Final Fantasy ^_^

PC vagy konzolos játékok témaköre.
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

A materiás rendszer nagyon tetszett, és a nagy részüket én is fölfejlesztettem, ellentétben a VIII résszel, ahol semmi késztetést nem érzek arra, hogy fejlesszek mindent és mindenkit a legmagasabb szintre... Talán mert nem látszik meg annyira az eredménye :?
IX-ben is a lehető legtöbb képességet igyekeztem megtaítani a karaktereknek, csak ezen kívül ugye többet is kellett volna harcolni.

Egyébként én általában úgy vagyok a játékokkal, hogy először végigviszem úgy, ahogy, és ha tetszett, akkor úgy is neki vágok még egyszer, úgy hogy jobb eredményre török. (Például Resident Evil 2, először csak ismerkedtem vele, jó sokat bénáztam, E osztályzatot kaptam. Aztán megcsináltam A-ra :) ).
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Ha rendszerekről van szó, nekem a VI rendszere tetszett a legjobban, valahol félúton van a VII és a VIII között. De leginkább az tetszett benne, hogy nagyjából megvolt az egyensúly az item-ek és a karakterek tanúlt képességei között (a VIII reménytelenűl item központú.....)

Ak!
Amondó vagyok, egyezzünk ki egy döntetlenben! Nagyjából mindent leírtam amit akartam, ismételni nem túl jó érveléstechnikára vallana :). Cserébe, bár gondolom ez lejött, a VIII nem épp a kedvencem, szal "az FF, mint sztory-és-karakter-központú sorozat" álláspontom védelmét nem szívesen alapoznám rá....Viszont Te csak ezzel játszottál, és ezt se végig, szal hiába beszélek itt a hétről vagy a hatról, nem fog sok átmenni belőle. Cserébe én meg a Baldur's Gateben nem igazán mélyedtem el, szal nem igazán tudok érdemben mit mondani a felhozott ellenvetésedre. Ideális megoldás lenne, hogy mindketten kiveszünk egy (pár) hónap szabit, Te nekiesel az FF sorozatnak, én a BG-knek, aztán jól megvitatjuk mire jutottunk. Ehelyett asszem kénytelenek leszünk egy virtuális könycseppet elmorzsolni a régi szép időket siratva, mikor még volt időnk ilyesmire, és továbblépünk.... De tudod mit, menjünk majd ugyanabba a nyugdíjas otthonba, és akkor cirka 50 év múlva térjünk vissza erre a témára két kavington-pókerparti között :)
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
daeusex
Profi
Profi
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2005.12.24. 10:55
Tartózkodási hely: 1337 14|\||>
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: daeusex »

Sephiroth írta:(a VIII reménytelenűl item központú.....)
hol? oO mire használtál itemet? a remedy az egyetlen valamire való item (mégis elég belőle 20 a végigjátszás alatt) a 8 limit központú [<< + magic a statok miatt]... lion hart wishing star és zell "ultimate limitkombója"
I'm the Ruler, the King, the Emperor. I'm the God, the Devil.
I'm an Angel, I'm a Demon. I'm the Past, the Present, the Future.
I'm the Eternity.
I'm what You call: Inexplicable.
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Őőőő, bocs, nem fogalmaztam világosan: Item számomra minden, ami nem GF (hívják épp summonnak vagy bárminek), nem mágia, és nem a karakterek alap/tanúlt képessége.
Ami az FFVIII-at illeti, főleg a fegyverekre gondoltam (lionheart kard... ilyen mértékű táp egyik általam ismert FFben sincs. Kártyák, és a belőlük nyerhető irreális mennnyiségű és minőségű cuccok...100 holy war....)
Szal item alatt nem csak azt értem, amit harcban/azon kívül az ITEM menü alatt lehet használni, hanem ezeket is. És az FFVIIIat egyetlen szintlépés, vagy akár különösebb GF-junction vacakolás nélkül meg lehet nyerni ha van holy war-od, aura-stone-od, és Rinoa meg Squall végső fegyverei. Így értettem a dolgot.
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
daeusex
Profi
Profi
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2005.12.24. 10:55
Tartózkodási hely: 1337 14|\||>
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: daeusex »

