Haikyuu!!

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
supermario4ever
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2007.05.28. 05:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Haikyuu!!

Hozzászólás Szerző: supermario4ever »

Ahogy szétnéztem, nincs ennek az animének topicja, szívesen beszélnék róla. Mert számomra a legjobb sportanime, amit eddig láttam. Pont az tetszik benne, hogy olyannak mutatja be a röplabdát, amilyen, és nem lép ki a sportág kereteiből. Nem játszanak istent a játékosok, nem azt érzem, hogy az Olümposzról közvetítik a meccset, hanem teljesen emberi játékosokat látok, ahol mindenki a maga szintjének megfelelően fejlődik.

Még csak az első évadon vagyok túl, nagyon remélem, hogy sem a második, sem a harmadik nem fog e téren csalódást okozni. Ami negatívumot fel lehet hozni talán, hogy nem igazán ismerjük meg a szereplőket a sportolói életükön kívül. Nem igazán ismerjük meg őket civilként, mert erre azért van példa, de ezt leszámítva egy kiváló sportanime.
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Haikyuu!!

Hozzászólás Szerző: Leara »

supermario4ever írta: 2018.10.25. 00:23 Pont az tetszik benne, hogy olyannak mutatja be a röplabdát, amilyen, és nem lép ki a sportág kereteiből.
:goodpost:
Pont ezért lett nekem is az egyik (ha nem A) kedvenc sport animém (jó, mondjuk a Prince of Tennis első évada mellett, de annak elnéztem a hülyeségeit XD). Tetszett, hogy bár nincsenek egy szinten a játékosok, mégis mindegyikük fejlődik és nem annyi az egész, hogy van 1-2 szuper játékos, akiket kiemel a sorozat, a többiek meg hát... csak úgy vannak, hogy meglegyen a létszám XD.
supermario4ever írta: 2018.10.25. 00:23 Ami negatívumot fel lehet hozni talán, hogy nem igazán ismerjük meg a szereplőket a sportolói életükön kívül.
Ez a második-harmadik évad során javulni fog, bár nem tudom, én már az első évadban is eléggé megkedveltem őket ahhoz, hogy ez ne zavarjon :).
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Haikyuu!!

Hozzászólás Szerző: Risa »

DID SOMEBODY SAY HAIKYUU????

Kép

Sokszor megjegyeztem már, hogy a Haikyuu olyan, mintha a készítők tudták volna, hogy titkon milyen sportanimére vágyom, és pontosan azt csinálták meg. ::hehe:: Különös tekintettel arra, hogy mindegyik karakter eszméletlen kedves, mókás és szerethető, és még az ellenfél sincs démonizálva, sőt. A mangában most éppen egy eléggé nem babra menő Karasuno-Nekoma meccs van, és hihetetlen, hogy milyen baráti atmoszférában zajlik az egész. Imádom!
Avatar
supermario4ever
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2007.05.28. 05:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Haikyuu!!

Hozzászólás Szerző: supermario4ever »

Igen, már a második évad közepénél járok, és tényleg sokkal jobb lett. Nagyon tetszik nekem is a fejlődés, és hogy az edzéseket is megmutatják.

Hihetetlenül szimpatikus számomra Hinata Shouyou is olyan esetlen, mégis odateszi magát. Kageyama Tobio meg olyan rettenetesen arrogánsnak mutatja magát, de mindig érződik, hogy nem kell őt komolyan venni, pont emiatt kedveltem meg őt is, és kifejezetten vicces, amikor ők ketten civakodnak.
SPOILER
Bár a második évad 4-5. részében (nem emlékszem pontosan hol), az már erős volt, amikor összeverekedtek.
Avatar
supermario4ever
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2007.05.28. 05:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Haikyuu!!

Hozzászólás Szerző: supermario4ever »

Szóval 4. évad 2020 januárjában. Ez a része csalódottsággal tölt el, mert nagyon bíztam az öszi indulásban, de remélhetőleg azért lesz télen, mert csak a tökéletes elég jó a Production I.G-nek. Ha azt nézzük, hogyan javult az anime évadról évadról, akár még ez is reális elképzelés lehet. Egy biztos: Nagyon jól fog indulni a 2020-as év.
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Haikyuu!!

Hozzászólás Szerző: Risa »

Jó lesz az januárban is. ::^_^:: Erre legalább már van dátum. *csúnyán néz a YoI movie irányába*

Ezt meg gondoltam, megosztom, mert aranyos -- szóval egy japán néző felfigyelt rá, hogy mennyire hasonlít a Chihiróra a Haikyuu S1 utolsó részének az a jelenete, amikor a srácok hüppögve tömik magukba a kaját:
Chihiro
Haikyuu
És nemrég tudta meg, hogy ugyanaz az Andou Masashi dolgozott mind a két jeleneten. :D
Avatar
supermario4ever
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2007.05.28. 05:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Haikyuu!!

Hozzászólás Szerző: supermario4ever »

Noigen, legalább a dátum biztos. Amúgy meg, legalább jól indul a 2020-as év. Amúgy az egész utolsó része az első évadnak nagyon hiteles érzelmileg. És mutatták is a mai beszélgetésen, amikor a két seiyuu (Murasa Ayumu és Ishikawa Kaito) felelevenítette a 3 kedvenc jelenetét a mai beszélgetésen. Ez is köztük volt, teljesen jogosan.

Érdekes amúgy látni, hogy olyanok is dolgoztak a Haikyuu!!-n, akik sokkal komolyabb mondanivalójú animéken is. A jelenet mindenképp hatásos.

