Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Még a héten beosztom az utolsó részt is. :)
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1541
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: scineram »

Nekem is többnyire nagyon tetszett a Barakamon, még ha a manga fanjai ekézik is. Igen sokat jelentett, hogy a gyerekeket gyerekek játszották. Persze legjobb a mindenki kedvenc fujoshija volt.

Ami az Aldnoah-t illeti, szerencsére nálam időben leesett, hogy ez inkább amolyan nyári blockbuster akció. A vérontás a cour végén csak az appetizer a második fele előtt. Őszintén szólva kicsit meg is lepett a korábbi totál bullshit faszság "csavar" után. Már készülök is a következőre, mert kizárt, hogy Inaho lent maradjon, bár Asseylumnak ezúttal lőttek.

De a szezon igazi nagy ütése számomra a Ghoul lett. Nem mondom, hogy egyszer sem húztam a számat, de a hihetetlenül tökös lezárása az első felének, amilyet még split cour esetén nem nagyon pipáltam, helyére tette nálam. Az a vége brutálisan gyönyörű lett. Kifejezetten az emelte ki számomra, hogy tradicionális cliffhanger helyett a háborút kábé félbehagyták, és az egész részt a tematikus fordulópontnak szentelték. Csak Kaneki pszichéje, és semmi más. Amilyen fájdalmas, annyira lenyűgöző volt vizuálisan is, bár ez az egész sorozatra igaz.

Majd mondok még valamit a sportanimék új aranykorának nyári fejezeteiről is.
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1262
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Okés, köszi, türelmesen várom. :D

Btw. Kuragehime, én is nem rég határoztam el, hogy most már megnézem. Amint végzek a Bokuranóval a Phantom második fele mellé pont jónak találom. :D És tessék, ehhez most hozzájön, hogy tetszik is/felcsigázott, amit írsz, szóval kíváncsian várom.
Avatar
Shirosaki
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2013.11.24. 04:03

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Shirosaki »

Rui-chan írta:Kuragehime 1. rész

Vááá, kész vagyok tőle! Így az első rész alapján nagyon bejön, remélem továbbra sem fogok csalódni benne. Az külön tetszik, hogy végre a NEET fujoshi társulat nem úgy néz ki, mintha a topmodel iskolából szalajtották volna őket, hanem igenis sokkal átlagosabbak. Az egész amúgy SoL, de eddig a könnyedebb, poénosabb fajtából, nem erőltetett a humora, ami számomra nagy pozitívum. Ezt megfejelték egy nőként öltözködő sráccal, aki egyébként csinosabb a lányoknál. :lol: Szerintem nekiülök és még ledarálok pár részt.
Végre elkezdte valaki nézni ezt is, mert engem mindig is érdekelt ez a sorozat, csak nem mertem még belenézni.

Mostanában a Slayers Nextet próbálom befejezni, de néha szenvedek tőle, mint disznó a jégen. Az első sorozat nagyon jó volt. Itt viszont már sok dolog baromira idegesít.

Egyszerűen irritáló, hogy Lina mennyire rohadtul OP. Meg én már nem nagyon bírom ezt a 90-es évekbeli "fejbe váglak, mert ez annyira vicces"-jellegű baromi száraz "poénokat", amikkel ezek a sorozatok operálnak. Oké, most a 14. részen sírva röhögtem, de eddig ez nem sűrűn fordult elő. Talán csak akkor, mikor elmennek sárkányt horgászni.
Avatar
Shirosaki
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2013.11.24. 04:03

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Shirosaki »

Én olyan sok régi animét nem láttam, a maiak poénjaihoz adaptálódtam.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Jojo Stardust /kezdetem el ,hát nem vagyok szokva a tesztoszteron animékhez ha nem lenne benne a nagyapó akkor dobtam volna már a 2. résznél de elég jó minőségűnek tűnik. Kap egy esélyt.
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Péter »

Hát ez most inkább anime nem ajánló lesz. =)

Venus Versus Virus: Szokták mondani, hogy a borító alapján nem szabad ítélkezni, és én ezzel egyet is értek (már csak azért is, mert a borítók néha megtévesztőek tudnak lenni). Viszont hogy a borító alapján, már látatlanban is nagyon sok következtetést le lehet vonni, az is biztos. Szemkötős, revolveres, szörnyvadász goth csaj, mellette meg a félős csaj, aki kiszámítható módon csak azért lehet ott, mert van valami spéci képessége, na meg mert a pszeudo-yuri, mindig jót tesz az eladásoknak. Szóval ja, nem véletlen hogy mindenhol a Ga-Rei-Zero-hoz szokták hasonlítani, csak épp a VVV az a fajta anime, ami hasonlít egy másik animéhez, de mindenben rosszabb tőle 2 ponttal. Kivéve talán a grafikát, mert az már a másiknak se volt épp az erőssége. Mivel azonban engem már az se különösebben nyűgözött le, ez még annyira sem.

Azért nem nevezném egy rossz animének, inkább csak gyengének, egy simán kihagyható darabnak. 4/10
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Log Horizon 2nd season 2. rész
Na ez sokkal élvezhetőbb lett, mint a múlt heti. Pedig ezen a héten sokkal kevesebb komoly beszélgetősdiben volt részünk, mégis valahogy jobban összeállt a rész egy egésszé. Mellesleg a poénok is ültek. (Leszámítva félig Naotsugu perverz benyögéseit a vénemberrel... azért csak félig, mert némileg kárörvendően röhögök rajta: Tetra hímnemű.)

Fate/Stay Night Unlimited Blade Works 1. rész
Na ez viszont valahogy gyengébb volt, mint a prológus. Félre értés ne essék, nem volt rossz, sőt voltak benne nagyon pozitív dolgok. (pl. Gae Bolg ábrázolása) Csak valahogy kicsit kevesebb school/slice of life dologra vágynék. Igen tudom, hogy a forrásban is sok az ilyesmi (párhuzamosan épp olvasom az UBW route-ot), de akkor is. ... Talán kicsit reménykedtem, hogy a többi Masterből is látni fogunk valamit, amúgy Fate/Zero mintára, vagy nem tudom. Az opening meg elég generic... és hát nem lehet mondani, hogy túl spoileres lennei... sőt mondhatni kb. Fate route-nak is lehetne ez az openingje. Oh well.
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1648
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Szerintem direkt csinálod. Vártam, hogy az új animék topicba fogsz majd írni, így nem kell majd dupláznom. :dirr:

Nekem is még mindig tetszik az új UBW, de valahogy nem olyan érzés, mint a Fate/Zero-t nézni. Talán az iskolai környezet mellőzése miatt éreztem jobbnak, meg a felnőtt karakterek is segítettek.

