Star Driver

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Biiru Seijin
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.07.18. 15:13
Tartózkodási hely: ( ◕ ‿‿ ◕ )

Re: Star Driver

Hozzászólás Szerző: Biiru Seijin »

Ep 21: OMG the plot train is on the loose!
érdekes volt az overphase mecha, és tetszett hogy wako zero time-on belül és kívül is odatette magát :) történnek dolgok végremán.
MOE - SERIOUS BUSINESS
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Star Driver

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A négyes szintű mecha hozta a sorozat szokásos "kellemesen pihent" stílusát. XD Főleg, amikor elkezdett arról mesélni, hogy "ez a legmélyebb kapcsolat, ami férfi és nő között kialakulhat"... XDDDDD Wako utolsó mondata meg: hehe, mondom én, hogy Takutós ending lesz... XD (Lehet azt is ellövik majd, ha kissé komolyra akarják venni, hogy "amikor az a mecha fojtogatott, akkor jöttem rá, hogy nem bírnám ki, ha elveszítenélek".) A következő részre pedig több dolog miatt is kíváncsi vagyok, egyrészt a beígért csókjelenet a darabban, másrészt végre feltűnik az a "megamecha", amit már azóta várok, mióta először láthattuk a második OP-ban.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Star Driver

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

@megamecha: Tippem, vagy legalábbis a previewből az az érzésem, hogy az lesz a Zameg. ('zameg mekkora egy mecha! :dirr: )
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Star Driver

Hozzászólás Szerző: Titkos »

EP 22: Amilyen semmitmondóan indult (így pár epizóddal a vége előtt nem érdekel egy filler-színdarab...), olyan rulez lett a végére. :D És annnnnyira tudtaaam! XDDDDDDDDD A rókás csaj! XDDDD Már majdnem én is elhittem, hogy ő lesz az egyetlen normális szereplő, de a végén az a jelenet ütött, főleg, hogy gondolom azt a "Tauburn kifejezetten az emberek számára készült" szöveget meg a róka mondta. XDDDDDDD (Btw, nem csodálom, hogy Head "kikezdett" vele, nagyon hawt volt a fellépő ruhájában. :3 XD) A Takuto x Wako egyértelműbb már nem is lehetne, még a "régi barátnő" is áldását adta rájuk. A színdarabnak pedig talán lesz annyi értelme, hogy esetleg majd párhuzamba állítható a tényleges sztorival, hátha hasonló dolgok történnek majd a sorozat végén, csak hajó helyett mechával... XD Ja, ha már mecha: a "Zameg" megjelenéséről csak én maradtam le az áttekergetés miatt, vagy Bones beszívatott minket, és nem is szerepelt? :dirr: És most már offical, hogy a meganekko csaj nem rapelni jár Sugatáékhoz, bár ezt mi már az első jelenete után megállapítottuk. XD Mondjuk Sugata húzása lol volt, egyrészt "wow, az első szereplő, aki gondolkozik, és máris mennyivel előrébb jutottak!" (XD), másrészt a maid csajok nem tudnak megkülönböztetni egy mélyen bekómált embert egy olyantól, aki csak színleli, hogy alszik? :dirr: (Kivéve, ha ők is be voltak avatva a tervbe, bár akkor meg miért döfnék hátba a mikót? Eddig is Sugata tudta nélkül asszisztáltak ahhoz, hogy bejár hozzá a csaj "aksit tölteni".)

Szóval úgy-ahogy jó rész volt, kár, hogy a következő megint jobbára fillernek tűnik. (Ráadásul még mindig ezen a "Takuto vagy Sugata?" dolgon lovagolnak Wako-val kapcsolatban, pedig már csak a hülye nem látja, hogy mi lesz...) Arról már letettem, hogy itt egy grandiózus sztori lesz a sorozat második felében (ahhoz túl kevés már az epizódszám :dirr:), viszont ha tényleg csak az utolsó 1-2 részre durvulnak be, akkor remélem, hogy nem valami összecsapott gagyi endinget fogunk kapni, mert esküszöm lepontozom az egész sorozatot.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Star Driver

