Full Metal Alchemist

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Ki a kedvenc szereplőd?

Edward Elric
83
49%
Alphonse Elric
24
14%
Roy Mustang
42
25%
Scar
22
13%
 
Szavazatok száma: 171

Avatar
Akumaryuuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2004.04.09. 20:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Akumaryuuki »

Vejitto írta:Yup, Martel a szöszke gumihölgy, akit Al Greed kérésére egy röpke esőtánc következtében megvédett a haláltól.
Ha jólemléx. Martel és a kardos fazon pl. eléggé tisztelettel beszélnek róla, szal még nagyon nem is bánhatott rosszul velük. Me thinks, legalábbis... >,>
Hát Greednek nem volt sok ideje jól bánni velük...max azzal, hogy kiszabadította őket... Nézz utánna... sztem nem Martel a neve...
Kép
Vejitto
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2003.09.06. 01:10
Tartózkodási hely: umm... jó kis karosszékben? :3
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Vejitto »

Greed Ma(r)teru-t mond, az lehet Marter v Martel imho. Mufi a szagértő ilyentéren :)
Amúgy ideje volt, 21-es rész elején ébred fel (amikor Barry berobbantja a labort). Azóta eltelt egy kis idő.
"Megtalálsz majd ott, ahol a valóság végetér, és az álmok elkezdődnek..."
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Vejitto írta:És még csak nem is söpredéket szedett fel, hanem kiszabadította a kimérákat a laborból ahol kísérleteztek rajtuk. Ha jólemléx. Martel és a kardos fazon pl. eléggé tisztelettel beszélnek róla, szal még nagyon nem is bánhatott rosszul velük. Me thinks, legalábbis... >,>
Jah... Mindenki Greed-sannak hivja, es ha megfigyeled a 33. epizodban, halasan mondjak, hogy igen, Greed-san volt az, aki kiszabaditotta oket, es "otthont" adott nekik. Hogy Greed mennyire volt ennek tudataban az elejen, az ketseges... de az 100%, hogy a vege fele mar ot is megrenditette az emberei husege (eleg egyertelmuen latszik a 34-ben).

Persze, Greed embereket akart, de elegge egyertelmuen egy huseges, osszetarto bandat szedett ossze maganak, es mivel alapbol nem egy szornyeteg (ize... marmint szemelyisegre ^^;; ), nem kellhetett sok ahhoz, hogy elnyerje a banda bizalmat (hiszen alapbol halasak voltak neki). Greednek az egvilagon semmi oka nem lett volna ra, hogy elarulja a tarsait (hiszen azzal maga alatt vagta volna a fat), az emberek meg halasak voltak neki, es husegesek voltak hozza (ahogy ezt egyertelmuen ki is jelentik). Es hogy o maga mennyire torodott veluk? Val'szeg annyira, amennyire egy bandavezer torodik a bandaja tagjaival. Neki volt egy celja, mindenki beleegyezett, hogy segitenek neki elerni, tehat o nyilvan ehhez tartotta magat. De megbizott bennuk (kulonben Kimbley nem tudhatta volna, mi van a zacskoban), es lathatoan soha nem bant veluk rosszul.

(Sot. Ahogy Veji is mondta, amikor Greed arra keri Alt, hogy ne engedje ki Martelt, az egyertelmuen azert van, hogy megakadalyozza, hogy a csaj vele menjen, es igy kinyirassa magat. Mi ez, ha nem torodes?)

