Live Action

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
SuMMeR
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2006.02.21. 22:17

Live Action

Hozzászólás Szerző: SuMMeR »

Egy érdekes, és számomra eddig elég elhanyagolt kategóriára bukkantam a közelmúltban: egyes anime sorozatok élőszereplős filmváltozataihoz jutottam hozzá.

Jelenleg két film van a tarsolyomban, a Shinobi a Basilisk című sorozat mozifilm változata (ez például nagyon tetszett) ill. a Cat's eye című film, aminek a hasonló című régebbi sorozat szolgált az alapjául. Ez mondjuk már nem igazán tetszett, bár az eredeti 73(!) részes sorozathoz se volt szerencsém.

Természetesen eddig se volt ismeretlen a téma, de valahogy sose volt ingerem illúzióromboló élő szereplőket nézni a kedvenc rajzfilm-figurák helyett. :wink:

Kíváncsi vagyok ki milyen filmet látott már élő szereplős változatban, és mennyire nyerte meg a tetszését.

(P.S.: használtam a keresőt, de két film topikján kívül / NGE Live Action Film és Cutey Honey Live Action Movie / nem találtam mást...)
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Hopp, pont a Shinobi-nak láttam korábban a trailerét :D AKkor nagyon lázba hozott h jeeeh, ebből lehet valami jó.

Egyébként én még a GTO(Great teacher Onizuka)ról tudom h van Live Action sorozat és film is. Bár még nem néztem emg őket, de ami késik nem múlik ;)

Meg ugyebár az OldBoy is manga adaptáció ha nem tévedek (bár koreai). Csakhát a a filmmel találkoztam eddig a mangával nem.
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

SM Live Actiont láttam, majdnem végig. Kb. 10 rész lett volna hátra, csak utána valamiért nem tudtam lejátszani. :neutral: Úgy összességében egész jó, mondjuk vannak benne elég lökött megoldások. (pl. macskák XD)
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Lesz Saikano film is.
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Mangaadaptációkat láttam csak:
Oldboy, Ichi the killer, Crying Freeman.
Piracy is charity.
SuMMeR
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2006.02.21. 22:17

Hozzászólás Szerző: SuMMeR »

Kutakodtam kicsit a témában, olyan sok "live action" film/sorozat nincs is, elég keveset találtam...

memento - ezen a lapon fellelhető néhány adaptáció (Nana, Uzumaki, Casshern - ennek a bemutatójára emlékszem régebbről, nagyon látványos volt -, Battle Royale Gaiden.)
AnimeNation's Anime Links: Live Action itt is össze van gyűjtve néhány cím.
Avatar
Ayumi-chan
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2004.08.04. 18:02
Nem:
Tartózkodási hely: Key szemében tükröződöm

Hozzászólás Szerző: Ayumi-chan »

Great Teacher Onizuka live-ot láttam végig (érdekes módon az animét nem bírtam végignézni) Gokusen 1-2-t (az anime itt sem ment) és a Hana yori Dango-t. Utóbbiból van tai változat is. Ezt a hármat én csak ajánlani tudom, mert szerintem egészen jók. Amire kíváncsi leszek az a Honey and Clover és a Boku wa Imoto ni Koi wo Suru-re. Előbbi ha jül tudom nyáron jön ki utóbbi pedig ősszel. Kíváncsian várom őket.
A NANA tervbe van véve, amint lesz rá időm megnézem.
Kép
SuMMeR
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2006.02.21. 22:17

Hozzászólás Szerző: SuMMeR »

kukurbuki írta:Mangaadaptációkat láttam csak:
Oldboy, Ichi the killer, Crying Freeman.
Az Oldboy-t láttam már nem túl drágán DVD-n (T*scoban), lehet, hogy meg kellene venni egyszer, tulajdonképpen csak amiatt hagytam ki eddig, mert sokan esztelen vérfűrdős filmnek titulálták. Bár, mivel nekem a Kill Bill is a kedvenceim közé tartozik, ettől még megnézhettem volna... :wink:

