásnak. Az a Gundam Weiss Kreuz-a.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Loran
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2006.02.15. 20:39
Tartózkodási hely: Shangri-la

Hozzászólás Szerző: Loran »

Eloszor a SEEDet neztem meg. Arra eleg volt, hogy megnezzek meg egy Gundam sorozatot. A Destiny majdnem teljesen kiabranditott, a Winget meg atszenvedtem. Mindenki ajanlotta es mondta h milyen jo, es en elhittem es probaltam elvezni is, de nem ment le a torkomon. Az abszolut favoritok nalam az UC sorozatok, abbol is elso 3 a Zeta, Turn-A es harmadikkent a Vicroty. Az OVAkkal kicsit hadilabon allok, tetszenek, meg erdekesek, de kivetel nelkul messze eveznek a fo iranyvonaltol, mind side-story. A legotbbre en is a 0080-at tartom kozuluk, utana az 08th MS Team, de az utolso epizodot nem kivanom tobbe latni. A 0083-al szemben talan tul magasak voltak az elvarasaim, nem rosz, de nem ezt vartam (ugy jart, mint az Esca, az is jo, csak en megjobbra szamitottam). AU sorozatok kozul nekem az After War X jon be a leginkabb. A G komolytalan, a Wing meg nem igazan gundam (semmi gundam feelingem nem volt mikozben neztem).
Kép
Avatar
Kuresz
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.01. 03:21
Tartózkodási hely: Silent Hill

Hozzászólás Szerző: Kuresz »

Sok gundam,sok gundam.Elkezdtem a seedet,de abbahagytam a 10en x edik résznél.(technikai problémák) Most elszállt minden,de újra fogom kezdeni nyáron.Viszont szerintetek melyik volt eddig a legjobb gundam sorozat ?
Kép
Kép
Kép
Avatar
ttbocx
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2005.12.20. 18:17
Tartózkodási hely: Brno-CR/ Revkomarom-SR
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ttbocx »

Na jo!
En pont erre mondom azt ki igy ki ugy. Vagyis, hogy minden ember mas, es mas az izlese.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Kuresz írta:Viszont szerintetek melyik volt eddig a legjobb gundam sorozat ?
:arrow:
mufurc írta:Amúgy az én kedvenceim a Z, a 0080, 0083 és a Turn-A...
Ha nagyon muszáj lenne egy kedvencet megnevezni, akkor az a Z lenne, de az is annyira ráépül az előzményekre, hogy lehetetlen elkülöníteni a többi UC-sztoritól. Azok úgy együttesen alkotnak egy baromi jó sztorit és világot.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
Loran
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2006.02.15. 20:39
Tartózkodási hely: Shangri-la

Hozzászólás Szerző: Loran »

Belatom, hogy a SEED/Destiny sorozatokban nincs olyan alkalom, amit ne ragadnanak meg, hogy hatalmas fedetlen noi keblekkel orvendeztessek meg a ferfikozonseget, de azert nem ez az elsodleges szempont ;)
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Gomen, hogy csak úgy közbeszólok, de a Gundam 08th MS Team érthető a többi sorozat nélkül? És érdemes tölteni vele az időt? Nem vagyok mecha-fan, de ebből láttam egy iszonyatjó AMV-t, és érdekelne ^^
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Loran
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2006.02.15. 20:39
Tartózkodási hely: Shangri-la

Hozzászólás Szerző: Loran »

Az 08th MS Teamben egyetlen szereplo sincs az eredeti sorozatbol es a haboru fo vonalanak hatasai sem jelentosek (arrol nem is beszelve h megbontja az idorendet a GMek korai bevezetesevel), uh szerintem teljesen elvezheto onmagaban is mindossze annyi hatterinfoval, hogy egy hatalmas ember-ember urhaborubol csupan egy helyi kis konfliktust latunk ebben az animeben. Nincsen ertelme jo/rosszfiukat keresni sem, mert mindenkinek van vaj a fule mogott de mindenkinek megvannak az indokai is, uh szerintem nyugodtan vagjal bele! (es ha tetszik, egeszitsed ki a Gundam filmtrilogiaval! :D)

