Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

Mostanában a Tokyo Revengers első évadát nézem. De nem győzött meg teljesen magának. Nem rossz, de ilyen témában láttam már azért jobbat is.
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
popovicsp07
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2022.07.10. 22:25
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Maglód

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: popovicsp07 »

Mit nem? :D

Új Bastardot, Nanatsu no Taizait, Cowboy Bebopot, Dragon Questet, Ao Ashit, Summertime Rendert.
Szezonból pedig a Shadows House-t, az új Tokyo Mew Mew-t, A Made in Abysst, az Engage Kisst, meg majd a tréfás cselédlányt tervezem.
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

Jelenleg az új Tokyo Mew Mew animén kívül hetiben nézem a Douluo Dalu donghua 13. évadát. Valamint egy retró kihívás keretein belül az Aishite Knight c. 1983-mas animét is nézem.

Aishite Knight

Mitamura "Yakko" Yaeko egy tizennyolc éves lány, aki apjával él egy étteremben. Itt is dolgozik, miközben esti iskolába jár. Egy nap találkozik egy Hashizo nevű. öt éves kisfiúval és a macskájával, Julianoval. Hashizonak nincsenek szülei, a bátyja, az egyetemista Kato Gou neveli, aki nem mellesleg a feltörekvő Bee Hive (Méhkas) nevű rockbanda énekese. Yakko hamarosan megismeri Gou-t is, akivel a kapcsolata az elején elég viharos, de idővel kezdik megkedvelni egymást. Ám Yakko apja ki nem állhatja az ilyen "fura hajú, hangoskodó huligánokat", így bár Hashizot szereti, de Gou-t igyekszik távol tartani a lányától. A helyzetet nem könnyíti meg, hogy Gou csapattársa és legjobb barátja, a gazdag családból jött Okawa Satomi (igen, ő is pasi) szintén szerelmes Yakkoba. És ahogy ez már lenni szokott, sok meglepő, könnyes, vidám, szívszorító esemény veszi kezdetét.

Nagyon jó kis anime, amolyan igazi retró a '80-as évekből. Rengeteg benne a zenei betét, sok a koncertfelvétel, valamint persze rengeteg romantika és keserédes pillanat is található az animében. A grafika a kornak megfelelő, az opening és ending fülbemászó. Én mindenkinek csak ajánlani tudom.
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

Sword Art Online: Progressive

Mielőtt rátérnék a filmre egy pár szót ejtenék, arról hogyan is állok én a SAO szériával. Jelen sorok írásakor az első két évadot és az Ordinal Scale filmet láttam. Nem gondolom egy rossz sorozatnak, vannak benne jó ötletek és szórakoztató is tud lenni, utóbbi sokat köszönhet a látványos animációjának és kifejezetten jó aláfestéseinek. Azonban messze nem hibátlan egy anime. Az első történetív a legjobb lévén erősen hat ott még az újdonság ereje, illetve annak van igazi tétje, míg az azt követő legtöbbjének nincs. Továbbá a későbbi történetívekben még ha van is vmi jó ötlet, akkor is nehezen tud megújulni a sorozat köszönhetően a saját maga által felállított keretek miatt. Valójában a későbbiek során majdhogynem ugyanazt játssza el újra és újra az anime. Egyetlen egy kivétel a 2. évad Phantom Bullet ív, ami még kellő vérfrissítést tud nyújtani a játékával és kisebb rejtélyével, továbbá rendelkezik valamire való téttel, még ha az igazából ugyanaz mint, ami a legelső alkalommal volt. Viszont ezt követően már csak lejtmenet jellemezi a sorozatot aminek az Ordinal Scale a mélypontja. Mindezek miatt már egyáltalán nem érdekelnek az újabb évadok.
Még a spin-off Gun Gale Online animének láttam néhány részét, de számomra annyira érdektelen volt az a sorozat, h nem is bírtam végig nézni.

Viszont ez a film/film sorozat érdekel, mivel mint írtam korábban szerintem az Aincrad-os sztori a legjobb. Persze abba is jócskán bele lehet kötni, de az alapötlet kellően jó és érdekes, hogy igazán jó és hosszú sorozatot kilehessen belőle hozni. Ezért sajnáltam is anno, hogy 14 részben összecsapták.