Ja, egyébként a prológusról a véleményem:
Az elején kellett egy kis idő, hogy belerázódjak, azonban Archer megidézésével felpörögtek az események, szóval nem panaszkodom. Rint továbbra sem tudom kedvelni, viszont van rajta kívül jó pár karakter, akit szívesen látok újra a képernyőn. Azért a mostani grafika sokkal jobb, nekem a karakterdizájn nagyon bejön. A csatára egy rossz szavam nem lehet, igazán epicre sikerült.

1.rész:
Először azt vettem észre, hogy nagyobb a fájl, mint az átlag, de gondoltam a csatajelenetek miatt kell az anyag, amit belepakolnak. Aztán még akkor sem jutott el a tudatomig, hogy dupla rész, amikor megnyitottam. Kicsit hosszabbnak éreztem, mint a többi anime epizódot, amit előtte néztem. Akkor esett le, hogy 40 perce nézem. XD
Muhahaha, DAT Shirou fanservice! :-P Mondjuk ettől még a srácot nem fogom jobban bírni, de mintha ebben pár fokkal viselhetőbb lenne a személyisége. Mellesleg ismételten rá kellett jöjjek, hogy a Servantok a legjobb arcok.
Kiritsugut pedig jó volt viszontlátni. ^^

Kiseijuu/Parasyte 2. rész:
Az elsőhöz hasonlóan itt is jó pár dolgot megváltoztattak, de aki nem olvasta a mangát annak úgy se érdekes, így is tökéletesen érthető minden. :) (Azért Shinichi béna engrish pólói nekem hiányoznak. XD)
Végre már írhatom Miginek a parazitát, mert hivatalos lett. Ez a folytonos érdeklődése nagyon jó humorforrás volt a részre. A szertáras jelenet ugyan extra gyorsan történt és "cenzúrázva" is volt, de azonnal rájöttem, hogy melyik jelenet akart az lenni a mangából. :vigyor: Meg a beszólása: "Párosodni akartál azzal a nővel, ugye?" XDDD Aztán, amit a wc-ben levágtak, hát ott kész voltam. Amúgy általában annyira nem vagyok oda az ilyen poénokért, de itt azért jön át jobban, mert Migi tényleg tanulás és érdeklődés miatt teszi azt, amit. Az már más kérdés, hogy Shinichi ebből csak rosszul jön ki. Közben Migi meg tényleg olyan, mint valami "démon", együttélés ide vagy oda, tud fenyegetőzni, ha kell. És még mindig a saját életét tartja fontosabbnak, azért védi meg Shinichit, mert az érdekei úgy kívánják.
Nagainak szerencsére gyorsan ellátta a baját Migi, kezdett idegesíteni az a gyökér. És Shinichi még őt féltette, nehogy meghaljon. A végén a kőelkapás szintén badass volt és már kezd kicsit másképp viselkedni, mint korábban. A macsek megmentése cuki volt, de a srácok elég könnyen megúszták a dolgot. Bár így is majdnem bevizeltek a félelemtől. :twisted:
Murano pedig kezd valamit sejteni, nem véletlenül kérdez rá, hogy biztosan ő Shinichi. Amúgy nagyon édesek együtt, többek között azért is szerettem meg anno a mangát, mert remek benne a szerelmi szál.

Ahogy nézem, annyira nem lett hypeolt az anime, de talán ez nem is akkora baj.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Rui-chan írta:Szerintem direkt csinálod. Vártam, hogy az új animék topicba fogsz majd írni, így nem kell majd dupláznom. :dirr:
Trollollol :dirr: ... egyébként tényleg elgondolkoztam posztolás előtt h ide vagy oda írjam-e XD
Rui-chan írta: Nekem is még mindig tetszik az új UBW, de valahogy nem olyan érzés, mint a Fate/Zero-t nézni. Talán az iskolai környezet mellőzése miatt éreztem jobbnak, meg a felnőtt karakterek is segítettek.
Egen... bár az iskola talán mellőzve lesz... ömm... rövidesen? (Olyan mondjuk 4-5 rész múlva? Legalábbis feltételezem két sulis incidens után talán nem fog annyira visszajárni a suliba Shiro, de fene tudja... még nem tartok ott a vnben XD) De ettől még nem lesz a main cast érettebb.
Rui-chan írta:de mintha ebben pár fokkal viselhetőbb lenne a személyisége.
Hát reméljük. Mondjuk MAL-on pár elvetemült TypeMoon fanboy az már elkezdte temetni a cuccot, hogy nincs meg Shiro belső monológja és így nem lehet látni, hogy ő milyen inteligens és előrelátó. ... Nemtom... én most kb. párhuzamban olvasom és nem éreztem eddig semminek hiányát.
Rui-chan írta:Mellesleg ismételten rá kellett jöjjek, hogy a Servantok a legjobb arcok.
Kiritsugut pedig jó volt viszontlátni. ^^
Yep és yep.
Rui-chan írta:Kiseijuu/Parasyte 2. rész:
...többek között azért is szerettem meg anno a mangát, mert remek benne a szerelmi szál.
Várjál... ez a cucc szól is valamiről és nem csak gorefest? O_o *beteszi plan to watchba*
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1648
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Cruel Angel írta:Hát reméljük. Mondjuk MAL-on pár elvetemült TypeMoon fanboy az már elkezdte temetni a cuccot, hogy nincs meg Shiro belső monológja és így nem lehet látni, hogy ő milyen inteligens és előrelátó. ... Nemtom... én most kb. párhuzamban olvasom és nem éreztem eddig semminek hiányát.
Mondjuk szégyen ide vagy oda, az UBW moviet nem láttam és a vn-t sem ismerem annyira, szóval nekem most csak a 2006-os F/SN van itt alapnak. De ha ezt a kettőt nézem, továbbra is fenntartom az állításomat, hogy Shirou ebben viselhetőbb karakter. A belső monológok tényleg segíthetnek, csakhogy egy jó adaptáció szerintem enélkül is működhet. A vérfanoknak meg sose lesz jó semmi.
Cruel Angel írta:Várjál... ez a cucc szól is valamiről és nem csak gorefest? O_o *beteszi plan to watchba*
A mangát 9 pontra értékeltem és MAL-on be van téve a TOP5 listámba ott oldalt. Az animét pedig nagyon várom, tegnap jött ki a második része, de már szeretném, ha megint szerda lenne. Ha csak gorefest lenne nem így állnék hozzá. ::^_^:: Azért ne egy könnyed animére számíts, van benne gore (mégis csak emberevő lényekről van szó), de akad benne cuki és vicces jelenet is!
Kép
Avatar
Shirosaki
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2013.11.24. 04:03

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Shirosaki »

A mostani szezonból a Psycho Passt és a Shingeki no Bahamutot követem.

Az előbbiben nagyon tetszik, hogy Akane mennyire megkeményedett és professzionálissá vált. Az első rész alapján hozza az első sorozat színvonalát

A Bahamut pedig egy könnyed szórakozás. Imádom a főszereplő banditajellemét, az atmoszférát, a szép grafikát és az egész értelmetlen szórakoztatóságát.

