Anime vagy manga - Melyik tetszett jobban?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Nem tudom hányan nézitek a Yakitate!! Japan c. animét vagy hányan olvastátok a mangát, de ennél a műnél nagy nehézséget okozott eldönteni, hogy melyik a jobb, a manga vagy az anime. Végülis az anime mellett adtam le a voksom.
Hogy miért az anime tetszett jobban? Egy anime értékelésekor figyelembe veszek olyan dolgokat is, amiket egy manga értékelésénél értelem szerűen nem tudok. Ezek pedig: szinkron minősége [mennyire illik a hang az adott karakterhez, karakterek szóhasználata, hangszínezés stb.], OP/ending, karakterek mozgáskultúrája. Ugyanakkor vannak olyan dolgok, amiket mind anime mind manga értékelésekor figyelembe lehet venni, ilyenek például a történet, dinamikusság, mennyire pörgősek a jelenetek, ha igen, akkor ez összeegyeztethető-e a szituációval, karakterdizájn és úgy ámblokk a kivitelezés. Ezen kívül a mű témájától függően lehet még egy rakás szempont, komédia esetében a poénok minősége, mennyisége.
A fentiek szerint értékelve a Yakitate!! Japan animéről elmondhatom, hogy a japán szinkron teljesen jó, a hangok illenek a karakterekhez, a főkereplő [Azuma Kazuma] vidékies kiejtésén kívül nem volt benne semmi zavaró, azt is meg lehetett egy idő után [kábé 5 rész] szokni. A szinkronszínészek kellő beleéléssel adják elő a jeleneteket, tehát szinkron-ügyben nem találtam semmi kifogásolhatót. A sorozat hosszából kiindulva [most tartanak a 63. résznél >_<] nem hiszem, hogy spoilernek minősül, ha megemlítem, hogy több openinget és endinget csodálhatunk meg a történet során. Eddig nekem személy szerint az első OP tetszett a legjobban, viszont egyik ending sem fogott meg különösebben. A karakterek mozgáskultúrájáról csak annyit, hogy nem egy Ghibli, de teljesen elfogadható. Ha csak a sztorit ismerem, akkor biztos vagyok benne, hogy nem kezdem el nézni. De mivel a mangát olvastam először, nem akartam kihagyni az animét sem, mert egy unalmasnak hangzó történet mögé hihetetlen mennyiségű poént és valós életből szerzett tapasztalatokat rejtettek. Ennek köszönhetően az animére és a mangára is igaz, hogy hol lazulós, hol pörgős. Mindkét esetben igényes kivitelezés és egy cseppet sablonos karakterek társulnak a szokatlan történethez. Az anime vetítését még nem fejezték be Japánban, viszont már most el tudom dönteni, hogy az anime tetszett jobban [ha ez elhamarkodott döntésnek bizonyul majd a jövőben, visszatérek a témára]. Nagyrészt azért, mert az animében jobban kihangsúlyoztak egy számomra kedves szereplőt és mert az animében számtalan poén jobban jött ki, mint a mangában.
Avatar
ttbocx
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2005.12.20. 18:17
Tartózkodási hely: Brno-CR/ Revkomarom-SR
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ttbocx »