Így a bejelentéskor reménykedtem benne, a Progressive filmekkel nem csak újra el akarják adni azt, amit korábban már láttunk, hanem próbálnak ha nem is minden hibát, de egy párat kijavítani, vagy legalább kellőképpen kompenzálni. Értsd ezalatt például, hogy végre nem lennének nagy időbeli ugrások, kaphatnánk műdráma helyett valódi drámát és kidolgozott karaktereket.

No és akkor rá is térnék e iromány tárgyát képző első Progressive filmre. A történet a sorozat első két részét dolgozza föl, csakhogy az azt megelőző időszakban kezdődik, továbbá most Asuna szemszögéből követjük az eseményeket. E nézőpont váltás a film legnagyobb erénye. Ugyanis Kirito, úgy az egész lénye a SAO egyik legnagyobb hibája, ami sok mindennek köszönhető, többek közt annak, hogy alapból túl erős, ezáltal számára nincsenek valódi akadályok, amik leküzdésével mind jellemileg mind képességileg tudna fejlődni. Ellenben Asuna, ki mint megtudjuk e filmből ő még casual játékosnak is alig nevezhető, arról nem is beszélve, hogy semmit sem tud arról a játékról amiben bent ragad. Hiszen csak barátja, Misumi miatt lépett be.

Azaz Asuna teljesen nulláról indul egy számára ismeretlen és veszélyes világban. Igaz barátja, Misumi egykori beta tester segíti őt, azonban így is kihívásokkal kell szembenéznie neki és Misumi-val való kötelékének, amik közt lesz amit nem sikerül leküzdeni. Tetszett, hogy
SPOILER
barátságukban törést hagyott az, ami történt, hiszen bár Asuna megérti Misumi miért cselekedett úgy ahogy és valamelyest megbocsát neki, mégsem lesz olyan a kötelékük, mint amilyen előtte volt. Ezt pedig jól példázza a film vége, ahol nem Misumi-val tart Asuna, hanem Kirito-val.
Különösen örvendetes, hogy itt sikerül átadni a kétségbeesést, melyet egyes játékosok átéltek. Mivel a sorozatban az op Kirito szemén át távolról láttuk, h egyeseknek nem olyan jó, addig itt -kis spoiler- első kézből megtapasztaljuk, hiszen Asuna-t is megérinti a reménytelenség.

Sokkal karakter központúbb a sztori, mely során Asuna valódi fejlődésen megy keresztül, miközben a karakterét is sikerül valamelyest mélyíteni. Azonban sajnáltam, hogy a film második felére a fókusz nagyon Asuna felé tolódik el, így pedig nem láthattuk Misumi miként él meg egyes dolgokat.

A kivitelezésre nem lehet panasz az animáció szép és az aláfestések közt is felcsendülnek a jól ismert dallamok.

Kifejezetten jó film lett, amibe nem is tudok nagyon belekötni. Bár az anime esetén sem az első két résszel voltak gondok hanem az utánuk lévőkkel, így igazából jóból még jobbat nem lehetett nagy kihívás összehozni. Eddig tetszik ahogyan hozzányúltak a történethez és remélem tartani is fogják ezt az irányt.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Jóságos szent habakuk, ebből még mindig jönnek ki sorozatok/filmek? Mondjuk valahol megdöbbentő, hogy ez a masterclass remekmű is 10 éves már... váv.

Más: Paripi Koumei

Erőlködésmentesen árad belőle jóféle fiatalos kisugárzás, pop és rap végig, van normál animáció a legtöbb esetben (CG szinte nuku, kompromisszumnak néha állóképek), a karakterek nem valami bonyolult jellemek, cserébe rendkívül szórakoztatóak és kedvelhetőek, az ókori kínai hadászati stratégiák modern japán zeneiparba történő beintegrálása pedig találékony és kreatív talentumra enged következtetni.
Máskülönben tele az egész Romance of the Three Kingdoms utalásokkal, a bártulajdonos yakuza ossan kívülről fújja a regényeket/sztorikat, a reinkarnálódott Zhuge Liangnál pedig nehezen találhatna a témában kompetensebb személyt.