Az UBW-öt leszámítva amibe még nem kezdtem bele nekem most ez teszi ki az aktuális felhozatalt.
Avatar
Keelia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2014.09.23. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: leginkább a gép előtt

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Keelia »

Amiket én most nézek/nézegetek:

Akatsuki no Yona - igazából még egy ideje meg akartam nézni egy régijapánosféligmeddigkínais/fordítotttestőrösháremes/badasshercegnős animét, hát erre adtak le a voksomat. 2 rész alapján igazából szimpatikus, mondjuk annyira még nem sok minden történt, de az 1. rész végén a fordulatot valahogy sejtettem, ha valaki túl jófej, igazából mindig az lesz a gonosz :P A grafikája kifejezetten szép, bár ez egy shoujótól nem is meglepő annyira.

Shirobako - még csak az 1. részt láttam, de az alapján tetszik, hogy tényleg az animekészítésről szól, nem cuki kislányok cuki dolgokat csinálnak, ahogy attól féltem. Mondjuk elég kaotikus, néhány dolog nem is egészen világos, nem magyarázzák meg egy laikusnak (pl. bizonyos munkakörök pontos leírása), de attól még érdekes. Nem egyszerű animét csinálni, az már egyszer biztos :vigyor:

Orenchi no Furo Jijou - imádom :D hetente 5 perc vidámság; már így is elég érdekes felállás a szegény srác, aki egy sellőfiút tart a fürdőkádjában. Enyhe BL van benne, de elég elhanyagolható, egyszerű, szórakoztató kis anime, kifejezetten tetszik.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2527
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Kimagure Orange Road

Általában szeretni szoktam a '80-as évek anime-felhozatalát, de a Kimagure Orange Road egy kimondottan "jó" példája annak, hogyan lehet még a nosztalgia-szemüvegen át is markáns facepalmozásra késztetni a tisztelt nagyérdeműt.

Amit rögtön kiemelnék, hogy a teljes 48 epizód belefért volna 13, azaz tizenhárom részbe. Nem túlzok! Komolyan! Az egész nem több, mint a mai limonádé-SoL cuccok, csak cseréld ki a settinget a '80-as évek kellékeire és adj hozzá egy kis természetfeletti szálat. Működik? Nem. Nagyon nem. Idegesítően nem. Itt is megkapjuk a szokásos döntésképtelen, töketlen főhőst, a klisé love interesteket és a realitással még csak köszönőviszonyban sem lévő kapcsolatokat. Az egész Kasuga-Madoka-Hikaru szál valami félelmetesen rosszul megírt próbálkozás volt - nem is értem, hogy gondolták ezt komolyan... Az sem segít valami sokat, hogy alapból sem érdekelt senki ebben a cuccban, mert mindenki vagy irritált vagy totál nem érdekelt vele kapcsolatban semmi.

Megmondom őszintén, nem pont erre számítottam. A SoL dologgal és a szerelmi kavarással tisztában voltam indulás előtt, viszont - én naiv - azt hittem, Kasuga majd az erejét kihasználva keveredik mindenféle komikus szituációkba, de ennek ellenére ilyen epizóddal csak nagyon ritkán találkoztam. Helyette kaptunk erőltetett perverzkedést, gyenge humort és a szokásos, félreértésekből fakadó helyzeteket, mert hát az megunhatatlan. /sarcasm

Az utolsó két rész meg aztán nonszensz a négyzeten - gyakorlatilag mindent elrontottak, amit csak el lehetett...

MEHH!

4
/10 (És ha még egy magas frekvenciás DARLING-ot meghallok, félő, agyérgörcsöt kapok...)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta:(És ha még egy magas frekvenciás DARLING-ot meghallok, félő, agyérgörcsöt kapok...)
Az még aranyos is lett volna szvsz, a gond csak az, hogy rohadtul egy másik karakter catchphrase-e jutott róla mindig az eszembe, ráadásul mivel ugyanabban az évtizedben futottak mindketten, még csak az sincs, hogy "jó, hát eltelt közben X év, biztos úgy gondolták, hogy picit visszautalnak egy régi klasszikusra". (Apropó, az említett hölgy sorozatát nem akarod folytatni esetleg? :vigyor: Picit fáj, hogy "nem tetszik, mert minden szereplő rikácsol benne" szöveg kíséretében otthagytad valahol a puszta közepén, már nem is tudom mikor. XD Ugyanakkor mindig eszembe jut az is, hogy "akarom én, hogy Junchi erre is dobjon egy 4/10-et?" XD Na nem mintha az UY annyira rossz lenne, a Kimagure-nél meg aztán végképp bőven fantáziadúsabb, csak szokni kell a stílusát, meg nem tudom, hogy a randomsága mennyire feküdne neked. Habár aki a Gintamát töményen fogyasztja, annak nem kéne, hogy annyira beüssön... XD)
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2527
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Titkos írta:Apropó, az említett hölgy sorozatot nem akarod folytatni esetleg? :vigyor: Picit fáj, hogy "nem tetszik, mert minden szereplő rikácsol benne" szöveg kíséretében otthagytad valahol a puszta közepén, már nem is tudom mikor. XD
Helyesbítsünk: El sem kezdtem. :D És jah, leginkább a "rikácsolás" zavart benne, na meg, hogy hosszú. Nagyon. Most a Touch-csal (azt leszámítva, hogy azért rövidebb, mint az UY) az volt a szerencsém, hogy csak ezt, meg a KOR-t néztem párhuzamosan (még a szezonosok sem zavartak be) és azért mindig csináltam annyi free time-ot, hogy darálhassak belőle kisebb-nagyobb adagokat, ha pedig minden jól megy, jövő héten ki is végzem. Az UY 170whatever részéhez egyelőre nincs erőm. (Ugyanezért tologatom a Galaxy Expresst is, bár ott az is közrejátszik, hogy - amennyire én tudom - full epizodikus az egész, és hát 113 rész ehhez a koncepcióhoz kissé meredek. Például bármennyire is szerettem a Mushishit vagy a Kino no Tabit, kizárt, hogy 100+ részen át elviseltem volna őket.)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta:Helyesbítsünk: El sem kezdtem. :D
Jaaa, vagy úgy, az más. XD Csak érdekelt, hogy most akkor hogy állsz vele, mert fura volt az a random post róla, meg az, hogy azóta sem hallottam "felőletek". XD De akkor hogy volt, elkezdted az első részt, aztán a seiyuuk miatt kb. a felénél kinyomtad? XD A hosszát amúgy aláírom (195 rész, ha jól rémlik és ebben még nincs benne a 10 vagy hány részes OVA, meg a hat mozifilm :lol: ), bár ez olyan, hogy nem muszáj ám egyben ledarálni, bevallom, én anno 120 körül picit félretettem, megnéztem a OVA-t, meg a filmeket és kvázi a sorozat teljes második fele azóta is megnézésre vár, mostanában jutott eszembe (részben arról a múltkori postodról, amiben említetted), hogy nekem is le kéne már tudnom. Pedig, ha valaki, én aztán nagyon bírom, de ehhez is hangulat kell, meg ahogy írod, azért egy epizodikus sorozatnál bele tud unni az ember, ha töményen tol le belőle mondjuk 100+ részt egymás után. (Mert amúgy ez is eléggé "sitcom-jellegű", nem is nagyon emlékszem olyan történetre, ami egy epizódnál tovább húzódott volna, sőt, a sorozat első egynegyedében még a szokásos 25 percnyi játékidőt is két sztorira osztják fel, szóval egy történet úgy 12-13 perc alatt lefut. ^^" XD)