Felreertes ne essek, en nem azt mondom, hogy Greed papa szent volt vagy barmi... de azert kialakult egy kotodes kozte es a bandaja kozott, na.
Akumaryuuki írta:A szöszkére gondolsz? Az nem Martyr? Mind1....
Nem... Tanulsag: ne (mindig) bizz a mindenfele subokban. ^_^;; A csaj neve "マーテル", ez romanizalva "Maateru"... amibol sosem lesz se Marta, se Martyr. Sztem ez eleg egyertelmuen "Martel" (esetleg Marter) akar lenni.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Akumaryuuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2004.04.09. 20:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Akumaryuuki »

Akkor a csajszinak elég hüye neve van... amúgy én azt hittem, hogy ő is homunculus... csak a ruha + a tetkók miatt, de akkor nem az...
Kép
Vejitto
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2003.09.06. 01:10
Tartózkodási hely: umm... jó kis karosszékben? :3
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Vejitto »

Ööö, a homonculus-tetkó az Oroborous jel (na ezt hétszentség, hogy elírtam, de Xenogearsben így volt... talán Uroborous?), ami egy farkát harapó kígyó, fölötte két ien szárnyszerűség, középen hatágú bizbasz (ami arrayokban is van, sokszög, na).
A ruhája O_o homiknak ien fekete van piros pöttyökkel, övé imho sima terepruci volt.
Homik már úgyis megvannak (najó, Pride még nem official, de tuti) mind. Kiv most ugye 1 kiesett :cry:
"Megtalálsz majd ott, ahol a valóság végetér, és az álmok elkezdődnek..."
Avatar
Akumaryuuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2004.04.09. 20:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Akumaryuuki »

Hááát attól még lehetett volna a csajon olyan tetkó ;)
Hááát vannak: Greed /r.i.p/ Lust, Gluttony, Envy, Wrath, Sloth,... meg Pride.... tényleg heten vannak, de a hetediket akkor Lusték már ismerik..
Lehet hogy ő a nagyfőnök... sok a kérdés
Kép
Vejitto
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2003.09.06. 01:10
Tartózkodási hely: umm... jó kis karosszékben? :3
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Vejitto »

Homunculi spoiler, azért kifehérezem :D
Imho Pride = Führer.
1, az 5.laboros jelenetnél elrendeli hogy Ed-et és Al-t kihozzák, mivel neki is Ed-re kell támaszkodnia, hogy a kölyök eccer majd csak összehozza a P-stonet. Addig persze, és azután is, tiltott a terület mindenki másnak.
2, Hughes halálánál szintén minden zárolt információ, senki se adhat ki semmit, mert felsőbb utasítás alatt állnak (ld. Roy és Armstrong párbeszéde); nem lenne jó ha kiderülne amit Hughes is látott (Sloth, Lust, Envy) meg tudott (Sloth=vmi ishibalban meghalt katona, az előző Sloth)
3, kell a spicli a militaryba is, és a homonculusok egész jól bejárnak (meg ahogy mufi is írta talán, Envy blikk nélkül kopizik le katonákat, ld. Maria Ross-t is + a Hughes esetnél is bent vannak az épületben)
4, Prideból nézi ki az ember, hogy parancsolgat, és hát ugye a Führer... nézzük el neki a tulipános pizsit XD
5, még az RSG openingjében is benne volt :D
6, el volt rendelve Wrath begyűjtése (Archer és Armstrong lett utánaküldve), valamint ugye Homonculinak a P-stone kell, és Scar békejobbján ott van az array (vagy legalábbis része - amikor Ed-et majdnem ráveszik a laborban hogy transzmutálja össze az embereket, akkor a háttérben a falon látszanak azok az ívek amik Scar karján is vannak), avagy ki lett vezényelve a military Ishibalig, hogy hozzák el őt is (mindenki húzódozott a háborútól, főleg a régi ishibali háború miatt, kiv. Archer)
7, Sloth a titkárnője ^^ Ezt nemtudom kifejteni, de...
Így most hirtelen ennyi, aztán lehet hogy csak a levegőbe lövünk :)
"Megtalálsz majd ott, ahol a valóság végetér, és az álmok elkezdődnek..."
Avatar
Akumaryuuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2004.04.09. 20:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Akumaryuuki »