Szóval na, azt szerettem volna csak közölni, hogy talán van még olykor-olykor a modern animu-ipar számára némi remény.
8/10
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

Junchi írta: 2022.08.20. 17:56Jóságos szent habakuk, ebből még mindig jönnek ki sorozatok/filmek? Mondjuk valahol megdöbbentő, hogy ez a masterclass remekmű is 10 éves már... váv.
Bezony ám! Bár az újabb évadokkal én sem vagyok tisztában (nem is érdekelnek), de asszem most ez a Progressive filmsorozat a legújabb aminek most ősszel adják a japán mozikban a második részét. Illetve annyira képben vagyok, hogy tudomásom szerint majdnem mindegyik évad/történetív még játékadaptációt is szokott kapni.
Mondjuk én jobban megdöbbentem múltkor azon, h a Psycho-Pass is már 10 éves (jön abból is majd új film).
Kép
Avatar
SaiyaGin
Profi
Profi
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2018.10.25. 19:50
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin »

Junchi írta: 2022.08.20. 17:56 Paripi Koumei

Erőlködésmentesen árad belőle jóféle fiatalos kisugárzás, pop és rap végig, van normál animáció a legtöbb esetben (CG szinte nuku, kompromisszumnak néha állóképek), a karakterek nem valami bonyolult jellemek, cserébe rendkívül szórakoztatóak és kedvelhetőek, az ókori kínai hadászati stratégiák modern japán zeneiparba történő beintegrálása pedig találékony és kreatív talentumra enged következtetni.
Máskülönben tele az egész Romance of the Three Kingdoms utalásokkal, a bártulajdonos yakuza ossan kívülről fújja a regényeket/sztorikat, a reinkarnálódott Zhuge Liangnál pedig nehezen találhatna a témában kompetensebb személyt.

Szóval na, azt szerettem volna csak közölni, hogy talán van még olykor-olykor a modern animu-ipar számára némi remény.
8/10
:thumb:

Nem gondoltam volna, hogy ennyire tetszeni fog neked.
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

Bishoujo Senshi Sailor Moon Classic

Sokadik újranézés ismét eredeti nyelven. Anno nagyon szerettem, de a magyar szinkron már a ’90-es években is kínzás volt számomra sokszor. Főleg, mert rengetegszer elég fura volt a szöveg. Szerethető anime, de miután megismertem a mangát, majd ugye jóval később a Crystalt, egyre inkább láttam a régi anime gyerekbetegségeit. Nem rossz, klasszikus, párszor megnézhető, de mai szemmel szerintem már nem annyira jó. Főleg a legyerekesített karakterek, meg a túl sok filler miatt, amiket már anno is untam. Persze láttam magyarul, németül és eredeti nyelven is. A német szinkron tetszett a legjobban a japán után. Angollal talán egy részt láttam, de soha többé!
Retró anime-fanoknak, vagy retróval és magical girllel ismerkedőknek tudom ajánlani. A zenéje egyébként még mindig nagyon bejön, a grafika mai szemmel elég egyszerű és a távoli képeken sokszor nagyon csúnya és elnagyolt. De ezt írjuk a kor számlájára. Nem utálom, de már nem is szeretem annyira, mint annak idején.

Most éppen csak az első évadot nézem meg SM kihívás miatt, de aztán ki tudja. Lehet idővel a többit is újranézem. Ami vicces, hogy az opening rajzolása viszont gyönyörű az epizódokéhoz képest.
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
popovicsp07
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2022.07.10. 22:25
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Maglód

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: popovicsp07 »

Kihívás miatt ismét elővettem a Dinosaur Kinget.
Fú, mit is mondjak? XD
Még a tévében láttam először, és már akkor is csípte a szemem az az egészen szörnyű CGI, amivel a nagy dinoszauruszokat animálták. A kicsik rajzolva vannak, és ez a legbosszantóbb, amikor a csaták alatt összefolyik a rajz és a rusnya CGI.
Egyébként egy Pokémon-Yu-Gi-Oh! hibrid, tele buggyant szereplőkkel, szigorúan a tizenéves korosztályt megcélozva.
De az a durva, hogy nagyon jól elszórakozok rajta. :D
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

popovicsp07 írta: 2022.08.25. 09:07 Kihívás miatt ismét elővettem a Dinosaur Kinget.
Fú, mit is mondjak? XD
Még a tévében láttam először, és már akkor is csípte a szemem az az egészen szörnyű CGI, amivel a nagy dinoszauruszokat animálták. A kicsik rajzolva vannak, és ez a legbosszantóbb, amikor a csaták alatt összefolyik a rajz és a rusnya CGI.
Egyébként egy Pokémon-Yu-Gi-Oh! hibrid, tele buggyant szereplőkkel, szigorúan a tizenéves korosztályt megcélozva.
De az a durva, hogy nagyon jól elszórakozok rajta. :D
Ez nekem is várólistás. Bár én mindig inkább Digimonos voltam. Sokkal jobb a története, főleg az elsőnek.
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
popovicsp07
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2022.07.10. 22:25
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Maglód

