Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

SEGÍTSÉG!!

A SM Live Action 27. részét nem tudom letölteni, mert 75% után azt írja ki, hogy hibás a letöltött fájl, utána meg semmit nem enged letölteni! Másnak sem sikerült, vagy csak nálam van valami hiba?
Avatar
Setike
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2004.01.02. 21:58
Nem:
Tartózkodási hely: Az Álmok Világában...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Setike »

Mako-san:ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ...tényleg...nyúúúúúú...de valami olyan volt, hogy egy másik lány is jelentkezett itt Aoin, de már nememléxem a nevére, és aztmondta, hogy ő áttudná venni, és akkor inkább neki adtad volnya kölcsöny, hogy könnyebben átvegy :osdob: ...de lehet tévedek...hi-hi-hi... ::japtoun:: ::jcrazy::
Akarok sok sok Salor Moon-t!!! :oscool:
Nekem a Magyar részek, mintegy emlékként szolgálnak, és nagyon szeretem őket!!!!!!!! ::daisuki::
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

A magyar részeket én is nosztalgikusan szoktam néha elővenni ^^" Egyébként sztem Ynah volt, de őszintén, még sosem találkoztam vele a meeten... ^^" Biztos jár, csak én nem ismerem föl ^^"""""
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Nem tom, én a német részeken nosztalgiázom, ill. most már a japánokon. Németül láttam először. A magyaron inkább röhögök jókat. XD Meg siránkozom, hogy kár, hogy nem tudták, mit kaptak a kezükbe és nem tudták jobban megcsinálni. Ráadásul egy csomó részt le se adtak, bele értve az utolsó szezont, amit sajnálok. Mert érdekelt volna, a zseniális szinkron-rendező hogyan oldja meg a Star Lights csapatát és mi lett volna a dalokkal. Tényleg, nem tudja valaki, hogy franciául leadták végig. Csodálkoznék, ha nem, mert a mangákat kiadták (sztem gyönyörű a francia kiadás, bár van néhány nyomtatási hiba), és az első Artbook-ot is. (Sajnos, mert sztem az Artbook-ok közül a francia kiadás a legszebb, kár hogy nem adták ki a többit.)
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

A francia manga/artbook kiadás tényleg nagyon szép...

(Bár a mangában van pár súlyos hiba: Mamoru nevét egyszerűen vki szimplán elírta az elején, és így végig MaNoru lett... -_-" Ez tipikus elgépelési hiba, amit végig végigvittek sajnos... A másik szintén valszeg gépelési(félreértési?) hiba volt, mégpedig az, hogy autre van ami azt jelenti hogy egy másik. Ezért végig úgy forídtják a külső kört, hogy "egy másik naprendszer XD". Pedig szegénykék nem MÁSIK naprendszerből jöttek, hanem a külsőből. Valószínűleg az angolból fordították rosszul, hiszen nem mindegy, hogy other vagy outer XD Ez a hiba egyébként megfigyelhető így a magyarban is, ahol végig "egy másik naprendszerről" beszélnek XD holott szegénykék csak "külső" naprendszerek... ^^""")

Ezektől eltekintve szép minőség, és elég jó fordítás...
Ja és franciául se adták le a Stars-ot. Legalábbis én úgy tudom.
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

Setike írta:
Huhh...Zelmor.....nagyon jó link Csacsira!!!!!!!!!*__________*
Sailor Moon 4-ever!!!!!!
Egn... és a legszebb az benne, hogy amit Haterman adott ki, azok softsub-osak!!! (a .avi-k is!!!)

egyébként (bár nem teljesen ide való, de a megfelelő helyre is betettem), ha már szamár, akkor:
Sailor V (complete) ed2k
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Gomen, de nem bírom megállás nélkül... *_* Shin KSD musical... Junketsu No Narcism... *_* Világítás rulz!!!! Én még ilyen szép színpadi fényeket nem láttam *.* Hogy a szám hangulatáról ne is beszéljünk... *___________*

Ja, és elkészült a Kakyuu Ouhi Kourin magyar feliratos változata... ha valakit érdekel, érdeklődjön itt: http://seramyuhun.proboards7.com
Avatar
Ami-chan
Profi
Profi
Hozzászólások: 214
Csatlakozott: 2004.05.24. 11:25
Tartózkodási hely: Érd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ami-chan »