Engem szemelyszerint nagyon megtud fogni a csend es ezert neha elonyben reszesitem a mangat az animenel.
Amugy hogy mik a jobbak hat nemigen tudom eldonteni, de a Yakitate!! Japan-nal nekem ugyanugy tetszik mind a ketto ahogy van, talan a hangzas az ami az anime fele sodor.
A Bleach-nel szemely szerint nekem inkabb a manga mint az anime a fekete feher kivitel az ami sokat fordit a lapon (hangulatosabb, jobban illik hozza). Az Aishiteruze baby-nel jo az anime, csupan nekem ugy tunik mintha a manga hoszabb lenne, az Ichigo 100%-nal pedig inkabb az anime (persze jo a manga is, de azokat az idetlen jeleneteket latni es hallani kell nem pedig olvasni.
Na de persze hozza kell tegyem hogy ez az en velemenyem.
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Én az esetek nagy százalékában sokkal többet kapok egy mangától, persze ha ezt az információ részéről nézzük. Az anime pedig animált, azokat azért szeretem, és néha képes mindegyik újat adni ugyanabban a történetben. Én az Excel Saga animét már láttam 3-szor, és végre lett elég pnézem, hogy az egész mangát megrendeljem. Mostmár elolvastam 6 kötetet, és azt tudom mondani, hogy a manga sokkal de sokkal jobb. Hogy miért? Egyszerűen, mert minden benne van ugyanúgy, mint az animéban, de még vagy 4-szer annyi új dolog is szerepel benne, és véleményem szerint sokkal szebb a manga. A rajzolásból mindegyik szereplőről az sugárzik, hogy felnőtt és érett. Persze csak testileg, mert az Excel Saga az elborultság felsőfoka:D. Viszont ez a Koshi Rikdo nagyon tud rajzolni. Rákerestem a neten, és Ő számomra amolyan örök fantomíró, mert egy fénykép sem található róla, csak a tipikus Excel animéból és mangából ismeretes rajzai önmagáról. Mintha elbújna az emberek elől^^"
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
neuhikari
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2006.05.29. 17:40
Tartózkodási hely: Budapest/Dreamland
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: neuhikari »

nézzük Láttam a Sailor moon és persze olvastam manga változatát a manga jobban tetszett sokkal mint az anime.

Akkor a wedding peach nagy kedvencem mindkét változatban is hiszen mindkettő nagyon jó

trigun a manga jobb mint az anime talán azért mert több infot tudok meg a szereplőkről

hana yori dango mindkettő szupi :lol:
Szerelemben háborúban mindent szabad
-Ezért nem tudom megnyerni egyiket sem
Avatar
Kyssifur
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2006.02.07. 14:14
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Kyssifur »

Ha az Escaflownet vesszük, akkor az anime jobb, mint a manga! Sokkal!
Lullaby
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2005.10.17. 14:29

Hozzászólás Szerző: Lullaby »

Én szívesebben olvasok mangát, de:

A Berserk esetében például az anime messze lekörözi a mangát (szerintem, hogy miért abba most nem megyek bele)

Akira - Itt mindkettő nagyon tetszett, a manga talán annyival jobb, hogy sokkal részletesebben kifejti a történetet, a karaktereket. Az anime viszont profin van megcsinálva és az átírás is jó lett, szóval ebben az esetben nem nagyon tudnék dönteni ^_^

Naruto - A manga jobb. Az anime nagyon szép, jó az animáció, a zene, viszont NAGYON el van nyújtva. Túlságosan is. A manga pedig sokkal jobb tempójú.

Blame! - Egyértelműen a manga!

Wolf's Rain - Itt az anime a jobb.


És én is úgy vagyok vele, hogy a csönd néha nagyon kellemes és a manga jobban megdolgoztatja az ember fantáziáját.
Avatar
shearer
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2006.05.31. 11:39
Tartózkodási hely: Arcadia parancsnoki hídja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: shearer »

Nem vagyok nagy mangaolvasó, inkább csak forditgatni szeretek, de pár ami most igy eszembe jutott...
Elfen Lied
Sokáig az animét messze a manga felé rangsoroltam de amikor elkezdtem forditani és jobban belemerültem a mangában akkor rájöttem, hogy egészen más és jobb. Tény hogy rondább de a bónusz infó, cselekmény és kegyetlenség miatt nekem jobban tetszik ^^
Gundam Wing
A manga ugyan feldolgoz jópár mellékszálat ami az animéből kimaradt de ennek ellénre meg sem közeliti az anime szinvonalát
Ah! Megamisama
A manga és az anime egyaránt tetszett, bár a mangát még nem olvastam végig és mivel irgalmatlan hosszú és utálok monitorról olvasni ez egy darabig igy is fog maradni. Pedig tetszik. Nem tudok dönteni a kettő médium között
Black Lagoon
Abszolút holtverseny, egy az egyben ugyanaz az élmény
School Rumble
A manga is jó, de a seiyuuk, a zene és az animáció messze a manga fölé emeli az anime verziót
Azumanga Daioh
Az anime egyszerűen más élményt biztosit, ad egyfajta hangulati pluszt ezáltal nekem jobban tetszik
DNA^2
Nemtudom, mindkettő tetszik. Egál :D
Avatar
Kurz Weber
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2006.05.26. 15:40

Hozzászólás Szerző: Kurz Weber »

Általában mangás vagyok, bár akadnak kivételek:

Ah! My Goddess - a manga elején a rajzolás nekem nagyon nem tetszik, csak később kezd olyasmi lenni, mint amilyen a tv-sorozat, ott már ok

Jobban tetszik még az anime a FMP-ben is, talán azért, mert a Chidori-féle visszakézből pofonok ott jobban ütnek.

