BitTorrent

Számítógép, programok, és minden ami ide sorolható
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Én már csak az isohuntot és a torrentz.com-ot használom mert ez a 2 kb az összes nagyobb trackert végigkeresi.

Haverom webszerveréből torrentfluxos klienst csináltunk. :D Kegyetlen gyors! Most 1700 kB/s-sel seedel. Nyehehehehe. Bármit leszed fél óra alatt. Bármit. A 350 megás StarGate epizódot valami 4 perc alatt szedte le és 6 perc alatt seedelte vissza 100% fölé.
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

Üdv!

Tudnátok nekem segíteni? Nemrég újra kellett telepítenem a C meghajtót, és azóta problémám van a torrentletöltésekkel. A eddig próbáltam Bitlord vagy Bitcomet verziókon is, ugyanaz a probléma jelentkezik mindkét kliensprogramnál. A program elindulásakor a letöltés elkezdődik, de pár perc múlva szépen lassan lecsökken majd megáll a csatlakozás funkciónál (nincs se fel, se letöltés sem). Seed biztos van, más lehet a probléma. Nem tudom ezügyben mit kéne tennem így megköszönném a tanácsokat.
Avatar
daeusex
Profi
Profi
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2005.12.24. 10:55
Tartózkodási hely: 1337 14|\||>
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: daeusex »

Vedd vissza a globális és torrenten kénti kapcsolatokat (nálam 200 és 30). ha túl sok van akkor kinyírják a sávszélt és minden trecker time outol és nincs peer. Látatlanban ennyit tudok mondani.
I'm the Ruler, the King, the Emperor. I'm the God, the Devil.
I'm an Angel, I'm a Demon. I'm the Past, the Present, the Future.
I'm the Eternity.
I'm what You call: Inexplicable.
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

Hm, biztosan csak az szememet kerülte el, de az előzőleg említett 2 programban hol lehet ezeket beállítani a beállítás opción belül?
Avatar
daeusex
Profi
Profi
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2005.12.24. 10:55
Tartózkodási hely: 1337 14|\||>
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: daeusex »

Igazából én nem használom egyiket sem, de most felraktam a bitlordot (1.1) és elvileg automatikusan állítja be őket :/ szóval nemtudom, pedig akkor csinálja ezt ha sok a kapcsolat.

használj µTorrent-et (170 kB) ott beállítások/bittorrent 200/30/3 (120k dl és 30k upra tesztelve ez a beállítás :))
(lngpack)
I'm the Ruler, the King, the Emperor. I'm the God, the Devil.
I'm an Angel, I'm a Demon. I'm the Past, the Present, the Future.
I'm the Eternity.
I'm what You call: Inexplicable.
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

Szia! A tanácsod bevállt, eddig stabilan jönn lefele a letöltés. Hálás köszi a segítségért!
Avatar
Budzoli
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2005.02.01. 19:14
Tartózkodási hely: Cinnabar Island's run-down Pokémon Mansion
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Budzoli »

Gondolkoztam, hogy megéri-e ide bepostolni ezt, de most jó napom van:

http://www.scrapetorrent.com/
http://torrent-finder.com/
http://torrentscan.com/

Használjátok egészséggel, én már egy pár hónapja használom őket. :wink:
KOFFING
-------------------------------------
Kép
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

seedelni szeretnék két, általam régebben leszedett torrentet ut-ben, ki is írja az állapotnál, h "seed", de nem bonyolít semmi forgalmat és mindkettő az "inaktív" csoportban van. ha átrakom az "aktív"ba akkor menni is fog? (és azt hogy kell? mármint átrakni?)
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Szerintemm magától el kellene kezdenie a feltöltést, de lehet, hogy nem talál olyat, aki letölteni szeretné. Most szedtem le WoW manga két kötetét, most seedelem őket, de nálam is inaktívban van, peer-eknél 0-t mutat. Lehetséges, hogy nem talál meg más felhasználókat?
És még az érdekelne, hogy ha nem talál seed-et, de tudom, hogy van, aki töltené, nála meg inaktívban van ( most konkrétan ez a helyzet ), akkor lehet-e utorrentnet irányítani, hogy milyen IP alatt keresse?
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

anubys írta:lehet, hogy nem talál olyat, aki letölteni szeretné.
Pontosan ::sugoi:: válasz :D
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

anubys írta:És még az érdekelne, hogy ha nem talál seed-et, de tudom, hogy van, aki töltené, nála meg inaktívban van ( most konkrétan ez a helyzet ), akkor lehet-e utorrentnet irányítani, hogy milyen IP alatt keresse?
Azureusban tudom hogy van Inject Peers és ott ha tudod az IP-t akkor összekapcsol.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

SoonDead írta:Azureusban tudom hogy van Inject Peers és ott ha tudod az IP-t akkor összekapcsol.
Azureust inkább kihagyom, azt hallottam, nagyon leterheli a gépet ( régi P3-am van ), Utorrentben meg nem találtam ilyen lehetőséget. :(