Közben kerestem a Casshern után, maholnap valószínűleg meg is tudom nézni, akkor majd nyilatkozok. :)

Amúgy kicsit visszatérve a Shinobira, eléggé elnagyolt a történet, és vannak is változtatások benne a sorozathoz képest, de hát 24 rész eseményet nem lehet egy másfél órás filmbe összesűríteni. Kevesebb a szereplő benne (bár a neveik és a képességeik - legalábbis többé kevésbé - megegyeznek), kicsit más az egymáshoz való viszonyuk is, és a befejezés is teljesen más, de én nem is a történet miatt kezdtem bele, hanem a látvány miatt, az meg tényleg nagyszerű.
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Én az SM live-ot láttam (ld. SM topic), meg a Nanát (szintén a véleményt ld. a topicjában. Személy szerint nagyon tetszett, de ha a mangát nem olvastad, úgy sem rossz, csak épp kevésbé élvezetes...).
SuMMeR
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2006.02.21. 22:17

Hozzászólás Szerző: SuMMeR »

:shock:
Húha... Ez a Casshern hatalmas film volt... Én csak egy egyszerű, látványos akciómozit vártam, de ennek elég magvas gondolatai is voltak a háborúról, és az emberi kapcsolatokról. A filmben sem a gonosz, sem a jó nem egyértelmű, mint ahogy nem lehet minden csak fekete és fehér sem.
Sajnos egy nagyon rossz minőségű változatot néztem, ezt valahogy meg kell nézni DVD-n is egyszer.
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Az Oldboy-t láttam már nem túl drágán DVD-n (T*scoban), lehet, hogy meg kellene venni egyszer, tulajdonképpen csak amiatt hagytam ki eddig, mert sokan esztelen vérfűrdős filmnek titulálták.
Hát azok hülyék. Az old boy eszetlen? Na mindegy... Az Ichi the killert nevezem én inkább vérfürdősnek. Az oldboynál jobb vételt nem tudsz csinálni.

Nekem is megvan a casshern, de még nem néztem meg. Ez is adaptáció?
Piracy is charity.
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Hozzászólás Szerző: Luluko »

Anime/manga alapján készült drama-k közül a Nana movie-t és a HYD-t láttam [meg a Meteor Garden-t], és láttam részeket az SM live-ból, ill a GTO-ból.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Lássuk.... Nana movie rulzott, SMlive rulzott, és remélem, a Hachikuro movie is rulzani fog. Mást nem láttam/fogok látni.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

NANA movie nagyon-nagyon jól sikerült! X3 Mindenképp érdemes elolvasni előtte a manga első 4-5 kötetét (anélkül is nézhető, csak, ahogy MaKo említette, úgy nem jön át teljesen a hangulat). A színészek nagyon jók (egyedül Shin-től sikítottam), a számok is jók, szal nagyon klassz lett.
A másik, amit félig-meddig láttam, az az SM Live volt, de meg kellett állapítanom, hogy nem nekem találták ki.
A Cat's Eye movie-t is láttam. Sok köze nem volt az eredetihez, de azért nem volt rossz.
Amik a jövőben érdekelnének, azok a YUA, a HYD és a Happy Mania.
Kép
SuMMeR
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2006.02.21. 22:17

Hozzászólás Szerző: SuMMeR »

Nos, a következő préda a Devilman című film lesz, bár egyes pletykák szerint ez nem túl jó film (imdb-n csak 3,8/10...). Az eredeti anime sorozat a Casshern-hez hasonlóan a 70' években készült. Mindenesetre nagy reményekkel nem kezdek majd neki. :wink:
SuMMeR
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2006.02.21. 22:17

Hozzászólás Szerző: SuMMeR »

Közeben persze megnézetem a Devilman-t, mit is mondjak... Annyira nem ajánlom, esetleg ha valaki nagyon unatkozik. A történet akár jó is lehetett volna, de a színészek a szakma megcsúfolásai, a főszereplő kifejezetten unszinpatikus volt egész végig (ráadásul teljesen érthetetlenül egy pipaszár lábú, horpadt mellkasú srácot választottak Devilman szerepére, kicsit se okozott sokkot a látványa... :lol: )
Avatar
Plague
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2006.04.04. 10:50
Tartózkodási hely: Namek

