BitTorrent

Számítógép, programok, és minden ami ide sorolható
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

az normális, ha az utorrent csak akkor hajlandó teljes sebességgel letölteni, ha a feltőltést 9kB-ra korlátozom?
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Ha 10-12 körül van az uploadod, akkor teljesen, mivel ha teljesen kihasználod feltöltéssel a sávszélességed, nem marad hely azoknak a csomagoknak, amiket azért küld hogy visszaigazolja a letöltésed. (Remélem érthető volt és nem mondtam hülyeséget :) )
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

:? :D Fogjuk rá
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

tökéletesen érthető, köszönöm :D
Kép
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

Azt nem lehet megcsinálni, hogy mikor berakom a torrentet a kliensbe akkor lefoglelja a letöltéshez szükséges helyet a vinyón?
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: scineram »

Nekem a \mu torrent például kapásból lefoglalt 5 GB helyet a vinyón Rómának, és szerintem ez volt az alapbeállítás.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

bitcometben is be lehet állítani, de ott is alapbeállítás h lefoglalja
Kép
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Azureus is lefoglalja nekem alapból...
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Namiyo Kaminaga(Qinga)
Profi
Profi
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2007.01.13. 15:45
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Namiyo Kaminaga(Qinga) »

öhm....úgy alapjába véve h kell a bittorrent-et használni? a progi meg van...de innen kifujt a tudomány..............be kell állítani vmi másáltal letölthető cuccsot hozzá?azt hogyan?
"Vagyok,mint romlott befőtt a rossz polcon!"/Qinga/
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

Ha routered van akkor az első dolgod h megadsz neki 1 portot és egyezteted a kliensel. Ja és ebben az esetben az UPnP portot kapcsold ki /legalábis nálam csak így van zöld ::sugoi:: jelzés/. Add meg a kapcsolatok együttes max számát le ill- feltöltésnél is. Így akár pl 50 torrent is futhat. Ha nagyon akarod akkor +adhatod a letöltési helyeket.

Ha regisztrált oldalról töltesz a feltötési sebességet ne neagyon korlátozd, ellenben ha isohunt v bármien oldalról töltesz akkkor ott a feltöltést korlátozd így. Oda felesleges visszatölteni :oops: :? A letöltött torrent filet csak betöltöd és már megy is.
Avatar
Namiyo Kaminaga(Qinga)
Profi
Profi
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2007.01.13. 15:45
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Namiyo Kaminaga(Qinga) »

Urzu7 írta:Ha routered van akkor az első dolgod h megadsz neki 1 portot és egyezteted a kliensel. Ja és ebben az esetben az UPnP portot kapcsold ki /legalábis nálam csak így van zöld ::sugoi:: jelzés/. Add meg a kapcsolatok együttes max számát le ill- feltöltésnél is. Így akár pl 50 torrent is futhat. Ha nagyon akarod akkor +adhatod a letöltési helyeket.

Ha regisztrált oldalról töltesz a feltötési sebességet ne neagyon korlátozd, ellenben ha isohunt v bármien oldalról töltesz akkkor ott a feltöltést korlátozd így. Oda felesleges visszatölteni :oops: :? A letöltött torrent filet csak betöltöd és már megy is.
Huhh...szerintem akkor én nem nagyon fogom használni...vagy vki segít beindítani személyesenXD....nekem ez bonyolult,de azért köszi:)
"Vagyok,mint romlott befőtt a rossz polcon!"/Qinga/
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Ajánlom figyelmedbe a utorrentet, abban van magyar nyelv, és szépen megmondja, mit kell csinálni. Az alapbeállítással is remekül funkcionál, úgyhogy annyi a feladat, hogy telepíted, elindítod, megnyitsz egy .torrent-et vele, a többit majd ő megcsinálja. :wink: (Indítanod azért majd neked kell, amit letöltöttél)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Namiyo Kaminaga(Qinga)
Profi
Profi
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2007.01.13. 15:45
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Namiyo Kaminaga(Qinga) »

akkro lécci dobj meg egy linkkel,előre is köcke!^^
"Vagyok,mint romlott befőtt a rossz polcon!"/Qinga/
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

anubys írta:Ajánlom figyelmedbe a utorrentet, abban van magyar nyelv, és szépen megmondja, mit kell csinálni.
nekem az került fel a gépre pár napja...és egészen érthető! :lol:
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

/utorent/
Ha bekapcsolom az ütemezőt akor elvileg a gép magátol be- és ki is kapcsol?
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Urzu7 írta:/utorent/
Ha bekapcsolom az ütemezőt akor elvileg a gép magátol be- és ki is kapcsol?
magától biztos nem fog neked BE kapcsolni (kivéve ha utorrent mondjuk hibernálásból tud ébreszteni és ezt érted ez alatt)
Kép
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Az utóbbi 1 hónapban találkozok azzal az érdekes jelenséggel, h szinte csak éjjel tudok tölteni. Tehát napközben a fel- és letöltésem együtt sem haladja meg a 10kb/s-ot és még így sem állandó, de éjszaka a feltöltés is min. stabil 80kb/s és a letöltés sem megy sűrűn 80 alá... Rossz torrent oldalt választottam volna? A demonoidra regeltem be, egy ideig ment is a dolog, de utóbbi időbe ez van.