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: popovicsp07 »

Nekem is újra kéne néznem, meg minden ilyen tazos sorozatot. :D
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

Douluo Dalu. Igen, ez donghua (kínai animáció), de mostanában nagyon nézem, bár csak hetiben. 2018 óta fut a donghua, és még egy évig legalább élvezhetjük Tang San és a többiek kalandjait. Bár most már nagyon a végső háborúban vannak, szóval nem tudom, mit akarnak még tartogatni a maradék legalább 60 részre a készítők. Bár a regény sem rövid terjedelmű.
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
SaiyaGin
Profi
Profi
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2018.10.25. 19:50
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin »

86 - Eighty Six

Egy kicsit nehéz írnom erről a sorozatról, mert bár alapvetően jó anime, valahogy mégsem sikerült igazán megkedvelnem. A történetet és a pozitívumokat már leírtátok korábban, úgyhogy én csak pár szubjektív megjegyzést tennék.
Az alapötlet jó volt, de az első szezon alatt sokszor azt gondoltam, hogy a rasszizmust érzékeltető jelenetből kevesebb is elég lett volt (ugyanaz volt a helyzet, mint a Tsuki to Laika to Nosferatunál, a folyamatos "bele az arcodba" típusú jelenetek túl szájbarágósak voltak). Még egy dolog volt, ami eleinte lecsökkentette a lelkesedésemet, mégpedig a szereplők folyamatos hullása ("miért érdekeljenek a szereplők, ha a többségük pár rész alatt úgyis meghal?"), ami azt eredményezte, hogy valószínűleg sikerült megdöntenem az animenézési negatív rekordomat azzal, hogy a 23 részes sorozatot másfél hónap alatt néztem meg. :drop:
Miután kialakult a stabil szereplőgárda, én is lelkesebbé váltam, a lelkesedésem majdnem végig kitartott, bár a Morpho arc során idővel elkezdtem időhúzásnak érezni az angstolásra szánt időt (és a loli nélkül is meglettem volna), ha egy kicsit feszesebbre veszik a pacinget, szerintem eggyel kevesebb részből is ki lehetett volna hozni a második szezont. Azt viszont elismerem, hogy az utolsó jelenet nagyon hatásos volt.

Összefoglalva: jó animáció, és jó ötletek (az intézményesített rasszizmus hülyesége, a háborún kívül mást nem ismerő gyerekkatonák jövője), de néha a kevesebb talán több lett volna.
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

Mayoiga

Nem is olyan rossz, erősen le van húzva, de szerintem annyira nem vészes. Igaz, lehetne sokkal jobb is, simán vállalható. Bár még csak a felénél tartok, de engem már meggyőzött a misztikus hangulat, a karakterek meg úgy az egész. A karakterek némelyike irritáló, a grafika szerintem egészen rendben van - bár némelyek szerint nem méltó egy 2016-os animéhez -, szóval biztosan végig fogom nézni. Mindig szerettem a hasonló animéket.


Dragon Raja

Egy most futó donghua - kínai animáció - amiből még csak hat rész ment le, de nagyon szeretem. Érdekes, izgalmas, nem szűkölködik erőszakos és véres jelenetekben sem. És nem félnek megölni akár tizenéves karaktereket sem. A grafika gyönyörű, az akciójelenetek pazarok és dinamikusak, a sárkányok pedig igencsak látványosak. A mögöttes misztika is érdekes, amit a főszereplő szemén keresztül ismerünk meg. Aki amúgy tök átlagember, de mindenki valamiért különlegesként kezeli. Talán mégsem átlagember. Szóval, tetszik és kész.
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Nem to'om nézte-e valaki ezt a Netflixes Cyberpunk Edgerunners animut innen, de tegnap végeztem vele és... hát, ambivalens egy élmény volt, de valahol inkább pozitív.