Általában az animékben a manga nagy része kimarad, a manga sokkal részletesebb, több minden történik benne, jobban "el vannak magyarázva" a dolgok. Pl a Midori no Hibinél egyértelműen a manga tetszett jobban, az animéből csomó jó dolog kimaradt (pl Lucy).

A Maison Ikkokut meg "mintha én csináltam volna" legalábbis pont azok a részek maradtak ki az animből a mangához képest, illetve azok lettek megkurtítva, amik amúgy sem tetszettek a mangában. Annyiban jobb még ott az anime, hogy nagyot dob a karaktereken a szinkron (főleg Yotsuyáé, de pl a 18. részben a Kyoko-féle elnyújtott "see you later" (japánul nem tudom leírni, de valami ilyesmi: "itterasaaaaaaaaaaaaaai" valaki tudna segíteni, hogy kell ezt leírni pontosan?)
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

Eh he he he mangát még sajna nem olvastam ::reliev:: ::reliev:: ::reliev:: ::reliev::
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Nem szoktam összehasonlítani animéket a mangáikkal, mert jobban szeretem mindkettőt saját, önálló dologként értelmezni - kivéve persze, ha az anime egyértelműen utal a mangára.

De most a Juuousei érdekes volt... ha a sztorit, karaktereket, háttérinfót, világot nézzük, egyértelműen jobb a manga, hiszen ott minden ki van fejtve, minden teljesen érthető és logikus. Viszont az anime lehet, hogy el van sietve, de a látvány gyönyörű (az animáció fantasztikus, a hátterek csodálatosak, a karakterdizájn kenterbe veri a mangát), a zene kiváló (sasuga Mizoguchi Hajime), a hangok pedig nagyon jók, egyes esetekben meglepően jók (sose néztem volna ki se Oguri Shunból, se Doumoto Kouichiből, hogy ilyen jó hangszínészek, bár előbbinek van egy-két gyengébb pillanata). Az ember azt gondolná, hogy "á, a történet és a karakterfejlődés fontosabb, mint a látvány és a zene", de egy ilyen minőségi cucc esetében ez nem feltétlenül van így, ráadásul a karizmatikus szereplők sokkal karizmatikusabbak az animében (THIRD :O~~~~~~~~~~~).

Sz'al, számomra önmagában egyik sem "teljes", de a kettő együtt valahogy kiegészíti egymást. :D;;
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

Hamarosan elkezdem Angel Sanctuary mangát, a 3 részes OVÁnál tuti jobb lesz :)
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ryou »

Hát legalább 80%-ban a manga jobb mivel nem olyan kõlcséges.Az animékben nem tudnak mindent mindig megcsinálni mert elfogy a pénz.
De lehet kapni olyan példát is hogy a manga pocsék, de az anime a legjobbak kõzé sorolható. :-P
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Avatar
Jiyuu
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2006.07.23. 03:59
Tartózkodási hely: Icethrone
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jiyuu »

Dnangelnél abszolut mangapárti vagyok, kínosan félresikerult a sorozat a képregényhez képest...
Igazság szerint nem tudok ellenpéldát, mivel eddigi animéim alapján az a tapasztalatom, hogy a manga sokkal élvezetesebb, talán mert az az eredeti :)
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

a DNAngelnek egyértelműen jobb a mangája. Pont ma éjjel fejeztem be az anime-t, tetszett, aranyos volt, de nagyon sok minden kimaradt belőle amiért kár. Mondjuk általánosan jobban szeretem a manga-kat. az okok ismertek: részletesebb kidolgozás,szabadabb, több minden belefér mert nem kell félni attól h "rossz kezekbe kerül", mert mindenki maga dönt h megveszi e, nem csak bekapcsolja a gyerek a TV-t és olyat lát amit esetleg még nem kéne.Meg nem kell a mangát "butítani" a célközönség bővítésére. Összességében jobban átgondolt az egész. Ezt csak a meglévő tapasztalatim alapján mondom, edíg mindenre igaz volt amit olvastam és láttam.Úgy van ez mint egyéb könyveknél, ha film lesz belőlük az tuti nem oyan mint az eredeti ,ez valahol jó, valahol nem. én minden esetre manga-párti vagyok
Avatar
Chiigirl
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2006.03.29. 15:11
Nem:

Hozzászólás Szerző: Chiigirl »

Wagner írta:Hamarosan elkezdem Angel Sanctuary mangát, a 3 részes OVÁnál tuti jobb lesz :)
Sokkal jobb :wink:
"You come on dance with me to the end of the world..."
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

DNA2: Nekem a manga jobban bejött, az anime unalmas volt sztem (ami nem tudom, hogy lehet, mikor a történetük ugyanaz...)

Blame!: Egyértelműen a manga, az OVA-k még köszönőviszonyban sincsenek vele... Rettenetes a színkezelés az animében.

Midori no Hibi: Ismét a manga, az animéből kimaradt egy csomó jó jelenet és szereplő.

Azumanga Daioh és School Rumble: Az anime! ^_^

Tenjou Tenge: A manga!!! Az animét sztem nagyon elrontották + lebutították shounen szintre, a harcok és technikák ereje sem jött át az animében.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Jiyuu
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2006.07.23. 03:59
Tartózkodási hely: Icethrone
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jiyuu »

Az Angel Sanctuary OVA siralmasra sikeredett.. Annyira semmitmondo a mangához képest, hogy szerintem értelme sem volt belevágniuk. Talán az OST-je amit dicsérni tudnék, bár azt sem teljesen értem minek csinálnak egy 3 részes OVA-nak ost-t :P
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Nemrég kiolvastam a Mahoromaticot. Az az érdekes, hogy az anime hatására vettem meg a mangát, és az animéért nagyon odavoltam. De elolvasva a mangát, rájöttem, hogy az anime mennyire hiányos. Sok alapelem hiányzik belőle, amiről a manga fél köteteket, vagy akár többet is ír. A mangába mindenkiről kiderül, hogy kicsoda is valójában. Aki látta az animét, tudja, hogy milyen zavaros vége van a sorozatnak. Nem tudni, Mahoro hogy került pontosan vissza a földre. A mangában ez is kiderül. Arról nem is beszélve, hogy az animében nincs szó a földiek és az idegenek háborújának okáról, míg a mangában e köré épül minden történés. Egyszóval csalódtam az animében, és örülök, hogy 25 ezer Ft-t kiadtam a mangáért, mert megérte.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

ugyanígy jártam a Kamikaze Kaitou Jeanne-al.előbb láttam az anime-t, és nagyon tetszett.aztán elolvastam a mangát és hűűűű!, bizony mennyivel jobb. rengeteg fontos dolog kimaradt az anime-ből
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Akkor álljon itt néhány összehasonlítás, azokból az animékből/mangákból, amelyeknél mindkét verzióhoz volt szerencsém. :)

Yu-Gi-Oh!
Ezzel úgy voltam, mint Xell a Mahoromatic-kal, vagy miyume a KKJ-vel. Szóval az anime tetszett, elnézegettem, póbáltam megszerezni, de mondták, hogy a manga jobb, úgyhogy inkább arra ruháztam be. Hát megérte. :D Szóval pár kötet elég volt, hogy elmenjen a kedvem az animétől. A mangában minden szereplő fontos valamilyen módon, nem "szurkolótábornak" vannak Yugi mellett, a történet drámaibb (itt nem ússza meg Pegasus egy ájulással, hogy kiveszik a szemét...), és a mangában minden jobban meg van magyarázva, kezdve a kártyajátéktól, egészen a szereplők életéig. Az animét ezzel szemben sikerült majdnem a Pokémon szintjére degradálni, az eredeti mondanivaló (kitartás, barátság, stb.) helyett a "Gotta catch all the cards!" került előtérbe, Yugin, Kaibán és az ellenfeleken kívül szinte mindenki más csak "háttérszereplőnek" van, ezen kívül a történet nagyon eltér helyenként a mangától (hátrányára), és hiába van belőle 2 sorozat is, csak arra jó, hogy jól megkavarják a nézőt (plusz animében még csináltak 2-3 filler sagát, aminek semmi értelme a történet szempontjából, csak arra volt jó, hogy még 100 kártyát képernyőre tudjanak vinni, mert különben a kiskölykök nem veszik meg... :? ). Szóval a manga ott van a kedvenceim között, az animét meg nem nagyon ajánlom senkinek. (Nyílván aki zsigerből utálja a "szörnyes animéket", annak a manga sem fog bejönni, de az egész messze értelmesebb, és nem csak a kártyáról szól.)

