Animéből film

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.

Hogy fogadnád kedvenceid, élő szereplők képében?

Végre, hogy észreveszik az animékben rejlő lehetőségeket! Nagyon várom már őket!
13
16%
Mindenképp érdekesen hangzik; majd meglátjuk...
39
48%
Inkább kihagyom
3
4%
Rossz ötlet, nem tartom valószínűnek, hogy képesek lennének a hangulatot visszaadni.
24
30%
Már maga az ötlet is vérlázító!!!
2
2%
 
Szavazatok száma: 81

Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Animéből film

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én meg valahogy nem akarok magamnak rossz két órát.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animéből film

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Erről volt már szó? Rémlik mintha valaki Yukikaze fan lenne, talán SB?
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animéből film

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko írta:Erről volt már szó? Rémlik mintha valaki Yukikaze fan lenne, talán SB?
Vissza a Top Gun-ba? :D De neki ez már tényleg visszalépés lesz, hiszen azóta gép nélkül is megtanult repülni. :vigyor: (Bocs. XD)
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Animéből film

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Film a Yukikazéből.
Nem.

NEM.

És ki rendezi? Michael Bay? Előre rosszul vagyok tőle.
Tom Cruise, mint a magába zárkózott, teljesen antiszociális, saját gépébe szerelmes, silent-bishi, Fukai Rei Frank Reed, akit még a bromance teljesen maszkulin és határozottan hetero jóbarát/felettes, James Buckhar százados (Michael Douglas) sem tud letéríteni a röppályáról, ha azt a halálmodern FRX-00-ás vadászgépben teheti.
A film, ami ismét egy szar Csatahajó lesz, ezúttal másik bolygón! Egy faj ellen, ami másolja az embereket, de kell nekik az USA haditengerészetének csúcsszuper, teljesen egyedi stratégiai intelligenciával ellátott gépe, Yukikaze Blizzard, amit csak Fukai Rei Frank Reed főhadnagy tud elvezetni! Azt azért szépen kihagyjuk a sztoriból, hogy mert Yukikaze csak Reit tűri meg a pilótafülkében, és mert ketten együtt alkotnak egy élőlényt. Az ilyesmit nem érti a néző, minek ez bele.
Akció! Kaland! Űrlények! Sci-fi! Ír tündérnevek!
Yukikaze Blizzard szerepében Megan Fox!
:knife:

Apropó, ezt a regénysorit mikor adtál ki angolul? Oo
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animéből film

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Akkor jól emlékeztem, hogy SB volt a fan. :vigyor:

Amúgy számomra már Tom Cruise miatt se túl szimpatikus a projekt. ^^' Egyébként engem is meglepett, hogy a regényeket kiadták angolul, bár úgy nézem csak az első kettő kötetet, de most a fanok úgy nézem fellelkesültek, hogy talán annyi haszna lesz a filmnek, hogy miatta kiadják a harmadikat is.
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Animéből film

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Hát, ámen.

Az biztos, hogy én ezt a filmet majd megnézem, de az is inkább az eredeti sztorinak és az animének fog szólni.
Meg ja, Yukikaze, naná, hogy benne vagyok.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animéből film

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Amúgy meg ha mákotok lesz, az is lehet, hogy soha el sem készül. :vigyor: Nem egy ilyen "az amcsik élőszereplős filmet csinálnak egy animéből!" hír napvilágra került már (most így hirtelen: Dragonball, Neon Genesis Evangelion, Akira és asszem mintha lett volna még Fullmetal Panic is), de egyedül a DB film készült végül el, az is szépen megbukott, ahogy megérdemelte. Persze időről-időre bedobnak valami új hírt, pl. hogy az Akira épp hanyadik rendezőjénél tart, vagy hogy az NGE-hez a GyU filmes WETA stúdió csinálja a mechadizájnokat, de igazából amíg minimum az első trailerek nem jönnek ki ezekből, addig én úgy kezelem az ilyen híreket, mintha kb. nem is léteznének, mert elég messze vannak még attól, hogy kész film legyen belőlük. Mondjuk ha végül mégis elkészül egy-egy ilyen, én mindig csodálom, hogy mennyire nem látszik rajta az elvileg "évekig tartó munka". Azt hinné az ember, hogy 5-10 év alatt azért egy épkézláb sztorit meg tudnak szülni az írók, de nem, jellemzően a szokásos amcsi "ratatata-bummbumm!" akciófilm lesz az egész, csak tudnám akkor miért húzzák őket évekig, Michael Bay kis túlzással majdnem minden évben kijön valami hasonló színvonalon mozgó "csodával". :dirr:
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animéből film

