Hikaru no Go

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Sai
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.07.15. 07:05

Hikaru no Go

Hozzászólás Szerző: Sai »

Ha jól láttam ennek a remek anime-nak még nincs topikja szal. íme.Az ismertetője megtalálható az oldalon.Szvsz egy remek sportanime melyben megvan minden amit a műfajától elvárhatunk:dráma,humor és persze izgalom melyet talán elsőre furcsálhatunk hisz lehet egy táblajáték izgalmas?A válasz:igen.A Hikaru no Go remek remek zenéivel(eszméletlenül jók az OST-k)és hangulatával egyszerűen magához láncolja a nézőt még akkoris ha nem járatos a Go játékban(ez az a táblajáték)A két főszereplő(ha Sai-t is annak vesszük,már pedig szerintem az)ritka mód szerethető és emberi:Hikaru, akinek a történetét, a Go-val való megismerkedését egészen a profivá válásig megismerhetjük és Sai aki bevezeti a Go rejtelmeibe és aki mint egyfajta mentora egyengeti az útját(legalábbis egy ideig) miközben ő maga-Hikaru-n keresztül-több riválist is szerez(leginkább a harmadik mondhatni "főszereplő" Akira személyében)és próbálja elérni a legmagasabb szintet melyet Go játékos elérhet.Mint azt gondolom már sejteni lehet az anime erőssége nem a történet(bár a történetvezetés maga jól kidolgozott)hanem a szereplőkön van így a mellékszereplők is rendesen kidolgozottak két különböző "saga"-n belül mindenki megtalálhatja a számára szimpatikus mellékszereplőt akiknek mind más és más a motivációjuk vagy a Go-val való kapcsolatuk.Az animáció jó egy sportanime-hez tökéletes.A zenék mint már mondottam kiválóak a seiyuu-k is nagyon ottvannak(főleg Sai-é).A poénok ütnek ami főleg Sai karakterének köszönhető gyermeteg viselkedése,a Go iránti megszállotsága vagy Hikaru-val szembeni kioktató hangneme elég sokszor mosolyt csal az ember arcára.Na asszem röviden ennyi.Jöhetnek a vélemények^^
Kép
Avatar
Loran
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2006.02.15. 20:39
Tartózkodási hely: Shangri-la

Hozzászólás Szerző: Loran »

Igen, egyik nagy kedvencem, egy kis GOtudassal erdekes megprobalni megtippelni jatek kozben a kovetkezo lepest, es sztem a hattertortenet is korrekt. Persze a sorozatot a szereplok viszik a hatukon, de ennek igy is kell lennie egy jo sportanimeben. Az angol szinkronrol mi a velemenyetek (toonami jetstreamen meg lehet nezni). Sztem Hikaru hangja nagyon nem illik hozza, viszont Sai ha eloszor bohockent hangzik is, azert kepes komolyabb hangon is beszelni, ahogy az kell neki.
Kép
Avatar
Sai
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.07.15. 07:05

Hozzászólás Szerző: Sai »

Hát nekem még nem volt szerencsém az angol szinkronhoz de Sai seiyuu-ja nekem nagyon bejött és angol legyen a talpán aki képes szinvonalat hozni mint az eredeti főleg amit a fillerek elején Chibiként hozott az nagyon ott volt :D
Amugy neked melyik a kedvenc harcod?Nekem az Insei vizsgán az Isumi vs az a szemüveges kissrác(nem ugrik be hirtelen a neve)az Sai vs Akira második menet^^és a Hikaru vs amatőr bajnok.
Kép
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Az egyik kedvenc sorozatom. Ami elsőre megfogott, az a nyitók hihetetlen animációja, és szerencsére tartják ezt a színvonalat a sorozatban is. Sai az egyik kedvenc anime karakterem, szörnyű volt amikor eltűnt :(. Az angol verziónak 2 pozitívumát találtam: az egyik, hogy hamarosan hozzánk is eljuthat, a másik, hogy meghagyták az eredeti openinget (Ellenben szegény PoT). Mondjuk én örültem volna, ha csinálnak még egy OVA-t vagy Special-t, amiben lezárják a történetet.
Avatar
Sai
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.07.15. 07:05

Hozzászólás Szerző: Sai »

Na igen a befejezés...végülis annyira nem volt rossz mert Hikaru(amellett hogy megbékélt Sai eltünésével )elérte a célját éppúgy mint a többiek is.Bár ez a special szerintem csak megkavarta a dolgokat mivel pont a lényegnél(vagyis a bajnokságnál)hagyták abba.
Kép
Avatar
Loran
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2006.02.15. 20:39
Tartózkodási hely: Shangri-la

Hozzászólás Szerző: Loran »

Szerintetek mit jelent a mangaban az utolso kepkocka (a donto utan): "can you hear my voice?"
Sai mondja valaki masnak, akit most kisert / Hikaru szol ki a tortenetbol hozzank?
Kép
Avatar
Sai
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.07.15. 07:05

Hozzászólás Szerző: Sai »