Nem akarom nagyon túlrészletezni (annyi amúgy sem volt benne), de nagyjából a következővel tudnám összefoglalni: Tőkével (anyagi, de valahol azért szellemi is) jótékonyan teletömött style over substance cucc, ami próbálkozik utóbbival is, de sokszor kevés és még az is elnagyolt. Az írás olyasmi, hogy a párbeszédekhez, a tempóhoz és a karakterekhez nagyon értett, viszont érdemi tartalom csak itt-ott bukkant fel, a világ bemutatása nagyon egyenetlen (és valamiért készpénznek veszi, hogy ezen infókat már előzetesen áthoztad a játékból), az összefüggő sztori meg sokszor csak álca - mintha valami epizodikus formula uralná az egészet vagy nem tudom, de nekem a kohéziós erő sokszor meg-megbicsaklott.

Ugyanakkor (magyarán: DE) számos pillanatában szimplán lenyűgöző ez a sorozat, tulajdonképpen az egészet éreztem inkább egyfajta homage-mozgalomnak, ami a 90-es évek cyberpunk animéi (meg maga a STÍLUS) előtt tiszteleg és csak másodsorban a játék alapján készült feldolgozásnak. A karakterek például: David kicsit az Akirás Kaneda, Lucy ordítóan egyfajta neo-Motoko (néha kicsit Lain), Maine a Cyber City Oedós Gogul, stb. Az animáció pazar (legalábbis, mikor a Trigger nem lövi túl a gyógyszert, gondolok a röhejes "autódobálós" pillanatokra), a zenék egy része a játékból, a másik fele új, de baromi sokat dobnak a hangulathoz, a seiyuuk elsőosztályúak. (Van amúgy magyar szinkron is hozzá, de mehh, meg a csaj hangja Yuuki Aoi, szóval nem dilemmáztam sokat. Semmit.)

A CP Edgerunners talán az első Netflix Original anime, amit érdemes volt elkészíteni, egyúttal remélem, hogy rátalálnak végre a helyes útra, mert ha ez a sorozat nem lesz számukra valamiféle guide, hogy milyen nyomvonalon is kéne haladni az eddig megtett fosösvény helyett, akkor nincs számukra remény. Tisztelgéssel egybevarrt szuggesztív stílusgyakorlatnak több mint remek, de azért a belső kontenten lehetett volna még mit csiszolni. 7(alá)/10
Avatar
SaiyaGin
Profi
Profi
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2018.10.25. 19:50
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin »

Aria the Avvenire rewatch

Eredetileg úgy indult a dolog, hogy a 86 után kedvem támadt valami vidámabb animét nézni, szóval itt volt az ideje az Aria the Crepuscolo megnézésének. Közben azonban rájöttem, hogy már egyáltalán nem emlékszem az Avvenirére és az ott behozott új szereplőkre, úgyhogy gyorsan megnéztem azt is újra. Az első rész alatt kicsit sokkolva éreztem magamat, annyira különbözött Neo-Venezia utópiájának hangulata a 86 sötét világától. Másodjára valahogy emlékezetesebbnek éreztem, mint először.

...és akkor az előétel után elérkeztünk a főételhez: a Crepuscolo is ugyanúgy magával ragadott, mint anno a sorozatok. A hangulat a régi, a szereplők között a régiek viszik a prímet, és a grafika is minőségi (mondjuk az új karakterdizájnt szokni kellett).

Ha nem lenne elmaradásom még a tavalyi évből (sőt, korábbról is), akkor elindítanék egy Aria-újranézést. A Benedizionéra mindenképp sort fogok keríteni, de még nem most.
Avatar
SaiyaGin
Profi
Profi
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2018.10.25. 19:50
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin »

Odd Taxi

Tetszett, köszi az ajánlást! Az első résznél volt némi "Wtf am I watching" érzésem, de hamar magával ragadtak a karakterek és a történet. Jól bemutatták a modern társadalom egy csomó nyavalyáját, és a szereplők különféle szálainak összeszövése is elég szépen sikerült. Két kisebb dolog zavart csak: néha már túl sok volt a véletlenből (pl. véletlen találkozások, a pisztoly megtalálásának módja), és a Tanaka történetét bemutató részt kicsit túlnyújtottnak éreztem.
8/10
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Natsume's Book of Friends (első és második évad)


Az első évadot még tavaly nyáron néztem meg, amikor tudatosan elkezdtem japán népmesékkel foglalkozni.
Hát elég sótlan volt. Ezért nem is tudtam megnézni többet belőle, mint az első évad, pedig ez a széria még ugyancsak megyeget, filmmel, OVAval és folytatásokkal.

A történet szerint a főszereplő nagyon szép fiúnk, aki árva és megörökölt a nagymamájától egy kézzel írott könyvecskét, mely gyakorlatilag egy szellemekkel telített névjegyzék.