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Space Battleship Yamato live action

Hétvégén néztem meg többedmagammal, ez volt a franchise-zal az első ismerkedésem (bár a karakterei és a sztorija nem voltak újdonságok), de nem ez a lényeg. És a filmet sem kívánom most véleményezni. (Azt leszámítva, hogy minden tucatsága ellenére nem volt rossz, mivel rendelkezett egy japános-animés hangulattal, pár igen tetszetős momenttel és színésszel, valamint emlékezetes színvilággal. De a cg-re akármennyire sokat költöttek helyenként lehetett volna még jobb, a sztori pedig nem tudott felülemelkedni gyengécske sablonján.)

Szóval csak azért írok róla, mert egy dolog nem hagy nyugton. Ez pedig Mori Yuki haja. Először leakadtam rajta, hogy nem szőke. Persze miért lenne, japánok live actionben általában nem tartják meg a színes hajakat. De basszus, egy sci-fiben mi a francért ne festhetné be ez a csaj a haját? Mert katona? De mindegy igazából ebbe simán beletörődtem, ahogy bármilyen hasonló filmes esetben is beleszoktam. Oké, legyen barna/feka, illeszkedjen jól a többi színészhez. A sokkal nagyobb gondot a frizura jelenti. Mori Yuki azon animés lányok egyike, akinek a frizuráját KÖNNYŰ kivitelezni. Így nem is értem mi a fenéért nem próbálkoztak ezzel. Ne legyen szőke, de a fazonja hasonlítson már! Mi ez a full hosszú full egyenes haj, full egyenes félhosszú frufruval???? o_O ÉS HÁTRAFOGVA???!!!! NEHHH! Tipikus én vagyok a legokosabb és a legszűzebb feje lett így a csajnak. Értem én, hogy a japánoknak ártatlanság-mániája van... de ez most tökre felhúzott. Ezzel a hajjal egyszerűen ezt az erősnek kívánkozó női karaktert nem tudtam komolyan venni. Túlzó. Túl okoskodó, túl megközelíthetetlen, túl kislányos. Kár érte. Tudom szőrszál, de ezt muszáj volt most hasogatnom.

Itt van róla egy kép, nézzétek Kodainak mekkora jó a frizkója mellette!
Kép

A film amúgy az animéhez még inkább meghozta a kedvem, de tologatom tovább.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Animéből film

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

^^
A hivatalos "magyarázat" az, hogy a filmkészítői uniszexebb filmet akartak készíteni mint amilyen maga az alapanyag. Ennek köszönhetően Yuki Morit egy aktívabb, harciasabb szerepbe tették bele nem úgy ahogyan azt már megszokhatta tőle az ember a franchiseban. Gondolom mivel akció dúsabb volt mint az eredetije így több időt vett volna el a sok hajbeállítás vagy paróka állítgatások. De a film szvsz nem itt vagy nem csak itt okozott wtf hatást a nézőknek hiszen Sakezou "Sane" Sado dokit képesek voltak eljátszatni Reiko Takashima-val aki szolid nyolc évvel volt fiatalabb mint a sorozatbeli orvos, arról nem is beszélve hogy az animében ez egy férfi karakter itt meg ugye egy nő játszotta el. A másik ilyen genderbender támadás a filmnek az Yoshikazu "Giichi" Aihara szerepének az átalakítása volt akit Maiko Skorick alakított.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animéből film

Hozzászólás Szerző: Catrin »

A doki nemének változtatásáról tudtam, de az valahogy nem zavart/érdekelt (logikus, hogy szerettek volna a filmbe több nőt csempészni), hiába festett itt a macskával még röhejesebben. De Yuki hajáért egyszerűen kár.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Animéből film