Bár a manga-t még nem olvastam(lehet elkéne kezdeni)de az anime-ből kiindulva ugye Sai úgymond "elérte" a célját(ami ugye először úgytünt hogy elérni azt a bizonyos szintet de aztán később kiderült hogy igazából csak a tudása átadása jelent számára végső "megnyugvást") Hikaru által.(ugye ezért is tünt el)Így szvsz az útóbbi vagyis hogy Hikaru szól ki a történetből.
Kép
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Najó ez tényleg vicces anime. Először amikor megjelenik Sai abban a fallikus sapkában és lilára rúzsozott szájjal akkor azonnal megkérdezi magától az ember (amolyan NTD-sen) hogy "ki ez a f*szk@lapos?"
Most kövezzetek meg de az én gyermeki lelkemnek ilyen homoerotikus kisértet egy kicsit sok :D

Najó kénytelen vagyok bevallani, hogy tetszett a sorozat és kb 1 hónapja meg is tanultam GO-zni és KGS-en fönn szoktam lenni szóval aki akar jöjjön.
Avatar
Sai
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.07.15. 07:05

Hozzászólás Szerző: Sai »

Sai tipikusan az a szereplő aki ha nem úgy jelent volna meg az első részben ahogy akkor nem igen tudná komolyan venni az ember.Jó példa erre a két filler^^Amit chibiként levág az nagyon komoly de amugy is volt egy-két érdekes megmozdulása :D
Amugy mi az KGS?
Kép
Avatar
Loran
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2006.02.15. 20:39
Tartózkodási hely: Shangri-la

Hozzászólás Szerző: Loran »

Igen, ezert orrolok egy kicsit az angol szinkronra, mert ott teljesen bohochangja van Sainak a gobanban is. Igy tenyleg egy olyasmi, amivel nem szivesen hagynad egy szobaban a gyerekedet...a KGS a Kiseido Go Server, online GO.
Kép
Avatar
Sai
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.07.15. 07:05

Hozzászólás Szerző: Sai »

Na lejátszottam életem első Go meccsét.110-119 arányban vesztettem.^^'De jó volt.Plusz löketett adott hogy még alatta mentek az OP-ok.^^Bár azért az OST többet dobnak a hangulaton főleg az jön be nagyon ami akkor megy amikor Hikaru és az a amatőr bajnok játszik és Hikaru neki kezd a villám játéknak.Nem tudjátok véletlenül hogy annak a számnak mi a címe?
Kép
Avatar
ElemenT
Profi
Profi
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2009.04.05. 23:31
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Vajdaság, Temerin
Kapcsolat:

Re: Hikaru no Go

Hozzászólás Szerző: ElemenT »

Nekem Kaga volt a kedvenc hát sajnos csak side karakter volt, de nagyon tetszet a szerepe :)
Kár hogy nem csináltak vele valami side story-t a Shogi klubbal!

A manga és az anime is nagyon tetszet, habár az anime jobban mert az OST-ot nagyon eltalálták!
Érdekes, hogy a mangaka-nak akkor ugrott be az ötlet mikor véletlenül odakerült hogy befejezen egy már elkezdet Go partit! Ami még valószinüleg felkelti egyesek érdeklödését az még az lehet hogy Takeshi Obata-val (Death Note) dolgozot együtt!
Persze egy profeszionális Go játékos elenörizte az összes lépést, és valószinuleg ötleteket is adot.
A manga nagyon populáris lett és sok fiatal ez véget elkezdet érdeklödni e tradicionális játék után!
Kapot egy pár award-ot is a manga!
És persze ha valami ilyen populáris, akkor gyorsan gyorsan anime-t késziteni :)
Ahogy kövesük Hikaru-t a Go világába ugy tanulgasuk mink is lassan a játékot. A tempo megfelelo és a mese érdekes.
Egy remek anime/manga!
The world is my country, science is my religion.

Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Hikaru no Go

Hozzászólás Szerző: zebra »

Mindenképpen meg akartam nézni, de ezek után minél előbb sort kerítek rá. ::^_^::
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Hikaru no Go

Hozzászólás Szerző: anubys »

Nekem is elég régóta wishlist-en van. Ôsszel viszont szerintem már sort kerítek rá végre. A sport-animék általában kevésbé szoktak bejönni, viszont ez logikai-játék is, úgyhogy valószínûleg szeretni fogom. Az Akagi is remek volt, bár sejtem, hogy ennél teljesen másra kell majd számítanom.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
ElemenT
Profi
Profi
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2009.04.05. 23:31
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Vajdaság, Temerin
Kapcsolat:

Re: Hikaru no Go

Hozzászólás Szerző: ElemenT »

Hát ne várj olyasmiket mint ami az Akagi-ban voltak ...
A Hikaru az klaszikus shounen, csak hogy itten nem fizikailag erősödik :)
No de majd megézitek!

