Genshiken

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Genshiken

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

bocsi h megin új topicot nyitok.. mivel h nem vmi népszerűek amiket eddig nyitottam, de azért még nem adtam fel, szla most próbálkozok még 1x :P

nah szoval genshiken :D ezt érdemesnek találtam arra hogy topicot nyissak neki, ugyanis ez az anime arrol szol h mien is az OTAKUk élete japánban :D mivel ugye ez az egész banda itt majdnem otakunak számit, ezért gondoltam h talán hozzá szolhatnátok ti is :D

én sokat nevettem ezen az animén : )) érdekesek azok az otakuk ott japcsiba :P tényleg mindenük az anime, manga és a többi idetartozo minden :D

sztem nekem még van mit menni, addig mig vérbeli otaku leszek :P de kiváncsi vagyok arra, h ti meddig jutottatok el, s mit szoltok ehhez az animéhez :)
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Kagain
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2005.10.19. 15:30
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Kagain »

Hali!

Az egyik kedvenc animém! Nagyon tetszik a hangulata, a zenéi, és természetesen a történet, a karakterek is. Néhány dologban magára ismerhet az ember, és nagyon nem árt, ha jókora öniróniával teszi ezt. :)
I'll let some air come in the window
Kind of wakes me up a little
I don't turn on the radio
Coz they play shit, like... you know
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

jeee Genshiken topik!
(éppen erre gondoltam hogy kéne... ^^' )

ha lesz időm újrafogom nézni és kijegyzetelni!Az az anime tele van nagyonsok infóval.. és még vicces is..
csak azt a szerencsétlen lányt sajnálom, amelyik nem otaku és nem a cosplayes kiscsaj (mellesleg ezek ketten a kedvenceim :D ), mert olyan izé az otaku barátja...

a nevekre már nememlékszem de az openingjét a napokban bömböltetem itt a lakásban. Szeretem mert olyan pattogós...
én szerintem már enyhe otaku-ságban szenvedek legalábbis a környezetem azt mondja nemvagyoknormális.
A szereplőkre végig nagyhangsúly volt fektetve és olyan fura volt hogy azalatt a 13 rész alatt egy egész év telt el. :|

azért én vigyázok hogy nelegyek megszállott viszont ahogy néztem ezt az animét annyira vágytam Tokyóba :roll:
jó lett volna ha legalább egy olyan fazont is bereknak aki nem hentai-t néz... nemtudom én nagyon hiányoltam.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
shizuka
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2007.06.29. 19:32

Hozzászólás Szerző: shizuka »

Nekem is tetszett ez az anime. Még fiatalabb voltam Kosaka-hoz hasonlóan én is rengeteget játszottam számítógépes, konzolos játékokkal. A sorozatban szereplő Guilty Gear játék tényleg jó a valóságban is :lol:. Azon nevettem egy nagyot amikor az éjszaka kellős közepén megtöri a meghitt pillanatot Saki-channal, mert éppen kezdődik egy anime a tv-ben, vagy aznap éjfélkor jelenik meg egy új játék, s elmegy megvenni.

Másik kedvencem Ohno Kanako, aki egy szerény és csendes lány, de amint cosplayezik megismerhetjük a vidám, felszabadult oldalát is.

Madarame-ről azt hiszem nem is kell szólnom :D

Lényeg az, hogy tényleg egy kicsit magára ismer az ember a szereplőkből. Én is rengeteg anime-t nézek, mangát is szívesen olvasok, szeretek anime stílusú játékokkal játszani, meg a conokra is eljárok, de az otakuságtól azért még messze állok, én is igyekszem visszafogni magam :D
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

hm, nos igen. én is kicsit hiányoltam a hentai mentem szereplőt. mondjuk ohno nem igazán volt hentai rajongo, mivelhogy lány.. amugy meg kosaka egy angyal ::daisuki:: annyira birom az olyan szereplőket, akik haláli higgadtak és eközben tökéletesen teljesítene, legyen szo harcművészteről (pl Fai: tsubasa Chronicle), vagy ez esetbe a video játék. idegileg kicsit kiakaszt, de annyira aranyos :P
Kép

life is pain, get over it
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Genshiken tényleg jó
Az ember magára ismer benne :dirr:
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

én azér nem ismertem magamra :P mert nem vagyok se otaku ellenes, sem kopasz pasi imádo :D szal kihagytak ott vmit.. :P habár az OVA-t mág nem néztem meg, szal abban még lehet vki hozzám hasonló :D
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

tejóég... el is felejttettem az OVA-t....
hányperces?
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

hát nem tom.. sztem annyi mint 1 rendes rész.. talán. 3 ova van. és annyit tudok rola csak h van benne 3 uj szereplő
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

íííííííí már 2 rész van kint a második sorozatból :D

És a második epizódnak már openingje is van :D

XD XD XD jólláttam hogy a főhősök Full Metal Panic otcosplayelnek az openingben? XD

Szeretem ezt a sorozatot. Még mindig ugyanolyan jó. ^^
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Az OVA 3 részes, ugye? Az felel meg a 13-15. részeknek? Mert akkor először azt nézem meg, mielőtt belekezdenék a 2. sorozatba.

A Kujibiki Unbalance-ból csináltak külön animét? o_O
Avatar
Biiru Seijin
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.07.18. 15:13
Tartózkodási hely: ( ◕ ‿‿ ◕ )

Hozzászólás Szerző: Biiru Seijin »

Igen, háromrészes, de az ANN a barátod:

http://www.animenewsnetwork.com/encyclo ... hp?id=6909


Az új sorozat egyenlőre nekem nem hozza azt a fílinget - meséli a mangát tovább és ennyi...