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Animéből film

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

FMA trailer is kijött nem rég. Tudja valaki, hogy a film mit fog feldolgozni?
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animéből film

Hozzászólás Szerző: Surci »

A mai nap találtam ezt a hírt is, ami bár lassan fél éves lesz, nekem mégis újdonság, és a nagy Geass-bejelentés után ez amolyan cseresznye a tortán: megvan a Battle Angel Alita mozi főszereplője (jól tudom hogy az Aoi-s brigádból csak én fanolom ezt a mangót? ). Azaz ha reumás ólomlajhár-sebességgel, de azért csak halad ez a project is, remélhetőleg 1-2 éven belül tényleg lesz belőle valami.

Ps. a cikk alján a két komment GIGALOL :D
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Animéből film

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Több más karakter is meg van már:
Zapan: Ed Skrein (Deadpool gonosza)
Hugo: Keean Johnson
Dyson Ido doki: Christopher Waltz (Becstelen Brigantik - Hans Landa, de szerepelt a Derrick és a Rex sorozatokban is :D ), mondjuk azt itt megjegyezném, hogy 2006-ban Cameron még azt nyilatkozta, megvárja erre a szerepre Schwarzeneggert. Akkor még úgy tűnt a film így valamikor a 2010-es évek elején fog elkészülni.
Vector: Mahershala Ali (Éhezők Viadala- Boggs)
Koyomi: Lana Condor (X-Men Apokalipszis - Jubilee
Jorge Lendeborg Jr: Hugo barátja
Kinuba: Leonard Wu

Színészek akik szerepelni fognak, de még nem tudni a karaktereket:
Jackie Earle Haley - annyi bizonyos, hogy rossz fiú lesz.
Eliza Gonzáles

Mondjuk ez a lajhár tempó valóban igaz, hiszen először leforgatta a Sötét Angyal sorozatot amit lehet tekinteni egy fajta Alita próbának. Majd 2004-ben már azt mondta, hogy 2006-2007-re a mozikba fog kerülni a trilógia első része. Mára természetesen senki nem beszél trilógiáról ellenben a az Avatar már hány rész is lesz? 5-8? No mindegy. A filmet meg október 17én már el s kezdték forgatni. Ha nem lesz valami nagy felfordulás akkor 2018. július 20-án fog érkezni a mozikban. Így csak az Aquaman-t, a Hangya 2-t, a A kis Kedvencek titkos élete 2-t és Tom Cruise teleregényét a sokadik Lehetetlen Küldetést kell legyőznie a pénztáraknál.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animéből film

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Oké Surci, azt még elnéztem, hogy a "fantasztikus" Netflixes Death Note sorozatra egyetlen büdös szónyi reakciód sem volt (mióta rugdosod már pl. a Fate-et, aztán mikor tálcán hozom neked az "áldozatot", még csak rá se' köpsz, enyje... :D XDDD), de azért remélem, hogy a mangás gülüszemekkel nyomuló, CGI-fejű Alita már csak megpendít benned valamiféle érzelmet, különben tényleg le kell majd adnod a "fan vagyok X éve!"-jelvényedet. :lol:
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animéből film

Hozzászólás Szerző: Junchi »

^Surci erre szerintem biztos reagálni fog, már csak azért is, mert ezt beszéltük vele MAL-on, de akkor már én is, mivel pont most olvasom a mangát, és eddig kimondottan bejön, úgyhogy enyhén mosolyogtam csak a manga-szemű Alitán... azért enyhén, mert utána valamiért elkezdtem félni. Nem, de most komolyan, szerintem tök para a csaj szeme.

A többit inkább nem kommentálom, max csak egyet tudok remélni: A film lesz annyira sikeres, hogy a manga utána kapjon egy jól megérdemelt anime-adaptációt.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animéből film

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta: 2017.12.09. 08:22 ^Surci erre szerintem biztos reagálni fog, már csak azért is, mert ezt beszéltük vele MAL-on, de akkor már én is, mivel pont most olvasom a mangát, és eddig kimondottan bejön, úgyhogy enyhén mosolyogtam csak a manga-szemű Alitán... azért enyhén, mert utána valamiért elkezdtem félni. Nem, de most komolyan, szerintem tök para a csaj szeme.