Na mindegy, akkor majd elkezded, ha időd/kedved lesz hozzá, de azért remélem, majd írsz róla, ha így adódna, mert kíváncsi leszek a reakcióidra. XD Meg igazából pont a Maison és a Kimagure maratonjaid miatt reméltem, hogy ha most úgyis Rumiko, meg 80-as évek dömpinget tartasz, hátha az UY lesz a következő "áldozatod" és akkor végre azt is jól kidumálhatom valakivel, mint ahogy pl. most Surcival a Code Geass-t a másik topicban. :vigyor: Sőt, UY-nél még dumálnom sem kell senkivel, már pusztán az üdítően hatna, ha bármilyen magyar nyelvű véleményt olvashatnék róla. Félelmetesen mellőzött ez a cucc, és nem csak nálunk, de még valahogy az amcsik sem kaptak rá soha igazán. (Elsőre a "mellőzött" helyett "underrated"-et írtam, de aztán beugrott, hogy ez nem stimmel, mivel nem arról van szó, hogy egy csomóan fikázzák megnézés után, sőt, akik látták, azoknak általában tetszett, hanem arról, hogy szimplán a legtöbb esetben arról sem tudnak, hogy a világon van.) Van egy apró, kemény mag fanrétege náluk, de ennyi és az is iszonyúan marginális. Ez persze egyfelől nyilván már pusztán a kora miatt van, de azért tudok mondani jópár olyan címet, amik szintén ebben az időben jelentek meg és mégis a mai napig nagy kultuszuk van pl. amcsiban. Az UY Japánon kívül talán csak a franciáknál és olaszoknál futott be egész tűrhető karriert.
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Péter »

UY-ből én a mozikat, illetve a 10+ részes OVA-t láttam eddig, azok alapján elég meggyőző volt. A legjobban egyértelműen a 2. mozi, a Beautiful Dreamer tetszett, a leggyengébb meg szerintem a 4. volt, a Lum The Forever. A sorozattal egyelőre úgy vagyok, hogy majd elkezdem valamikor, mert egy ideje már nem sok türelmem van a 100+ részes animékhez. Bár ki tudja, végül is a Ranma ½ sorozatot is csak egyszer kellett elkezdenem, onnantól kezdve viszont mentek le a 10 részek/nap. =D Szóval nem kizárt, hogy az UY ízére is hamar rákapok, pláne hogy már viszonylag rég futottam vele össze.

Na de nem csak ezért akartam ám ide írni, mert közben megnéztem a Puni Puni☆Poemii-t. Azt tudni kell, hogy anno szemeztem már én ezzel az animével, elsősorban azért, mert sokan úgy emlegették, mint az Excel Saga kishúgát, ami persze nem is alaptalan, hisz ugyanaz a stúdió, rendező, és kerek 1 év van csak köztük. Na már most ennél jobb ajánlólevél nekem nem is kéne, viszont anno a képek alapján valahogy mégse nyerte el a tetszésem, szóval inkább félretettem, mostanáig. Mit mondjak... igazából most pont kapóra jön az, amit múltkor a VVV kapcsán leírtam. Vagyis "az a fajta anime, ami hasonlít egy másik animéhez, de mindenben rosszabb tőle 2 ponttal". Ergo, nem volt egy rossz anime, a maga módján szórakoztatott, de mégis kevesebbnek éreztem az Excelhez képest. 6.5/10
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Péter írta:UY-ből én a mozikat, illetve a 10+ részes OVA-t láttam eddig, azok alapján elég meggyőző volt. A legjobban egyértelműen a 2. mozi, a Beautiful Dreamer tetszett, a leggyengébb meg szerintem a 4. volt, a Lum The Forever. A sorozattal egyelőre úgy vagyok, hogy majd elkezdem valamikor, mert egy ideje már nem sok türelmem van a 100+ részes animékhez. Bár ki tudja, végül is a Ranma ½ sorozatot is csak egyszer kellett elkezdenem, onnantól kezdve viszont mentek le a 10 részek/nap. =D Szóval nem kizárt, hogy az UY ízére is hamar rákapok, pláne hogy már viszonylag rég futottam vele össze.
Ja igen, a múltkor láttam az itteni "bannereden" (vagy mi az a kijelző, ami lent mutatja, hogy épp miket vettél fel MAL-ra XD), hogy UY Movie 6-ot néztél, meg is lepődtem, aztán felmenve a listádra, láttam, hogy elég komolyan belemerültél a témába, mert a TV sorozat kivételével kb. mindent lenyomtál, ami UY. :D A második filmet én is nagyon szeretem, igazából én amiatt hatszor büszkébb vagyok Oshii Mamorura, mint a teljes GITS-életműve miatt. XD Amúgy a TV sorozat első felét is ő rendezte, ott még előfordult vele 1-1 epizódnál, hogy a filozófia-mániája némiképp beárnyékolta az amúgy tök random és lightos UY-feelinget, viszont a mozifilmnél ez szvsz egyáltalán nem volt érezhető, tökéletesen mixelte az anime jellegzetes hangulatát a rá jellemző komolyabb/elgondolkodtatóbb sztorizgatással. A Movie 4 meg szerintem is a leggyengébb mind közül, tipikusan a "szerintem még talán maga a rendező sem tudja, hogy mit akart ebből az egészből kihozni" film. (Mintha a fazon pont arra játszott volna, hogy "megismétlem Oshii sikerét a második filmmel!", csak ami neki még működött, azt ez az ürge csúnyán bebukta, pont azért, mert az öncélú művészkedést az UY-feeling fölé helyezte, emiatt az egész film olyan furcsa/idegen lett. Komolyan, ha most visszagondolok, az egészből annyi marad meg, hogy random jelenetek, szomorkodó szereplők, értelmetlen vizuális effektek, stb. A 2-ben azért kaptunk egy jól összerakott sztorit, aminek a végére az is kiderült, hogy miért volt a sok vizuális képtelenség mind lehetséges, míg a 4 végén ott volt az a robot, aki dumált valamit, végül kikapcsolt és...kb. ennyi. ^^" Van amúgy rá hatvanmillió fan elmélet, de szerintem ennél sem fogjuk már soha megtudni a valódi verziót, lehet nem is létezik olyan. XD) Egyébként érdekes, hogy sokan a 6-os filmet mondják a leggyengébbnek, mert kicsit más a karakterdizájn, meg mivel "évfordulós film" volt, eléggé érződött rajta, hogy leginkább csak gyorsan összerántottak valamit, hogy még utoljára együtt lássák a nézők a bandát, de én úgy voltam vele, hogy itt legalább a szokásos UY-szintű sztorit kaptuk, nem mentek el álfilozofálgatásba, vagy bármi hasonló irányba. A kedvenc filmem meg egyértelműen a Movie 5, mégis csak a manga final chaptereiről szól és ez a hivatalos lezárása az egész UY sorozatnak, másrészt ennél "sorozathűbb" (történetileg, hangulatilag és karakterileg) lezárást azóta is ritkán láttam animében, már ha egyáltalán. Plusz nem elhanyagolható, hogy az egyik legszebb "emberdizájn" is talán ebben a mozifilmben volt. A csajokra panasz nem lehet és a srácoknak is lett valami normális fizikuma, szóval nem lolik/tejcsárdák, meg feminim-testű pasik rohangáltak végig a film alatt. XD Persze a kissé "cartoonisebb" UY/Rumiko dizájnt megtartották, csak gondolom éreztetni akarták, hogy azért eltelt jó pár év a sorozatban is és akik mondjuk 14-15 évesek voltak a manga elején (pl. Ataru), azok 17-18 lettek a végére.