MaKo írta:Gomen, de nem bírom megállás nélkül... *_* Shin KSD musical... Junketsu No Narcism... *_* Világítás rulz!!!! Én még ilyen szép színpadi fényeket nem láttam *.* Hogy a szám hangulatáról ne is beszéljünk... *___________*
Tényleg nagyon jó lett a világítás és a számot is coolosan adták elő *.*
Elismerésem a szinészeknek^^
DE...Hiányzik Hikariii!!!! ;_______;
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Ami-chan írta: DE...Hiányzik Hikariii!!!! ;_______;
Nekem is -_- De most mit lehet tenni? Egyelőre örüljünk ha lesz több myu...
Mellesleg Haruka kakkkkkkoiiii *_* Mármint Junketsu táncában (IS)... olyan mintha Nao kishúga lenne ^_^ Akiko-sama daisuki ^^! Már Taikiként is kiszúrtam, annyira jó ;)
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én most nézem az első musicaleket. Hát, igen, valahol el kell kezdeni. :D
És nem is olyan rosszak.
Kép
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Holnap 7:00-tól 22:00-ig egy Sailor Moon FTP tesztidőszaka lesz! Fent lesz az első 10 rész japánul, angol felirattal. Természetesen teljesen ingyenes!
IP: 81.183.189.196
account: anonymus
password: nincs
port: 21

Észrevételeket PÜ-ben vagy E-mailben!
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Raisu írta:Holnap 7:00-tól 22:00-ig egy Sailor Moon FTP tesztidőszaka lesz!

Kód: Egész kijelölése

Pinging 196.189-183-adsl-pool.axelero.hu [81.183.189.196] with 32 bytes of data
Ha gondolod, csinálj ilyen netre FTP-t, de készülj fel arra, hogy (jobb esetben) szerződést fog bontani a szolgáltatód szerződésben foglalt feltétel megszegése miatt.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Egyszerűbb egy IRC-s fileservert létrehozni, úgy is lehet tőled tölteni, sőt megmondhatod max mennyivel és hanyan, így nem fog porbahullani a fejed a 99% UL, vagy a szolgáltató miatt. :)
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Zelmor írta:Egyszerűbb egy IRC-s fileservert létrehozni, úgy is lehet tőled tölteni, sőt megmondhatod max mennyivel és hanyan, így nem fog porbahullani a fejed a 99% UL, vagy a szolgáltató miatt.
Tom, és van is fserve-em, de ahogy néztem a fórumokon, nagyon nem értenek hozzájuk az emberek sajnos.
A netes FTP-ket pedig azért nem szeretem, mert bármikor törölhetik. Egyenlőre marad ez a verzió, aztán majd elválik mi lesz.

-----

Van egy kis probléma: az állandó IP-vel nem tudtok valamiért csatlakozni, csak a változóval, tehát mindíg, amikor on-linera teszem a szervert, be kéne írnom az éppen aktuális IP-t :(

-----

2004.12.11-ei IP: 81.183.189.217 (port:21, login: sailor, password: moon)

Egyenlőre minden nap beírom az új IP-t amíg nincs más megoldás.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Raisu 2004.12.11. 13:11-kor.
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Raisu írta:Egyenlőre minden nap beírom az új IP-t amíg nincs más megoldás.
Inkább ne, ha kérhetem. Ez nem igazán ide tartozik. Egyszerűbb, ha regisztrálsz jónéhány atw-s tárhelyet, és oda pakolsz ki. ATW (nagy eséllyel) csak akkor törli a tárhelyet, ha észreveszi hogy az alap index.html van bent hetek óta. TUdom ajánlani, hogy töltsd fel egy holnapod vázát, hogy úgy lássa van rajta valami. Ezzel 5-10 MB helyet vesztesz, de megcsinálhatod sokszor, és akkor már van 5-10 tárhelyed is.
Vagy mindenki használjon emule-t, és szedje le. Már belinkeltem egy másik fórum topicját, ahol gyűjtik az SM részeket.

Azoknak pedig akik nem tudnak fserverről tölteni:
Aoianime IRC segítség
Angol nyelvű flash-tutorial. Nagyon szájbarágós, aki egy kicsit is tud angolul, megérti belőle a dolgokat.

Első magyar, második angol. Kérlek vegyétek a fáradtságot, és olvassátok el őket (és persze próbálgassátok). Sokkal nagyobb önállóság szakad azoknak a nyakába, akik nem a két magyar ftp-től függenek 90%-ban, hanem be tudják máshonnan is szerezni azon animéket, amikre vágynak.
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Zelmor: ha attól félnél, hogy tele lenne IP-kkel a fórum, akkor megnyugtatlak, hogy úgy gondoltam, hogy azt az egy hozzászólást szerkeszteném át mindíg. De azért teszek egy próbát az ATW-nél
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Raisu írta:az állandó IP-vel nem tudtok valamiért csatlakozni, csak a változóval
Nem tudom, miféle állandó IP-ről beszélsz, ugyanis poolból kapod az IP-det, ami igen erősen változó (*.*-adsl-pool.axelero.hu). (Ha az intranetes fix IP-dre gondoltál akkor no comment egyébként. :dirr:)
Még mindig úgy gondolom, hogy pl. ED2K-n történő megosztás jobb lenne.

