Slayers

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

miyume írta:szerintem Xel igenis kepes lehet szeretni szorny mivolta ellenere... a try utolso reszeben maga is kimondja :" na ez az a Filia ( bocs ha elirtam ) akit szeretek"... meg ha nem is gondolja 100 % ig is azert ez jelent vmit
Nem, nem jelent semmit. Már elhangzott sok helyen, sokszor, a magyar szinkronra senki ne támaszkodjon érvként. Ugyanis a fordítás nem jó.

Japánul Xellos csak annyit mond: "Sorera koso Firia-san desu." Ezt angolul fordították úgy, hogy "That's the Filia I like", és csak annyit jelent, hogy "Ez az igazi Filia" vagy "Na ezt a Filiát kedvelem". Nem magába omolva kesereg hanem van benne tűz és harci kedv. Ellenfél.
Semmiféle szeretetről vagy vonzalomról nincs szó.

A Tokyopoop a 6. kötet után abbahagyta a Slayers regények kiadását, és a dolgok jelenlegi állása alapján nem is fogja folytatni. Nem vették meg elegen, úgy tűnik.
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

hüp-hüp... ::bawl:: most tönkrke ment a gyerekkorom... na jó nem csak vicc volt.. de azért kár. Ejmá ezek a fordítások..eskü megtanulok japánul
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Ha viszont rossz a fordítás, akkor mit is jelent pontosan?
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Xelloss írta:Ha viszont rossz a fordítás, akkor mit is jelent pontosan?
Meglivorn írta: Japánul Xellos csak annyit mond: "Sorera koso Firia-san desu." Ezt angolul fordították úgy, hogy "That's the Filia I like", és csak annyit jelent, hogy "Ez az igazi Filia" vagy "Na ezt a Filiát kedvelem".
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ryou »

Hát a híres Slayers sorozatok.Ezeket is szeretem nagyon.És a NEXT,TRY,Sima ezeket végig néztem.
A Special-bol kevesebbet láttam, amiben a fõszereplõ Naga.
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

EGész jó sorozat, főleg a poénok és a karakterek miatt. A Next-et meg a Try-t jobban bírtam, mint az elsőt, nemt'om miért, talán, mert szebb volt a grafika.
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ryou »

Azért is.Az a rész kawaii amikor Lina megkapja Luna ûzenetét arról hogy ha nem nyirja ki Shabranikdó-t akkor megõli s ott csinál piramist, s sarcofag ot s eltemeti magát oszt. végûl még is megcsinálja az egészet.Bírom Phibrizzo-t is.
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Avatar
Sai
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.07.15. 07:05

Hozzászólás Szerző: Sai »

Ryou írta:Azért is.Az a rész kawaii amikor Lina megkapja Luna űzenetét arról hogy ha nem nyirja ki Shabranikdó-t akkor megőli s ott csinál piramist, s sarcofag ot s eltemeti magát oszt. végűl még is megcsinálja az egészet.Bírom Phibrizzo-t is.
Tudtommal a Try-ban kapja azt a bizonyos levelet és akkor DarkStar ellen harcolnak(persze nem az elejétől)mondjuk én inkább viccesnek nevezném mint sem aranyosnak.
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ryou »

Try-ban van, tényleg há sõtét csillag ellen.Õsszegabajottam, pfff.Valgaav azért akarja megidézni hogy elpusztitsa a világot, az istenek meg azért hogy végleg kinyirják.Nem is tom miért Shabranikdo-t mondtam.
Kicsit félre néztem. :)
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Avatar
Xellosgirl
Profi
Profi
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2005.12.17. 12:19

Hozzászólás Szerző: Xellosgirl »

Ryou írta:Nem is tom miért Shabranikdo-t mondtam.
Kicsit félre néztem. :)
Mer a DarkStar nak is elg hülye neve van...
Nem ugorhatok mindig segíteni akárhányszor csak füttyentesz nekem, az nem tenne jót a rossz híremnek.
(Xellos)
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ryou »

Lehet, nem tom.Egyébként ebben a topicban csak a Lina-s Slayers-rõl van szó.Special-t senki nem látta? :-P
Ott Naga a fõszereplõ.
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ryou írta:Lehet, nem tom.Egyébként ebben a topicban csak a Lina-s Slayers-ről van szó.Special-t senki nem látta? :-P
Ott Naga a főszereplő.
Special? Nem OVA-k és Movie-k? Szerintem azokban is Lina a főszereplő, Naga csak annyira az, mint a sorozatokban Gourry. :)
Kép
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Ryou írta:Lehet, nem tom.Egyébként ebben a topicban csak a Lina-s Slayers-ről van szó.Special-t senki nem látta? :-P
Ott Naga a főszereplő.
Ezek szerint te nem láttad, mert a Specialban (OVAk + mozifilmek) is Lina a főszereplő. Csak Gourry és a többiek helyett Naga van mellette.
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ryou »

Tudom, nem láttam csak hallotam róla, meg ismertetõk.De ha fent van az USteamen akkor leszedem.De akkor is csak a simáról beszéltek. :-P
Egyébként abba benne van Luna is nem ? :D
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Nem
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ryou »