Végülis nem alaptalan... maj' kiderül ^__^
Mág valami, ha valaki megtalálja a feliratozott verziót, az azonnal írja be ide a linket, mert KELL!
Az a Scar gyerek is jó, de szerintem az előzetesben az a krapek nem Scar bátyója volt... mert Lust már homi volt..
Kép
Vejitto
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2003.09.06. 01:10
Tartózkodási hely: umm... jó kis karosszékben? :3
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Vejitto »

Sztem is Scar. Most így nem vagyok benne biztos, de nememlékszem hogy volt-e tetkó a karján, mert ha nem, akkor lehet hogy flashbackelünk egyet Lust alapján.
Hátha most elkezdik szép lassan egyenként lerendezni a homonculusokat ^^
"Megtalálsz majd ott, ahol a valóság végetér, és az álmok elkezdődnek..."
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Elkezdtem tegnap nézni ezt az animét. Nagyon tetszik :)

Jó a történet meg stb, és jól van megrajzolva. Tetszik a történet nagyon. Ideáig csak az első 3 részt láttam. :)
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Vejitto írta: 1, az 5.laboros jelenetnél elrendeli hogy Ed-et és Al-t kihozzák, mivel neki is Ed-re kell támaszkodnia, hogy a kölyök eccer majd csak összehozza a P-stonet. Addig persze, és azután is, tiltott a terület mindenki másnak.
Jah, raaasul amikor Hughes & Co. mentek kiszabaditani Edeket, a Fuhrer TELJESEN VELETLENUL epp akkor jott ki megnezni, mi van... Nem kikuldi egy testoret, hogy nezze meg (ami a logikus megoldas lenne az orszag katonai vezetojetol), hanem szemelyesen kisasszezott. Aztan utana szinten szemelyesen vezette a mentoakciot... ami szinten meglehetosen veszelyes kuldetes, amiben a vezetonek nem szabadna kockaztatnia az eletet.
Vejitto írta:2, Hughes halálánál szintén minden zárolt információ, senki se adhat ki semmit, mert felsőbb utasítás alatt állnak (ld. Roy és Armstrong párbeszéde); nem lenne jó ha kiderülne amit Hughes is látott (Sloth, Lust, Envy) meg tudott (Sloth=vmi ishibalban meghalt katona, az előző Sloth)
Arrol nem is beszelve, hogy akarmit is talalt Hughes, eleg fontos volt ahhoz, hogy egyenesen neki tegyen jelentest... Ezek utan a logikus dolog az lenne, hogy Hughes kap egy vallveregetest, hogy ugyes vagy, aztan vmi bizottsag elveszi tole a dolgot, hogy kivizsgalja. (JO, ez anime, de akkoris ^^;; ennek kellett volna tortennie. Hughes rangra tul alacsony volt ehhez.) Fuhrer erre mit csinal? "Jol van, Hughes, kutass csak tovabb!" ...ergo o kuldte a halalba Hughest.
Vejitto írta:5, még az RSG openingjében is benne volt :D
Es hogyan! ^^ Marmint, "uu, nezzetek milyen fenyegeto es gonosz vagyok!" mikor semmi ilyesmit nem lattunk tole a seasonben... ^^;; Ez csak utalas lehet! o_o
Pata írta:Elkezdtem tegnap nézni ezt az animét.
Akkor NAGYON ovatosan olvasgass errefele... spoiler-hegyek... ^^;;;
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

mufurc : csak egy hozzászólást írtam ide, nem fogok itt spoilereket olvasni XDD
Kép
Vejitto
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2003.09.06. 01:10
Tartózkodási hely: umm... jó kis karosszékben? :3
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Vejitto »

Remélhetőleg XD
Azért a biztonság kedvéért spoilernek marad a fehér festék :)
Amúgy csak nőljön a tábor, remélem továbbra is tetszeni fog ^^;
"Megtalálsz majd ott, ahol a valóság végetér, és az álmok elkezdődnek..."
Avatar
Akumaryuuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2004.04.09. 20:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Akumaryuuki »

Na most hogy megnéztem feliratozva... nem lettem okosabb... olyasmit dumált Greed, hogy ha meglátják annak a csontját aki teremtette őket, akkor megdermednek, vagy mi...
Én ennyit szűrtem le az egészből... De végülis Eddel megbékéltem...