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Titkos írta:És annnnnyira tudtaaam! XDDDDDDDDD A rókás csaj! XDDDD Már majdnem én is elhittem, hogy ő lesz az egyetlen normális szereplő, de a végén az a jelenet ütött, főleg, hogy gondolom azt a "Tauburn kifejezetten az emberek számára készült" szöveget meg a róka mondta. XDDDDDDD
Igen, azt a mondatot szerintem is a róka mondta! XD Sőt volt egy sora még a színdarabban is! XDD
Titkos írta:A színdarabnak pedig talán lesz annyi értelme, hogy esetleg majd párhuzamba állítható a tényleges sztorival, hátha hasonló dolgok történnek majd a sorozat végén, csak hajó helyett mechával... XD
Egyértelműen erről lesz szó. A maid csajok mondták is, hogy a rókás lány improvizált egy kicsit. Gondolom ezzel akarja felkészíteni őket arra, ami vár rájuk.
Titkos írta:Ja, ha már mecha: a "Zameg" megjelenéséről csak én maradtam le az áttekergetés miatt, vagy Bones beszívatott minket, és nem is szerepelt? :dirr:
Volt néhány rövid bevágás egy mecháról még a színdarab alatt, annál a résznél, amikor Sugata karaktere eggyé vált a hajóval, de én Tauburn leszámítva nem tudom megkülönböztetni a mechákat egymástól. ^^'
Titkos írta:És most már offical, hogy a meganekko csaj nem rapelni jár Sugatáékhoz, bár ezt mi már az első jelenete után megállapítottuk. XD
Ennél a résznél egy világ dőlt össze bennem! :vigyor:
De azért figyeltétek, hogy Sugata csak azután szólt, hogy ébren van, miután végeztek és a csaj kezdett öltözködni. XDD

Amúgy ha a következő epizód ilyen slice-of-life romantikus rész lesz, akkor két részben akarják lezárni az egészet? Esetleg lesz egy második szezon?
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Star Driver

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko írta:Igen, azt a mondatot szerintem is a róka mondta! XD Sőt volt egy sora még a színdarabban is! XDD
Rulez lesz a magyarázat, érzem... XDDDDDD (Mármint ha végre majd kiderül, hogy mi meg hogy...XD) Mindenesetre a rókára még én sem gyanakodtam. XDDDDDDD
Mariko írta:Egyértelműen erről lesz szó. A maid csajok mondták is, hogy a rókás lány improvizált egy kicsit. Gondolom ezzel akarja felkészíteni őket arra, ami vár rájuk.
Na igen, az ilyenek miatt majd megejtek egy normális újranézést, de ezt a három epizódot most már kivárom. XD
Mariko írta:Volt néhány rövid bevágás egy mecháról még a színdarab alatt, annál a résznél, amikor Sugata karaktere eggyé vált a hajóval, de én Tauburn leszámítva nem tudom megkülönböztetni a mechákat egymástól. ^^'
Á értem, köszi, akkor ez is kimaradt. ^^" XD Amúgy a "Zameg" (jó lenne, ha a sorozatban gyorsan adnának egy nevet neki, mert végül ez fog megmaradni bennem :dirr:) az a mecha, amelyik nagyon sötét, nagyon nagy, és az opening vége felé is szerepel. XD Ha a mostani részben azt vágták be, akkor az lesz. XD
Mariko írta:Ennél a résznél egy világ dőlt össze bennem! :vigyor:
De azért figyeltétek, hogy Sugata csak azután szólt, hogy ébren van, miután végeztek és a csaj kezdett öltözködni. XDD
XDDDDDD Amúgy naná! XD Egyrészt hülye lett volna előtte szólni (XD), másrészt biztos úgy volt vele, hogy egy kis "plusz töltés", sosem árt. XD (Főleg, hogy lehet ez lesz az utolsó, mivel utána lebuktatja. :dirr:) Ha nem rombolnák le vele Sugata gentleman image-ét, én meg egy olyan képet is beraktam volna, hogy "töltés" közben kiles a szemhéja mögül. XDDDDDD
Mariko írta:Amúgy ha a következő epizód ilyen slice-of-life romantikus rész lesz, akkor két részben akarják lezárni az egészet? Esetleg lesz egy második szezon?
Na igen, én is ettől félek. Mondjuk ez a "25 rész" gyanús, ilyenkor az szokott lenni, hogy jön egy extra epizód, vagy egy film, vagy valami, és az lesz a "26. rész". De tényleg nem tudom, hogy ezt hogyan tervezik összehozni. Eleve most már annyi szereplő van (Sugata, Takuto, a maradék két papnő, Head, Glittering Crux, és most bejött a csaj meg a róka), hogy még ha az összes többi karit mellőzik is rajtuk kívül, akkor sem hiszem, hogy ennyi idő alatt egy normális lezárást tudnak kerekíteni a dolognak, mivel egyszerűen már nem fér bele a műsoridőbe. Persze valami baromságot ki lehet találni, pl. hogy az óriásmechába is csak belerepül Takuto, egy lövéssel kinyírja, és mindenki happy, de akkor ez kb. az egész eddigi sorozat megerőszakolása lenne. Azért az ember ennél többet vár, ha már az egész szigeten minden a Cybody-k körül forog. Már én is hajlok afelé, hogy vagy valami mozifilm lesz (mint anno az első FMA végén), vagy bejelentenek egy második sorozatot. (Aminek én örülnék, feltéve, ha tudják tartani ezt a szintet, de kíváncsi vagyok, hogy mit tudnának még belerakni, mivel már az első sorozatban is volt 1-2 olyan filler rész, ami csak azért kellett, hogy meglegyen a "huszonx" epizódszám.)

