Ranma 1/2

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Ki a kedvenc karaktered,technikád?

Ranma Saotome
26
30%
Akane Tendo
11
13%
Ryoga Hibiki
25
29%
Nabiki Tendo
5
6%
Soun Tendo
0
0 szavazat
Genma Saotome
5
6%
Taro
2
2%
Herb
2
2%
Ukyo
2
2%
Shampoo
8
9%
 
Szavazatok száma: 86

Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

AMD írta:Nem láttam :D (majd letöltöm, egyelőre nagyon sürgősen Urusei Yatsura, mert zuhan a seedek száma :(
Bizony, a Movie 1 nekem már le sem jött, csak mindig úgy kb. a feléig. :( (Meg a Maison Ikkoku OVA sem, de ez nem ide tartozik.) Amúgy igazad van, egy befejezetlen Ranma-ra, csak egy el nem kezdett Urusei Yatsura lehet a mentség. :twisted:
A Ranma anime befejezésével meg az a bajom, hogy (mint más Rumiko-animéknél) itt is egyszer csak elvágták a sztorit, aztán "érjük be ennyivel", meg nem értem, hogy az utolsó két epizódban minek kellett behozniuk Nodoka-t, amikor ő a mangában több kötetnyit szerepel. Így még jobban érződik, hogy kettévágták a történetet. (Egyrészt a teljes sztorit, másrészt a "Nodoka-saga"-t. Inkább raktak volna be a helyére két filler részt. :? )
Kép
Avatar
AMD
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2004.01.18. 14:14
Tartózkodási hely: Over the hills and far away...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AMD »

Csökkent a nézettség = nem kaszálnak rajta annyit = vége
Mint a legtöbb hosszúra nyújtott animenél...
Különben meg a harmadik-negyedik sorozattól kezdve eléggé érezhetően gyengül, inkább azokat a részeket hagyták volna ki... Na mind1, ez már történelem...
.: Failures of Society :.
#fosanime@IRCnet
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Maron »

A Ranma különben mettől meddig ment TV-ben?
Csak érdeklődöm összehasonlítás képpen, mert a Conan anime 8. éve megy már Japánban (a manga most megy 10. éve már).
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Maron írta:Csak érdeklődöm összehasonlítás képpen, mert a Conan anime 8. éve megy már Japánban (a manga most megy 10. éve már).
Ja nagyon durva a Conan... bemész egy könyvesboltba és a fél polcot az foglalja el...
Avatar
nOOdle
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2003.12.02. 17:19
Tartózkodási hely: DrEaMwOrLd ^.^
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nOOdle »

Titkos írta:
(Meg a Maison Ikkoku OVA sem, de ez nem ide tartozik.)
Van OVA? Nem is tudtam... :^_^: De a múvit
+ ne nézd!
itt a véleménynem róla :dirr:

A Ranma befejezésével kapcs. + 1etértek!
Kép Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Maron írta:A Ranma különben mettől meddig ment TV-ben?
Anime sorozat: 1989-1992 (Persze még ezután jött az OVA, a Moviek.)
Manga sorozat: 1987-1996

--------
nOOdle írta:Van OVA? Nem is tudtam... :^_^:
Van, itt van is róla egy Episode Guide.

Edit: Hoppá, nem megy a link. :( Nem tudom mi lehet vele, korábban még működött.

---------
AMD írta:Csökkent a nézettség = nem kaszálnak rajta annyit = vége
Mint a legtöbb hosszúra nyújtott animenél...
Különben meg a harmadik-negyedik sorozattól kezdve eléggé érezhetően gyengül, inkább azokat a részeket hagyták volna ki... Na mind1, ez már történelem...
A közepe felé tényleg egy kissé "leül" a sorozat, de Később, úgy az 5.-6. szezontól szerintem ismét felpörög. :) (És lett volna ez még jobb is, de az már csak a mangából derül ki, hogy mennyire... :( )
Kép
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Maron »

Titkos írta:Anime sorozat: 1989-1992 (Persze még ezután jött az OVA, a Moviek.)
Manga sorozat: 1987-1996
Köszönöm az infót! :D