Amúgy ez a fehér festék tök jó ötlet.. ennél csak egy jobb van...
Asszem egy másik fórumon láttam a kódok között olyat, hogy [.spoiler]xxx[/.spoiler] ami szerintem egy állati jó megoldás...
Kép
Vejitto
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2003.09.06. 01:10
Tartózkodási hely: umm... jó kis karosszékben? :3
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Vejitto »

Meglátják? O_o Na ez furi, mert Greed nem dermedt le ^^;
Csak legyengült az arraytól, ami kihányatta vele a köveket. Meg ha ledermednének a látványától, akkor minek cipelte volna magával a koponyát? Ez melyik sub volt?

Ez a spoiler kód télleg jó lenne ^^
"Megtalálsz majd ott, ahol a valóság végetér, és az álmok elkezdődnek..."
Avatar
Akumaryuuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2004.04.09. 20:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Akumaryuuki »

Ez az Aoi Anime sub volt, de mindjárt mégegyszer meglesem..
Na itt van: If we are faced with the bones of the human that failed to resurrect, we become paralyzed... That is our weakness...
Kép
Vejitto
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2003.09.06. 01:10
Tartózkodási hely: umm... jó kis karosszékben? :3
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Vejitto »

Hát ez bigyusz... elég nonsense, főleg a fenti okok miatt.
Meg ez a "bones of the human that failed to resurrect", nekem kicsit törtangolként jön át, mintha a csontok akartak volna feléleszteni vmit és az nemsikerült ^^ Én inkább megvárnám anbu-akeep (spoon) mit szól erre, mert ez nekem így kicsit stikkes.
"Megtalálsz majd ott, ahol a valóság végetér, és az álmok elkezdődnek..."
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Akumaryuuki írta:Ez az Aoi Anime sub volt, de mindjárt mégegyszer meglesem..
Na itt van: If we are faced with the bones of the human that failed to resurrect, we become paralyzed... That is our weakness...
Oo, ennek a mondatnak angolul sincs semmi ertelme... ^^;; Raadasul egyre inkabb ugy latom, Greed nem szo szerint ertette azt, hogy "nem tudunk mozogni", hanem atvitt ertelemben. A forditok meg mintha kihagytak volna azt a bizonyos "matomo ni" dolgot... ami egyreszt jelentheti azt, hogy "oszinten szolva," masreszt viszont azt is, hogy "kozvetlenul"... Sz'al nem mindegy. o_O

Az a gond, hogy ebben a mondatban van egy szerkezet (az a bizonyos "mae ni suru"), amit nem teljesen ertek, ugyhogy inkabb nem is probalom meg leforditani... De szerintem azt jelenti, hogy a homik gyenge pontja vagy a sajat csontjaik (ez a valoszinubb, hiszen azok GREED csontjai voltak... mint ahogy az is mutatja, hogy nem volt ott a koponya, hiszen Archernel volt), vagy annak az embernek a csontjai, akinek nem sikerult az illeto homit feleleszteni (ami gaz lenne Edekre nezve...)

Meh, maj' Spoonek megmondjak. Ha normalisan forditjak, nem ugy, mint az ep 33 elejet... o_O
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Vejitto
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2003.09.06. 01:10
Tartózkodási hely: umm... jó kis karosszékben? :3
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Vejitto »

Csak nem annak az embernek a csontjai akik elszúrták az embertranszmutációt o_O Mert pl. akkor a vénebbje homonculus (Envy, és talán Gluttony, ep34ben aszonta Lust Greednek hogy arcról már ismeri Gluttonyt) készítőinek a csontjai elővakarni érdekes lenne, szintúgy Scar bátyját, aki valahol az ishibali romok alatt hever, Sloth-ot pedig meg se említem. Ebbe az eshetőségbe nem óhajtok belegondolni.