MÄR - Märchen Awakens Romance

Nehéz a döntés, mindkét verzió elég jól sikerült. :) A történet talán egy pöttyet jobb a mangában, de 99%-ban egyezik az animével. Az SD fejek tudnak még ütni a mangában, de szerencsére ezeket is egész jól sikerült az animébe átvinni. :D Az anime története megegyezik a mangával, viszont 1-2 plusz poént is sikerült belecsempészni, valamint a zenék, a seiyuu-k és a látvány sokat dobnak a hangulaton. :) Amit a történet egyik legnagyobb erényének tartok, hogy nem húzzák el a harcokat, ez szerencsére mindkét verzióban benne van, a manga elején egy fejezet alatt levernek egy ellenfelet, de később sem fognak 2-3 fejezetnél több ideig harcolni, animében pedig 1 epizód/1 ellenfél tempóval haladnak. Bár minden manga anime-adaptációja ilyen jóra sikerülne. :)

Inu Yasha

A külső szemlélő számára egy az egyben ugyanaz mindkét verzió, valójában azonban apró eltérések vannak benne, amik nagyon fontosak. Pl. Kikyou karakterével nem tudom mi bajuk volt a Sunrise embereinek, de kb. ahányszor szerepelt, annyiszor rontották el azokat a jeleneteket. Annyira bejött nekik a legelején, hogy "OMG, gonosz miko, deep!", hogy utána nem bírtak ettől elszakadni, az animében még ott is késsel fenyegeti Inut, ahol a mangában már ölelkeznek. Az anime is nagyon jó, de a történet logikusabb és jobb a mangában (+ be is van fejezve...vagyis be lesz XD), a szereplők úgyszintén. (Nem beszélve a hosszú animék rákfenéjéről, amit fillernek neveznek, az IY-ben is a 70. részek környékén kb. 20-30 ilyen epizóddal találkozhatunk egyhuzamban, ami a mangából mind kimaradt.) Szóval mindkét verzió nagyon jó, az animét már csak a zene, a látvány, és a seiyuu-k miatt is megérte megcsinálni, viszont a manga kicsivel jobb. :)
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

Chrno Crusade- mindkettőt szeretem, de a mangát sokkal jobban^^. a két történet 3/4 részben eltér - elég problémás is számomra az elvonatkoztatás- nem is nagyon sikeredik ^^"
az animéből kimaradtak fontos múltbéli események amikért már csak azért is kár, mert a változtatásokat nem érintették volna. szerintem puszta lustaságból nem csinálták meg :? valamint vannak benne jócskán olyan fanservise jelenetek amik mangára nem igazán (vagy nem annyira) jellemzőek viszont ezzel rontják a minőséget szvsz. a manga jobban kidolgozott, részletesebb és nekem drámaibb is mint az anime. úgyhogy itt egyértelműen a manga nyert :)

Fullmoon wo Sagashite-itt is van jócskán eltérés az anime és a manga között, és ebből is inkább a mangát szeretem jobban- a mellékszereplőket az animében kicsit elhanyagolják (pl Jonathan XD)- nekem a manga kerekebb, de az anime is aranyos volt, úgyhogy azt is érdemes volt megnézni- márcsak a szinkronhangok és a zene miatt is :)

Naruto (+ Shippuuden)-manga. jobban pörög, bár a harcjeleneteket nehezebb követni, de legalább nem annyira rétestészta mint az anime (a fillerekről nem is beszélve)
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Egyértelműen mangapárti vagyok, és nem sok animét nézek. Na jó, amik nagyon érdekeltek, és mert annyira szapulták vagy épp díjazták az anime változatot, természetesen megnéztem.