-----

HAhaha!!! Van uj a nap alatt. A Stargazer nem OVA hanem ONA lesz, es jul.14-tol ingyenesen es legalisan letoltheto lesz. ANN
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

sztem meg nincs új a nap alatt :P:P
márc. 10 péntek: Cruel Angel írta:mi az az ONA ^^' várjá.. tipp: Original Net Animation? akkor úgy sejtem igen
Kép
Avatar
Loran
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2006.02.15. 20:39
Tartózkodási hely: Shangri-la

Hozzászólás Szerző: Loran »

Nu, megneztem a Stargezer 73 elso reszet. ONAhoz kepest meglepoen szep, a hangulata meg (hallistennek) minden csak nem SEED. Egyenlore nincsen rohelyesen owerpowa MS, egy jo kis igLoos beutessel a macho ismeretlen ven tengerimedve az epizod elejerol az epizod vegere meg is hal, igy van ez rendjen mostanaban. Jollehet arrol elozoleg nem volt so, hogy a Julius7 ledobasa ilyen meretu katasztrofahoz vezetett, belefer a kepbe, sot jottesz neki utolag. Az 8th MS Teambol ismeros motivum az ismeretlen gyerekek a monoeye suitban. Es azert a globalis felmelegedes az a kozelmult termeszeti csapasai is hagytak nyomot az epizodban, cunami, utanunk a vizozon. Az utolso 5 masodpercben pedig megbizonyosodhatunk arrol, amit sejtettunk, a gyakorlatot folytatva az uj MSeken tobb a kiallo biszbasz mint 4 eve! Szavazzon a DSSDre! :)
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

hát én is megnéztem Stargazert ... és mint Seed fanboy nem különösebben voltam elragadtatva (no overpower ms *dirr*, no Lacus & Kira, bár ezt eddig is lehetett tudni, no korábbi karakterdizájn)

ugyanakkor kezdésnek egyáltalán nem rossz, megtudtuk hogy valami nagy durranásra készülnek itt valakik, ha egy apró cunami sem állhat az útjukba (ahelyett hogy a civil csaj a civil macsóval az életet mentené inkább egiykük a biztos halálba rohan, másikuk pedig az óvóhely helyett inkább megy vissza dolgozni), láttuk egy pillanatra a Stargazert, és a végén pár pillanatra Blu Duelt, Verde Bustert és Strike Noirt... amik tényleg tele vannak bizbasszal ráadásul a nevük is nekem viccesen hat (a francia nyelv nekem személy szerint nem a kedvencem ^^')
ez a sok bizbaszosítás csak annyiból felesleges (önmagában még kúlosan is néznének ki), hogy nem lesz még kétszer 15 percben idejük felhasználni minden cuccukat... ugye ez volt Destiny végén Infinite Justice-szal (vonó horog, lábba épített lightsaber, még a háticuccát se láttuk asszem lekapcsolódni)...

mindezt összevetve azért kiváncsian várom mi lesz a következő két részben, ha egy kellemes sztorit tudnak összehozni az nekem elég, de nagy valami jellemfejődés nem lesz (nem valószínű, ugyanis az eddigi karakterünk meghalt, nőnek szvsz nincs mije fejlődnie, másik 3 muksónkból láttunk vagy 20mp-t) és ezt sajnálom, de hát ilyen az élet...

jah és az ending song visszahozta a Gundam Seed-es emlékeimet, ugye nem csak én érzem a hasonlóságot az első GS ending songgal? XD
Kép
Avatar
Loran
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2006.02.15. 20:39
Tartózkodási hely: Shangri-la

Hozzászólás Szerző: Loran »