Konomi: óóó, az semmi, Daiei Townról (a rajzoló szülővárosa) láttál már képet? (jól van, befejezem az offot^^;; )
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Maron írta:Köszönöm az infót! :D
Nincs mit. ::jeye::
Kép
Avatar
Ranma
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2003.09.10. 17:38
Tartózkodási hely: Nerima,Tendo Dojo

Hozzászólás Szerző: Ranma »

OVA-k vannak,az USTEAM-ről lehet is letölteni.(I'm back)
Elsütni egy fegyvert "kétélű" döntés. Ahogy a golyó szétvágja az áldozat húsát úgy töri szét az ember lelkét aki meghúzta a ravaszt. Max Payne
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ranma írta:OVA-k vannak,az USTEAM-ről lehet is letölteni.(I'm back)
Nocsak, rég nem láttalak errefelé, üdv újra köreinkben! :)
Kép
Avatar
Ranma
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2003.09.10. 17:38
Tartózkodási hely: Nerima,Tendo Dojo

Hozzászólás Szerző: Ranma »

Kösz. Úgyamúgy nemrég 2 részt vetítettek le az RTL II-n de aztán többet nem.
Elsütni egy fegyvert "kétélű" döntés. Ahogy a golyó szétvágja az áldozat húsát úgy töri szét az ember lelkét aki meghúzta a ravaszt. Max Payne
Avatar
Sagara6
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2004.10.25. 22:58
Tartózkodási hely: Afganistan

Hozzászólás Szerző: Sagara6 »

Ami a Ranmát illeti én csak Japánul nézek animét, az első anime amit egyedül sajnos anno mikor én láttam valamikor 98 környékén még csak angol volt és így nekem az Angol verzió jobban tetszik mint a Japán. A hangok marhajók mivel pl: lány Ranma sokkal agresszívebb angolul mint Japánul, Nem tom miért megnéztem Japán ul is mert szintén az ogm es változat van meg de nem annyira üt. Én alapvetően minden angol szinkront elítélek meg egyéb szinkront is de ez télleg jó lett. A figurákról meg. Ranma kedvenc főleg a harci stílusáért, azt írtátok hogy nincs benne szereplő akit nem szeretnek, hát nem tom én kifejezetten utáltam Ryoga-t mert ha át változott P-chan á akkor állandóan gecizett Ranmával és szívatta, Moose ról ne is beszéljünk a vak boolond, sőt Kunoh, meg apja is két iszonyú fárasztó egy figura, főleg Kunoh szerelme. Ellenben én szeretem Nabikit jópofa ahogy a pénzt próbálja extracktolni az emberekből. Dr. Tofu is jó arc...
Eggyenlőre ennyit thx all.

-----

Hopsza egy dolog lemaradt.