Tanemura Arina műveit eleve nem lehet olyan szépen visszaadni, ráadásul a történetet is megváltoztatták, és ezek habár beleillenek a történetben, nagyon nem adják vissza Arina romantikus, tanulságos történeteit. Így nekem a Kamikaze Kaitou Jeanne anime változata nagyon nem tetszett. A grafika (jó, tudom, hogy régen készült), de nem tetszik, a színvilág sem. Nagyon kritikus szemmel nézem, mert Arina művei különösen tetszenek.

Hino Matsuri műveivel is így vagyok. Habár az ő műveit még nem készítették el animékbe, szerintem nagy esély van arra, hogy Vampire Knight-ot akár elkészíthetik (hisz mind történetben, mind rajzban a legkiforrottabb, ráadásul Japánban nagy rajongó tábora van). Csak itt is a rajzzal van gondom, mivel már 2007-et írunk, remélem, hogy ha esetleg megtörténne az adaptáció TV-re vitele, akkor is gondoskodnak arról, hogy részletgazdag legyen, mint a manga párja.

Ez mind igaz a mostani Tv-s művekre, ezek már igyekeznek minden téren megfelelni, így a rossz kezdés miatt (ugyebár a Kaitou Jeanne XD) remélem, hogy az elkövetkező időben már merészebben választom az animés párokat is.

Ajánltok valamit? :)
Avatar
Gemini22
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2007.10.31. 00:53
Tartózkodási hely: Im Bankai-Zustand

Hozzászólás Szerző: Gemini22 »

Eddig az összes mangámat kint vettem Bécsben : Bleach, Kenshin, FMA. Tehát németül olvasom őket, a magyar fordítások nem tetszettek (padlónülős-könyvesboltos-olvasás)

FMA-t előbb láttam aztán olvastam, leginkább pénzbeli problem miatt, nekem mindkettő egyaránt tetszett. Kenshinnel már nem állok ilyen jól. A manga szenzációs, csemege :D az anime... hát nekem nem jött be az OVA annál inkább.
Bleach annyira pörgős, hogy a mangától megfájdul a fejem ::jcrazy:: de egyébként mindkettő eszméletlen.
Der Tod und die Erdbeere
Avatar
Hanon
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2007.09.15. 14:55
Tartózkodási hely: At pinball

Hozzászólás Szerző: Hanon »

Chobits - hehe, igen, én mint nagy ecchi-hater véletlenségből megvettem az első kötetet. Unatkoztam. Aztán elolvastam a többi kötetet is. És arra jutottam, hogy a manga már csak azért is jobb, mert Hideki nem olyan bűnronda mint az animében >_<

Chrno Crusade - átlátszó fanszervíz-fürdőjelenet. Grrr. Mind a manga, mind az anime tetszett.

Hellsing - nos hát ez nehéz, mert ugye két külön dologról beszélünk. Az anime (tv sorozat) önmagában szar. De tényleg, ilyen összecsapott baromságot kihozni. Ha még vártak volna kicsit pár kötet kijöveteléig akkor nem kellett volna saját kútfőböl összeszedni a befejezést. Egyetlen pozitívum az animében, hogy Integra szebb lett :" A manga már korrektebb, fordulatos, egyetlen hátránya a túl sok szereplő. Nehéz mindet bemutatni, nem is sikerült túl jól. De végül is shounen, férfiaknak nem mindig a háttér a lényeg.

D.N.Angel - mangának jobban tetszik a rajzolása, nem olyan élesek az állak. Ezen kívül az anime és a manga verzió sem a szívem csücske, annyira nyomorultul irritálóan kiszámíthatóak azok a szerelmi hátomszögek (bár a manga első oldalán a magyarázat a "ki kibe szerelmes, és ki szerelmes belé" össze-vissza nyilazgatás jópofa xD), hogy már bánt. Az anime verziót nem tudom hogyan akarták 2 résszel lezárni. Na mindegy. Manga nyert.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Hanon írta:Chrno Crusade - átlátszó fanszervíz-fürdőjelenet. Grrr.
Nekem az tökre tetszett. XD Animében is próbáltak fanservice-elni, de csak "megtépkedjük kicsit Rosetta ruháját" jelenetekre futotta, meg gothloli Rosettára a sorozat végén. Akkor már inkább a manga, ahol be merik vállalni, hogy Rosetta együtt fürdik Azmariával, nem is beszélve a második kötet elején lévő képekről, ahol épp az apácák reggeli zuhanyzásába nyerhetünk bepillantást. :dirr:

És amiért eredetileg írni akarok: hátam mögött a teljes anime sorozattal, és 14 kötetnyi mangával, már merek összehasonlítást írni az FMA-ról. Nos, én egyértelműen a manga mellett tenném le a voksomat. Félreértés ne essék: az anime egy baromi jó feldolgozás, 1-2 dolog még jobban is sikerült benne, mint a mangában, és egyébként is ritka, hogy egy olyan anime, aminek a sztorija eltér a mangától, ilyen jól sikerüljön. Azonban az animében volt néhány zavaró tényező, ami nekem kevésbé tetszett:
1. Az elején a flashbackezés, és ugrálás az időben mindenféle logika nélkül össze vissza. 15 éves Edward, aztán 5, majd 12, majd végül újra 15, stb. :? Jó, nem azt mondom, hogy követhetetlen, de mennyivel jobb, hogy a mangában a 15 éves Eddel kezd a sztori, aztán a későbbi flashbackben az 5 évestől vezeti végig líneárisan, hogy mi történt odáig. (Jó, értem én, a 12 éves "kezdő" Ed kalandjai tök jók voltak, hogy 1-2 filler részt kitaláljanak, és meglegyen az 51 epizód, de akkor is...)
2. Hononculusok. Baromi nagy fanjuk vagyok, és a mangában sokkal inkább főszerepet kapnak. Ezért lehet meg leszek kövezve, de elmondhatatlanul zavart az animében, hogy még jóval a 30. részen túl is katonák harcolnák katonák ellen, amikor az igazi ellenség a Homonculi, és belőlük ugye csak Greedel volt normális harc, és olyan, ami nem a sorozat végén történt. A manga ezzel szemben inkább rájuk koncetnrál, és a military-n belüli áskálódások a mellékbonyodalmak. Megjegyzem a mangában a Führer lebuktatása is sokkal jobb, és hamarabb is következik be. Persze lesz a dolognak sok hátrányos következménye, de még mindig logikusabb, mint az, hogy az animében X részig várnak, mire bármit is tesznek ellene.
3. Sok poént kihagytak. Pedig, hogy egy másik fórumról idézzek: "Arakawa humorán fetrengeni lehet". :D Sajnos az anime annyira deep és dark akart lenni (ami mondjuk sikerült is, és ez nem baj :D), hogy sok poént feláldoztak ennek oltárán már a sztori elejétől kezdve (ez viszont baj). Sok vicces jelenet van az animében is, de úgy a sorozat második felétől ezeket elkezdik visszaszorítani, míg a mangában még a főgonosszal történő összecsapás alatt is becsúszik 1-1 poénos fej, vagy jelenet, és mégsem veszi ki magát hülyén. :)
4. A befejezés, avagy a borzalom. OK, a mangának még nincs vége, de az anime kb. onnantól kezdett hibákat felvonultani, amikor jelentősen kezdett eltérni a mangától, és ez az utolsó 2-3 részben, illetve a Movie-ban tetőzik be. Csomó "otthagyott" szereplő (szó szerint is, meg úgy értve, hogy egyszerűen az ő történetben betöltött szerepüket egyszerűen csak otthagyják a fenébe), elsietett öldöklés (igen, a homonculusokat fokozatosan kellett volna ölni, nem majdnem egyszerre...), logikai hibák ("kell a francnak Winry, csinálok én magamnak automailt géppisztolytárból" jelenet pl.), és úgy egyáltalán az egész befejezés messze elüt az anime addigi hangulatától, az out of character szereplőkről nem is beszélve. Ahogy már írtam, a mangának még nincs vége, de szinte kizárt, hogy ennél rosszabbul legyen lezárva, ráadásul onnantól, hogy a két sztori eltér egymástól, a manga magasan bealázza az animét.
Szóval FMA anime rulez, de ezen hibák miatt a manga még rulzabb. :D
Kép
Válasz küldése