A többit inkább nem kommentálom, max csak egyet tudok remélni: A film lesz annyira sikeres, hogy a manga utána kapjon egy jól megérdemelt anime-adaptációt.
Én egyébként ennél nem ismerem az eredetit, szóval így "kívülállóként" én is csak annyit állapítottam meg, hogy ez félúton van a vicces és a parás között. XD Amúgy ha lenne bármi értelme ennek (mondjuk ő lenne az első android és vagy technikai okokból, vagy hogy a film kihangsúlyozza másságát, ábrázolnák így), akkor kevésbé mutatna hülyén, de ha jól tudom (meg a trailerből is ez jön le), ez ugyanolyan cyberpunk világ, mint a GITS, ahol kis túlzással minden második ember android és ha pl. az ellenfeleinek is normális, emberi fejük volt, akkor nem tudom, minek kellett ezt a "mangacsaj" dizájnt erőltetni a live action-ben is. ^^" (Vagy akkor már nyomják fullba, legyen benne az a nekogirl-Alita forma is, amit Surci linkelt korábban a mangából, meg minden... :lol: )
Kép
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Animéből film

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Én valahogy így képzeltem el Tim Burton 'Nagy szemek' című filmjét csak a cím hallatán, mikor anno találkoztam vele (aztán végül totál másról szólt, szerencsére, jó kis film egyébként, ajánlom [és abban is pont Christoph Waltz a főszereplő]). Amúgy nekem pont, hogy nagyon tetszenek Alita gülüszemei, a miértjét mondjuk én sem értem, mert Alitának mangás szempontból sincsenek átlagosnál nagyobb szemei. Minden más szempontból viszont elég unalmas volt a trailer.
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Animéből film

Hozzászólás Szerző: Leara »

Nem olvastam még az Alita mangát (de most a trailer emlékeztetett arra, hogy már ideje lenne), de ha abban nem volt fura szeme, akkor nem tudom, itt miért vették ilyenre a figurát. Mondjuk... szerintem kifejezetten félelmetes, én legalábbis tuti frászt kapnék, ha egy ilyen jönne velem szembe :'D.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Animéből film

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

A készítők azt mondták a szemmel kapcsolatosan, hogy így próbáltak tisztelegni a manga és a japán gyökerek előtt. A szemeket leszámítva nekem bejövős volt a trailer.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animéből film

Hozzászólás Szerző: Surci »

Titkos írta: 2017.12.09. 06:01 azért remélem, hogy a mangás gülüszemekkel nyomuló, CGI-fejű Alita már csak megpendít benned valamiféle érzelmet

Nagyon jó... mondanám, de inkább azt mondom hogy picsába már. Komolyan, minek ez? Ezer éve várom az Alita mozit, és a többi része még csak nem is lenne gáz trailer alapján, de ez? Nem tudom miért nem volt jó a színésznő eredeti arca, minek ez a CG-fasság ide. Aki beül egy élőszerepős filmre, az tudja hogy nem animét fog nézni, és nem is magnót hallgatni izé mangát olvasni. Ez így csak simán idétlen... EH. Btw amit Juncs írt fentebb, azért mégiscsak van egy pozitív hozadéka ennek a filmnek, akármilyen is lesz: remélhetőleg újrafelfedezik a mangát Japánban és kaphatna egy animeadaptációt (amit majd az A-1-re osztanak, meg lesz MOE Alita, a LO sónenfájt baromságai és a többi bullshit... na jó, remélem nem. Aztán persze dehogynem :dirr: ).
Titkos írta: 2017.12.09. 13:03 yen benne az a nekogirl-Alita forma is, amit Surci linkelt korábban a mangából, meg minden...