Az szerettem volna még mondani, hogy nézzetek utánna a Ranma chronológiájának és kiderül, hogy nem sorozat,OVA,Movies; a sorrend hanem sorozat,Movies;OVA és még egy apróság mint tudjuk mind az OVA, mind a Movie nak nincs sok köze a sorozathoz, és nem a Moviekkal van vége hanem max az OVA-val és azzal is scak oan értelemben hogy nincs többrész egyébként a Ranma-t a Season 7 végén lezárjáb, bár hozzá teszem elég érdekesen mondhatni télleg sokakban azt az érzést kelti, hogy azzal még nincs vége de sajnos igen nincs tovább, Na csak ennyit akartam még mondani.
Sagara ready for Action...
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Sagara6 írta:Ranma kedvenc főleg a harci stílusáért, azt írtátok hogy nincs benne szereplő akit nem szeretnek, hát nem tom én kifejezetten utáltam Ryoga-t mert ha át változott P-chan á akkor állandóan gecizett Ranmával és szívatta, Moose ról ne is beszéljünk a vak boolond, sőt Kunoh, meg apja is két iszonyú fárasztó egy figura, főleg Kunoh szerelme.
Én olyat tuti nem írtam, hogy mindenkit szeretek a sorozatban (vagy csak nem emlékszem rá :drop: ), ugyanis Kuno apját pl. azóta utálom, amióta először megjelent (az első megjelenése tulajdonképpen arról szólt, hogy a rész teljes időtartama alatt Ranma-ékat szivatta, és ezt a "jó" szokását később is megtartotta :? ) és Happosai is kergetett már nem egyszer az őrületbe. :wink: Mousse valóban vak, dehát ez van, ettől még engem nem zavart, és nagyon szép pár lennének Shampoo-val. (Márpedig, ha ezt egy olyan nagy Shampoo-fan mondja, mint én, abban már van valami. :) ) Ryoga meg az egyik kedvencem, Ranma-t igaz, hogy folyton szivatja, de nem csak P-chan-ként, hanem "alapformájában" is. :) Egyébként meg teljesen meg lehet érteni, Ranma miatt kell félig vietnámi csüngőhasú malacként élnie. :D :wink: Ranma meg különben is sokszor olyan nagyképű és bunkó tud lenni, hogy ez a kis szemétkedés talán nem is árt az egójának, különben még elszállna magától. :-P (Nem, nem útálom Ranma-t, őt is meg lehet érteni, meg neki is megvan a maga baja, de ami tény, az tény. :wink: )
Sagara6 írta:Az szerettem volna még mondani, hogy nézzetek utánna a Ranma chronológiájának és kiderül, hogy nem sorozat,OVA,Movies; a sorrend hanem sorozat,Movies;OVA és még egy apróság mint tudjuk mind az OVA, mind a Movie nak nincs sok köze a sorozathoz, és nem a Moviekkal van vége hanem max az OVA-val és azzal is scak oan értelemben hogy nincs többrész egyébként a Ranma-t a Season 7 végén lezárjáb, bár hozzá teszem elég érdekesen mondhatni télleg sokakban azt az érzést kelti, hogy azzal még nincs vége de sajnos igen nincs tovább, Na csak ennyit akartam még mondani.
Amiről te beszélsz, az a készítési időrend, történetileg előbb van a sorozat, utána az OVA, a két Movie-t pedig tulajdonképpen bármelyik két, nem összefüggő rész közé be lehet illeszteni, mert teljesen különálló történetek. Az OVA-nak van köze a sorozathoz, ugyanis történetileg utána játszódik, a Movie-knak pedig olyan értelemben nincs közük, hogy nem a mangából származnak, hanem külön történetek. Magát az animét pedig egyáltalán nem zárták le, érződik is nagyon a sorozat végén, hogy nyögvenyelős a befejezés. :( Az OVA-knál pedig nem is csináltak befejezést, eleve csak egy kis "bónusz ajándék" volt a rajongóknak, hogy csináltak még 12 részt. :) És igenis van tovább, csak nem animében, ugyanis a manga kétszer olyan hosszú, és az be is fejezi a történetet. :wink: Az anime sorozat kb. csak a manga felét dolgozta fel úgy a 20.-22. kötetig + az OVA még néhány későbbi történetet.
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Ööö... most hallottam az infót, hogy a Ranmát most tovább fogják rajzolni (mert az IY-vel leállnak egy időre), és végre befejezik a sorozatot. Érdekes lesz ^_^; (Remélem hűek maradnak a mangához, és nagy tömegverekedés lesz az esküvőn XD)
Avatar
Sagara6
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2004.10.25. 22:58
Tartózkodási hely: Afganistan

Hozzászólás Szerző: Sagara6 »

Köszi az Infót NEW RANMA-kat nagyon várom ha télleg lesz animében mert az egyik legjobb anime. P-chan ra meg azért vagyok bepöccenve mert folyton Akane melleire ugrik a Ranma helyett amiért jó P-chan kéne rúgni!
Sagara ready for Action...
Avatar
nOOdle
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2003.12.02. 17:19
Tartózkodási hely: DrEaMwOrLd ^.^
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nOOdle »