Így más, bár ezzel sem értek 100%ig egyet, azokat a fegyvereket nem olyan egyszerű megszerezni. a holy wart életemben nem használtam (azt sem tom mire jo most hirtelen) aurát is csak 1. végigjátszásnál (sztem mocskos nehéz beszerezni XD) sokkal 1xerűbb a life, Squall meghal és máris renzokukennel vissza csatába :) az stat-j-kel kapcsolatban viszont igazad van, max a luck-j a hasznos ha van odinod.
I'm the Ruler, the King, the Emperor. I'm the God, the Devil.
I'm an Angel, I'm a Demon. I'm the Past, the Present, the Future.
I'm the Eternity.
I'm what You call: Inexplicable.
phr0zen

Hozzászólás Szerző: phr0zen »

Gyerekek, ti emlékeztek még az FFXII-ből egy ONDORE nevezetű karakterre, akinek igencsak kedvelt időtöltése volt a hantázás? :dirr:
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Sephiroth írta:Ha rendszerekről van szó, nekem a VI rendszere tetszett a legjobban, valahol félúton van a VII és a VIII között. De leginkább az tetszett benne, hogy nagyjából megvolt az egyensúly az item-ek és a karakterek tanúlt képességei között (a VIII reménytelenűl item központú.....)

Ak!
Amondó vagyok, egyezzünk ki egy döntetlenben! Nagyjából mindent leírtam amit akartam, ismételni nem túl jó érveléstechnikára vallana :). Cserébe, bár gondolom ez lejött, a VIII nem épp a kedvencem, szal "az FF, mint sztory-és-karakter-központú sorozat" álláspontom védelmét nem szívesen alapoznám rá....Viszont Te csak ezzel játszottál, és ezt se végig, szal hiába beszélek itt a hétről vagy a hatról, nem fog sok átmenni belőle. Cserébe én meg a Baldur's Gateben nem igazán mélyedtem el, szal nem igazán tudok érdemben mit mondani a felhozott ellenvetésedre. Ideális megoldás lenne, hogy mindketten kiveszünk egy (pár) hónap szabit, Te nekiesel az FF sorozatnak, én a BG-knek, aztán jól megvitatjuk mire jutottunk. Ehelyett asszem kénytelenek leszünk egy virtuális könycseppet elmorzsolni a régi szép időket siratva, mikor még volt időnk ilyesmire, és továbblépünk.... De tudod mit, menjünk majd ugyanabba a nyugdíjas otthonba, és akkor cirka 50 év múlva térjünk vissza erre a témára két kavington-pókerparti között :)
Itt is egy döntetlen? :(
De (basszus már megint :D) igazad van. Én túlontúl efogult vagyok a BG-vel szemben, és nem mondhatom, h ismerem az egész FF történelmet... Mindegy, majd két kavington között újra felhozzuk! :D
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

amindenit :dirr: én kis naiv mivel nemtok kártyázni gondoltam hogy mostmár tovább kéne menni... nos a negyedik cd-n vagyok perr pill. visszaszereztem minden csudajó tulajdonságom, de omega weaponnel nem bírok... rosszab mint az ultima weapon... tom h ezzel nem muszály megküzdeni de úgygondolom ha ez megy akkor ultimecia is menni fog... dehát... :? ez egy nagy kínai vázaság!!! >_____<" alig hat rá vmi... ;____; hiába... még ringyoka csuda képessége sem segít... (invicible moon-t nem akarja beadni ;____; pedig nagyon jó lenne) oh igen... a legrövidebb idő amit bírtam az a legelső alkalom volt... kemény fél perc xDDD a legtöbb pedig kemény 20 perc volt xDDD pedig csak 100ezret kellet volna már leszedjek de kicsinált... na ennyit omega weaponről..... :dirr:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

legyőztem xDD éljen selphie the end limitje :dirr: igaz, becsületesen szerettem volna legyőzni.... de már az idegeimre ment :dirr:
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Omegát nem lehet igazán becsületesen legyőzni, lévén hogy van olyan támadása, ami a party egészén sebez a játékban megszerezhető maximum HP-nál jóval többet. Ami a normális leveréshez a legközelebb áll, az az, hogy szerzel hero-t vagy holy-war-t. Én az utóbbit ajánlom, a laguna-kártya (ellone-tól szerzed a holdbázison) átalakítása ad 100-at, és az egész party-t sebezhetetlenné teszi egy darabig. Squall, Rinoa beaurázva, aztán reménykedsz a lionheart limitben. Asszem egymillió hpja van a dögnek.