PPP-vel kapcsolatban egyetértek, nálam is ilyen "azért az Excel szintjét nem érte el, de csak egy hajszállal maradt le mögötte"-érzést okozott. Csak azokat az embereket nem értettem soha, akik kapásból azt mondták rá, hogy "micsoda csalódás" volt nekik az Excel után. Ez fura, mert szerintem poénok/hangulat terén azért nem annyival másabb. Inkább csak annyi történt, hogy mivel ez már egy OVA volt, ezért Nabeshin is bátrabban el merte engedni magát (az Excel utolsó része, ami csak DVD-n jelent meg, szintén eléggé "Poemisre" sikerült XD), plusz mivel ez nem 26, vagy 2 epizód, ezért itt nem kellett takarékoskodnia a poénokkal, vagy lassabban építkeznie, úgyhogy szerintem "mindent vagy semmit" alapon az összes idióta ötletét belerakta, ami akkor éppen a fejében volt. XD

Más: A hétvégén láttam egy csodát, ami a Sakasama no Patema / Patema Inverted címet viseli. Nem volt számomra ismeretlen a cucc, mivel már ide a fórumra is belinkelte valaki, de akkor még csak a trailer volt kész belőle. Jót poénkodtam azon, hogy "lol, Upside Down - az anime XD", még megjegyeztem, hogy "oké, majd egyszer megnézem, mert amúgy az alapötlet érdekesnek tűnik", aztán viszont szépen elfeledkeztem a címéről és a létezéséről is. ^^" A most hétvégi, haverokkal töltött "anime- & filmestre" viszont egyik haver pont ezt hozta el és azt hiszem, hogy nem lehetek neki eléggé hálás ezért, mert a film bizony nagyon megfogott. Pedig a kezdés még nem lenne különösebben nagy szám, egy föld alatti "bázison" vagyunk, ahol az emberek ugyan viszonylagos békében élnek, viszont törvényeik szigorúan tiltják számukra felszínre merészkedést, különösen a "Veszélyzóna" névvel elkeresztelt területtől kellene távol maradniuk, mivel onnan vezet az út a felszínre, valamint már többször láttak arrafelé furcsa, plafonról lógó "denevérembereket". (Eddig tehát tök oké, TTGL 2.0-nak tűnik, földalatti emberek, "nem mehetsz a felszínre!" sztori, ellenséges "beastmanek" stb. XD) Főhősnőnk, Patema viszont csak nem bír magával, főleg azért sem, mert nagy példaképe, Lagos, szintén mindig a felszínre jár rendszeresen és gyönyörű meséket/képeket/apró tárgyakat hoz neki onnan. Persze Patema a felszínre magától nem merne soha felmenni, azonban a Veszélyzónába gyakran kilátogat és egy félresikerült "Batmannel" való találkozós után "felzuhan" a felszínre, ahol csak egy Age nevű srácnak köszönheti, hogy nem nyeli el végleg az ég. Sajnos a felszínen sem csupa móka és kacagás az élet, mert egy pszichopata diktátor irányít, akinek sikerült George Orwell 1984-ét tökélyre fejlesztenie és mit ad Isten, nem igazán szívleli az "ellentétes gravitációjú" emberek jelenlétét birodalmában...

És innentől kár is lenne a sztorit tovább mesélnem, mert spoilerek jönnének, másrészt meg nézze meg mindenki, mert nagy királyság a film! :D Kissé szkeptikus voltam vele kapcsolatban, annál is inkább, mivel a legtöbb ilyen "az év nagy hypolt filmje" nálam eléggé "hit or miss" tartományban szoktak mozogni, vagyis vagy beléjük szeretek, vagy sajnálkozom, hogy azért legalább a műsoridőt visszaadhatták volna a végén, ez viszont szerencsére az előbbi kategóriába tartozik. Egyrészt nem vagyok fizikus, de amilyen aprólékosan odafigyeltek rá, hogy a gravitáció mindig az adott szereplők/dolgok súlyával megegyezően hasson, az annyira szépen sikerült, hogy még Junchi is elégedett lesz vele. XD Egy csomó jelenetben (főleg az akciódúsakban, ahol elkalandozhat az ember figyelme), direkt arra koncentráltam, hogy "na, vajon felrúgják majd a gravitációs dolgokat némi olcsó szájtátásért cserébe?", de NEM! :D Mindenki mindig arra zuhan, amerre a súlya húzza és nem egyszer ezt a filmben "fegyverként" is felhasználják szereplőink. Aztán: a látvány valami gyönyörű, pedig a film kezdetben ilyen kisfilmes "poénnak" indult, ha jól tudom, pénzgyűjtést is szerveztek, hogy egészestés mozi lehessen belőle, de ezt a végeredményen meg nem mondanád, Miyazakit is megszorongatná ez a látvány. XD A zene szintén ennek megfelelően gyönyörű, vagy éppen ijesztő, de mindig szépen illeszkedik az adott jelenet hangulatához. A karakterdizájn remek, elüt a TV sorozatokból ismert és megszokott karaktersémáktól, ugyanakkor pl. nem is egy Miyazaki koppintás, amitől picit féltem kezdetben, hogy majd tuti az lesz. És ha már a karaktereknél tartunk: ők is nagyon jók. Talán pont rajtuk vehető észre némileg a spórolás, mivel nem valami 30 fős főhősgárdát, vagy akár nagy seregeket felvonultató műsor keretében mutatják be nekünk a két világ harcát, hanem valójában egy maroknyi ember dönti el azt, de ettől egy hajszállal sem válik a film kevésbé izgalmassá, vagy awesommá. A történetből nagyjából kihozták, amit ki lehetett, sőt, kellően csavaros, utalásos és némileg "nem lineáris" ahhoz, hogy akár kétszer, vagy annál többször nézős darab váljék belőle, az meg már nálam tényleg a legnagyobb elismerés, amit anime csak kaphat. XD Hogy végül miért nem kap tőlem max pontszámot: mert sajnos azért pár negatívum becsúszott, amik lehet, hogy mást nem feltétlenül fognak zavarni (haver mellettem ott áradozott a film végén, hogy "ez bizony 10/10!"), de engem részben úgy mond "kirántottak" pár rövid pillanatra a film világából, másrészt nem találtam rá magyarázatot, hogy ha X vagy Y dolgot, személyt, helyzetet annyira jól kidolgozták, akkor mondjuk Z-t már miért nem. Mondhatnám úgy is, hogy nem sok kellett volna (akár csak annyi, hogy a kb. 1 óra 40 perces játékidőt kétórássá tolják ki), hogy 10/10 legyen és pár apró, de annál zavaróbb hiba miatt maradt le végül erről. Ezeket most meg is osztom veletek, szóval onnantől spoilerek jönnek, amíg a felsorolás tart:

SPOILEREK

-Miért kellett a főgenyát ennyire öncélúan gonosznak, kétdimenziósnak beállítani? Az összes többi szereplő (jó, leszámítva a Jin-Roh maszkos "egyenkatonákat" XD) nagyjából ki volt dolgozva, így, vagy úgy, ha csak minimálisan is, de utaltak rá, hogy mi motiválja őket, mik a vágyaik, milyen a személyiségük, stb. Erre itt van ez a pofa, akinek a nevére sem emlékszem (már ha elhangzott egyáltalán...), mert annyira egysíkú, hogy akármelyik második animéből előránthatnánk, mint "egy random diktátor, aki elolvasta az 1984-et és úgy döntött, hogy megvalósítja azt". Ennél az FMA-sabb King Bradley hatszor jobb karakter volt pl., pedig ő "csak" egy "random shounen" egyik gonosza és még nem is a fő-főgenya. XD Ez meg elvileg az lenne, de azon kívül, hogy ő utálja az "ellentétes" embereket (mert...), tiltja, hogy valaki a föld alá, vagy az ég fölé menjen (mert...) és öncélúan vágja a pszicho fejeket, az eszelős röhögés, a "markomban vagy!" sílusú dumákat (mert ugye egy főgonoszt ezen jellemzők alapján lehet felismerni...), mást nem igazán tudunk meg róla. (Komolyan, még valami "villámcsapás, kézfej-dörzsölgetés, meg sátáni kacaj" jelenet hiányzott volna vele és tökéletes B-film főgonosz lett volna. XD) Oké, Age-től hallunk róla egy olyan dumát, hogy "azért félsz attól, hogy valaki az égbe száll, mert akkor rögtön meglátja, hogy micsoda kis porszem az egész birodalmad!", de azért ennél nem ártott volna több. Kitalálhatták volna pl, hogy mit tudom én, a szerelme anno egy olyan nő volt, akit a kísérlet során "elnyelt az ég" és emiatt utálta meg az "ellentéteseket", meg lett ilyen magába zárkózó diktátor, de sajnos a film még ennyit sem adott, mintha félt volna, hogy ha ő is jellemmel rendelkező antagonista lenne, akkor az emberek már nem tudnák eléggé utálni, vagy ilyesmi. A halála is hasonló, mivel ez egy "családi film", ezért egyszerűen rázuhan egy léghajó és abba hal bele, de azt sem nagyon mutatják. ^^" Szerintem kis plusz munkával megoldható lett volna, hogy legyen jelleme, céljai, jelentősebb oka a szemétkedésre azon kívül, hogy "hurr-durr, én vagyok az antagonista és kell nekem az emberek fölötti kontroll!" és közben mégis ellenszenves lehetett volna mindezek ellenére. (Az pl. kifejezetten tetszett, hogy bemutatták, hogy igenis nem lehet mindenkit "megtéríteni" és nem lett jófiú belőle a végére, de így meg az egész karakterrel átestek a ló másik oldalára, ahogy azt már itt ecseteltem jó hosszan.) Érdekes, hogy a jobbkezével ez az egész működött, látszott rajta végig, ahogy egyre inkább kételkedik a fazonban, utaltak rá, hogy érdekli a másik világ és így logikus is volt, hogy végül ellene fordult. Slusszpoén, hogy a főgenya seiyuuja ugyanaz, aki a Mirai Nikkiben a papnak kinéző bíró volt és sajnos kb. a szerepe is hasonlóan klisésre sikerült. ^^"

-Az nagyon bejött, hogy kiderül, hogy igazából nem csak egy föld alatti és egy föld feletti világ van, hanem négy, ugyanis létezik egy "Felhőváros", illetve egy romos világ. (Utóbbi valószínűleg az volt, ahová a romos házak kerültek, miután "felszippantotta őket az ég".) A gondok ezzel ott kezdődnek, hogy minek őket behozni a sztoriba, ha nem tudunk meg róluk semmit? Amikor pl. Age és Patema feljutnak az égbe és megtalálják Age apjának a "léghajóját", plusz látszik, hogy ott is egy komplett város épült, már dörzsölgettem a tenyerem, hogy "Tök jó, mindjárt megjönnek az égi emberek és ők is beszállnak a sztoriba!", de nem, semmi ilyesmi nem történt, sőt, Patemáék sem gondoltak rá, hogy próbáljanak segítséget kérni tőlük, vagy egyáltalán bárkivel kapcsolatban lépni, így anélkül hagyjuk ott azt a várost, hogy akárkit is látnák onnan, ami azért számomra kissé csalódás volt. (Persze lehetne mondani, hogy mi van, ha ott is orwelli uralom van, de a fordítottja is igaz: épp szökésben voltak és tudták, hogy ha visszamennek, megint harcolniuk kell. Ezzel az erővel megpróbálhattak volna a fentiektől segítséget kérni, esetleg még az is kiderülhetett volna, hogy ők már olyan spéci technológiák birtokában vannak, amivel egész "Orwellandet" le lehet radírozni a Föld felszínéről. XDDD) De nem, ők inkább visszamentek a léghajóval egy szál magukban a Földre. Ugyanez igaz a film végére, ahol pedig "Romvárosba" jutunk, de ha jól rémlik, ott sem nagyon találunk semmit. Oké, érthetőbb a dolog, ott mit találjanak, ha nem egy fejlett civilizáció, hanem egy romhalmaz, de ilyenkor is be lehet lengetni valamilyen plot-twist tárgyat, pl. mint amilyen a régi Majmok bolygójában volt a romok között megtalált játékbaba. XD Persze egyrészt örültem, hogy kitágították a világot és a "fenn vs lent" témát egy fokkal még feljebb és lentebb vitték, de sajnos ott már a kidolgozásra sem maradt annyi energiájuk/idejük/kedvük.