Erdekes, nekem egy kicsit az igLoot idezte az ED. Sot, alapvetoen az egesz. Gyanitom, h a 3 epizod (amibol 1 mar le is ment) nem ad lehetoseget valami hudebonyolult dologra, es tekintve, hogy a reszeket eleg ritkan adjak, inkabb valami gyors dramara szamitok, aminek a vegen meghal a Coorinator es a Natural fohos, es lathatjuk, hogy milyen csunya dolog a haboru (...ezert ne lodozzunk raketakat seggdugasz felszigetekrol, mert ha az egesz vilag bezizzen, lesz nemulass). Az elso epizod elkoeszito kepei is erre utalnak, tenyleg jo kis apokaliptikus hangulata volt (kulon jopont a felrobbantott cockpitben a nyakba furodott acellemez). Well, remelem, h ezutan leporolnak valami F90/Crossbone sztorit, esetleg halas lennek egy AWX Under the Moonlightnak is (a mangaja jol indul, csak sajnos nincs meg sokaig)...Meg kell valljam, kicsit mar a OneYear Warbol is elegem van, mjuk a 83-87 kozotti idokben is tortentek dolgok, vagy a 123-153 kozott is eltelt 30 ev, szoval lenne meg mirol beszelni. Csak kerem, konyorgom, a Destinyt ne folytassak!
Kép
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Üdv Mindenkinek!

Magam részéről hatalmas Seed fan vagyok, sőt, még a Destiny is tetszett (bár a végét szerintem is el....rontották, amin a final + se sokat segít). Tud e valaki valami hitelesnek tűnőt a készülő (?) Seed Eternityről? Mert a külföldi fórumokon mindenféle infók keringenek, aminek gondolom nagy része fals...pl hogy most októbertől adják, ehhez képest nincs az őszi megjelenések között. És ez nem jó! Lacus-hiányomon a rövidke stargazer nem segít...

Más téma: a többi Gundam közül a Winget láttam, az nagyon tetszett (mondjuk első anime élmény, szal valszeg elfogúlt vagyok), meg a 08th MS teamet, ami meg nagyon nem. Melyiket ajánlmjátok ezek alapján? Mi az az UC erából, ami az előzmények ismerete nélkül is élvezhető?
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Hát, pedig az UC érában inkább a 08th MS Teamhez, mint a (nem UC) Winghez hasonló sorozatokat találsz... Mindenesetre az UC sorozatok szerintem önmagukban is élvezhetőek (én teljesen összevissza láttam a sorozatokat, mégis tetszettek), csak utánuk kell olvasni kicsit, hogy az ember valamennyire képben legyen, és tudja, mégis kik ezek és miért csinálják azt, amit, mi a Federáció, mi a Zeon, kik a Titánok, a Zabik, stb.

Egyébként én a magam részéről a 0080-at ajánlom (mint egyik legjobb háborús animét, ami valaha készült, az idióta zenéjével együtt), vagy a 0083-at. Vagy akár a V Gundamot, amihez kevesebb háttértudás szükséges, miután a sorozat vmi 30 évvel a fő események után játszódik.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Loran
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2006.02.15. 20:39
Tartózkodási hely: Shangri-la

Hozzászólás Szerző: Loran »

Hat a valaha keszult legjobb Gundam szerintem a Zeta, de az az itt felsoroltak kozul a legregebbi (van ismerteto az oldalon). A Victory szinten legalabb olyan jo, es tenyleg elvezheto onmagaban is. Viszont hihetetlenul nyomott a hangulata, minimum olyan depressziv, mint a Rivyius. Az 08th MS Team foldbe dongoli a Winget, meghozza fel kezzel, es fejenallva. Ha a SEED tetszett, ajanlom meg az After War X-et is (szinten ismerteto az oldalon), ez is alternativ univerzum, tehat teljesen fuggetlen. Es ha mar itt tartunk, a Turn A is UC, de kb 2000 ev timegappel, tehat nem kell latni a regebbieket. Eternity nem lesz, helyette van a Stargazer, ami egy 3ep ONA. Hogy mi lesz most, azt nem tudni egyenlore, spekulaciok vannak az Under The Moonlight-rol az AW univerzumbol, vagy a Crossbone Gundam mangarol is. Momentan ozonlenek az ONAk, OVAk es a Specialok.
Kép
Válasz küldése