A nagyi egy unatkozó és csínytalan sulis csaj volt, aki hihetetlenül magas lelki erővel (vagymivel) született, így látta a szellemeket akiket átvervén a szolgáivá tett, nevük elrablása során.

Fiúcskánk szelídebb jellemű és úgy érzi tartozik a szellemeknek.

És ennyi a történet. Innentől kezdve részről részre találkozunk egy-egy vagy régen átvert szellemmel aki jön bosszút állni (és nem tűnik neki fel hogy eltelt X+ év és Natsume az fiú, nem lány) vagy új szellemi bonyodalom akad.

Az animáció nagyon olcsó, főleg eget és állóképet nézünk. Bár a sorozat két halandó főszereplője többszörösen említett szépfiú, ebből a ceruzafirkálmányból az nem jön le.

A zene is alap, nyugis, japán.

A sidekick az néha vicces, egy önmagát látható formára alakított erős szellem, egy kövér macska.

A második évad ugyanilyen lagymatag.

Mégis miért kínlódom vele? Mert arra pont jó, hogy újabb és újabb japán népmesei szellemekről olvashassak, utólagosan.

7/10 mert a macska jópofa, a célnak megfelelő és azért néha annyira szomorú egy-egy szellem története, hogy rendesen bőgtem egy sort.

U.i.: látom itt mindenki kedvence volt, azért ne kövezzetek meg...
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
SaiyaGin
Profi
Profi
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2018.10.25. 19:50
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin »

Ayla írta: 2022.10.19. 18:49 Natsume's Book of Friends (első és második évad)


Az első évadot még tavaly nyáron néztem meg, amikor tudatosan elkezdtem japán népmesékkel foglalkozni.
Hát elég sótlan volt. Ezért nem is tudtam megnézni többet belőle, mint az első évad, pedig ez a széria még ugyancsak megyeget, filmmel, OVAval és folytatásokkal.
Végre valaki, aki ugyanazt gondolja a sorozatról, mint én! Az első szezont megnéztem, de abszolút nem értettem, mitől tetszik ez a népeknek, semmi emlékezetest nem láttam benne. (Leginkább az zavart, hogy egy kifejezetten epizodikus sorozat, de az epizódszereplőket felejthetőnek éreztem.)
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

jöttem, míg el nem felejtem...

Another 2012

A leírása alapján ilyen Higurashi hangulatra számítottam, ami volt is, de nagyon gagyin. Jobb lett volna, ha nem akar Higurashis lenni.
Borzasztóan indul a sorozat, majdnem löktem is, de mintha a készítőknek is feltűnne ez, és onnantól, hogy karikatúra horror, nem pedig dráma, sokkal jobban fellendült az érdeklődésem.

Mert ez egy kedves kis horror 10 évvel ezelőttről.

Volt egyszer hol nem volt, egy semmilyen kis városka ahová érkezik főszereplőnk, mert asszem a szülei nem tudnak rá vigyázni így elküldik a nagynénihez, vigyázzon ő rá. Mert főhősünk nem középsulis, hanem általánosban végzős évét kezdi.

Elég nehéz erről az animéről úgy jó ajánlót írni, hogy egy poént se lőjön le az ember. Maradjunk annyiban, hogy rengeteg a klisé, de annál több az egyre jobban megkapó rejtély ami a vérengzések mögött áll. Tényleg nem szeretném elmondani miről van szó, hiszen a főszereplőnk sem tudja majdnem a sorozat feléig az ok-okozati összefüggést. Bármire tippeltem, hogy mi áll a tragikomikumok mögött, egy tippem sem jött be :D

Összességében egy jó kis langyi sorozat, amihez nem kell túl ébernek lenni és nem fog felzaklatni sem. Az a típusú anime, ami tökéletes házibulikhoz (rengeteget lehet találgatni, hogy ki milyen kreatív halált hal illetve miért), klub vetítéshez, ivászati játékokhoz anélkül, hogy obszcén lenne. Mert hiába van vér mindenhol, valahogy kicsit sem erős. Plusz mivel gyerekek a főszereplők, hál'istennek senki szerelmi bonyodalmai nem keverednek bele az amúgy is kusza kisvárosi kapcsolatokba.

Ajánlom egy Halloween hangulati szezon megnyitására tiszta szívből :3 u.i: a Crimson Peak c. film adott pont ugyanolyan hangulatot, mint ez az anime.