A Kujibiki Unbalance-ból meg tényleg csináltak animet, de szerintem nézhetetlenül rossz :D
MOE - SERIOUS BUSINESS
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Miután megírtam a hozzászólást, rögtön felmentem az ANN-re, de már nem akartam kitörölni. ^^
Biiru Seijin írta:A Kujibiki Unbalance-ból meg tényleg csináltak animet, de szerintem nézhetetlenül rossz :D
Jó, akkor kihagyom. Már a DVD extrának szánt betekintő epizódokat sem néztem meg. Ha nem szükséges a Genshiken megértéséhez (miért lenne az?), akkor inkább nem untatnám magam vele.
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Előre is elnézést a moderátoroktól, de ide is beírom, hogy mi a kínom, mert úgy gondolom, hogy leginkább azok tudnak segíteni, akik ezt a topicot látogatják.
Angol feliratot keresek a Genshiken OVA mindhárom részéhez. A videó, amit letöltöttem, mkv-ban van, és csak az opening van feliratozva. Előre is köszönöm a segítséget. (Addig nem tudom elkezdeni a 2. sorozatot sem, amíg nem néztem meg az OVA-t, de már nem bírok magammal. XD)
Avatar
Kagain
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2005.10.19. 15:30
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Kagain »

u*-n ezek vannak fenn, és van alattuk angol felirat is:

[gg]_Genshiken_13_[4D6BA027].mkv
[gg]_Genshiken_14_[1DC770B7].mkv
[gg]_Genshiken_15_[46337636].mkv

Ezek is .mkv-ban vannak, és ha esetleg neked is ezek vannak meg, akkor a te készülékedben van a hiba, mert én ezeket néztem, és van rajtuk angol felirat.
I'll let some air come in the window
Kind of wakes me up a little
I don't turn on the radio
Coz they play shit, like... you know
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Ayumie írta:íííííííí már 2 rész van kint a második sorozatból :D

És a második epizódnak már openingje is van :D

XD XD XD jólláttam hogy a főhősök Full Metal Panic otcosplayelnek az openingben? XD
Nem, nem jól láttad, Sasahara Amuro Ray szerepében bukkan fel, Gundam pilóta, Madarame meg Char Aznable-t alakítja, a lányok meg Kujibiki unbalance -t cosplayelnek.
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Kagain: nekem is ezek vannak meg, furcsállottam is, hogy nincs felirat... De valóban nálam lehetett a hiba (vagyis a Media Player Classic-ommal), de a KMPlayer-nek (és természetesen annak a kedves embernek is, aki ajánlotta) köszönhetően megoldódott a problémám. :thumb: (Bocs a reklámért, de most virul a fejem. :^_^: )
Avatar
Kagain
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2005.10.19. 15:30
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Kagain »

Yuriko-chan: a lényeg az, hogy megy! :D :thumb:
I'll let some air come in the window
Kind of wakes me up a little
I don't turn on the radio
Coz they play shit, like... you know
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Keshik írta:
Ayumie írta:íííííííí már 2 rész van kint a második sorozatból :D

És a második epizódnak már openingje is van :D

XD XD XD jólláttam hogy a főhősök Full Metal Panic otcosplayelnek az openingben? XD
Nem, nem jól láttad, Sasahara Amuro Ray szerepében bukkan fel, Gundam pilóta, Madarame meg Char Aznable-t alakítja, a lányok meg Kujibiki unbalance -t cosplayelnek.
Kösz! = ) láccik hogy még nemláttam elég animét... >_>
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

miért van az h én nem tudtam megnézni z ovátak? :P kerestem.. de ahányszor ltöltöttem semmibe nem tudtam megnyitni.. v ha mégis akkor csak a hang ment.. kép nem.. ::bawl::
Kép

life is pain, get over it
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

rossz kodek / rossz lejátszó progi / gyenge vas
ha sehogy sem megy, olvasd el mangában (5-6. kötet) ;)
Kép
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

áááh... baka gép.. de a manga azér csak nem ugyanaz mintha animébe látnám...
Kép

life is pain, get over it
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

A sok dicséret miatt gondoltam én is megnézem az animét és meg kell, h mondjam, baromi jót szórakoztam rajta! Rég volt már, h ennyire ne bírjak elszakadni a monitor elől, és kiváltképp örültem, h 2. évad folytatja a sztorit, még ha nyugodtabb is lett a légkör. Kasukabe-t én is sokszor szinte sajnáltam, de végülis ő mutatta meg a kontrasztott az átlag ember és az otaku között, mert amúgy szerintem nem lennének olyan durva otakuk (vagyis én vagyok annyira kocka mint ők otakuk és nálam vannak sokkal nagyobb kockák is.. :) ) Ja és Oohno moeee :D, poénból leszedtem egy doujinshi-t (természetesen genshiken doujinshi :)), nem leszek fan, de épp Oohnoval 'játszottak' benne és így adott némi fun hangulatot. :)
Bele pillantottam a Kujibiki Unbalance-be is, és hát tényleg nem kicsit buta a cucc, de ha nincs épp semmi lehet simán megnézem... :D
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Genshiken 2 4. része nagyon jó, nézzétek meg^^ (nem is spoilerezek semmit :P)
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

:goodpost: Egyetértek. Jaj, annyira édesek együtt. ::daisuki:: Úgy örülök, hogy összejöttek. ::taka::
Válasz küldése