-----

Kód: Egész kijelölése

----------
Connect to: (2004.12.11 12:42:13)
hostname=81.183.189.217
username=anonymous
startdir=
220 BulletProof FTP Server ready ...
USER anonymous
331 Password required for anonymous.
PASS ***********
530 Login or Password incorrect.
QUIT
Retry: Wait 5 sec
;)
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Rage: lol, nem írtam be: új login: sailor, pass: moon. Hmm, lehet arra gondoltam ^^" Nem vagyok otthon az IP-kben, és az ezekhez hasonlókban :) Az ED2k-t regisztrálni kell? Ha igen, akkor hogy/hol? (Régen ment, de mostanában hiába rakom újra és újra nem megy :()
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Raisu írta:Az ED2k-t regisztrálni kell?
Nem. Olvass szerintem bele a Segítség / Emule help topicba. :cool:
Többek között azért is jobb megoldás, mint otthoni netre FTP-t csinálni, mert itt igen nagy az esélye, hogy akik letöltik rólad a CUCCot azok benthagyják a megosztásban.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Elkezdtem nézni a Musical4-et és hát... vannak vele szemben fenntartásaim. De akkor is végignézem, ha törik, ha szakad! :D
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

A 4 Musical az melyik? A SuperS v. az már Stars-os? O.O Mondjuk, nekem azokból egyik se tetszett. ^^" Azóta sokat fejlődtek a ruhák meg a díszletek. Meg az az igazság, h Anza nekem nem tetszett, mint Usagi. ^^" Leszámítva a hangját, mert Marina-ig az ő dalai vezettek nálam. ^^" (A Densetsu Seitan videójától a mai napig sírva fakadok. ^^")
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Andro írta:Elkezdtem nézni a Musical4-et és hát... vannak vele szemben fenntartásaim. De akkor is végignézem, ha törik, ha szakad! :D
Csak szólok, hogy nem túl tanácsos beszámozni a myukat. Ugyanis van amelyiknek kaiteiban (átdolgozott) verziója van, és van mikor ez a verzió baromira eltér (szinte teljesen más) mint az eredeti, magyarul lehet vitatkozni hogy akkor most ezt is besoroljuk avagy nem. Szóval sztem inkább nevezd meg a myut, mint számozd, a félreértések elkerülése végett ^^" Meg így sokkal könnyebb is tájékozódni köztük, a számozással előbb-utóbb bajba kerül az ember -_- akár zenét, akár színész listát, akár számlistát, akár bármi mást is keres...

Egyébként nagy valószínűséggel SuperS kaiteibanra gondolsz ^^ azt hiszem. Bár ez nem biztos, mert lehet hogy a sima Stars-ra ^^" Így elég nehéz behatárolni. Nekem az első musicalem egyébként a SuperS kaiteiban volt, hát a számok (Miss Dream pl. *_*) nagyon tetszettek, és Anzát én akkor nagyon szerettem (most is szeretem, de Marina jobb Usaginak ^^), de tény hogy rengeteget változtak azóta (Black Lady~ *_*).
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Sister Tenshi írta:A 4 Musical az melyik? A SuperS v. az már Stars-os? O.O Mondjuk, nekem azokból egyik se tetszett. ^^" Azóta sokat fejlődtek a ruhák meg a díszletek. Meg az az igazság, h Anza nekem nem tetszett, mint Usagi. ^^" Leszámítva a hangját, mert Marina-ig az ő dalai vezettek nálam. ^^" (A Densetsu Seitan videójától a mai napig sírva fakadok. ^^")
A Stars-os. Amúgy nekem aztán magyarázhatod hogy ki kit játszik, mert nem ismerősek a nevek.
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Andro írta: A Stars-os. Amúgy nekem aztán magyarázhatod hogy ki kit játszik, mert nem ismerősek a nevek.
... abban Anza (Moon) istenien ordít! *_* Annyira szép!! *_* (Sorezore no Erejii cm. számban, mikor Galaxia egyenként megöli az összes senshit, Usagi szeme láttára). Bár Marina kb. ugyanilyen jól sikított csak több évvel később... ^_~ Marina rulz! *.*
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

most végül is befejezik a musiceleket vagy nem? bocs, ha volt már róla szó...
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Válasz küldése