És még két random dolog:

1. Lehet ez is csak nekem maradt ki, de ez a Vanishing Age mi lenne? A Glittering Crux brigádon belül az igazán szemét tagok gyülekezete? XD Arra emlékszem, hogy az a kigyós srác a vezetőjük (vagy legalábbis a "legismertebb arcuk" XD), és "csalással" majdnem le is verte Takutót, ha a leszbipáros egyik tagja nem lépett volna közbe, de ettől eltekintve lehet még tudni róluk valamit? (Mert a mostani rész végén volt a preview-ban, hogy "három Vanishing Age-es egyszerre támad rám", na most egyáltalán vannak ők hárman? XDDDD)

2. Időközben elindult a manga is, az első fejezet már ki is jött lefordítva, akit érdekel. :) A sztori eddig ugyanaz, mint az animében, a rajzolás meg itt már szerintem kifejezetten "shoujou-s". XD
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Star Driver

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Titkos írta:Amúgy a "Zameg" (jó lenne, ha a sorozatban gyorsan adnának egy nevet neki, mert végül ez fog megmaradni bennem :dirr:) az a mecha, amelyik nagyon sötét, nagyon nagy, és az opening vége felé is szerepel. XD Ha a mostani részben azt vágták be, akkor az lesz. XD
Én azt hittem azért hívjátok Zamegnek, mert meg vagytok róla győződve, hogy ez lesz Sugata legendás mechája, a Zamehk. :vigyor:
Egyébként szerintem az lesz, és ebben a részben is azért mutogatták. ^^
Titkos írta:Lehet ez is csak nekem maradt ki, de ez a Vanishing Age mi lenne? A Glittering Crux brigádon belül az igazán szemét tagok gyülekezete? XD
Nagyjából eltaláltad. ::^_^:: Ők azok a driverek a Glittering Crux brigádon belül, akik rendelkeznek jellel a testükön és képesek apprivose-olni a kaszni nélkül is. A csapat tagjai Head, három bishi scrác (akik a kövi részben támadni fognak), a leszbi csajok, meg a bögyös, zöld hajú asszonyka inasa (bár asszem ő a legutóbbi részben kilépett).
Titkos írta:Időközben elindult a manga is, az első fejezet már ki is jött lefordítva, akit érdekel. :) A sztori eddig ugyanaz, mint az animében, a rajzolás meg itt már szerintem kifejezetten "shoujou-s". XD
LOL ebből manga is van! XD
Sajna ahogy nézem nem nagyon fordítják, mert az első fejezet már van vagy fél éves, és a fordító csapat oldala is halott. A yaoi doujineket bezzek ontják magukból a fordítók! :roll:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mariko 2011.03.06. 21:34-kor.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Star Driver

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Na én is megnéztem. Hát valóban ütött a dolog, váratlan fordulat a rókalánnyal váratlan.
Igen, elég egyértelmű, hogy a színdarab példázatként óhajtott szolgálni, és a "hajó" nem más mint a Zamekh. Apropo Zamekh, voltam oly szíves és a nagyérdemű kedvéért kiszkrínsottoltam az egyik bevillanását a kettő közül:
http://ubuntuone.com/p/gPn/
Ugye látjuk a képen az érdekest? Yay for giant robots vs. dinosaurus. :dirr:
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Star Driver

