BitTorrent

Számítógép, programok, és minden ami ide sorolható
Avatar
Kyssifur
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2006.02.07. 14:14
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Kyssifur »

Dragon Ball Z összes epizód. Az igazság az hogy még 106 nap van hátra és örülnék egy gyorsabb megoldásnak, mert mondták hogy még 30 gigánál is sok ez! Egyébként csak miután le van töltve mind, akkor tudom megnézni őket ugye? Hiába töltötte le már az első részt, azt feleslegesen nyitogatom (ezt kérdezem meg mondom is). Szóval?
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Igen jól sejted (vagy jól láttad) csak teljes dolog működik. És még ha a progi kiírja, hogy kész az egyik rész 100%a akkor sem valószínű hogy sikerülni fog. Ráadásul tuti nem az első részt töltötte le, csak így fokozatosan foglalja a helyet. Abban majdnem az összes rész adatából van egy kevés :D
Kép
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Dehogyis, dehogyis!
PERSZE, hogy le lehet tölteni külön a fájlokat. Egy fejlettebb kliensprogram (én Azureust használok) képes rá, hogy csak a kijelolt fájlokat töltse, megadhatsz a fájloknak prioritást. Ha le van töltve az első epizód (100%ot ír mellette) akkor simán meg lehet nyitni és meg lehet nézni! Pont ez a lényege a megatorrenteknek! Ezt csináltam Lain-nel is. Hogy mindennap lejött kb 2-3 epizód azokat meg is néztem.
Csak az a lényeg, hogy csak a soronkövetkező fájlokat töltsd, vagy legalábbis állítsd a prioritásukat "magas"-ra.
Avatar
Kyssifur
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2006.02.07. 14:14
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Kyssifur »

Persze bittorrent erre nem képeigaz? Mármint hogy külön töltse le. Tehát azt mondod madfist hogy amig nincs kész mind a 30 giga, addig ne próbálkozzak? Én ugyan próbálkoztam de nem játszotta le. Aztán próbálkoztam később, de akkor viszont csak 2:11ig játszotta le. Szal ebben lehet valami amit mondasz. Ahogy az aoi torrent ismertetőjénél olvastam Azereus-hoz kell még valami program igaz, szal nem biztos h azt bepróbálom. Amúgy DBZ-hez gyorsabb torrentet nem tudtok?
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

ok a külön töltögetősdit elfelejtettem, de ott is csak akkor működnek a fájlok, ha a kijelölt rész teljesen lenn van, nem?
igen aszzem az azareus kell valami java környezet, de van fenn neten rendes telepítő is hozzá, de ez már nem az én asztalom, mert én továbbra is ABCvel tolom.
Kép
Avatar
daeusex
Profi
Profi
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2005.12.24. 10:55
Tartózkodási hely: 1337 14|\||>
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: daeusex »

Igen az azureushoz kell a java rintime, de egyszerűbb egy utorrent akkor is és nem kell neki semmi csak leszeded az 1 db exe-t és már megy is:
Get µTorrent 1.5 Standalone (154 KB)
I'm the Ruler, the King, the Emperor. I'm the God, the Devil.
I'm an Angel, I'm a Demon. I'm the Past, the Present, the Future.
I'm the Eternity.
I'm what You call: Inexplicable.
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Kyssifur írta:Persze bittorrent erre nem képeigaz? Mármint hogy külön töltse le. Tehát azt mondod madfist hogy amig nincs kész mind a 30 giga, addig ne próbálkozzak? Én ugyan próbálkoztam de nem játszotta le. Aztán próbálkoztam később, de akkor viszont csak 2:11ig játszotta le. Szal ebben lehet valami amit mondasz. Ahogy az aoi torrent ismertetőjénél olvastam Azereus-hoz kell még valami program igaz, szal nem biztos h azt bepróbálom. Amúgy DBZ-hez gyorsabb torrentet nem tudtok?

Ponthogy a Bittorrent képes erre! Nyilván azért magyarázom! A bittorrent úgy működik, hogy a torrent álltal meghatározott fájlokat szeletekben kapod. Ha egy fájlnak az összes szelete megvan akkor a fájl is megvan.
A nehézség az, hogy a bittorrent alapesetben össze-vissza tölti a szeleteket és így nagy szerencse kell ahhoz, hogy egy fájlnak pont meglegyen az összes szeletje.
(Talán ahhoz lehet ezt hasonlítani, amikor sok puzzle össze van öntve egy zsákban és ebből markolunk ki darabokat. Hiába szedtük ki a darabok felét, valószínűleg még mindegyik képnek sok darabja van a zsákban)

VISZONT: Be lehet állítani, hogy melyik fájlt töltse szívesebben a program, így ha lehetséges annak a darabjait tölti. Innentől kezdve beállítod az első részt, hogy azt töltse szivesebben (ez ugye a magas prioritás). Amikor azzal végez, a második részt és így tovább. Ezt kb minden új kliensprogram képes megcsinálni.

És milyen kliensprogit használsz?
Avatar
Kyssifur
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2006.02.07. 14:14
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Kyssifur »

Én elhiszem amit mondasz, de szerintem pont a bittorrent nem képes prioritást rendelni a fájlokhoz, hanem az csak tölti, aztán majd lesz, ahogy. Csak mert Bittorrenttel kezdtem el tölteni a 272 részes DBZ-t és össze vissza jönnek a fájlok. A uTorrent képes rá, már azt is kipróbáltam szóval ha valami külön kell, akkor azt használom, ha meg egybe, akkor a Bittorrentet.
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Jó oké... Rájöttem, hogy te a Bittorrent alatt az Official Bittorrent Clientet érted és nem magát a protokollt.

