Neon Genesis Evangelion

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
nadjp
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2003.10.01. 18:31
Tartózkodási hely: s00pRONE
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nadjp »

Egen, de ha megvan Adam, akkor mindenki azon parázott, hogy jön a Third Impact... de vajon jött volna?
The last Angel...
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

nadjp írta:Egen, de ha megvan Adam, akkor mindenki azon parázott, hogy jön a Third Impact... de vajon jött volna?
Elméletileg... de ki tudja már itt... :roll:
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
nadjp
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2003.10.01. 18:31
Tartózkodási hely: s00pRONE
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nadjp »

De korai voltál Ayanami :D Szóval akkor nem is tudhatjuk, hogy mi lett volna ha megtalálják az Angyalok Adamot...? :x
The last Angel...
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Én rég néztem már az NGe-t, úgyhogy ha valamit nem írok korrettül, fogjstok rám egy gépkarabélyt. Nos, én úgy tudom, hogy igen, az angyalok Adam-ot keresték, de tudomásom szerint ami a NERV bázisba volt angyal, akit Adam-nak hittek, az valójábanLilith volt. Még emlékszem is Kaworu összehúzodó szemeire, amikor rájött, hogy nem Adammal áll szemben. Ezután a pont után mintha már kicsit elvesztettem volna a fonalat, de még így is él bennem az NGE lényege....azthiszem (hű, már tényleg rég láttam. Ideje újra megnéznem :D ) . Nos, a lényeg, hogy mintha Kaworu Shinjire bízta volna a világ jövőjét, a világ sorsát. Hogy avilág olyan legyen, amilyennek Shinji akarja. Kaworu arra hivatkozott ezután, hogy ő már bevégezte az ő sorsát, és talán ezért kérte Shinjit, hogy végezze ki.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

Xellos írta:Én rég néztem már az NGe-t, úgyhogy ha valamit nem írok korrettül, fogjstok rám egy gépkarabélyt. Nos, én úgy tudom, hogy igen, az angyalok Adam-ot keresték, de tudomásom szerint ami a NERV bázisba volt angyal, akit Adam-nak hittek, az valójábanLilith volt. Még emlékszem is Kaworu összehúzodó szemeire, amikor rájött, hogy nem Adammal áll szemben. Ezután a pont után mintha már kicsit elvesztettem volna a fonalat, de még így is él bennem az NGE lényege....azthiszem (hű, már tényleg rég láttam. Ideje újra megnéznem :D ) . Nos, a lényeg, hogy mintha Kaworu Shinjire bízta volna a világ jövőjét, a világ sorsát. Hogy avilág olyan legyen, amilyennek Shinji akarja. Kaworu arra hivatkozott ezután, hogy ő már bevégezte az ő sorsát, és talán ezért kérte Shinjit, hogy végezze ki.
igen, de mi a válasz?
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

de megtalálhatták-e volna egyáltalán Adamot? mert azóta hogy a second imapctot okozta, csak egyszer volt jelen, mégpedig abban a kis sejtszerű állapotban, hogy azzal mit tudtak volna kezdeni, fogalmam sincs :?
Kép
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Elmentem fürdeni, és ez a Kaworu járt egész idő alatt a fejemben :roll: . Na szóval:

Hogyha Kaworut angyalnak tekintjük, Ayanamit is annak kell (egyesek szerint ő a második de akkor hol van Lilith?) , mert ugyanúgy jöttek létre. Angyal+ember. De akkor Kaworu valamiben mégiscsak különbözik a többi angyaltól, tehát mégsem 100% angyal :? ... És valószínű, hogy lelke is van... Kaworu ugyanolyan, mint az 1. Ayanami... Ugyanúgy Kaworuból is létezik több klón, amiknek nincs már lelkük. Ők irányítják az EVA-seriat is. Lehet, Shinji vonzza az angyalokat, mert ugyebár Ayanami is egyesülni akar vele... :wink:
A fene, bonyolult...
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Nemtudom, honnan jön nekem, de az EVA Model 01 nem maga Adam?
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
nadjp
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2003.10.01. 18:31
Tartózkodási hely: s00pRONE
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nadjp »

Na eléggé bekavartuk már a dolgokat.. a kérdések csak jönnek és jönnek, de válaszok sehol... Ezért ilyen nagyszerű a Neon Genesis Evangelion!!!! :D
The last Angel...
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Úgy van. ::jthrill::
Kép
Avatar
Stoker
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2003.07.17. 22:13
Tartózkodási hely: dolog
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Stoker »

Xellos írta:Nemtudom, honnan jön nekem, de az EVA Model 01 nem maga Adam?
Hát ha jól emlékszem akkor a klónja, nem maga ADAM, mert ő a grafit dobozban van tárolva ugye embrió állapotban...
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

nadjp írta:Na eléggé bekavartuk már a dolgokat.. a kérdések csak jönnek és jönnek, de válaszok sehol... Ezért ilyen nagyszerű a Neon Genesis Evangelion!!!! :D
:wink: Egyetértek. És pont emiatt utálja - nem szereti - a másik fele a társaságnak. :D

