Neon Genesis Evangelion

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
emperor
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2003.07.16. 12:57
Tartózkodási hely: Geofront

Hozzászólás Szerző: emperor »

Aztán hogy érdemes volt-e megszerezni majd te eldöntöd ::jsmile::
Kép
Avatar
emperor
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2003.07.16. 12:57
Tartózkodási hely: Geofront

Hozzászólás Szerző: emperor »

Valaki kérdezte, hogy érdemes-e a VOX-t megszerezni.
Én most hallgattam meg, és az illetőnek helyénvaló a kérdése...
Én már azon meglepődtem, hogy az EVA cd-n mért rappelnek, de amikor volt egy egy percres track, ami végig káronkodásból állt igencsak meghökkentem... A többi EVA OST-hez képest ez egy elég nagy csalódás... ::jcrazy:: Az Angel Attack alapjára valami hüje afró itt nyomja a rapet... x_x o_O
Szóval gyűjtőknek ajánlom, mert amugy elég silány.... :cry:
Kép
Avatar
Stoker
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2003.07.17. 22:13
Tartózkodási hely: dolog
Kapcsolat:

Megint 1 kérdés..

Hozzászólás Szerző: Stoker »

Azon gondolkodtam, hogy Ircen van valami csati ahol fenn szokott lenni akárki? mármindthogy egy Aoianime vagy egy magyar NGE vagy egy akármilyen csati.. Csak mert eddig erről semmit sem láttam..
Avatar
Yukimura
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:59
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Re: Megint 1 kérdés..

Hozzászólás Szerző: Yukimura »

Stoker írta:Azon gondolkodtam, hogy Ircen van valami csati ahol fenn szokott lenni akárki? mármindthogy egy Aoianime vagy egy magyar NGE vagy egy akármilyen csati.. Csak mert eddig erről semmit sem láttam..
Annyit elárulok, hogy alakulgat az aoianime csatija. Egyébként pedig van két csati, az usteam és a sailormoon.hu.
Avatar
Stoker
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2003.07.17. 22:13
Tartózkodási hely: dolog
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Stoker »

Arigato!

Hmm, ezt örömmel halom, hogy alakul.. ha elkészült, akkor szóljatok! ;)
Avatar
Rhyagelle
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2003.03.26. 16:55
Tartózkodási hely: Fire...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rhyagelle »

Bizony szóljatok! Persze jobb ::jcheers:: közben beszélgetni, de hát ekkora távolság esetén az IRC is megteszi. :)
May the eteral fire of the Heaven burn your soul!
Avatar
Stoker
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2003.07.17. 22:13
Tartózkodási hely: dolog
Kapcsolat:

Megint 1 kérdés..

Hozzászólás Szerző: Stoker »

Az NGE sorozatrészeket néztem egy barátommal aki megkérdezte, hogy mi az a 2 kis izé ("fülecskék") a pilóták fején amikor vezetik az Evakat.
Gondolomén valami a gondolatvezérléssel kapcsolatos cucc, ami a plugsuithoz kapcsolódik, de akkor Asuka fején miért van mindíg ott?
Lehet, hogy a kérdés hülye, de nem tudtam válaszolni a barátomnak.. és ez gáz.. remélem valaki ki tud engem segiteni! :)
Avatar
Yukimura
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:59
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yukimura »

Gondolomén valami a gondolatvezérléssel kapcsolatos cucc, ami a plugsuithoz kapcsolódik
Szerintem is, valami ilyesmi lehet.
Asukán pedig szerintem egy egyszerű hajcsat van. Mert nem a feje elülső részén van, mint Rei-nél, vagy Shinji-nél, hanem jóval hátrébb(ahol összefogja a haját) :wink: .
Avatar
emperor
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2003.07.16. 12:57
Tartózkodási hely: Geofront

Re: Megint 1 kérdés..