MaKo írta:Ööö... most hallottam az infót, hogy a Ranmát most tovább fogják rajzolni (mert az IY-vel leállnak egy időre), és végre befejezik a sorozatot. Érdekes lesz ^_^; (Remélem hűek maradnak a mangához, és nagy tömegverekedés lesz az esküvőn XD)
Ez komoly????? *___________________*
Kép Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Öö, nekem Mila barátnőm mesélte még egy hónapja kb. a meeten. Úgy tudja, hogy az IY-t most befejezik egy időre (felfüggesztik nna), befejezik a Ranma sorozatot, és utána megrajzolják az IY OVA-kat, amiket majd DVD-n adnak ki (tehát csak akkor tudod megnézni, ha megveszed). Nem tudom mennyire pontos az infó, én csak ezt hallottam ^^" És asszittem, itt már mindenki tud erről a hírről ^^"""""
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

MaKo írta:Öö, nekem Mila barátnőm mesélte még egy hónapja kb. a meeten. Úgy tudja, hogy az IY-t most befejezik egy időre (felfüggesztik nna), befejezik a Ranma sorozatot, és utána megrajzolják az IY OVA-kat, amiket majd DVD-n adnak ki (tehát csak akkor tudod megnézni, ha megveszed). Nem tudom mennyire pontos az infó, én csak ezt hallottam ^^" És asszittem, itt már mindenki tud erről a hírről ^^"""""
Nem, ezt még nem hallottuk. :wink: De ha ez igaz...: ::jcheers:: Remélem, hogy ezúttal végig megcsinálják a mangát. :wink:
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

MaKo írta:És asszittem, itt már mindenki tud erről a hírről ^^"""""
Erről a hírről még a japánok se tudnak. :D
Szóval van egy oldal a http://moonphase.cc/Html/anime.html ahol fel vannak sorolva az összes bejelentetten készülő és az éppen futó animék. (TV/OVA/Movie egyaránt.) Ranmát perpill nem látok rajta...
...persze ha felkerülne rá fogok szólni. ;)
Kép
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

paTKany írta:Szóval van egy oldal a http://moonphase.cc/Html/anime.html ahol fel vannak sorolva az összes bejelentetten készülő és az éppen futó animék.

Kód: Egész kijelölése

2005/04  	MAR  	 	 	原作 : 安西信行
Ha ez igaz lenne... (De azért reménykedem :dirr:)
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Rage írta:
paTKany írta:Szóval van egy oldal a http://moonphase.cc/Html/anime.html ahol fel vannak sorolva az összes bejelentetten készülő és az éppen futó animék.

Kód: Egész kijelölése

2005/04  	MAR  	 	 	原作 : 安西信行
Ha ez igaz lenne... (De azért reménykedem :dirr:)
Nem ide tartozik, de:

Már mér' ne lenne igaz. A MÄR animéről néhány napja volt a hivatalos bejelentés. (Megtalálod még róla a hírt az ANN főoldalán és a linket a japán nyelvű hivatalos bejelentéshez.)
Kép
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

http://world.altavista.com/babelfish/tr

hm... megnéztem altavistával és nem tom hogy ez mikori újság de én nem találtam rajta Ranma-t... :weh:
Avatar
Ranma
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2003.09.10. 17:38
Tartózkodási hely: Nerima,Tendo Dojo

Hozzászólás Szerző: Ranma »

na ha ez igaz akkor örömömben felakasztom magam. Má évek óta várok rá. Ahol kersetem nem találtam róla semmit,de ez nem jelent semmit.
Elsütni egy fegyvert "kétélű" döntés. Ahogy a golyó szétvágja az áldozat húsát úgy töri szét az ember lelkét aki meghúzta a ravaszt. Max Payne
Avatar
Dyna
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2005.09.24. 17:36
Nem:
Tartózkodási hely: Ott ahol Soha!

Hozzászólás Szerző: Dyna »

Remélem, hogy nemsokár leadják magyarul is!
De ne az RTL Klub-on, mert ott úgyis kivágják a necces részeket. Inkább az A+ -on.
Ki a völgyben hontalan, annak szirti trónja van. Mint gyönyörű rózsaág, övezi a gonoszság!
Avatar
Baoko
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2005.10.11. 17:10

Hozzászólás Szerző: Baoko »

Látni akarom a tömegverekedést az esküvőn!!! Amúgy ez egy igazi befejezhetetlen anime+manga. Rumiko rulez! ::jthrill::
Válasz küldése