Miért pont Shinji?
Mint írtam:
1. Shinji vonzza az angyalokat :roll:
2. Kaworunak, ha angyalnak fogjuk fel, mi a célja? A 3. Impactet előidézni. Az emberiségnek bűnhődni kell, ezért jönnek ugyebár a hírnökök. Kaworu azonban lehet, mikor Shinjit megismeri, rájön, nem is minden ember gonosz. És bár be akarja teljesíteni küldetését, mégis, megpróbálja éreztetni Shinjivel, hogy nincs egyedül, mert hogy őt is szereti valaki. Lehet, hogy mint angyalnak, ez is a feladata. :roll:
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
nadjp
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2003.10.01. 18:31
Tartózkodási hely: s00pRONE
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nadjp »

Ayanami írta: 2. Kaworunak, ha angyalnak fogjuk fel, mi a célja? A 3. Impactet előidézni. Az emberiségnek bűnhődni kell, ezért jönnek ugyebár a hírnökök. Kaworu azonban lehet, mikor Shinjit megismeri, rájön, nem is minden ember gonosz. És bár be akarja teljesíteni küldetését, mégis, megpróbálja éreztetni Shinjivel, hogy nincs egyedül, mert hogy őt is szereti valaki. Lehet, hogy mint angyalnak, ez is a feladata. :roll:
Na én ezt így el is tudnám akár fogadni ;)
The last Angel...
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Nekem is lámpát gyújtott a fejemben Ayanami kijelentése. Nemem valahogy az emberiségért önmagát feláldozó Jézus jutott eszembe arról, amikor Kaworu meghal. Kaworu is végülis feláldozta magát az emberekért, mert neki kellett volna előidézni a thrid impactot, de nem tette meg.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
nOOdle
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2003.12.02. 17:19
Tartózkodási hely: DrEaMwOrLd ^.^
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nOOdle »

misato és asuka a legcukibb! ::jthrill::
Kép Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

mert neki kellett volna előidézni a thrid impactot

Én azért nem isteníteném szegényt. Előidézte volna, ha Shinji nem öli meg.^^"
Kép
nadjp
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2003.10.01. 18:31
Tartózkodási hely: s00pRONE
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nadjp »

De Shinji nem biztos, hogy megtudta volna ölni, ha ő nem akarja...
The last Angel...
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

egy kissé más téma:

én regelve vagyok egy külföldi( nem anime) fórumon, ahol van külön anime részleg, és ott elég sokan lehúzzák NGE-t, mondván hogy nevetséges, csak nyavajgásról szól, és ami a legjobban ledöbbent, az az hogy "idióta befejezések"..hát izé...

nektek erről mi a véleményetek?? :?:
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Az, hogy akik mondják, meglehet a saját véleményük (mégha hülyeséget monddanak is:phihi)
Nem kell velük foglalkozni. Ha nem értik a filmet, mert rávannak állva a full akció semmi érzelem filmekre, az az ő bajuk.

A fentebbihez: szerintem csak megadta a lehetőséget Shinji-nek. Végülis angyal, akárhogy is vesszük.
Kép
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

Wishmaster írta:egy kissé más téma:

én regelve vagyok egy külföldi( nem anime) fórumon, ahol van külön anime részleg, és ott elég sokan lehúzzák NGE-t, mondván hogy nevetséges, csak nyavajgásról szól, és ami a legjobban ledöbbent, az az hogy "idióta befejezések"..hát izé...

nektek erről mi a véleményetek?? :?:
nekem nem ez a véleményem :P :P :P
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Wishmaster írta:egy kissé más téma:

én regelve vagyok egy külföldi( nem anime) fórumon, ahol van külön anime részleg, és ott elég sokan lehúzzák NGE-t, mondván hogy nevetséges, csak nyavajgásról szól, és ami a legjobban ledöbbent, az az hogy "idióta befejezések"..hát izé...

nektek erről mi a véleményetek?? :?:
Mindenki azt gondolja, amit. Emiatt nem fogok összeverekedni velük az utcán, vagy kést rántani animenézés közben. Max nem lesznek meghívva legközelebb...:P
nadjp
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2003.10.01. 18:31
Tartózkodási hely: s00pRONE
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nadjp »

Hát lehúzzák... Oka: Vagy tényleg csak a sablon akciót tudják értékelni, vagy egyszerűen nem bírták felfogni, és amiért nem értik, ezért inkább fikázzák, mintsem, hogy kérdezzenek...
The last Angel...
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Én nem szégyellem bevallani, az NGE-ben sok mindent nem értek még mindig. Vagy fogalmazzuk inkább úgy, hogy rengeteg kérdésre két ellentétes, de lehetséges választ kapok önmagamban néha, és ez nekem azért eléggé fura következtetést enged néha levonni a történet némely szakaszából. Szerintem ezerféleképpen értékelhető az NGE. Aki szeret beléemélyedni az ilyesmi művekbe, mint az NGE, az megszereti. Akinek pedig se türelme, se érzéke hozzá, annak egyszerűen nem tetszik, mondván, hogy unalmas, és semmi nem történik benne. Pedig mindena niméban történik valami, csak mindenhol máshogy.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
andris
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2003.12.30. 19:19
Tartózkodási hely: Budapest, 16. ker eldugott zuga
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: andris »

Egyetértek. Plulsz még akkor is lehet élvezni, ha az ember nem akar túlságosan "mögé látni" (főleg az első 14-15 részt).
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Pontosan. Van, amit még én se értek belőle. De megfogott, tetszett, és ez a lényeg. Tényleg egy, sőt, az alap anime (akkor is, ha nem tetszik vkinek).
Kép
Válasz küldése