Hehe, és Omega nem is nehéz. Tessék FFVII, Ruby + Emerald weapon. Na AZ nehéz..... :-P
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

:lol: :lol: :lol: Nem tááápolunk, mi? :lol:
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

ak írta::lol: :lol: :lol: Nem tááápolunk, mi? :lol:
Na, ebbe belesétáltam.... :weh:
Ami azt illeti, sztem az nem tápolás ha az EGYETLEN módszert használod, amit a játék biztosít. Ha ugyanezzel a configgal Ultimecia-nak esek neki...na AZ tápolás :-P
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

Sephiroth írta:Omegát nem lehet igazán becsületesen legyőzni, lévén hogy van olyan támadása, ami a party egészén sebez a játékban megszerezhető maximum HP-nál jóval többet. Ami a normális leveréshez a legközelebb áll, az az, hogy szerzel hero-t vagy holy-war-t. Én az utóbbit ajánlom, a laguna-kártya (ellone-tól szerzed a holdbázison) átalakítása ad 100-at, és az egész party-t sebezhetetlenné teszi egy darabig. Squall, Rinoa beaurázva, aztán reménykedsz a lionheart limitben. Asszem egymillió hpja van a dögnek.
a hpja tudtommal vmi 800ezer körül van... :? a kártyát meg nem tudtam megszerezni mert béna vagyok xDDD amúgy az a nagyon kemény támadása 18000+ vesz le... naggyon halálos.... de amikor kimúlt mindenki, jött angelo! de aztán szívtam mert ultimával nagyon szeret megtámadni :dirr:
~~~~~~~~~~~~~~~~~
basszus O_______________O* végigvittem xDDD legyaktam ultimecia mind a 4 alakját úgy hogy csak irvine "halt" meg xDD és elsőre legyaktam *____* pedig paráztam mint állat xDD apró örömök!!! hinnye!!! :dirr: jujj seifer olyan cukin mosolyog hogy... hogy... jujj de megölelném :dirr:
Avatar
Shinji
Profi
Profi
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2004.04.23. 17:31

Hozzászólás Szerző: Shinji »

Kae : Pfff... Neked se adok kölcsön a büdös életbe' játékot! XDD (seifer sucks) :cool:
Avatar
Namiyo Kaminaga(Qinga)
Profi
Profi
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2007.01.13. 15:45
Nem:
Kapcsolat:

Hehh....

Hozzászólás Szerző: Namiyo Kaminaga(Qinga) »

Ehhh.... nekem mért nem adatott meg hogy tudjak játszani a Final Fantasy-val?Azért hogy a "Lineage2 oltárán áldozhassak"!XD
Nah....névről ismerem a FF-t,ráadásul pont azáltal az emberke által aki L2 függővé tett(Nah jól van...már nem vok annyira függő....tegnap nem jáccottam...PF....)XD
"Vagyok,mint romlott befőtt a rossz polcon!"/Qinga/
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

na elkezdtem ffx-2-őzni xD eszméletlen nagy a játék =) nagyon teccik. jó a grafika stb ;) rikku egy idióta mint azt már tudjuk, pajni nagy arc ezé őt csípni kell, yuna meg.... szeretnivaló, na, nem tok mit írni rá :dirr: a játék maga tök tünci ^^" de azé jó =P az ff8-éhoz képest sokkal gyorsabb a battle rendszer, szal az első meccsnél csak néztem hogy mit kell csinálni xDDD de mostmár egész jól megy ^^
Avatar
Shinji
Profi
Profi
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2004.04.23. 17:31

Hozzászólás Szerző: Shinji »

Hát igen igen... Final fantasy X-2 ... ahol a (nagyon) szőkéknek ki van táblázva hogy merre kell menni :P Testuya Nomura úrnak köszönjük a leányok ruháit ::daisuki:: :wink:
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

10-2 előnye, nagyon jó ruhák, Yuna dalai. Újra láthattam a kedvenceimet
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

gamekapocs hirek írta:El se hiszem! A legfrissebb brit toplista olyannyira megváltozott az előző felhozatalhoz képest, hogy alig lehet ráismerni - no persze a foci-játékok hada nem maradt el. Rögtön az első helyre jutott fel megjelenése után a Final Fantasy XII, míg a Crackdown ugyanilyen módon ezüstérmes lett. A dobogó harmadik fokára a FIFA 07 állhatott.