Neko-Alita fix hogy nem lesz, mert ez az első 2 kötet alapján készül ha jól látom, Nekolita meg a folytatás (Last Order) 5. kötetében jelenik meg (oridzsinállal számolva a 14. kötet).
Titkos írta: 2017.12.09. 06:01 Oké Surci, azt még elnéztem, hogy a "fantasztikus" Netflixes Death Note sorozatra egyetlen büdös szónyi reakciód sem volt

Mivel azóta szerencsésen elfeledkeztem a létezéséről is, de csak a te kedvedért ma reggel megnéztem ezt a remekműnek is nevezhető CUCCot - ami szerencsére csak egy film, és nem sorozat (pffff az kellett volna még... :knife: ). Igen, kijár neki a MASTERPIECE jelző, ugyanis ami elbaszható volt benne azt el is baszták. Nem is tudom miért Death Note a címe, amikor a füzeten kívül semmi köze nincs a nevezett animangához (na jó, egyik-másik kreténnek hasonlított a neve, de ennyi). Komolyan, katasztrófális egy fos lett, mindenkinek ajánlom megtekintésre. Fény egy lúzer nyomi a suliban, rendszeresen megagyalják, aztán CSAJOZÁSRA használja a halállistát. :knife: Mi(s)a meg egy pompomlány, aki az eredetije agyi kapacitásának kb. egy ezrelékével rendelkezik. Jó gagyinger love story alakul a dologból, aztán a két baromarc egymást írkálja a Halállistába :D Ryuk egy gonosz démon, a DN szabályait is megmásították, ez a néger "L" meg nemtom ki akart lenni, de nehéz eldönteni melyik szellemi fogyatékos igyekszik jobban meggyalázni az eredeti karaktert. Aki elmepárbajt, feszültséget, komplex szereplőket, vagy bármiféle morális tartalmat vár (aka. Death Note anime/manga), az ne ebben keresse, aki viszont szeretne könnyezni nevettében, annak kiváló apropót ad erre a mozi első félórájának megtekintése. Amikor Ryuk először megjelenik "Light" előtt, az meg elkezd üvölteni mint egy debil retardált és szaladgálni ott a tanteremben, akkor aszittem behugyozok a röhögéstől XDDD :D :D A következőre se kellett sokat várni, "Fény" első áldozatának kivégzése is kellően mókásra sikeredett. Itt van ez a két remek jelenet, de a többi se kutya, szal az összes halál ilyen trutymózós, még az autóbalesetek is. Faszikámat elüti egy kocsi, de úgy mintha egy zsák paradicsomot toltak volna telibe XDD Nem is tudom milyen kritikát lehete írni erről, minden eleme akkora fos hogy nem is tudnék belekezdeni. Rendezőúr sikeresen megragadta a forrás lényegét, szal értékelem a próbálkozást. Ja nem. Csak azt nem tudom hova lehetett erre 60 millió dollárt elbaszni. Inkább osztották volna szét a szegények között, vagy ha halomba hordják és felgyújtják mint a Joker, akkor is előbbre vagyunk, mert akkor nem készült volna el ez a retedék. De ha már itt van, azé nézzétek meg, nem minden nap látni ekkora szarságot. :D
iskariotes írta: 2017.12.09. 23:11 A készítők azt mondták a szemmel kapcsolatosan, hogy így próbáltak tisztelegni a manga és a japán gyökerek előtt. A szemeket leszámítva nekem bejövős volt a trailer.

Inkább ne tisztelegjenek már ezek a gyökerek semmi előtt. Rá kell jönnöm, hogy Halivúd nem tud animangát adaptálni. A GitS mozi az egyetlen ami nem lett rossz - csak épp jó sem. A látványvilág okés, Johansson is jó volt mint Motoko, Batou-t meg kifejezetten eltalálták imho - de a GitS lényege hiányzott belőle. Így lett egy egyszernézős akciófilm, amibe megint belehozták a tipikus amerikai trope-okat, szal love sztori, fel nem vezetett szálak, felesleges hülyeségek (pl. Aramaki mi a fenének beszél folyton japánul?)... Nem megy ez, úgy látom. Ilyenek nélkül nem lesz élőszereplős amcsi animeadaptáció, mert túl nagy költségvetéssel készülnek ahhoz, hogy az ottani tömegigényt figyelembe véve tele ne pakolják ilyesmikkel az összeset - csak épp ezzel az a plusz, az a másság veszik ki belőlük, amivel megkülönböztethetőek a nyugati médiumoktól. Az is érdekes hogy egyetlen rendező se tud "animés fejjel" gondolkodni, és ezt megérteni, pedig elvileg van köztük egy csomó animebuzi is. Namindegy.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Animéből film