Hozzászólás Szerző: emperor »

Stoker írta:Az NGE sorozatrészeket néztem egy barátommal aki megkérdezte, hogy mi az a 2 kis izé ("fülecskék") a pilóták fején amikor vezetik az Evakat.
Gondolomén valami a gondolatvezérléssel kapcsolatos cucc, ami a plugsuithoz kapcsolódik, de akkor Asuka fején miért van mindíg ott?
Lehet, hogy a kérdés hülye, de nem tudtam válaszolni a barátomnak.. és ez gáz.. remélem valaki ki tud engem segiteni! :)
De az sem elképzelhetetlen, hogy Asuka-nak nincs, mert ugyebár az ő EVA-ja elméletileg modernebb valamivel a többiekénél, hiszen az már a végső modell volt...
De ezen már én is gondolkodtam ::onigiri::
Vagy lehet, hogy a haja eltakarja, lehet hogy spéci hajcsattja van, ami ellátja a gondolatvezérlést is, vagy csak mindkettő ugyanugy néz ki ::jwin::
Ezt szerintem max Hideaki tudná megmagyarázni...
Kép
Avatar
Stoker
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2003.07.17. 22:13
Tartózkodási hely: dolog
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Stoker »

Hmm ok :) ez joo, már azt hittem, hogy csak én nem tudom, de amugy
Kaworunak is van izé a fején, pedig ő is eva02-t irányítja.. bár az övé tényleg nem olyan nagy, mint pl. Reinek.. hmm ez egy fogós kérdés volt :vigyor:
Avatar
emperor
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2003.07.16. 12:57
Tartózkodási hely: Geofront

Hozzászólás Szerző: emperor »

Akkor nem tudom...
Szerintem hívjuk fel Hideakit, és kérdezzük meg! ::jthrill:: ::jsmile::
Kép
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

emperor írta:De az sem elképzelhetetlen, hogy Asuka-nak nincs, mert ugyebár az ő EVA-ja elméletileg modernebb valamivel a többiekénél, hiszen az már a végső modell volt...
Pontosan ezen gondolkoztunk Nakaharával az imént, és végig is néztünk pár képet Kaworu-ról, és tényleg van neki is olyan bigyó a fején, viszont ahogy láttam, Toji-nak meg nincsen. Úgyhogy ez most nagyon fogós kérdés!

(Remélem most senkinek a hozzászólását nem fogom törölni...)
Avatar
emperor
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2003.07.16. 12:57
Tartózkodási hely: Geofront

Hozzászólás Szerző: emperor »

Lehet, hogy a rajzolók kicsit már fáradtak voltak mikor a karaktereket és a részeket tervezték mikor eljutottak addig :D Van benne néhány baki. pl. első epizod: Az angyal eltőri EVA-01 kezét, viszont innentől kezdve a kart hibátlannak látjuk, a festés és a burkolat sértetlen. Aztán jön a berserk, ottanra a karról hiányzik a burkolat. Én ezt betudtam annak, hogy a burkolatot összezúzta az angyal, csak késöbb vált le... És van még egy jóval odébb, majd megnézem melyik részben volt!
Kép
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Engem az zavart legjobban, hogy Rei könnye lecseppen az ölébe, holott egy LCL-lel teli kabinban ül mindvégig.
Találtam egy német fórumot, ahol több oldalon keresztül próbálkoznak ennek magyarázatával ^_^
Avatar
emperor
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2003.07.16. 12:57
Tartózkodási hely: Geofront

Hozzászólás Szerző: emperor »

Hikari írta:Engem az zavart legjobban, hogy Rei könnye lecseppen az ölébe, holott egy LCL-lel teli kabinban ül mindvégig.
Találtam egy német fórumot, ahol több oldalon keresztül próbálkoznak ennek magyarázatával ^_^
Basszus... tényleg! :!: :D
De végűl is, az LCL nem víz, lehet hogy abban a közegben ugyanugy hatnak a gravitáció törvényei.
De más szempontból, az úgy volt művészi, és úgy fejezte ki a jelenet értelmét, mondanivalóját! :wink:
De a lényeg, hogy szeressük az Evangeliont annak hibáival és szépségeivel! Hiszen semmi sem lehet tökéletes, hiába áll olyan közel hozzá ::jeye::
Kép
Avatar
Yukimura
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:59
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yukimura »

Basszus... tényleg!
Basszus....tényleg!!!!! :knife: Ezt még énsem vettem észre. :crazy: Szerintem azért ez nagyon durva hiba. Bár mint mindent, eztis ki lehet magyarázni az NGE-nél.
Avatar
emperor
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2003.07.16. 12:57
Tartózkodási hely: Geofront