-Volt pár furcsaság a filmben, amit valamiért elvarratlanul hagytak. Az egyik ilyen, hogy bár végig a Földről beszélnek, a legvégén, amikor a Romvárosban vagyunk, egy Jupiter-szerű bolygó látszik az égen, de baromi közel a Földhöz, gyűrűje van és kék színű. Oké, most akkor ez ilyen "Réges rég, egy messzi, messzi galaxisban" történet volt és nem egy alternatív Föld? Nem gond, meg jó kis csavar, csak fura, mert még a szereplők sem lepődtek meg rajta túlzottan. A másik ilyen Lagos sorsa. Azt össze lehet rakni a flashbackből, meg a film elején lévő Mr Pszicho monológból, hogy miután Age apját lelőtték, Lagost a diktátor elfogatta és valószínűleg a Patemának mutatott "ember a bakta tankban" (ha már SW... XD) áldozat is ő. De akkor most vele mi történt? Megölték, aztán a hullája lebeg ott konzerválva? Vagy csak örökké fogoly maradt, de él? Patema sem reagált rá túlzottan kiborulva, kb. ekkora meglepődést akármelyik másik "fordított" ember láttán kinéznék belőle, erre ott látja a mentorát kiütve/holtan és ennyi...? Az még jobb, hogy a néző sem látja teljesen, hogy most mi van vele, ennyire durván megkínozták, mielőtt megölték, vagy ezt miért nem volt szabad konkretizálni? Néha úgy érzem, hogy 1:40-re gyűlt össze annyi pénz, hogy egyáltalán tető alá tudják hozni a filmet, aztán pont ezek a jelenetek/magyarázatok már nem fértek bele a sztoriba rendesen. XD

SPOILER VÉGE

Aki esetleg már látta a filmet és vannak ötletei a fentiekre, kérem, ossza meg velem. :) Az is lehet, hogy nekem nem tűnt fel valami, egy újranézést mindenképpen kikövetel magának a film. XD A fenti hibái ellenére viszont 9/10-es a film, amit igazából bárkinek tudok nyugodt szívvel ajánlani. (Maximum a pergő akciót kedvelők kerüljék, mert azért olyan nem túl sok lesz benne. XD)

És a végére még egy Easter Egg: ugye megtalálják a film vége felé ezt a levelet. Nem fogjátok kitalálni, de egy fan megfejtette és teljesen értelmes a szövege, ami valamennyire még plusz infóval is szolgál a filmhez. :D Itt a legfelső post az, ha lenyitjátok a spoilert. Kemény, mi? (Pont ezért nem értem, hogy ha még ilyeneket sem voltak restek belepakolni a filmbe, hogy tovább mélyítsék vele a sztorit, akkor Mr. Főgenyának miért lett volna olyan nagy erőfeszítés egy árnyaltabb/többrétegű jellemet írniuk. XD)
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2527
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Titkos írta:de amilyen aprólékosan odafigyeltek rá, hogy a gravitáció mindig az adott szereplők/dolgok súlyával megegyezően hasson, az annyira szépen sikerült, hogy még Junchi is elégedett lesz vele. XD
Hát, azért itt bele lehet ám kötni elég sok mindenbe. :3

Szal kezdjük ott, hogy a gravitáció "maga" ugye nem más, mint a tömegvonzás, az ebből eredő hatás, ha úgy tetszik. Na már most ez azt kell akkor feltételezze, hogy legyen a közelben egy másik, a Föld tömegével közel megegyező bolygó (since ugyanolyan nagyságú erő hatott mind Age-re, mint Patemára) vagy legalább égitest, ami a fordított gravitációért felel és ez valamilyen módon a Föld körül keringjen (vagy fordítva), a gravitációs erő (mint a centripetális eredőért felelős erő) hatására és ne ütközzenek össze időnap előtt (+ még millióegy egyéb faktor). Már ez lehetetlen.

De ha el is fogadjuk, hogy megvalósul az animében látott szituáció (tehát a gravitáció nem a tömegvonzásból ered), akkor is felmerül egy csomó egyéb kérdés, például mi alapján dől el, hogy melyik "gravitáció" hat a delikvenseinkre? Na már most ez atomi szinten fog eldőlni, és nem pont úgy, ahogy a filmben láttuk. Aztán újabb kérdés: Mi van a légkörrel, a levegőmolekulákkal? Közös levegőt lélegez be mindkét világ, ami megint csak sántít kicsit, a kajáról már nem is beszélve. (Ugye amikor Patema a fordított kaját ette, az attól még Age-ék irányába gravitál, szal egyáltalán hogy csúszik le a gyomrába, meg hogy épül be a szervezetébe?)

Szal jah, ezért is írtam a saját véleményezésemnél, hogy az egész szituációt fogadjuk el magic-nek, hogy le legyen a későbbi facepalmokkal a gond.
Avatar
Shirosaki
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2013.11.24. 04:03

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Shirosaki »

Én most a Psycho Pass 2. sorozatát követem több rész őta meg a Bahamutot. Ezutóbbit csak időtöltés gyanánt, mert tök komolytalan az egész sorozat. Viszont a látványa, a világa és a főszereplő karaktere nagyon bejönnek. Nanatsu no Taizait kezdtem még el és első rész után (a nagyon shounenes látvány, a komolytalan karakterek és a beszélő malac miatt) nagyon bejön az is.

Slayers Nextet Gaav felbukkanása után droppoltam, mert már nem bírtam a hullámzását. Ez az 5 rész véres komolyág-5 rész ökörködés hullámvasút már rohadtul unalmas volt benne. Plusz kicsit idegesített Lina már említett OPsága és az, hogy a 19 rész alatt semmit nem haladó plotot látszólag az utolsó 5 rész alatt akarják majd behúzni.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Shirosaki írta: Slayers Nextet Gaav felbukkanása után droppoltam, mert már nem bírtam a hullámzását. Ez az 5 rész véres komolyág-5 rész ökörködés hullámvasút már rohadtul unalmas volt benne. Plusz kicsit idegesített Lina már említett OPsága és az, hogy a 19 rész alatt semmit nem haladó plotot látszólag az utolsó 5 rész alatt akarják majd behúzni.
Pedig ezután jönnek a legjobb részek. Nem akarom elspoilerezni, de a végső fight elég durva, már ha a Lord of Nightmares név mond neked valamit. Power overwhelming :vigyor:
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Aldonah Zero-t fejeztem be épp ,hát ha nem nézzük a borzasztóan össze csapott befejezést ami haza vágja az egész sztorit akkor egy egész nézhetős anime lenne, sajnos viszont így keserű szájízt hagyott maga után.