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko írta:Én azt hittem azért hívjátok Zamegnek, mert meg vagytok róla győződve, hogy ez lesz Sugata legendás mechája, a Zamehk. :vigyor:
Egyébként szerintem az lesz, és ebben a részben is azért mutogatták. ^^
Ööö...nem tudom, ezt a "Zamehk" dolgot igazából én nem értem most... XD A Zameg-et pedig Cruel magyarázta feljebb, hogy az a név honnan származik... XD
Mariko írta:Nagyjából eltaláltad. ::^_^:: Ők azok a driverek a Glittering Crux brigádon belül, akik rendelkeznek jellel a testükön és képesek apprivose-olni a kaszni nélkül is. A csapat tagjai Head, három bishi scrác (akik a kövi részben támadni fognak), a leszbi csajok, meg a bögyös, zöld hajú asszonyka inasa (bár asszem ő a legutóbbi részben kilépett).
Á értem, köszi. :) Amúgy a leszbik is tuti kiléptek mostanra, a múltkor részben mondta az egyik, hogy "most már látták az arcomat, tudnak rólam", és ha a három bisht lenyomja Takuto a jövő héten, akkor csak Head marad (akit egy fightban korábban már emlékeim szerint legyőzött XD), és tényleg Sugata lesz a "főellenség" a Zamehk-el. XD
Mariko írta:LOL ebből manga is van! XD
Sajna ahogy nézem nem nagyon fordítják, mert az első fejezet már van vagy fél éves, és a fordító csapat oldala is halott. A yaoi doujineket bezzek ontják magukból a fordítók! :roll:
Én úgy két hete találtam meg a mangát, tök véletlenül. XD
Cruel Angel írta:Na én is megnéztem. Hát valóban ütött a dolog, váratlan fordulat a rókalánnyal váratlan.
Igen, elég egyértelmű, hogy a színdarab példázatként óhajtott szolgálni, és a "hajó" nem más mint a Zamekh. Apropo Zamekh, voltam oly szíves és a nagyérdemű kedvéért kiszkrínsottoltam az egyik bevillanását a kettő közül:
http://ubuntuone.com/p/gPn/
Ugye látjuk a képen az érdekest? Yay for giant robots vs. dinosaurus. :dirr:
Ezt a poént GG-ék már a múlt héten ellőtték, csak éppen a preview-képen én rohadtul nem láttam, hogy dínók lennének. XD Azért itt van. XD Ez pedig az eheti. XD
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Star Driver

Hozzászólás Szerző: scineram »

Sugata nagyot alakított. Nagyon tetszett a darab, főleg hogy ő főszerepelt, és nem Wakoról meg Takutoról szólt az egész. Bár a közönség lehetett volna kicsit aktívabb, a csóknál csak kussoltak. Hol a picsába voltak fangirlök? Mostmár nagyon remélem, nem a 25. rész lesz a legeslegvége. GG meg ownzzz, QB cybody akár lehetne is, ha tényleg ezek ilyen őskori idegen eredetű maradványok, mint amire a bevágás utal.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Star Driver

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Titkos írta:Ööö...nem tudom, ezt a "Zamehk" dolgot igazából én nem értem most... XD A Zameg-et pedig Cruel magyarázta feljebb, hogy az a név honnan származik... XD
Most akkor én nem értem, hogy ki mit nem ért, de Zamekh, vagy valami hasonló hangzású a Sugatához rendelt mecha, ezt attól a résztől tudjuk, amikor élősszőr idézte meg a King's Pillart. (Kb. 6. rész? Vissza nem keresem.)
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Star Driver

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Cruel Angel írta:
Titkos írta:Ööö...nem tudom, ezt a "Zamehk" dolgot igazából én nem értem most... XD A Zameg-et pedig Cruel magyarázta feljebb, hogy az a név honnan származik... XD
Most akkor én nem értem, hogy ki mit nem ért, de Zamekh, vagy valami hasonló hangzású a Sugatához rendelt mecha, ezt attól a résztől tudjuk, amikor élősszőr idézte meg a King's Pillart. (Kb. 6. rész? Vissza nem keresem.)
Ja, hogy elhangzott a sorozatban, oké... ^^" XD
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Star Driver

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Tegnap kijött a 23-as rész, ugyan most már végképp nem tudom, hogy ilyen tempóban hogy szándékoznak normálisan lezárni ezt az egészet két részen belül, viszont továbbra is baromi szórakoztató. :vigyor:

1. A faterral való találkozás szó szerint ütött. XD

2. Sugata a végén... XD A fordulatra számítottunk, de erre a szerelésre nem lehetett felkészülni. XDDDD (Azt figyeltétek, hogy melyik testrészénél világít a legjobban a cucc? A GG figyelte. XD Meg azok a pávatollak... XD)
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Star Driver

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Nagyon fájdalmas rész volt! Utoljára azt hiszem ez első epizódban volt ennyi WTF jelenet egyszerre. XD Sugata szerelése meg újraértelmezi a gayness fogalmát! XDD Kár, hogy gg-ék előre lelőtték a poént, és így már nem ütött akkorát, amikor szembesültem vele az epizód végén. :(

Takuto kis eszmecseréje apucival szintén poén volt.XD

BTW: Arra azért kíváncsi leszek, hogy milyen indokkal áll majd elő Sugata. Vagy csak a csaj miatt van az egész? :vigyor:
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Star Driver