De gyenge pont se úgy lenne, hogy ránéznek azt puff, mert Greed ott nézegette a sajátját, plusz magával hurcolászta a koponyáját is. Csak nem volt akkora mazohista hogy humorból néha elővette hogy ledermedjen :?

Viva la Spoon, csak húzzanak bele XD
(ha már van sub, akkor már nem kell fehérezni, ne?)
"Megtalálsz majd ott, ahol a valóság végetér, és az álmok elkezdődnek..."
Avatar
Akumaryuuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2004.04.09. 20:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Akumaryuuki »

Ez azt jelentené, hogy Sloth gyengepontja Ed lenne... de csak akkor, ha lefejtené magáról a húst, meg a bőrét... :shock:

Jájj...
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Vejitto írta:(Envy, és talán Gluttony, ep34ben aszonta Lust Greednek hogy arcról már ismeri Gluttonyt)
Sztem Lust arra gondolt, amikor a bortonben Gluttony lenezett a sotetbe, aztan nyafogott, hogy de ott van vmi felelmetes es fel es nem akar lemenni. ^^;; Az sztem Greed papa volt (monszta-formaban).
Vejitto írta:Csak nem volt akkora mazohista hogy humorból néha elővette hogy ledermedjen :?
...t'od, az a baj, hogy Greedbol kinezem. xD
Greed: unatkozom unatkozom... kene valamit csinalni... hm, otlet! *elohuzza csontit, ledermed*
Random Bandatag #1: Greed-san! Greed-san! Mi tortent??!
Random Bandatag #2: Hagyd, csak a szokasos... *felreteszi Greed-szobrot az utbol*
Vejitto írta:(ha már van sub, akkor már nem kell fehérezni, ne?)
Jahh, en is ugy gondolom. :D Aki nem akar spoilert latni, ne nezzen ide amig nem latta az uj reszeket. o,o
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Vejitto
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2003.09.06. 01:10
Tartózkodási hely: umm... jó kis karosszékben? :3
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Vejitto »

mufi: XDD
Most elképzeltem Greed-et ülni a Devil's nestben ilyen lótuszülésben, bambán bámulni maga elé, majd kigyulladni a kis lámpácskát a feje felett XD

Szegény Greed azé'... felébred és elsőnek Gluttony arcát kapja be ahogy les rá a magasból? XD
"Megtalálsz majd ott, ahol a valóság végetér, és az álmok elkezdődnek..."
Avatar
Akumaryuuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2004.04.09. 20:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Akumaryuuki »

mufurc írta:[Greed: unatkozom unatkozom... kene valamit csinalni... hm, otlet! *elohuzza csontit, ledermed*
Random Bandatag #1: Greed-san! Greed-san! Mi tortent??!
Random Bandatag #2: Hagyd, csak a szokasos... *felreteszi Greed-szobrot az utbol*
Te én ezt az amatőr manga tudásommal megrajzolom... ha sikerül, majd beszúrom ide ... XDDD
Kép
Vejitto
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2003.09.06. 01:10
Tartózkodási hely: umm... jó kis karosszékben? :3
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Vejitto »

Én most épp Roy-jal szenvedek, de az istenért nem akar papírra vetődni az arca XD
Egy Greed-et még én is rajzoltam anno 33-as ep után... :cry: De vszínű belőle lesz még több is >,>
"Megtalálsz majd ott, ahol a valóság végetér, és az álmok elkezdődnek..."
Avatar
mana
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2003.06.13. 12:53

Hozzászólás Szerző: mana »

A csontokról, csak egy tipp: nem annak az embernek a csontjairól van szó esetleg, akit fel akartak támasztani? Tehát pl. Sloth->Elric mama.
*BAFU!*
Válasz küldése