Hozzászólás Szerző: emperor »

Nakahara írta:
Basszus... tényleg!
Basszus....tényleg!!!!! :knife: Ezt még énsem vettem észre. :crazy: Szerintem azért ez nagyon durva hiba. Bár mint mindent, eztis ki lehet magyarázni az NGE-nél.
:D
Épp az a fantasztikus az NGE-ben :D

(senpai lettem!!! ::taka:: ::jcheers:: ::jthrill:: ::jwin:: 8) )
Kép
Avatar
emperor
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2003.07.16. 12:57
Tartózkodási hely: Geofront

Hozzászólás Szerző: emperor »

Chronos írta:Emperor: Gratulálok a mester fok eléréséhez! 8)

CHRONOS
Arigato cosainas! :D
(remélem jól írtam :? )
Kép
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Az arigato gozaimasu... 8)

CHRONOS
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

emperor írta:De végűl is, az LCL nem víz, lehet hogy abban a közegben ugyanugy hatnak a gravitáció törvényei.
Az LCL állítólag az őslevesre emlékeztet, amiből a Földi élet alakulhatott ki. Ennek összetétele: metán (CH4), ammónia (NH3), hidrogén (H), és víz (H2O).

Legyünk tudományosak... úgyis rég volt már az a kémia szigorlat ::jsmile:: .

A metán, a hidrogén, az ammónia mind gáz, tehát mindnek kisebb a sűrűsége mint a vízé. Ezáltal az ősleves, ami ezeknek vizes oldata, valószínűleg kisebb sűrűségű a víznél.
A könny viszont sós víz, tehát a sűrűsége nagyobb a víznél.

Tehát elvileg egy könnycsepp sűrűsége nagyobb az LCL közegnél.

De akkor sem hiszem, hogy a könnycsepp így leesne... Szétfolyna a kibocsátás helyén (szem :wink: ), és diffúzió révén keveredne az LCL oldattal.
A gravitáció pedig feltételezhetően ugyanúgy hat, mint minden folyadékban.

Na, ha valami ökörséget írtam, bocsánat... késő van ehhez. ::japsmil::
Avatar
Stoker
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2003.07.17. 22:13
Tartózkodási hely: dolog
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Stoker »

Hmm ez a könnyes dolog tényleg érdekes, de van egy rész ahol asszem Rei ül az entry plugban már egy joo ideje és aztán amikor vége a dolognak, akkor felnéz és buborékok jönnek a szájából.. na és azt hogy csinálta? :?: Addig nem lélegzett teljes tüdővel ;) De egyébként ezek szerintem is beleférnek..

Amugy lehet hogy Toujinak is van, csak fekete (az az izé a fején) és azért nem látni, mert mintha én láttam volna.. de mondjuk elég rossz nekem annak a videónak a minősége, szóval nemtom biztosan :)
Avatar
Ekuseru
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2003.03.28. 19:45
Tartózkodási hely: Budapesuto

Hozzászólás Szerző: Ekuseru »

hi!

Nakaharának mondom, hogy én vállaltam azt, hogy átszerkesztem az End of Evangelion magyar feliratát, hogy kompatibilis legyen a 2 CD-s felújitott verzióval.

Remélem nem gond. :D
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Ekuseru írta:hi!

Nakaharának mondom, hogy én vállaltam azt, hogy átszerkesztem az End of Evangelion magyar feliratát, hogy kompatibilis legyen a 2 CD-s felújitott verzióval.

Remélem nem gond. :D
Nekem mondd, mert én fordítottam :wink: .
De nem baj, feltéve hogy elküldöd a kész művet az oldalnak, hogy itt is közzétehessük ::hehe::
Avatar
Ekuseru
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2003.03.28. 19:45
Tartózkodási hely: Budapesuto

Hozzászólás Szerző: Ekuseru »

természetesen :wink:
Avatar
Ekuseru
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2003.03.28. 19:45
Tartózkodási hely: Budapesuto

Hozzászólás Szerző: Ekuseru »

elküldtem az első darabot az End of Eva feliratból
az aoianime@freemail.hu - ra
Válasz küldése