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A WTF jelenetekkel speciel nincs bajom, ennek a sorozatnak kb. ez a "krémje". XD Azt én is sajnálom, hogy a GG előre lelőtte, vagyis nem is annyira azt, inkább, hogy pont ez volt a rész legutolsó jelenete, és most várhatunk egy hetet. ^^" Egyébként nem lennék meglepődve, ha tényleg a csaj miatt lenne az egész, rég láttam olyan szereplőt, akivel ennyi lehetséges szexjelenet lehetett volna... XDDDDDDD Lásd ezt a "feltöltöm az energiát az ágyban", vagy a mostani rész, amikor felmennek a trónnal, és már csak az a mondat hiányzott Sugata szájából, hogy "yeah I'm the pimp, and she is my bitch!" XDDDD Ez már olyan, mint hogy a leszbik offical egy pár voltak, vagy Takuto apja és a fickó, aki nekiadta a jelét. XD (Meg ugye a Takuto x Wako, de az már nekem az első rész óta offical. XD)
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Star Driver

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Titkos írta:A WTF jelenetekkel speciel nincs bajom, ennek a sorozatnak kb. ez a "krémje". XD
Azt én sem mondtam, hogy baj. :vigyor:

Amúgy ez a strici dolog teljesen adja magát, ha már a Glittering Crux Brigade nőtagjai úgyis prostinak vannak öltözve. XD
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mariko 2011.03.21. 20:36-kor.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Star Driver

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko írta:Amúgy ez a srici dolog teljesen adja magát, ha már a Glittering Crux Brigade nőtagjai úgyis prostinak vannak öltözve. XD
Most, hogy mondod... XDDDDDD
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Star Driver

Hozzászólás Szerző: scineram »

Nagyon fasza volt a kép blogposzt, mielőtt a rész kijött volna. Classic GG.
Egyébként amennyire prostinak öltöznek a Cruxos csajok, a srácok is már a pimp stylera gyúrtak az elejétől, ez nem Sugatával kezdődött.
A befejezés meg csak lesz valahogy. Season two....

De valóban, Lapeno Sugata.

Ja, és ez az arc rátapintott.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Star Driver

Hozzászólás Szerző: Titkos »

scineram írta:A befejezés meg csak lesz valahogy. Season two....
Az a baj, hogy szerintem már tényleg nem tudnának mit kitalálni még további 25 részre, pedig én nagyon örülnék neki. Esetleg elkezdik behozni/kivonni olyan random módon a szereplőket, mint tették ezt a leszbikkel, vagy a "skizó" papnővel. Logika úgy sem nagyon van a sorozatban, bár lehet a hátralévő két részben még azt is megmagyarázzák, hogy valami idióta jóslat miatt húzták el ennyire a dolgokat, hogy hiába tud mindenki mindent mindenkiről, mégsem lép senki. XD
scineram írta:De valóban, Lapeno Sugata.
LOL, tényleg megnéznék egy AMV-t ezzel a számmal, amit a Glittering Crux alá vágtak össze... XD Amúgy igen, mindegyikük pimp, de Sugata az első, akinek ilyen Saint Seiya-t idéző fabulous aranypáncélja, meg pávatollai voltak. XD (Arra a jelenetre meg Katy Perry "I wanna see your peacock!" számának a refrénjét tudnám elképzelni. XDDD)
scineram írta:Ja, és ez az arc rátapintott.
Pontosan. :lol:
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Star Driver

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Titkos írta:Arra a jelenetre meg Katy Perry "I wanna see your peacock!" számának a refrénjét tudnám elképzelni. XDDD
ROTFL! XD
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Star Driver

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Na, megtörtént, aminek kb. 12 résszel korábban kellett volna történnie. Ha nincs második szezon, akkor kétlem, hogy le fogják tudni zárni értelmesen az összes szálat, valszeg kapunk egy összecsapott baromságot, már csak az a kérdés, hogy End of Eva, vagy happy end lesz a vége. Amúgy poén, hogy ezek még a saját szervezetükön belül sem tudják, hogy mit csinálnak. (A zöldhajú arról beszél, hogy hajója van arra az esetre, ha a Zero Time-ból ki tudnának törni, miközben pont annak a szervezetnek a tagja ő is, akik eddig ezen munkálkodtak. Most akkor mi van?) Ez azon ritka sorozatok egyike, amikor a cucc első fele sokkal jobb, mint a második, mivel ott még voltak jó poénok, nem untam a harcokat, és reménykedtem, hogy a szereplőkből lesz is valami. XD A végét persze még megvárom, de ez a "mindenki hullaként lebeg a mechájában" preview, meg a "Jobb lett volna, ha sosem találkozunk." szöveg nem sok jót sejtet. Már csak arra vagyok kíváncsi, hogy a mechákat, a papnőket, a ginga bishounent, a Glittering Cruxot, a csajt a beszélő rókával, Headet, a zöldhajút, meg a fickót, aki csak a monitorokat bámulja, hogyan akarják 25 percben egy értelmes egésszé összegyúrni. Én anno megelőlegeztem a sorozatnak a 8/10-et, de ahogy a dolgok állnak, ez jó, ha 6/10 lesz. És ne értsétek félre, nem azzal van bajom, hogy a sorozat kb. tizedannyira sem használta ki a lehetőségeit, mint tehette volna (mert az már kb. a felétől látszott), hanem hogy miután végigtököltek X részt, az utolsó 1-2 epizódba akarnak mindent beleerőszakolni, deep plot, szerelmi viszály, világvége, hullák, evakuálás, stb. Akkor már inkább itt is poénkodnák el az egészet, és találnának ki olyan hülyeségeket, mint hogy a shining power mindent legyőz (mint Gurren Lagannban a fúró meg a Spirál :vigyor: ), még az is jobb lenne, és akkor láthattunk volna egy átlagnál jobb, kissé önparódiás mecha cuccot, de mibe, hogy a komolykodással el fogják szúrni a végét? Ja, és GG jól mondja, a szereplők 80%-ának nincs agya a sorozatban. Takutóban még reménykedtem, de ő is totál olyan fejet vágott, hogy "Úristen, ne már, hogy az osztályfelelős a Crux-al van! O_O", hogy az nekem fájt.