Kár.Eltudnék képzelni egy Lina vs. Luna bunyót. :D Fõleg ugy,hogy a vendéglõben van ahol dolgozik Luna, s Luna nyer, ablakok kitõrve, asztalok , székek õsszetõrve stb... :D
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Avatar
Xellosgirl
Profi
Profi
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2005.12.17. 12:19

Hozzászólás Szerző: Xellosgirl »

Ryou írta:Kár.Eltudnék képzelni egy Lina vs. Luna bunyót. :D Főleg ugy,hogy a vendéglőben van ahol dolgozik Luna, s Luna nyer, ablakok kitőrve, asztalok , székek ősszetőrve stb... :D
Inkább vendéglő és falu helyén egy füstölgő kráter...
Nem ugorhatok mindig segíteni akárhányszor csak füttyentesz nekem, az nem tenne jót a rossz híremnek.
(Xellos)
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ryou »

Az lenne ha használnák a varázs erejûket.De ha kézzel ûtnék egymást.Lenne egy igazi lányos bunyó. :D
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Luna még mindig nem varázsló...
És mivel kb. Xellos-sal van egy szinten, Linának nem sok esélye lenne ellene.
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Xellosról még annyit, hogy azért nehéz egyértelműen gonosznak tekinteni, mert a történet humorának- hát, ha nem is jelentős részét adja, de akkor is, nagyon-nagyon markánsan benne van. Más szóval, ez egy fantasy vígjáték, és Xell a vígjátéki vonal számára olyan lényeges, hogy ez könnyedén feledteti velünk, hogy ha a fantasy vonalat nézzük: akkor ott ő a sötét oldalon áll. Emlegethetjük, hogy "így meg úgy lett volna, szívesen végezne velük; nem bánkódna, ha megölnék a társait stb", de nagyon kiélezett szituáció, amikor teljesen Lináék ellen fordulna, nemigen fordul elő (na jó, a Try-ban tényleg gonoszkodik egy kicsit, néha meg lelép, ha baj van... :dirr: )- az a humor ellen hatna, és szerintem teljesen érthető, hogy az anime nem nagyon akarja hangsúlyozni ezt. Szóval Xellos így a legjobb, ilyen "kétértelmű" figuraként- gondoljátok csak el, ha pl újjászületne sárkányként (pont fordítva, mint Valgaav), és így egyértelműen a jó oldalra kerülne. Valószínűleg minden humorérzékét elveszítené... :wink:

Btw, Slayers Special és filmek. Azokból nekem csak 4 dolog hiányzott: Gourry, Amelia, Zelgadis és persze Xellos. :lol:
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Pontosan ::sugoi:: !
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Xellos: :thumb:

Egy mondatban összefoglalva: csak azt akartam mondani Xell-ről, hogy olyan nehéz rosszfiúnak tekinteni valakit, akin ennyit nevetünk... és aki ránézésre olyan, mintha mindig (na jó: az esetek 90-ában%) vigyorogna. :vigyor:
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rossi írta:Egy mondatban összefoglalva: csak azt akartam mondani Xell-ről, hogy olyan nehéz rosszfiúnak tekinteni valakit, akin ennyit nevetünk... és aki ránézésre olyan, mintha mindig (na jó: az esetek 90-ában%) vigyorogna. :vigyor:
Direkt ilyen, rengetegszer kell észrevétlenül az emberek közé vegyülnie. :)
Kép
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Ehh, mindig lerombolod az ember illúzióit... :wink:

(Csak hogy kötözködjek: és a többi mazoku, akiknek emberek közé kell vegyülni? Ők is ilyenek? Ld pl: Kanzel... :) )
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rossi írta:Ehh, mindig lerombolod az ember illúzióit... :wink:

(Csak hogy kötözködjek: és a többi mazoku, akiknek emberek közé kell vegyülni? Ők is ilyenek? Ld pl: Kanzel... :) )
Őszintén? :D Kanzel és Mazenda kis senkik voltak Xelloshoz képest, és ezt most nem csak arra értem, hogy Xellos személyisége sokkal rokonszenvesebb, hanem arra is, hogy az erejük meg sem közelítette Xellosét, sokkal lejebb voltak a mazoku-ranglétrán. Mondhatjuk úgy is, hogy Xell a mazokuk James Bond-ja, őt kivételesen fontos és a mazokuk szempontjából sorsdöntő ügyekhez küldik ki. :D Nem azt mondom, hogy ő kizárólag azért poénkodik, mert ezzel is csak félre akar vezetni mindenkit, meg távol álljon tőlem, hogy illúzióromboló legyek, de ha egyszer Kanzaka feketén-fehéren leírta, hogy minden mazoku gonosz (már a szó is "gonoszság faja" jelentéssel bír japánul, ha jól tudom), akkor ne próbáljuk Xell-t jófiúnak beállítani. :wink: Először nekem is voltak kényszerképzeteim, de a Try után már simán el tudtam képzelni, hogy "ez bizony megölné az egész bandát, ha úgy alakulna :shock: ".
Kép
Válasz küldése