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Surci írta: 2017.12.10. 11:42 Rendezőúr sikeresen megragadta a forrás lényegét, szal értékelem a próbálkozást. Ja nem. Csak azt nem tudom hova lehetett erre 60 millió dollárt elbaszni. Inkább osztották volna szét a szegények között, vagy ha halomba hordják és felgyújtják mint a Joker, akkor is előbbre vagyunk, mert akkor nem készült volna el ez a retedék.
A rendezőnek volt egy olyan beszólása, hogy a történetből azt akarták kivenni, hogy az mit üzen a ma Amerikájának és maga a Death Note hogyan és miképpen történne az USA-ban. Szóval a DN-t maximum ilyen inspirációnak használták. Amúgy ez bebizonyította, hogy a Netflix sem ért mindenhez.
Surci írta: 2017.12.10. 11:42 Aramaki mi a fenének beszél folyton japánul?
A kreatív csapatnak volt egy olyan válasza erre, hogy:
A, A kilences szekció egy többnemzetiségű csapat, így mindenki máshonnan jött, de Aramaki japán így ő ezért beszél japánul.
B, Az adott világban már annyira profi az azonnali fordítás, hogy szinte észre sem lehet venni azt, hogy ki milyen nyelven beszél.
C, Akartak egy ismert japán színészt aki Kitano lett, de mivel a japánok nem jól beszélik az angolt így nem akarták, hogy a színész erős akcentussal beszéljen így meghagyták az eredeti nyelvén.
D, Mert japánul mennyire jól hangzanak a dolgok, plusz így az anime fanok száját is belehet fogni, hogy de hát itt japánul is beszélnek.
Surci írta: 2017.12.10. 11:42 Az is érdekes hogy egyetlen rendező se tud "animés fejjel" gondolkodni, és ezt megérteni, pedig elvileg van köztük egy csomó animebuzi is. Namindegy.
Egyébként tudnak úgy gondolni, ha szabad kezet kapnak. Igaz eddig egyszer csak kétszer sikerült az Avatar és a Korra esetében (az élőszereplős változat nem történt meg, nem készült el, és senki nem látta és senki nem emlékezik rá).
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Animéből film

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Szerintem egyedül a Holnap határa lett egy igazán jó fényregény adaptáció, mert ott teljesen átírták amcsi szájízre. Eleve egy amerikai csávó lett a főszereplő, még csak nem is akartak beleerőltetni bármilyen japán vonatkozást. Oké, a neve hasonlít (Keiji ---> Cage), de szerintem kb. ennyi. Olvastam ez eredetit és a monszták kinézetét is megváltoztatták, abban valami tüskés tengeri élőlény alakját veszik fel. Látszik, hogy a kevesebb néha több, és bármennyire megvan a magam véleménye Tom Cruise-ról, kihozta azt a karakterből, amit lehetett és még valamennyire fejlődött is.
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Animéből film

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Rui-chan írta: 2017.12.10. 20:54 Szerintem egyedül a Holnap határa lett egy igazán jó fényregény adaptáció, mert ott teljesen átírták amcsi szájízre.
Na az kifejezetten bejött, amennyire emléxem.

Tény, hogy a téma miatt eleve elfogult voltam, de hatásos volt látni, ahogy Cage egyre jobban lezsibbad az újabb sikertelen próbálkozásoktól. Az egy szép cseresznyeszem volt, mikor már csak legyintett, mikor a zuhanó helikopter(?) már megint agyoncsapta azt a szerencsétlen marhát.

És nagyon jól el tudtam képzelni ugyanezt a humort kicsit más környezetben. Egy kicsit még rátekerve.

What's wrong with a magical girl dress?
There's a dead girl in it.
Válasz küldése