"Sugata must have one hell of a dick considering that a good 80% of the female cast wants to fuck him. Remember like 20 episodes when Keito seemed like a ~cool~ smug SCIENCE! villain? NO SORRY GO HOME DOESN’T AMOUNT TO ANYTHING. And this kiss Sugata gives her this episode? Totally a pity kiss. But the dumb cunt totally buys it. Jesus christ. Kanako is best girl because she’s the only one with a brain. Sarina is 2nd best girl because she’s voiced by Maaya Sakamoto."

Annyit tennék hozzá, hogy fogalmam sincs, ki az a Kanako és Sarina, mivel kb. 4-5 szereplő kivételével itt mindenki olyan szinten érdektelen/jellemtelen lett, hogy az ember még a nevüket sem jegyzi meg. És egy fanfic-fanart szintén tőlük, kb. ez lesz.

De hogy jót is mondjak: az aláfestő zene a végén majdnem olyan jó volt, mint a Fish Girl-é, abból azért várjuk a CD-t. :vigyor:
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Star Driver

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Titkos írta:"Sugata must have one hell of a dick considering that a good 80% of the female cast wants to fuck him."
ROTFL! XD Nekem is pont az jutott eszembe ez alatt a rész alatt, hogy ez a Sugata gyerek valamit nagyon tudhat ha minden csaj őt akarja. XDD

Amúgy Kanako a szemüveges molesztáló, Sarina meg a rókás csaj. ^^

Az engem annyira nem vágna földhöz, hogy összecsapják a végét, úgyse a sztori vagy az összetett karakterek miatt nézem a sorozatot, de ha egy "mindenki meghal" jellegű tragédiát csinálnak belőle a végére, akkor részemről rage lesz.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Star Driver

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

gyerekek... komolyan attól féltek, h "zomg mindenki meghal"? ki van zárva. ez nem az a sorozat. persze, lesz egy kis angst, h a fájnal összecsapás tétje magas legyen, de legrosszabb esetben Sugata és/vagy Head ha el fog halálozni. (Sugata esetleges elhalálozása természetesen vagy az "örültem, hogy végre legyőztél, legalább egy f*sza gyerek kezei által halok meg" vagy az "ez az utolsó pillanat, úgyhogy inkább mégis jó leszek és megmentem a nőt, feláldozva magam" klisék egyikébe fog beleesni)
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Star Driver

Hozzászólás Szerző: scineram »

Az a baj, ez már vagy a nyolcmilliárdodik sorozat lesz, animek a végét úgy basszák el, hogy midndenféle szarságokkal eltököltek egy csomó időt. Pedig az alapok megvoltak, amikre lehetett volna szépen építkezni. Egy darabig még ment is. De miért van ez így? Miért nem képesek majdnem minden sorozatot normálisan lezárni? Minek kell szinte minden befejezést elbaszni? Ilyen 24-26 részes sorozatoknál bőven lenne lerendezni mindent.
Ennél a vég számomra akkor kezdődött, amikor az egyik arc lezárását követően, miután a második pecsétet is feltörték, behozták azt a két busty leszbit. Minek? Egy ideje nem is szerepeltek már, miért kellettek tök új karakterek, hogy elbasszanak réjuk 4 vagy 5 részt? Persze értem én, a Tauburn Dashing Entrance jelenetet még többször fel lehetett használni, addig sem kell semmi újat animálni.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Star Driver

