BitTorrent

Számítógép, programok, és minden ami ide sorolható
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Nekem lenne egy kis problémám az uTorrent-tel. Kb másfél hete egyszer nagyon belassult a net (UPC-s DSL), úgyhogy áramtalanítottam a modemet, és újra bekapcsolatam, ahogy azt ilyenkor mindig is tettük, de azúta az uTorrent irtózatosan lassan tölt (legalábbis ahhoz képest, ahogy a leállás előtt töltött), és még netezni se lehet normálisan, ha fut, mert lassítja. Próbáltam az Azureus-t is (uTorrent előtt azt használtam, és teljesen korrekt volt), de anál is detto ugyanez. Tud valaki segíteni?
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Nem lehet, hogy szimplán a neted szarakodik? Nálunk 2-3 havonta hetekig nem lehet netezni rendesen mert karbantartanak vagy "fejlesztenek". Egyébként lehet az is hogy kicsi a feltöltésed és ha maxxal töltesz fel akkor, az irtózatosan le tudja húzni a teljesítményt, ugyanis a letöltéshez is kell egybizonyos feltöltési sebesség (az oda-vissza válaszolgatás miatt). Javaslat limiteld a feltöltést hátha....
Kép
Avatar
LordLynxx
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.05.09. 13:56
Tartózkodási hely: Másutt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: LordLynxx »

Tipikus ADSL probléma hogy a feltöltés elnyomja a letöltést. De van gyógyszer rá!
A gyógyszer neve: Cfosspeed , ez egy kis progi ami ütemezi a fel és letöltést úgy, hogy azok
nem gabalyodnak egymásba és mindkettőt maxra ki lehet használni.
Torrentezőknek kötelező darab. Ha esetleg kell akkor délután amikor hazajövök feltöltöm
és majd adok linket. (Nagyon hézagos az agyam ugyhogy ha esetleg elfelejteném akk PÜ)
Kép
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Korlátoztam a feltöltést, úgyse változott, most majd még kipróbálom a cfosspeed-et (el is felejtettem, hogy régen olyan is volt a gépen ^^") Gondoltam már arra is, hogy esetleg azért, mert van egy állítólagos 5 gb-os korlát, ami után nem tudok teljes sávszélességgel tölteni, de ezt szerintem minden hónapban túllépem, és sose volt még ilyen. Na mind1, azért köszi a válaszokat :)
Avatar
Kuresz
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.01. 03:21
Tartózkodási hely: Silent Hill

Hozzászólás Szerző: Kuresz »

http://dchelp.uw.hu/cfos/cfos.htm

Itt van,innen le lehet töleni+tutorial is van hozzá.én ftp-n kívül csak torrentet használok,és azt kell,hogy mondjam,az az 1-1,5K-s feltöltési sebességnövekedés SEMMIT se ér.Nem lesz tőle se gyorsabb,se stabilabb a netem.Legalábbis láthatólag nem.
Kép
Kép
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Raisu írta:Gondoltam már arra is, hogy esetleg azért, mert van egy állítólagos 5 gb-os korlát, ami után nem tudok teljes sávszélességgel tölteni, de ezt szerintem minden hónapban túllépem, és sose volt még ilyen.
Látogasd csak meg szépen bármelyik online sebességmérő oldalt (google: broadband speed test) könnyen lehet, hogy mégiscsak megkaptad azt a korlátot.
Kép
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Megtettem, normális volt, és mától már a bittorrent is az :) Lehet az volt, amit madfist mondott, és csak karbantartottak vagy mi...
Avatar
LordLynxx
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.05.09. 13:56
Tartózkodási hely: Másutt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: LordLynxx »

Kuresz írta:Nem lesz tőle se gyorsabb,se stabilabb a netem.Legalábbis láthatólag nem.
Érdekes, nálam maximum feltöltésnél is megy a maximum letöltés ahoz képest hogy cfos néha nem is mutatja hogy dolgozna. De ha nincs fenn akkor nálam mindig elrontja a feltöltés a letöltést.
Kép
Avatar
Kuresz
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.01. 03:21
Tartózkodási hely: Silent Hill

Hozzászólás Szerző: Kuresz »

LordLynxx írta:Érdekes, nálam maximum feltöltésnél is megy a maximum letöltés ahoz képest hogy cfos néha nem is mutatja hogy dolgozna. De ha nincs fenn akkor nálam mindig elrontja a feltöltés a letöltést.
Nekem 2Mbit netem van,az a 1-2-5K letöltéscsökkenés nem számít sokat.Kisebb nettel még talán...
Kép
Kép
Kép
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Kuresz írta:
LordLynxx írta:Érdekes, nálam maximum feltöltésnél is megy a maximum letöltés ahoz képest hogy cfos néha nem is mutatja hogy dolgozna. De ha nincs fenn akkor nálam mindig elrontja a feltöltés a letöltést.
Nekem 2Mbit netem van,az a 1-2-5K letöltéscsökkenés nem számít sokat.Kisebb nettel még talán...
Hmm... Nekem ha bittorrent elkezdi megenni a UL-emet, akkor ha FTP-ről töltök a szokásos 260, helyett van, hogy 70-en nyöszörög a letöltés, ilyenkor a céfos segít valamelyest...
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

BitCometet használok, és amióta újra lett rakva az XP, folyamatosan kilép (változó időközönként) a következőre hivatkozva:

"0.67BitComet.exe has encountered a problem and needs to close. We are sorry for the inconvenience. Please tell us about this problem to help us diagnose the cause of the this error and improve BitComet." A jelentésben szereplő fájlok: errorlog.txt és crash.dmp.