Platinum End 2021

Ilyen hullámvasútnak már régen nem voltam részese. Először is én nem tudtam, hogy kik a készítői ennek a történetnek, úgy csak valahol a 12. rész környékén kezdett az agyam Death Note emlékképeket előhúzni és kerestem rá, hogy ki is áll a háttérben. Weeb fail.

Mielőtt további élménybeszámolót és kritikát írnék, legyen egy kis bevezető:

Napjaink Japánjában vagyunk, ahol a főszereplőnk egy árva kisfiú akit rokonok nevelnek fel és inkább kínozzák, mintsem családtagként tekintenek rá. (Harry Potter much) Telnek múlnak a kisfiú évei és természetesen tinédzserkorára megérik az öngyilkossági kísérletre, melyet egy épületről való leugrással tervez. Miután leveti magát a tetőről, soha nem ér földet, mert egy kawaii angyalka megmenti.
Az angyal közli a sráccal, hogy Isten utódjának a kiválasztottja, melyet 999 nap alatt döntenek el, rajta kívül, másik 12 öngyilkos jelöltből. A 13 utódjelölt, mind japán és tokiói halandó, mert statisztikailag itt a legnagyobb a népsűrűség a jóléti szinten, mégis itt a legnagyobb az öngyilkossági ráta a világon. És miért pont öngyilkosok a megfelelőek Isten utódjának? Mert logikusan, csak az válik meg a saját életétől, aki úgy gondolja mindegy hogyan változik ő meg, ha a világot nem lehet megváltoztatni. Magyarul: óriási potenciál lakozik azokban az emberekben, akik az "Egy fecske nem csinál tavaszt." gondolatban adták fel az életüket.

Ahhoz, hogy a halandó kiválasztottak kimutathassák a foguk fehérjét, az angyalok szárnyakkal és nyilakkal ruházzák fel a jelölteket. A szárnyak gyorsabbak a hangsebességnél (asszem), a nyílból kétféle van: vörös és fehér. A vörös nyíllal meglőtt ember (akkor is ha jelölt) fülig szerelmes lesz a nyíl tulajdonosába 33 napon át. A fehér nyíl pedig helyben megöli az áldozatát.

És innen indul a cselekmény, mely nem tart 999 napig, pedig igazán megtehette volna.
9/10-et adtam, neki pedig az alábbiakban csak panaszkodni fogok :dirr:

Először is tele van olyan életfilozófiával amiről továbbra sem beszélünk eleget a társadalmunkban, s míg ez szuperjó, addig pocsék volt a kivitelezése ezeknek a gondolatoknak: sokszori ismételgetés, 3 nagy monológ amit félig tudsz komolyan venni, mert olyanok a körülmények és főleg el van kapkodva, sűrítve kegyetlenül, pedig.

Másodszor pedig tele van sok sok anime fanszervíz dolgokkal: szépfiú, gyerekkori legnagyobb szerelem, lolicon, őrült tudós, siscon, mecha, military, világvége... és már nem is emlékszem mindre, de azt hittem kitépem a hajam. Mivel az elején még nem olyan NAGYON feltűnő, hogy egyik fanszervíz a másik után jön, aztán később semmit sem tud élvezni az ember, mert minden csak úgy van, a nagy kavalkádban. Ismételten.... oké, de akkor miért ilyen rövid a sorozat, ha van 999 napunk?!!

Harmadszor - Számomra a negyedik rész az megpendített egy olyan húrt, ami nagyon kilóg a sorozatból és ha ennek a bűncselekménynek a kivesézése lett volna a lényeg, akkor ISMÉTELTEN NEM CSAK BELÖKÜNK PÁR KOCKÁNYI AGYFELBASZÁST hanem csinálunk belőle releváns kommunikációt!! Szóval inkább csak egy gusztustalanságnak marad meg az egész szezonból és sajnos nem tudom kimosni az agyam.

Negyedszer - rühellem a főszereplőt. Már alig emlékszem rá és két hete néztem meg ezt az animét. Ez mindent elmond.

Mégis, nem bántam meg, hogy megnéztem.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Jujutsu Kaisen ep1-3

Ne kérdezzétek honnan és miért, inkább csak két okból: 1) baromi rég néztem bármi non-szezonos animut, 2) azt mondják (fent a srácok a padláson), ez a cucc a Chainsaw Man félhivatalos riválisa, szóval valahol kíváncsi voltam, bár jóadag előítélettel. Noss, these so called prejudices were mostly real.