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko írta:Amúgy Kanako a szemüveges molesztáló, Sarina meg a rókás csaj. ^^
Köszi. XD
Mariko írta:Az engem annyira nem vágna földhöz, hogy összecsapják a végét, úgyse a sztori vagy az összetett karakterek miatt nézem a sorozatot, de ha egy "mindenki meghal" jellegű tragédiát csinálnak belőle a végére, akkor részemről rage lesz.
Én sem várok tőlük nagy valamit, csak annyit, hogy ha már felállítottak egy "standardot", akkor legalább a saját maguk színvonalához tartsák magukat. Amit írtam is, hogy az első fele sokkal jobb volt, mint a folytatás, legalább azt a szintet hozniuk illene.
Cruel Angel írta:gyerekek... komolyan attól féltek, h "zomg mindenki meghal"? ki van zárva. ez nem az a sorozat. persze, lesz egy kis angst, h a fájnal összecsapás tétje magas legyen, de legrosszabb esetben Sugata és/vagy Head ha el fog halálozni. (Sugata esetleges elhalálozása természetesen vagy az "örültem, hogy végre legyőztél, legalább egy f*sza gyerek kezei által halok meg" vagy az "ez az utolsó pillanat, úgyhogy inkább mégis jó leszek és megmentem a nőt, feláldozva magam" klisék egyikébe fog beleesni)
Neked legyen igazad, az a baj, hogy nem egy olyan sorozatot láttam már, ahol a készítők az utolsó fél mp-ben hülyültek meg, és daráltak le mindenkit, vagy zárták le gagyin a történetet. Nem lenne amúgy bajom azzal sem, ha akár a teljes sziget kihalna, csak akkor azt normális elő kéne készíteni/megírni. Amire már esélyük sincs, mert 25 percbe nem fér bele, szóval ha meg is ölnek valakit, az csak egy gyors darálás/angst lesz, abból meg nem kérek.

Egyébként scinerammal értek egyet teljes mértékben. Ebben az egészben benne volt egy nagyon jó sorozat lehetősége, ami nem váltotta volna meg a világot, de egy egész érdekes sztorit ki lehetett volna hozni belőle a mikókkal, szigettel, szentélyekkel, mechákkal, szereplőkkel, stb, nem kell ragoznom. Ezt nagyon jól fel is vezették a sorozat első felében, és logikus, hogy ha már a legelső részben kitérnek arra, hogy mondjuk van 8-10 Crux-tag, akkor ezeket bemutatják "egy epizód / egy tag" felállásban, miközben apró infómorzsák is kiderülnek a sztoriról. Azzal sem volt bajom, hogy nincs már az elején a szánkba rágva a sztori, nekem pont bejött, hogy a kezdéskor totál nem értett senki semmit, én sem. XD A gond az volt, hogy a szereplőkkel semmit nem tudtak kezdeni. Ezt már a sorozat felénél észrevettem, írtam is itt korábban, hogy kb. "Naruto stílusban" bántak velük, vagyis 1-1 kari csak addig lényeges, amíg az "introduction episode"-ja van, utána megy vissza háttérben álldogáló statisztának. Ez már a 12-15 részek környékén zavarni kezdett, mert ki nem állhatom az ilyesmit, és hihetetlenül "olcsó" megoldásnak tartom, de ekkor még reménykedtem, hogy később még fontos szerepük lesz, ha más nem, akkor majd olyan műdrámázást levágnak mindegyikükkel, mint amit a mai részben Sugata és a szemüveges csaj. (Főleg, hogy ugye hintelgették is, hogy a dokinő összejött a sráccal, a loli lavírozik a Kenshin-frizurás és "Orange-kun fia" között, a zöldhajú maidje szintén kavar a "szolga" sráccal stb., szóval alapanyag lett volna az ilyen konfliktusokhoz.) Szóval ezeket a szereplőket kellett volna "kibontani" ahelyett, hogy egyepizódos fanservice-faktornak használják mindet. De nem, helyette tényleg az történt, hogy kitaláltak még egy rakat fanservice-es epizódszereplőt, bejött a két nagymellű leszbi, történetük nulla, azt sem tudjuk, hogy honnan jöttek (ebből a Cruxból csak úgy ki-be lehet lépni?), de arra jók voltak, hogy 3-4 epizódot is rájuk szánjanak, aztán a végén úgyis kiírták őket, szóval ezeknek a részeknek így utólag semmi értelme nem volt. De ugyanezt mondhatnám mondjuk a második papnőre, behozták, mint "meglepetés szereplőt", de semmit nem kezdtek vele, ha a pecsétjét nem kellett volna feltörni, akkor még a plotot sem mozdítja odébb a szereplése. OK, értem, kellenek a fanservice karik, de ez túlzás. Ezek nem is szereplők, hanem két lában járó fanservice sztereotípiák. Nincs jellemük, a motivációjuk a nullához közelít, agyuk végképp nincs, csak sodródnak jobbra-balra. A Bleach-et szoktuk szidni a másik topicban, de esküszöm, ennél még Kubo is jobban áll, ő legalább kiizadja magából, hogy X és Y shinigamik egyformán szerepeljenek a manga során, még akkor is, ha beledöglik. Star Driverben meg tényleg volt kb. 2-3 állandó szereplő (így a végére lett 4-5 talán...), a többieket pedig random cserélgették, vagy csak mindig beraktak egy újabbat. Ahogy scineram írja, szó szerint eltökölték a sorozat második felét, ezért most ott tartunk, hogy hacsak nem lesz második szezon, ezt már szinte lehetetlen, hogy normálisan lezárják. Persze itt még megtehették volna, hogy ha már egészen a végéig alig voltak komoly részek a történetben, akkor itt sem durvulnak be ennyire, és kissé még viccesre is veszik a harcot, de persze muszáj volt a végére mindent belerakni. Csak ilyen szereplőkkel ez nem működik, pl. az egész Sugatás jelenetnél a hídnál nem éreztem azt, hogy "hú, ez milyen romantikus/szomorú/drámai/akármi", egyszerűen semmit nem éreztem, mert nem azt láttam, hogy "X és Y romantikus jelenetben vannak", hanem hogy "a bish és a meganekko dumálnak". És nem azért, mert máshol is láttam már sok ilyet, hanem mert annyira semmilyen mindkét karakter. Talán ha mindenkit Takuto-szinten kidolgoztak volna, akkor élvezhető lehetne, ő sem egy akkora ász, de legalább többé-kevésbé kialakult benne rólam egy kép, hogy mik a céljai, miért küzd, stb., a többiekről ez valahogy nem mondható el, főleg ezzel a "háromszor váltok oldalt két epizódon belül" mentalitással, amit egyes karik felvettek így a vége felé. (Most is mi volt: Sugata beállt a gonoszokhoz, a csajjal van valami közös tervük, a meganekko kvázi a Crux ellen fordul, el is kezdi az ÁPPPRIPÓZUT, de jön Head, aki csak erre várt, és mechástól szétrobbantja a csajt, aztán felébreszti a Zamekh-et, és akkor most valami Sugata vs. Head vs. Takuto fight lesz, vagy már azt sem tudom, hogy ki kivel van...)

