Shiki

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Shiki

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

Megnyitom ezt a topikot, mert szerintem bőven megérdemel egy témát ez az animesorozat. :)

Szóval: a helyszín egy eldugott kis falu, Sotoba, ahol néhány rejtélyes idegen beköltözése után furcsa halálesetek történnek, ugyanis az emberek szó szerint elkezdenek hullani, mint a legyek. A falu orvosa, Ozaki Toshio, illetve a kórházban dolgozók járványra gyanakodnak. Ozakit eléggé megviseli, hogy minden igyekezete ellenére gyarapodik a halottak száma és ez lassan kikezdi az idegeit. Megszállottan kutatja a halálozások okát. Közben a falu új lakójának, Natsuno Yuukinak is egyre gyanúsabb az eset, főleg, mert úgy érzi, hogy őt is figyelik. Lassan ő és Ozaki, egymástól függetlenül is azonos eredményre jutnak az esetet illetően.
A rejtély még bonyolultabbá válik, ugyanis akadnak olyan személyek, akik nem tudni miért, de egyszerűen kilépnek a munkájukból és elhagyják a falut. Ozaki egyik régi barátját, Muroi Seishin szerzetest kéri meg, hogy segítsen neki kideríteni azt, hogy mi történik valójában a faluban. Közben a szerzetesnél állandó vendég lesz egy Sunako nevű kislány, aki a rejtélyes, kastélyba költözött családdal érkezett, és állítólag, betegsége miatt nem bírja a napfényt.

Vélemény: nekem nagyon tetszik a sorozat, a nyáriak közül a legjobbnak tartom. Egyedül a karakterdizájnnal van némi gondom (igaz, nem kelt olyan műanyag benyomást, mint általában a mai cuccok), de az is szokható. A hangulata is nagyon jó, gondolom a leírás után sokan összerakják, hogy miről is van szó, de ez nem riasszon el senkit.

Szóval, nézi valaki rajtam kívül? Vélemények? :wink:
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Én nézem a sorozatot, és szerintem is nagyon jó. Az első néhány rész, amíg csak azt láttuk, hogy hullanak a lakosok, elég unalmas volt, de aztán szerencsére megjelentek a vámpírok is, és beindultak a dolgok. Most már azok között a sorozatok között van, amiknek izgatottan várom a folytatását hétről hétre. A legutóbbi rész mondjuk elég szemét volt, ahelyett, hogy megtudtuk volna mi lesz Natsunóval, betették a dokiékat, mondjuk így is izgalmas epizód volt, de akkor is.

A fura hajakat nekem is szoknom kellet, ráadásul amikor már azt hiszem hozzászokott az összes gravitációval dacoló frizkóhoz a szemem, akkor bedobnak egy még furábbat, legutóbb pl. a doki feleségét. :vigyor:
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Mariko írta:A fura hajakat nekem is szoknom kellet, ráadásul amikor már azt hiszem hozzászokott az összes gravitációval dacoló frizkóhoz a szemem, akkor bedobnak egy még furábbat, legutóbb pl. a doki feleségét. :vigyor:
A doki neje egy dolog, én inkább a mama láttán kaptam instant röhögőgörcsöt. xDDD

Amúgy szerintem is jó és érdekes anime, alkalmanként még parázni is lehet egy-egy jelenettől, ami NAGYON ritka a horror animékben.

Remélem, nem laposodik el később se, bár erre sajnos van esély... :S
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Nekem kifejezetten tetszett a karakter dizájn egészen az elejétől, csak Megumi-chan volt kicsit túl rózsaszín az elején. De szerencsére jót tett neki a halál. :-P

A történet is jól lett felvezetve, kicsit sikerült elaltatni az elején de az se volt unalmas. És jó kis vidéki hangulatot teremtett.
Viszont innentől, bízom benne, garantáltak az izgalmak, habár nem volt szép a bábus kis csajt hanyagolni egy teljes részen keresztül.