A probléma egy hete fennáll, ha vki tudna segíteni, megköszönném.
Avatar
daeusex
Profi
Profi
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2005.12.24. 10:55
Tartózkodási hely: 1337 14|\||>
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: daeusex »

Használj utorrentet, azzel nekem még nem volt problémám.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára daeusex 2006.05.30. 23:47-kor.
I'm the Ruler, the King, the Emperor. I'm the God, the Devil.
I'm an Angel, I'm a Demon. I'm the Past, the Present, the Future.
I'm the Eternity.
I'm what You call: Inexplicable.
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Köszönöm a tippet, eddig nekem sem volt ezzel (az meg nagyon relatív, hogy mikor/kinek/hogyan adódik probléma), most úgy néz ki, hogy rendesen fut.
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

vááá hihetetlen... valami gyökés abc.exe néven nyomított valami trojant és ezért a vírusírtóm kiszúrta magának a yet another bittorrent client-emet (ABC). Felkínálta, hogy meggyógyítja a fájlt, de erre letörölte. Újrainstalláltam, de a mocsok megtiltotta a winfos-nak, hogy futassa. Végül inkább a vírusírtómtól szabadultam meg :) Másnál nem jelentkezett hasonló probléma, vagy senki nem használ abc?
----
megoldottam, virusírtó le, abc.exe átnevez, virusírtó fel...
Kép
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

madfist írta:vááá hihetetlen... valami gyökés abc.exe néven nyomított valami trojant és ezért a vírusírtóm kiszúrta magának a yet another bittorrent client-emet (ABC). Felkínálta, hogy meggyógyítja a fájlt, de erre letörölte. Újrainstalláltam, de a mocsok megtiltotta a winfos-nak, hogy futassa. Végül inkább a vírusírtómtól szabadultam meg :) Másnál nem jelentkezett hasonló probléma, vagy senki nem használ abc?
----
megoldottam, virusírtó le, abc.exe átnevez, virusírtó fel...
Ne haragudjatok az offtopic hozzászóláshoz de milyen vírusirtót használsz? :D Ez nagyon durván hangzik.
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

AVG Free-t de egy haveromnak pedig a spyware doktor szedte ki a progit, szal komoly a dolog...
Kép
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Jó AVG Free olyan is amilyen. Volt nekem is aszittem tökjó, csak valójában semmit sem talált meg és kellett fölraknom NOD32-t ami egyből 20 cuccot talált. :P Ja és nekem a nod32 nem eszi meg az ABC klienst... Nem lehet hogy tényleg van beépített spyware/virus/akármi?
Avatar
Kyssifur
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2006.02.07. 14:14
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Kyssifur »

30 GB-ra reális a 150 napos letöltési idő? Egyáltalán a bittorrent mekkora sebességgel dolgozik, illetve mekkorával KÉNE dolgoznia?
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

a NOD-ot majd meggondolom... 30giga hát sztem reális. Minél nagyobb egy torrent annál keveebb népnek van meg, vagyis annál kisebb sebességgel jön. Nekem a legnagyobb egy 6gigás volt. Azt egy hétig töltöttem. Egyebként a sebesség függ az internetkapcsolatodtól és a feltöltők számától és feltöltési sebességüktől.
Kép
Avatar
Kyssifur
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2006.02.07. 14:14
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Kyssifur »

És torrentes letöltést lehet megszakítani? Úgy értem most 55 napig mennie kell egyfolytában a gépnek? Csak mert lement 55 napra! Vagy van valami más, technika barátibb megoldás is?
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

persze, hogy leállíthatod, de akkor értelemszerűen tovább tart majd :) de hát ha ilyen nagy adagot akarsz leszedni akkor türelem ;)
Kép
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

De ha valamit 55 napnak ír ott valami gond van. Az (ha jól számolom 45 giga 10 kb/s-es letöltési sebességnél. Pedig az nem nagy :P
Nincsenek seedek vagy mi?
Avatar
Kyssifur
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2006.02.07. 14:14
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Kyssifur »

Mi az a seed? Egyébként volt már 217 nap is, de 14 is, szóval nemtom. Nekem közben magyarázták bennt a suliban, hogy ez sokmindentől függ, pl attól, hogy hányan töltik fel, meg le meg mittomén. De azért 55 meg 217 nap egy kicsit sok! Mondjuk mindehez hozzátartozik hogy nem értek a torrenthez! :oops:
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

seed: az a feltöltő akinek már a teljes fájl megvan. peer/leech az akinek nincs meg a teljes fájl és le és fel is tölti. Minél több van belőlük annál jobb :) de egyszerű ismerkedésnek ajánlom az aoi torrent leírását...
Kép
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

:P Ez nagyon lassúnak hangzik. Mondd el mit töltesz keresek hozzá gyorsabb torrentet.
Elvileg bittorrenten 100 körül simán szoktam tölteni (jó mondjuk ez nem mindig igaz), de te így kb 6-tal töltesz ami meg hihetetlenül kevés. Ez olyan mintha mondemes interneted lenne. :P

Vagy azt is megpróbálhatod, hogy csak azokat a fájlokat töltöd amire feltétlenül szükséged van.
Válasz küldése