Igazából azt nem tudom, hogy a sokadik ilyen generikus, újracsomagolt lolsónent hogyan tudják még mindig eladni. Oké, vágom, egy csecsemőnek minden vicc új, ahogy ezeknek a sorozatoknak is mindig meglesz a maga "szűz" közönsége, akik most látnak ilyet életükben először (vagy 146. alkalommal sem unják), de valahol elképesztő, hogy csak ebben a három részben sikeresen feltudta mondani a "műfaj" összes létező kliséjét. Kicsit olyan, mint a 2000-es évek main streamebb vonala (főleg Naruto és Bleach), keverve a mai trendek szteroidozott pörgősségével és lendületével, ami még önmagában nem kéne, hogy rossz legyen, de itt egyedül a remek animáció dob kicsit a lagymatagságon, meg a combos seiyuu-gárda.

Maradok a CSM-nél, ez meg dobva.
Avatar
SaiyaGin
Profi
Profi
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2018.10.25. 19:50
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin »

Junchi írta: 2023.04.03. 14:49 Jujutsu Kaisen ep1-3

Ne kérdezzétek honnan és miért
Pedig nem fogod megúszni. :D Honnan és miért?

SPOILER
Ha a Jujutsu Kaisen kipipálva, akkor most már jöhet a Kimetsu no Yaiba :drop: :D
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

SaiyaGin írta: 2023.04.03. 19:51 Honnan és miért?
Nagyjából annyi a lényeg, amit fentebb is írtam két pontban.
SaiyaGin írta: 2023.04.03. 19:51akkor most már jöhet a Kimetsu no Yaiba :drop: :D
Kösz, nem. :D
Avatar
SaiyaGin
Profi
Profi
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2018.10.25. 19:50
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin »

Bastard

A Bastard OVA azon animék közé tartozik, amiről tudtam, hogy nagy klasszikusnak számít, de valamiért mégsem érdekelt soha annyira, hogy megnézzem. Amikor tavaly olvastam, hogy készül belőle egy hosszabb sorozat, elkezdtem gondolkozni azon, hogy mégiscsak próbát kellene tenni vele. Gondoltam, megnézem a régi OVA-t, és ha az tetszik, akkor jöhet az ONA. Nagyon jól szórakoztam az OVA-n, nem állítom, hogy egy mély és óriási filozófiai mondanivalóval rendelkező történet, de nagyon fun, nem tudom, mikor láttam utoljára ilyen hangulatos cuccot. Azt viszont éreztem az OVA-n,
hogy sok mindent kihagyhattak belőle, és hogy ez csak amolyan kedvcsináló a történethez. Így persze jött a sorozat, ami az elején az OVA bővebb változata, egy idő után viszont teljesen más irányba halad, új karakterekkel. Ez is nagyon bejött, egyedül az utolsó csatát éreztem kissé elnyújtottnak. Várom a folytatást.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Catrin írta: 2023.03.01. 23:11 🥰
Azért remélem, hamarosan többen is megnézik.
Én nem láttam a Heike Monogatari animét, de ettől még élveztem a filmet.
Én még nem olvastam a Heike Monogatarim, de ettől még élveztem a filmet.
Nekem alapból semleges a véleményem Juaszaról, van rossz filmje (Mind Game) és van egészen pofás (Hullámok Hátán).
Az Inu-Oh egy kellemes látványvilágú film, a történelmi kort pedig kreatívan hajlítja meg. A karakterek sorsa végig meg van mutatva, bár egy kis csalódás akkor is érheti a nézőt. Szóval végig arra emlékeznek, hogy voltak a hősök akik ellettek felejtve (Heikék - Tomona és Inu Oh), pedig egykoron milyen derék emberek voltak. A Heike lelkeknek pedig hosszú évtizedes szenvedés várt míg valakik megnyugvást nem hoztak háborgó lelkükre. Most gondoljunk bele, hogy Tomona lelkének 500 év kellett mire megemésztette Inu Oh döntését és engedte, hogy rá találjon.
A zenék hellyel közzel rendben vannak, bár néha túlságosan is eluralkodnak a képernyőn, ebből adódóan van, hogy mindenki mást letolnak a színről. Bővebben pedig az Animagazinban írtam róla.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Válasz küldése