1. Final Fantasy XII Új a listán!
2. Crackdown Új a listán!
3. FIFA 07 1.
4. Pro Evolution Soccer 6 3.
5. Need for Speed: Carbon 2.
6. The Sims 2: Pets 7.
7. Bad Boys 2 Új a listán!
8. The Sims 2 Ismét a listán!
9. Sega Genesis Collection >>
10. New Super Mario Bros. Ismét a listán!
oooo~h de zsír :3 és elméletileg mo-n pénteken lesz készleten az 576-ban *________* megyek vásárolni xD
Pucóska
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2007.03.11. 19:07

segítség!

Hozzászólás Szerző: Pucóska »

Heloka!
Nincs meg valakinek(,hogy el tudná nekem küldeni),vagy nem tudja valaki,hogy hol tudnám letölteni a FF8 összes videóját,vagyis az összes amv-jét???Nagy szükségem lenne rá!Aki tud nekem segíteni,az légyszi írjon az e-mail címemre(,mert azt minden nap megnézem):pucoska@freemail.hu
Előre is 1000 köszönet!
(Amúgy imádom ezt a játékot!:))
Ja,és még annyit,hogy ha valaki tud olyan oldalt vagy ilyesmit a neten,ahol csak ott,fennt a neten lehet megnézni az amv-ket,akár nem is az összeset,az is nagyon jó lenne!
Sziasztok!
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

itt esetleg... http://www.funender.com/finalfantasy/ vagy... http://ffinsider.net/ itt =)

*~*~*~*

hinnyeeee xDD FFXII.... ez a játék maga egy wtf.. soha eddigi gémer életemben nem öltek meg ennyiszer, mint itt O____o" talán azé halok meg ennyiszer mert nagyon nem szoktam hozzá az új battle rendszerhez :dirr: ffx-2ben eddig egyszer haltam meg... eddig :dirr:

a karakterek turcsiorrúak... látszik h nem tetsuya a karakter dizájner. :3 a főszereplő keményen meleg... =) de a square-nél kik nem azok? :dirr: (najó... Tidus nem az... :3 ) amúgy maga a játék tök buli meg minden. ja és az eleje meg star wars, LoTR és Trója és egyéb hasonló filmek keveréke xDD (bár sztem az egész az xD ) amikor kibontottuk... hát az openingjén röhögnöm kellett emrt a nővérem eléggé fáradt volt és elkezdte szinkronizálni... "minnyá gyün csubakka!!!" és hasonlók :D amúgy ajánlom mindenkinek mert télleg nagyon jó és aki szeretne egy kis izgalmat akkor ezt próbálja ki =)
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Nem tudjátok hol lehet FF 10 kártyát kapni?
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
lordbozso
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2006.06.29. 10:49
Tartózkodási hely: a szobám
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: lordbozso »

tán FF-conokon ^^
:P
Don't be afraid to unfold the wings of your heart and intercept through the skies of life!
Avatar
Axel
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2006.09.19. 15:24
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Axel »

De jóó ez a topic. Én nagyon szeretem a Final Fantasyt, főleg a 8. részt meg a 10. részt. huuu kedvenc játékaim :lol:
A láncfűrész ritmusra jáár!!
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

10. rész nekem is nagyon tetszett, de a 8 nem igazán. Szereplők és RPGs elemek hiánya miatt.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

nem tom... én imádtam a 8at mert nekem az volt az első rpg amit besikerült fejeznem xD a 10el még nem játszottam, de mindenki dicséri ^^ a 10-2 az rulzik a 12is de az nem final fantasy-s... hanem csak naggyon jóóóóó ::daisuki:: 7-tel már volt szerencsém találkozni xD pixelhalmaz!!!! :dirr: 9et csak láttam amikor a nővérem játszott vele oszt annyi ^^
Válasz küldése