És ha valakit érdekelne meglehet már találni a OP és az ED single-jét is imitt-amott.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Kösz hogy szóltál, az OP nagyon bejövős, úgyhogy már vártam, hogy mikor jön ki a teljes verzió belőle. ^^
Kép
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

Mariko írta: A fura hajakat nekem is szoknom kellet, ráadásul amikor már azt hiszem hozzászokott az összes gravitációval dacoló frizkóhoz a szemem, akkor bedobnak egy még furábbat, legutóbb pl. a doki feleségét. :vigyor:
Arra legalább rájöttem, hogy az övét egy csillagtökről mintázták, de a többi továbbra is rejtély a számomra. Nálam a zöld hajú nővérke cikkcakkos frizkója a nyerő. :lol:
Amit nem említettem még: maga a falu is jól ki van dolgozva, ami elég furcsa volt elsőre, hogy a legjelentéktelenebb személynek is személyazonosságot adtak, de végül is betudtam a készítők precizitásának. Végül is, később sokuk újra szóba került, így fölöslegesnek sem lehet nevezni.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Mariko írta:Kösz hogy szóltál, az OP nagyon bejövős, úgyhogy már vártam, hogy mikor jön ki a teljes verzió belőle. ^^
Nemrég leszedtem belőle a single-t, de töröltem is ott helyben... :/ Nem to'om, de én valahogy hiányoltam belőle azt a "dinamikát", ami a TV-size-ban megvolt, de a single-ben már nem. Vontatott volt így az egész.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Nemtom, nekem tetszik a single verzió is, tény hogy kicsit lassabb, mint a TV verzió, de még így is bejövős. ^^
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Megnéztem az első 3 részt tényleg nem rossz. De mondjuk főleg a doki miatt. Megumin kívül akit persze leöltek a többi szereplő meglepően lapos karakter.
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

Nézd tovább, egyre jobb lesz. Azért a dokit, meg a kiscsajt nem mondanám laposnak és a szerzetes bácsiról is fognak szvsz dolgok kitudódni.
SPOILER:
Megumit nem kell temetni ( :-P ), fog még szerepelni.
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Az utolsó részekben az időben ugrálás nem volt felesleges?
Annyival nem növelte a feszültséget, mintha természetesebben mesélték volna az eseményeket.

Az epizód vége is vicces volt: Megumi-chan amilyen képet vágott. :D
Viszont igen csak lejáratta magát, tényleg csak egy rózsaszín fangirl. De azt meg kell hagyni legalább jól néz ki.
Kíváncsi vagyok Toru-chan mennyi vért szívott ki Natsunoból. Én egy lehetséges végkifejletnek azt látom, hogy valaki a vámpírok közül is belátja, hogy a vérszívás nem a legegészségesebb dolog, legalább is arra nézve akinek a vérét szívják. És erre leginkább Toru-chant látom esélyesnek.
Mondjuk kérdés mi lesz Natsunoval.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Eljutottam a 10 részig na ott már tényleg meglodul a sorozat.A vége nekem nagy pofára esés volt nem hittem a volna a "legjobb barát" harapja tarkón a srácot. A pap se semmi...
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

Most látom, hogy 22 részesnek írják. Elég furcsa lenne, hogy az egyik főszereplőt már most kinyírnák.
Egy kis találgatás a részemről:
Gondolom, mivel Yuuki és Ozaki a vámpírok fő ellensége, ők nem térnének vissza, mert nem igen tudnák úgy befolyásolni Kirishimáék őket, mint a többieket. Őket gondolom csak szimplán el akarják tenni az útból. Persze, Yuuki szvsz így sem, úgy sem fog menekülni, ha Tohru nem is változtatta át. Eléggé pikkelnek rá.
Tatsumi szvsz csak szimpla végrehajtó, ő a legrátermettebb, ezért lehet a vezető, de Kirishimáék mozgatják a szálakat. Gondolom azt is ők döntik el, kik térjenek vissza.

A következő részben már ők is felbukkannak végre.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Nagyon tetszett a 10 rész, engem az időbeli ugrálás se zavart, viszont az szemétség, hogy pont most tartanak három hét szünetet. :mad:

Dark-san: Szerintem Tohru-chan ezzel a húzással csak időt akar nyerni. Igazából attól hogy megharapta Natsunót, az még nem fog meghalni, csak a hipnotikus hatása alá kerül (már látom a yaoi doujinokat XD), és annyi ideig nem szívta a vérét, hogy Natsuno abba rögtön belehaljon. Sőt még azt is el tudom képzelni, hogy nem is harapta meg, csak úgy tett, mert mintha súgott volna valamit Natsuno fülébe, mikor elkapta.
Az meg szerintem teljesen véletlenszerű, hogy ki tér vissza és ki nem (talán az alany fizikai állapotától függ), végül is nem csinálnak semmit másképp velük, mint azokkal, akik nem térnek vissza.
Persze ez csak az én elméletem. ^^
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Leginkább a metális erőnlétre tippelnék + fizikum hogy, ki tér és ki nem tér vissza de lehet hogy abszolúte a szerencsére van bízva a fene tudja. Mindenesetre a harapás megtörtént legfeljebb a folyamat lesz lassabb nem?
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Ha valaki megharapnak, az nem feltétlenül hal meg, a doki ezt be is bizonyítottan a nénikével, aki jobban lett, miután kórházba került napi 24 órás megfigyelés alá. Igazából nem maga a harapás öli meg az alanyt, hanem, az hogy utána a vámpír minden éjszaka rájár megcsapolni a vérét, és gyorsabban fogy a vére, mint ahogy a szervezete pótolni tudná, ezért tűnik úgy, mintha a halál oka kóros vérszegénység lenne.
Ha Tohru-chan nem akarja megölni Natsunót, akkor azzal, hogy ő harapja nyer egy kis időt neki, bár előbb utóbb fel fog tűnni a többeknek, hogy nem hal meg, de addig békén hagyják, mert azt hiszik "jó kezekben van".
Legalábbis én így gondolom, aztán lehet, hogy három hét múlva kiderül, hogy hülyeség az egész. ^^'
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

De mondjuk miért ne operáhatna tovább renegát vámpírként?Kettős ügynökként egész jövedelmező ha ügyes az "ember".

Kis csaj is vámpír nem ? Mert akkor a pap se huzza már sokáig meleg testel. :D
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko írta:Igazából nem maga a harapás öli meg az alanyt, hanem, az hogy utána a vámpír minden éjszaka rájár megcsapolni a vérét, és gyorsabban fogy a vére, mint ahogy a szervezete pótolni tudná, ezért tűnik úgy, mintha a halál oka kóros vérszegénység lenne.
Nocsak, egy anime, ahol figyelembe veszik a Bram Stoker-féle drakulai hagyományokat? O_O Lehet elkezdem. :)
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: Mariko »

JimRaynor írta:De mondjuk miért ne operáhatna tovább renegát vámpírként?Kettős ügynökként egész jövedelmező ha ügyes az "ember".
Igen, ez a másik lehetőség, hogy Natsuno vámpír lesz, és a többi vámpír ellen fordul. Egy szövetségese már volna, Tohru-chan, de szvsz Megumit se lenne nehéz maga mellé állítania. :D

Titkos: Más alapszabályokat is betartanak, pl. hogy a vámpír csak akkor léphet be valahová, ha előzőleg behívták. Arról nem is beszélve, hogy ezek a vámpírok nem csillognak a napfényben. XD
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: anubys »

Akkor az eddigi részek alapján jó irányba halad a sorozat?
Az elsô epizód alapján nem volt számomra egyértelmû, hogy érdemes-e folytatni.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

A 11. részben nem igazán történt semmi különös csak a falú egy ujabb védőfala dőlt le ismét.

Dilis vénasszony azért jól nyomta csak rossz lóra tett. :D

Most már azért tényleg felállhatna néhány tökösebb önjelölt hős hogy, rendet tegyen mer így a halálozási ráta szépen gyorsul felfelé.(kitehetnék a falú jelenlegi lakósainak a számát)
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: Mariko »

anubys írta:Akkor az eddigi részek alapján jó irányba halad a sorozat?
Az elsô epizód alapján nem volt számomra egyértelmû, hogy érdemes-e folytatni.
Az első három rész nekem se tetszett, elég vontatott azt nézni, hogy hullanak a falusiak mint a legyek, de a negyedik epizódban feltűntek a vámpírok, és onnantól beindult a sztori is. Szóval ne hagyd, hogy az első részek eltántorítsanak. ::^_^::

Most nézem, hogy van 11. rész, pedig azt ígérték, hogy most három hétig szünetel a sorozat. :weh:
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: anubys »

Ok, köszönöm, akkor folytatom. :mosoly:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

Franc... a legizgalmasabb résznél lesz három hét szünet. :(
Annyira tudtam, hogy megint nem fogják Yukit mutatni, direkt játszanak a nézők idegeivel. :) Az előzetes alapján mozgalmas lesz a következő rész is, és végre Kirishiki úr is megjelent. Mondjuk a felesége és a lánya akkor is gyanúsnak kell, hogy legyenek.
A Káin és Ábel-történet is hű a vámpírmitológiához, de arra nagyon kíváncsi leszek, hogy végül mit fognak kihozni a sorozatból, én már végleg fölhagyok a találgatással, mivel minden részben megdőlni látszanak a feltételezéseim. :D
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Ilyen egy jó sorozat. "Sose tudni mi van a következő ajtó mögött"...
Válasz küldése