Az új OVA címe is ötletes, ahogy a nevében a bagoly és a macska csapata összecsapnak. Kíváncsi leszek a DVD és Blu-ray kiadásra.
Avatar
supermario4ever
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2007.05.28. 05:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Haikyuu!!

Hozzászólás Szerző: supermario4ever »

És ma Haikyuu!! nap van! Sok-sok program lesz online is megtekinthető, az biztos, hogy ma Haikyuu!! lesz orrvérzésig mindenhol! Boldog Haikyuu!! napot! ^_^
Avatar
supermario4ever
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2007.05.28. 05:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Haikyuu!!

Hozzászólás Szerző: supermario4ever »

No, ki nézi az új sorozatot? Merő elfogultság lenne mondani, hogy az 1. rész maga a 100%-os tökéletesség, de az alapvető színvonalat hozza. Nekem a grafikával barátkoznom kell, továbbra is azt gondolom, hogy a mostani manga fejezetek képminőségei egy igénytelen fanartra hasonlítanak, és úgy néz ki, hogy az anime is követi a manga rajzstílusát. Illetve, a seiyuu-kat érzem még problémásnak. De jó eséllyel csak idő kell nekik, hogy újra felvegyék a Haikyuu!! stílusát. A legjobban Hinata hangja lepett meg, de mintha Murase Ayumu hangja is megváltozott volna. Illetve Ukai Keishin hangja lett más, az eredeti seiyuu halála miatt.

Viszont történet szerint hozni fogja a megszokott minőséget, és valószínűleg ez az évad is tele lesz emlékezetes jelenetekkel. Elég csak Tsukki kirohanásaira gondolni, illetve Kageyama gonosz mosolyára, ami szerintem számomra szimbólum lesz. :D
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Haikyuu!!

Hozzászólás Szerző: Risa »

Szerintem minden szempontból hozza a színvonalat, az új dizájnnal szemben sincs semmi kifogásom, sőt kifejezetten tetszik, hogy egy kicsit foghatósabbak lettek a legények. :D

Ami a seiyuuket illeti, Ukai új hangjával még mindig nem tudtam megbarátkozni. Annyira jellegzetes volt Tanaka Kazunari hangja, hogy valahányszor ránézek Ukaira, az ő hangját várom, és nagyon fura, amikor megszólal valaki más. :cry: A Murase Ayumu-problémát nem értem, én semmi ilyesmit nem vettem észre. :?:

És most jövök rá, hogy tulajdonképpen Furudate itt kezdte el építeni azt a vonalat, ami most a mangában van, hiszen ezek az edzőtáborok kifejezetten a későbbi profi játékosoknak alapoznak meg. Hinata is itt döbben rá először, hogy sokoldalúbbnak kell lennie ahhoz, hogy igazán értékes játékossá váljon, és ebben a szellemben folytatja gimi után az edzést
SPOILER
a strandröplabdával. Btw időugrás: imádom, hogy se Hinata, se Kageyama nem mentek egyetemre gimi után, b+ Tobio még kanjit se tud olvasni, egyem a szívét. XD Teljesen OOC lett volna. XD
Avatar
supermario4ever
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2007.05.28. 05:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Haikyuu!!

Hozzászólás Szerző: supermario4ever »

Fú, de rég voltam itt. ^^' Szóval, azóta többször is végignéztem a 4. évadot, és sikerült megbarátkozni vele. ^^ Eleinte még az se tetszett, hogy a TO THE TOP első fele úgymond "csendesebb" volt, de nemhogy megtetszett, hanem teljesen be tudtam illeszteni az egész anime idővonalába, ahogy később megnéztem a régi részekkel együtt, és egybe a 85 részt nagyon szeretem. Ha jól sejtem, a mangának már átlépték a felét, elgondolásom szerint az egész anime nagyjából 150 részes lesz.

Egyébként a felépítés kiváló. Mert személyiség terén is fokozatosan, lassan fejlődnek a karakterek. Szépen lassan kijönnek a gyermeki ökörködéseikből és lesznek egyre komolyabbak a sportág által. Másfajta személyiségfejlődésről nem tudok
SPOILER
Tanaka és Shimizu házasságán kívül (vagy tuti, hogy összejöttek... nem tartok még ott a mangában. ^^')
de talán egyetlen sportanime sem mutatja be ennyire a sportból fakadó jellemfejlődést. Mondjuk merő elfogultság a részemről ilyet írni, mert egy sportanimével sem foglalkoztam ennyire komolyan, mint a Haikyuu!!-val. De az biztos, hogy Furudate Haruichi nagyon jól mutatja be egy idő után, hogy a röplabda valójában egy nehéz sportág. Nemcsak a különböző technikák miatt, hanem mert villámgyorsan kell döntést hozni, mivel a labda gyakorlatilag nem lehet a kezedben. Nem olyan, mint a kosárlabda, hogy pattogtatod a labdát, kicsit nézelődsz, merre lehet passzolni, honnan lehet kosárra dobni, a röplabdánál azonnal kell jó döntést hozni. Ez az egyik ok, ami miatt nagyon nehezen megy nekem a röplabda.

De annak ellenére, hogy nem olvastam végig, így biztosra ki merem jelenti, hogy kiválóan felépített sportanime, ami fokozatosan lesz egyre nehezebb, komplexebb. De ez kiváló lehetőség arra, hogy maga a történet, a meccsek is egyre izgalmasabbak legyenek. Nagyon várom az 5. évadot.
Válasz küldése