Külünben anubys csodálom hogy az Akagi-t megnézted és nem okozot problémát a stilus :)
No majd eppen érdekel hogy mit szólsz majd a Hikaru-hoz!
De szerintem ne korlátozd magad avval hogy melyik animenak milyen az animácijója, no de te tudod :D
The world is my country, science is my religion.

Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Hikaru no Go

Hozzászólás Szerző: anubys »

ElemenT írta:Külünben anubys csodálom hogy az Akagi-t megnézted és nem okozot problémát a stilus :)
Ezt hogy érted? Remek csavarok voltak benne, a karakterek is tökéletesen a helyükön voltak, az egyedi artwork-ökkel megáldott animéket meg kifejezetten szeretem.
ElemenT írta:De szerintem ne korlátozd magad avval hogy melyik animenak milyen az animácijója, no de te tudod :D
Ezt most nem nagyon tudom hova tenni. Biztos volt már rá példa, hogy valaminek annyira nem tetszett az animációja, hogy azért nem néztem, de ez igen ritka és az ilyen területen stílusosabb darabok általában bekerülnek a kedvenceim közé (Mononoke, Kaiba, Casshern Sins, Trapeze, stb.).
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
ElemenT
Profi
Profi
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2009.04.05. 23:31
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Vajdaság, Temerin
Kapcsolat:

Re: Hikaru no Go

Hozzászólás Szerző: ElemenT »

^ akkor az én hibám, abbol a kijelentésedböl amit mondtál a Kimi ni Todoke-ra arra gondoltam, hogy egy fajta animácijó kategórijában élsz s azon kivül nem érdekel semmi...
De lehet hogy valamenyire igazam volt csak hogy eppen az unusual artwork kedveled jobban nem pedig azt a fensy animácijót, mindes esetre: tévedtem, félreértés történt!

u.i.
Ja meg a Vampir Hunter D:
anubys írta:A korábbinak csak a borítóképét láttam, de annak nagyon nem tetszett az artwork-je.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ElemenT 2010.08.03. 21:07-kor.
The world is my country, science is my religion.

Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Hikaru no Go

Hozzászólás Szerző: anubys »

ElemenT írta:az unusual artwork kedveled jobban nem pedig azt a fensy animácijót
Ebben biza lehet valami. Pont ezért fogok nagy reménységek közepette belevágni majd a Gankutsuou-ba és a Kemonozume-ba. :)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Hikaru no Go

Hozzászólás Szerző: Andro »

Jó kis anime, ha jól emlékszem 4-5 nap alatt néztem végig, bár a go szabályait azóta se tudom. Viszont a történet érdekes, tetszik benne a fantasy elem Sai jóvoltából - ő a kedvencem, meg Akira -, néha ugyan lassú a sztori, de nem állóvíz és nem rétestészta. Szóval, az egyik kedvencem lett. ^^

A grafika és a zenék is remekek, főleg az openingek. ::jsmile::
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Hikaru no Go

Hozzászólás Szerző: anubys »

Andro írta:bár a go szabályait azóta se tudom
Akkor úgy vagy vele, mint én az Akagival. :D Bár amikor néztem, volt egy-egy pillanat, mikor elkaptam, mi történik éppen. Amúgy ez is olyan srozat, ami már régóta itt pihen a gépemen betárazva, csak hát ritkán kezdek bele. 26+ részes sorozatba.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Hikaru no Go

Hozzászólás Szerző: Andro »

Nekem mondjuk a sakkhoz sincs türelmem, de érdekes anime. Akagit még nem láttam. ^^
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Hikaru no Go

Hozzászólás Szerző: anubys »

Érdemes megnézni. Ugyan vannak benne túlzások, de azokkal együtt is kiváló sorozat.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Hikaru no Go

Hozzászólás Szerző: Andro »

Akkor majd nekilátok, ha lesz egy kis időm. ^^
Kép
Avatar
Gdat
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2021.08.19. 13:34
Nem: Férfi

Re: Hikaru no Go

Hozzászólás Szerző: Gdat »

Naiv kérdésnek tűnik abból kiindulva, hogy nem mostanában volt az utsó poszt. De van még valaki, aki gózik? :D
Avatar
supermario4ever
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2007.05.28. 05:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hikaru no Go

Hozzászólás Szerző: supermario4ever »

Arról már én is jórég hallottam, hogy valaki Gózna animés körökben. Vannak Go egyesületek Magyarországon, de igazából azokról sem tudom, hogy mennyire aktívak. Arra emlékszem, hogy az AnimeConokon (még a MAT-osokon) mindig volt lehetőség kipróbálni a Gót, meg talán MondoConon is volt egy darabig, de nem emlékszem arra, hogy azt manapság látnám.
Én egyszer próbáltam ki a Gót, amikor néztem az animét, de kiválóan lejött, hogy mennyire nincs agyam a komplex logikai játékokhoz. Ahogy sakkban percek alatt elvernek, úgy a Gónak a szabályzata is egy idő után már nagyon nehéz volt nekem. Amúgy az anime kiváló volt, nagyon szerettem.
Válasz küldése