Btw, köszi a segítséget.
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

anubys írta:Azureust inkább kihagyom, azt hallottam, nagyon leterheli a gépet ( régi P3-am van ), Utorrentben meg nem találtam ilyen lehetőséget. :(
Btw, köszi a segítséget.
PIII-mal hagyd is ki. 512 RAM alatt nincs nagy haszna az Azureusnak :D Bár most van egy új verzió amiben direkt arra fektették a hangsúlyt, hogy kevesebb RAMot egyen...
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

az utorrentem (1.6 build 474) mostanában nem hajlandó 15-20 kB/mp fölé felmenni. eddig ilyen esetben (1 napnál frissebb torrent, ~5-10.000 seed) kevesebb mint egy óra alatt leszedett egy 170-180 megás videót. ahogy elnéztem a beállításokat, minden rendben (nem nyúltam hozzá; daeusex által javasolt értékek vannak, csak ez 512/96). mindennek tetejében a mozilla sebessége a jó öreg dialupos időszakra emlékeztet (ha ftpzek teljes sávszélességgel, akkor is gyorsabb...) :mad:

van vkinek ötlete mi lehet a baja?
Kép
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

utorrent help. nyitottam tcp és udp-t és ezeket hol tom beállítani utor.-nél?? :weh: :weh:
Avatar
sztanpet
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2006.11.15. 23:25

Hozzászólás Szerző: sztanpet »

utorrent egy portot hasznal, es azis csak tcp
azt meg a bealitasokba allitod (katintgas bame)
de amugyis hasznalj upnpt
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Valaki tudja, h ponosan hogyan is megy az a szávszél "megszelídítés"? Amikor elindítom a progit (uTorrent), akkor legalább 3 percig még az msn sem reagál, amit lenyelnék egy 512-es netnél, na de egy 3Mbit-esnél? A pár perc letelte után minden ok, sőőt még simán codozok is letöltés közben... Magától értedtődő, ha egy mód van rá ezért nem akarom csökkenteni a letöltési sebességemet, de úgy érzem, h köze sincs hozzá. Találkozott már valaki ilyesmivel?
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

nekem egy megabites netem van és én is utorrentet használok és igen, én is tapasztaltam. Nem értek hozzá, de sztem induláskor a utorrent talán nem is sávszélre ül rá igazán, hanem úgy általában mindenre, ezért nem jut ki az msn-en meg a többiek. Nem is a sávszél kevés, hanem túl sok kapcsolatot nyit egszerre, de ez csak tipp. Ezt a tippemet arra alapozom, hogy az eseménynaplóban ilyen error bejegyzések lesznek utorrent indulása tájékán: A TCP/IP elérte az egyidejű TCP kapcsolatkísérletek számára vonatkozó biztonsági korlátot. Egyébként meg törődj bele vagy válassz másik torrent progit.
Kép
Avatar
daeusex
Profi
Profi
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2005.12.24. 10:55
Tartózkodási hely: 1337 14|\||>
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: daeusex »

XP sp2óta van hard limit (asszem félnyiott) tcp/ip kapcsolatokra -_- (lehet babrálni de felesleges, hardcode haxx) de tök 1xerű 30 tcp max / torrent nem kell 28 dlnek mennie, az minden netet kinyír amúgy is [100MbPS neten tesztelve XD] ha jól beállítod lazán megy vele minden (nálam skype trillian[msn,irc] indul vele 1xerre minden probléma nélkül boot után, egy ugyan 1 Mb-s de pocket lostban gazdag wireless netnél ^^)
I'm the Ruler, the King, the Emperor. I'm the God, the Devil.
I'm an Angel, I'm a Demon. I'm the Past, the Present, the Future.
I'm the Eternity.
I'm what You call: Inexplicable.
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

^^ Egyszer már beállítottam, de azóta vmi optimizer progi viszaállította alap beállításra. (4-re, szegény torrent meg 8-on akart kimenni ^^) Így már megint rendesen megy! :D Arigato!
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Az mitől lehet, hogy egy peer-nek folyamatosan töltök fel, mégsem lesz neki több, egyfolytában 13,5%-nál áll :weh:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

anubys írta:Az mitől lehet, hogy egy peer-nek folyamatosan töltök fel, mégsem lesz neki több, egyfolytában 13,5%-nál áll :weh:
Ez lehet tracker hiba, hogy nem számol rendesen.
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

anubys írta:Az mitől lehet, hogy egy peer-nek folyamatosan töltök fel, mégsem lesz neki több, egyfolytában 13,5%-nál áll :weh:
Hány percen/órán keresztül nézted, hogy mennyin áll?
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

paTKany írta:Hány percen/órán keresztül nézted, hogy mennyin áll?
A peer-ek egy részénél csinálja. Van, akinél rendesen emelkedik a %, másoknál feltölthetetek a 372megás file-ból 200-at is, de nem változik. (max 32k/sec-el tudok feltölteni)
Urzu7 írta:Ez lehet tracker hiba, hogy nem számol rendesen.
Ebben az esetben azért még megkapja az adatokat?
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

anubys írta:
Ebben az esetben azért még megkapja az adatokat?
Igen megkapja csak nem számolja a le és a feltöltést>és az arányt.
Ha mégse kepja meg akkor az már server hiba.
Válasz küldése