A feltöltést sem számolja rendesen az oldal nekem, erre azt írták, h ez lehet a dht miatt is, de az meg nem akarom kikapcsolni, mert mindenhol azt írják, h lassabb lesza letöltésed... (vagy van ilyen külön a feltöltésnél is, csak nem találtam meg? :weh: )

Igaz az, h az Endlessre már nem lehet regisztrálni egyeltalán? Csak merő megtévesztésből van ott a regisztrációs gomb? Tud valaki esetleg egy viszonylag gyorsabb magyar torrent oldalt, ahova be is lehet kerülni?

El is felejtettem Azureust használok és 5Mbites net :? ^^
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Ilyen helyen a dht-t azért kell kikapcsolni, hogy csak belső emberek tölthessenek tőled (nem?), ha bekapcsolod más is tölthet tőled azt meg értelemszerűen nem számolják el feltöltöttnek és naná, hogy akkor letölteni sem tudsz. Szal sztem kapcsold ki, legalábbis a megfelelő torrenteknél (egyébként mi az a DHT?, mert nekem default megy, de gőzöm sincs mi az)
Kép
Avatar
Budzoli
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2005.02.01. 19:14
Tartózkodási hely: Cinnabar Island's run-down Pokémon Mansion
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Budzoli »

ak írta:
Igaz az, h az Endlessre már nem lehet regisztrálni egyeltalán? Csak merő megtévesztésből van ott a regisztrációs gomb? Tud valaki esetleg egy viszonylag gyorsabb magyar torrent oldalt, ahova be is lehet kerülni?
Endlessre nem valószínű, hogy a közeljövőben megnyílik a regisztráció, sőt, a meghívósdit is kérdéses, hogy mikor vezetik vissza (egy ideje már meghívni sem lehet senkit).

VISZONT, örülhetsz, mert pont MOST nyílt regisztráció van mától egy hétig a PREtorianson, ami szintén elég színvonalas magyar torrentoldal:

http://bt.pre.hu/signup.php

NJOY mindenki. :wink:
KOFFING
-------------------------------------
Kép
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

Endless már dolgozik a meghívós problémán. most vettek 1 új servert és nagy fejlesztésekbe kezdtek.
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Az jóóó! ^^

A másik sűrűbben előforduló hiba, amire nem találtam infot:

"Végigkérdezési hiba: Uexepected end of file from server (IO)" v.
"Socket error: Uexepected end of file from server (IO)"

Néha előjön néha nem, és tök véletlenszerűen írja ki a le vagy éppen feltöltendő fileokhoz.
A másik amit nem értek igazán, az az, h letöltés közben igen szépen töltöm fel is a fileokat, de miután lejöttek a feltöltés megáll, és alig akad 1-2 ügyfelem... Túl konfigoltam volna az Azureusomat? :D
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

Mért van az h feltöltök bizonyos oldalra megy a feltöltés de Endless-en nem akar 2K fölé menni. Akkor se ha csak az az 1 torrent fut.??? :?
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

DHT? :D Mondjuk nekem nem változtatott túl sokat, de vmi olyasmit irogattak, h azt ki kell kapcsolni. A Demonoidon nem láttam túl sok különbséget, báár nem is töltöttem oda/onnan az utóbbi időben..., a Pretorianson viszont teljesen jól számol...
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
daeusex
Profi
Profi
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2005.12.24. 10:55
Tartózkodási hely: 1337 14|\||>
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: daeusex »

a DHT az tracker less torrenthez van (vagy nyilt oldalakhoz), zárt oldalakon tilos, mert nem töltünk kifelé.

a 2ks feltölés meg lehet hiba a netben (nálad letöltőnél) vagy egyszerűen nincs aki tölti (esetleg mind2en passzívak vagytok) és csak a szerverrel beszélget a kliens ^^
I'm the Ruler, the King, the Emperor. I'm the God, the Devil.
I'm an Angel, I'm a Demon. I'm the Past, the Present, the Future.
I'm the Eternity.
I'm what You call: Inexplicable.
Avatar
Budzoli
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2005.02.01. 19:14
Tartózkodási hely: Cinnabar Island's run-down Pokémon Mansion
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Budzoli »

DHT eleve be sem kapcsol, ha private-flaget küld a tracker(kivéve, ha valami régi bitcometet használ az ember, amit emiatt ki is tiltottak jónáhány private trackerről), soha nem értettem, hogy miért ezt tanácsolják azoknak, akik letöltési problémával küzdenek.

Nálam is sokszor van, hogy 5-6 emberre rá vagyok csatlakozva, aztán nem tölt senkinek felfele, csak 3-4kb/s sebességgel. Aztán egyik pillanatról a másikra valamelyik kliens úgy gondolja, hogy tőlem is kér már valamit, és akkor meg megy fel 60kb/s sebességgel a cucc, órákon keresztül.
KOFFING
-------------------------------------
Kép
Válasz küldése