Kicsit olyan, mintha a Bones kitalálta volna, hogy leutánozza a Sunrise-t, és átvették tőlük azokat az elemeket, amiket ők már több sorozatuknál sikerrel alkalmaztak (mecha, dráma, fanservice szereplők, stb.), csak éppen pont a rendezés, vagy a tapasztalat hiányzott belőlük, emiatt az egész Star Driver tényleg csak az árnyéka lett egy Mai Hime-nek, Code Geass-nek, vagy hasonlónak, de még saját magának is. Nem mondom, hogy pl. a CG-ben nem volt 1-2 debil elem, de még az is bőven megbocsátható, mert cserébe kaptunk egy elég sok szálon futó sztorit, ahol szintén 20 karaktert, vagy akár többet is mozgattak egyszerre, de Bonesékkal ellentétben nem felejtették el őket 1-1 epizód után. Ez az egész SD meg inkább lett valami fanfiction, főszerepben olyanokkal, akiknek 90%-a leírható egy achtetípus szóval ("loli, meganekko, kawaii, bish, leszbi, stb."), és kreáltak melléjük egy ide-oda hömpölygő, végletesen logikátlan történetet, aminél ráadásul minden rész felét/negyedét a mecha fight viszi el, ami kis változtatásokkal tök ugyanolyan mindig, és Takuto csont nélkül nyer zsinórban, kivéve ha nem robotos a fight, akkor viszont még értelmetlenebb az egész. Az ilyenek pl. érdekeltek volna, hogy ez a Crux hogyan is működik pontosan, mi ez, hogy ki-be szállnak a tagok, össze-vissza próbálják elárulni egymást, de közben Headen kívül még azt sem tudjuk, hogy mi a fenét akarnak pontosan, és akkor ott vannak az olyan tagok, mint zöldhaj, aki úgy tag, hogy közben a menekülést is szervezi, talán skizofrén lett a sorozat végére? Ezeket, és a további egymillió kérdést tényleg jó lett volna kifejteni a leszbi fanservice, a sokadik Wako-s randi epizód, meg a Vanishing Age-es baromkodás helyett. Persze még van egy rész, de kb. már isteni csoda (vagy második szezon XD) kell ahhoz, hogy ezt a sorozatot normálisan lezárják. (Lassan úgy vagyok vele, hogy inkább lett volna igaza zebrának, és maradt volna meg az egész egy konstans "B-kategóriás", de legalább élvezhető színvonalon, amilyen a legelső rész volt, és akkor lehet, hogy nem lenne dráma, meg deep plot, de legalább végig jól szórakoznánk.)
Kép
Válasz küldése