Hozzászólás Szerző: Plague »

Én egy élőszereplős Dragon Ball-t megnéznék. Meg esetleg örülnék egy animés Mortal Kombatnak is. :D
SuMMeR
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2006.02.21. 22:17

Hozzászólás Szerző: SuMMeR »

DB filmről régebben sokat lehetett hallani, de véleményem szerint néhány jól sikerült pletyka indította el anno a lavinát, én azóta se hallottam ilyen film készítéséről, mindenesetre még weboldala is van: katt.

Viszont megint bukkantam valamire: Saikano - The Last Weapon Girl, a bemutatója látványos és érzelmes filmet sejtet. Az eredetije a Saishuuheiki Kanojo (She ~ the ultimate weapon ~) című 2002-es, 13 részes sorozat.
Avatar
Karasu
Profi
Profi
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2006.03.27. 19:49
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Karasu »

Én Bleach musical-ről tudok,még nem láttam,csak részeket,de néhol nagyon vicces(trú japán srác borzas narancssárga parókában :lol: )
Hanatarou desu.
SuMMeR
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2006.02.21. 22:17

Hozzászólás Szerző: SuMMeR »

Musical? LOL :D

Amúgy a Bleach-ből se nagyon tudnék elképzelni filmet, bár ki tudja, egy mozifilm kijöhetne mondjuk a Grand Fisheres részig. Rukia megmentése már túl sokáig tartana az események sokasága miatt.
Avatar
Fragonard
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2006.04.21. 13:50

Hozzászólás Szerző: Fragonard »

SuMMeR írta::shock:
Húha... Ez a Casshern hatalmas film volt... Én csak egy egyszerű, látványos akciómozit vártam, de ennek elég magvas gondolatai is voltak a háborúról, és az emberi kapcsolatokról.
Azért nem voltak sokkal magvasabbak, mint mondjuk a Mátrixban :-P
Illetve lehet, hogy mégis, csak botrányosan rosszul volt megírva (mármint a Casshern (is)).
Amit egy anime elbír -mindenféle logikai és dramaturgiai buktatók terén- nem feltétlen bírja el egy élőszereplős nagyjátékfilm...

Más: Sailormoon Live action a legjobb live anime.
Én legalábbis életemben nem röhögtem annyit, mint ennek a parádés sorozatnak a bemutató-epizódján :lol:
Ralph Baksi owns your asses
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Nem szeretem a live actiont, de a Gokusenből most néztem meg az első részt, és nagyon tetszett ^^ szal ezt azért végignézem. Emellett még a Hachikuro mozit fogom, és talán a Nanát, de csak ha már elolvastam a mangát.

TB 1999 live action movie-t akartam még megnézni, de amilyen képeket láttam belőle, inkább messze elkerültem (ne égessük le Sei-samát).
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Karasu
Profi
Profi
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2006.03.27. 19:49
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Karasu »

Egy Yu Yu Hakusho Live Actiont el tudnék viselni...
Hanatarou desu.
SuMMeR
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2006.02.21. 22:17

Hozzászólás Szerző: SuMMeR »

Már régebben felkerült ez a hír az AoiAnime oldalra, de hátha valaki arra ritkán jár... Tehát Blood: The Last Vampire megfilmesítés várható. Maga az anime egyébként nekem nem nagyon nyerte meg a tetszésem, pedig én kifejezetten szeretek minden vámpírokkal kapcsolatos történetet, könyvet, filmet, etc.
Avatar
Asami.
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2006.08.14. 10:48
Tartózkodási hely: Egy jobb helyen...

Hozzászólás Szerző: Asami. »

Én csak SM-t láttam...elég érdekes volt:D A macskák különösen:D De az Usagit alakító lány sztem nagyon jól játszott. A Nana tervben van :cool:
Válasz küldése