Ebben az esetben simán átállhatsz másik kliensprogramra (pl uTorrentre) letöltés közben is. (Leállítod a "Bittorrent"-et, és megnyitod a .torrent fájlt a uTorrentben és beállítod, hogy ugyanoda töltse ahová eddig) És akkor folytatni fogja onnan a letöltést ahol abbahagyta.
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

daeusex utorrent, az igazi. Főleg ha torrenteket is csinálsz és feltltöd?.
Avatar
daeusex
Profi
Profi
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2005.12.24. 10:55
Tartózkodási hely: 1337 14|\||>
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: daeusex »

Ha jól értelmezem a hozzászólást és ez egy kérdés és nem egy kijelentés, akkor: igen, utorrentel lehet torrentet csinálni. :)
I'm the Ruler, the King, the Emperor. I'm the God, the Devil.
I'm an Angel, I'm a Demon. I'm the Past, the Present, the Future.
I'm the Eternity.
I'm what You call: Inexplicable.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Tud valaki ajánlani egy használható torrentes oldalt?
Pirate bay-el próbálkoztam, de nem jött be... :(
Konkrétan cd-s, magyar Gyűrű szövetségét kerestem, de nem volt... :cry:
Avatar
daeusex
Profi
Profi
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2005.12.24. 10:55
Tartózkodási hely: 1337 14|\||>
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: daeusex »

Hát külföldi oldalon nem is igazán fogsz magyar nyelvű torrentet találni. Próbálj inkább bejutni valamelyik magyar oldalra, úgy sokkal valószínűbb hogy megtalálod amit keresel.

(de egyépként én az isohunt-ot használom ha nem regelősről töltök)
I'm the Ruler, the King, the Emperor. I'm the God, the Devil.
I'm an Angel, I'm a Demon. I'm the Past, the Present, the Future.
I'm the Eternity.
I'm what You call: Inexplicable.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

10x

Abból gondoltam, hogy jó lehet a Pirate bay, mert teljesen magyarul jelent meg az oldal. Reméltem, vannak magyarok, akik seedelik a Lotr-t. De úgy látszik, nekem kell letöltenem és megcsinálni torrentbe. :wink:
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

Nem vagyok képbe :oops: :oops: most a gyűrűk urát szeretnéd letölteni :?: :?:
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Pontosan, csak nem találtam meg sehol ( eddig ).
Az előbbi postom arra vonatkozott, hogy mivel nincs magyarul, úgy látszik, majd ha valahonnan megszereztem, nekem kell megcsinálnom torrentben...
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

Dvd-n meg van megcsináljam :?: :?: és adok egy oldal címet is :!: Csak nincs olyan progim amivel át tom konvertálni dvd-ből avi-ba v divx-be mert ez így kissé sokáig fog tartani :oops: :cry: :lol: De ha kell akkor megoldjuk ::sugoi:: ::sugoi::
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

:shock: Asszem 512-höz kicsit sok lenne a DVD-s image-ek. Jobb szeretném divxben. A linket viszont szívesen fogadom. :)
10x
Avatar
Theonyn
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2006.06.27. 17:38
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Theonyn »

Én is itt töltögetek, csak azzal nem tudok megbékélni, hogy soha nem találok semmit (na jó, ez azért így nem igaz teljesen)... vagy lassú a server, vagy nincs meg senkinek amit akarok...ha van, akkor olyan lassú atöltés mint csiga az akácerdőben :shock:
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

anubys őő Con-nal hogy állsz :?: Ha leszel akkor kiírom dvd-re a 3 részt, mert ahova felakartam tölteni az az oldal még non új és server proplémával küszködig azaz még nincs :oops: és 10 alkalomból 11. alkalomra is alig akar felengedni. :cry: :cry:
De ha nem jó akkor nézd meg a http://www.majomparade.com/
http://p2p.lap.hu/ oldalakat.

Theonyn ha film problémáid vannak akkor tok küldeni egy dvd listát :D :D
Avatar
Theonyn
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2006.06.27. 17:38
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Theonyn »

megköszönném :wink:
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Urzu7 írta:anubys őő Con-nal hogy állsz :?: Ha leszel akkor kiírom dvd-re a 3 részt
Hálásan köszönném. este lejött a második, úgyhogy 1 és 3-ra lenne szükségem. Con-nal viszont problémában vagyok. Legutolsó kettőre is akartam menni, aztán befuccsolt a terv. Majd meglátjuk...
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

anubys http://revolution.eof.hu/delete.php ezen az oldalon elvileg még szabad a regelés ha sikerült akkor felrakom a filmeket :?: :?: ::sugoi:: ::sugoi:: csak szóly :D :D
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Szólj. És nem személyes chat, hanem helpdesk topic. tessék privát üzenet formájában megbeszélni a dolgokat.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

És Igeeeeeeeen!!!

Megtaláltam életem első használható torrent oldalát a TorrentReactor képében. Egyszerű, áttekinthető, logikus felépítésű. Ha valaki tud ehhez hasonlót, feltétlenül szóljon!!!
Válasz küldése