Kár érte.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Junchi írta:Közös levegőt lélegez be mindkét világ, ami megint csak sántít kicsit, a kajáról már nem is beszélve. (Ugye amikor Patema a fordított kaját ette, az attól még Age-ék irányába gravitál, szal egyáltalán hogy csúszik le a gyomrába, meg hogy épül be a szervezetébe?)
Az étel nem a gravitáció miatt csúszik le a hasadba, hanem a bélmozgás miatt, a molekuláris folyamatoknak meg szerintem ugyan mindegy. :)
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1648
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Titkos írta:Más: A hétvégén láttam egy csodát, ami a Sakasama no Patema / Patema Inverted címet viseli. Nem volt számomra ismeretlen a cucc, mivel már ide a fórumra is belinkelte valaki, de akkor még csak a trailer volt kész belőle. Jót poénkodtam azon, hogy "lol, Upside Down - az anime XD", még megjegyeztem, hogy "oké, majd egyszer megnézem, mert amúgy az alapötlet érdekesnek tűnik", aztán viszont szépen elfeledkeztem a címéről és a létezéséről is. ^^"
Nekem még a nyáron volt hozzá szerencsém, írtam is róla ebben a topicban. :D
Titkos írta:És a végére még egy Easter Egg: ugye megtalálják a film vége felé ezt a levelet. Nem fogjátok kitalálni, de egy fan megfejtette és teljesen értelmes a szövege, ami valamennyire még plusz infóval is szolgál a filmhez. :D Itt a legfelső post az, ha lenyitjátok a spoilert. Kemény, mi? (Pont ezért nem értem, hogy ha még ilyeneket sem voltak restek belepakolni a filmbe, hogy tovább mélyítsék vele a sztorit, akkor Mr. Főgenyának miért lett volna olyan nagy erőfeszítés egy árnyaltabb/többrétegű jellemet írniuk. XD)
Köszi a linket, ez nagyon jó volt! Hogy egyes embereknek mennyi szabadidejük van. :lol:
A zárójelben írtakhoz pedig annyit, erre próbáltam valami magyarázatot adni a saját korábbi postomban. Lehet, hogy teljesen más irányba mentem el és tényleg az van, hogy nem volt idejük/nem akarták jobban kidolgozni a főgonoszt. :dirr:
Junchi írta:Hát, azért itt bele lehet ám kötni elég sok mindenbe. :3
Megjött a tanárbácsi! XD

Amúgy én meg közben befejeztem a Chuunibyou első évadát. (És úgy döntöttem, hogy a második évadból már nem kérek.) Szokásos KyoAni SoL cucc, némi fantasy elemmel, ami erősen félrevezető lehet, főleg ha az ember AMV-ket néz belőle. A végére ugyan sikerült némi sztorit belerakni, de még ez sem volt elég, hogy felhúzza az animét a szememben. A 9. részig nagyjából ilyen epizodikus formában mentek a dolgok, csak egy-két háttér információt közöltek velünk. Nem véletlenül tartott 1 hónapig, amíg végignéztem a 12 részt. X'D

A szereplők közül egyedül Rikkát kedveltem meg, bár az elején még őt se bírtam annyira. A végére Yuuta is valamennyire összekapta magát, viszont a többiek vagy idegesítettek, vagy totál semlegesen hagytak. A szőke copfos lolit úgy kapásból kivágtam volna az egészből, illetve a népszerű lány se olyan lett, mint amilyennek vártam.
A grafikára nem mondok semmit, igazából hozza a KyoAni szintet, amit minden animéjük. A képzeletbeli fantasy harcok jól néztek ki, kár hogy nem valódiak voltak. Az OP képi világa nagyon gáz volt, majdnem epilepsziás rohamot kaptam, pedig általában nem vagyok erre érzékeny. A zene annyira meg se fogott. Az ED már jobban tetszett, de nem biztos, hogy beszerezem a teljes verzióját.

A történetről olyan sokat nem lehet elmondani, Yuuta teljesen új középiskolába iratkozik be, mert maga mögött akarja hagyni a chuunibyou-s múltját. A chuunibyou egyébként az a szindróma, amikor mindenfélét képzeleg az ember, a valóságot is valami fantasy történetnek látja. Az új suliban Rikka még mindig ebben szenved, emiatt eléggé megkeseríti a srác életét. Közben megjelenik a copfos loli, aki szintén chuuni-s, illetve az osztály legnépszerűbb lányáról szintén kiderül pár dolog. A kis társaság alapít egy klubot, ahova csatlakozik egy felsőbb éves lány, aki délutáni szieszta csoportot próbál szervezni már egy ideje, elég kevés sikerrel. A 9. részig inkább az epizodikusság jellemző a cuccra, aztán derül ki több dolog Rikkáról és a múltjáról.

Ez tipikusan abba a kategóriába tartozik, mint a HenNeko, hiába volt a vége komolyabb, ha az elején alig tudtam átverekedni magam. Ez kap tőlem egy 6/10-et, mert jobb volt, mint egy átlagos SoL, de annyival azért nem.

A másik, amit a hosszú hétvége alatt néztem meg, az a Hanamonogatari volt.
Ez még talán nagyobb sokkot okozott, mint az előbb említett sorozat. :dirr: Nem is tudok olyan sokat írni róla, mert már a felére nem emlékszem. Szvsz a Monogatari franchise egyik mélypontja a Nisével együtt. A legnagyobb baja, hogy u-nal-mas volt! Mármint nagyon, pedig engem aztán nem is zavar annyira a pacing, mint másokat. Tudom, hogy sokan a Shingeki sebességétől voltak kiakadva, de komolyan mondom abban 1 rész alatt több történt, mint itt az egészben. 5 részes, amiből kettőt csak arra szántak, hogy a másik csaj elmesélte a fél élettörténetét, miközben Kanbaruval szembe állt és valamilyen érthetetlen okból mindenfelé kosárlabdák lebegtek a levegőben. Sajnos pont egy olyan verziót töltöttem le, amiben egybe volt rakva az összes epizód, de még így sem tudtam egyszerre ledarálni az egészet.
A grafika szokásos Shaft, persze a meztelenedés és a mellfogdosás nem maradhatott ki. Mivel Kanbaru leszbi, ezért kizárólag a másik lány fogdoshatta. Mondjuk egyszer előkerült Araragi és Kanbaru félreérthetetlen ajánlatokat tett neki, szóval még mindig nem világos, hogy a srácot szereti, vagy Senjougaharát. Amúgy Kanbaru szálát is egész jól lezárták.
Az értékelésen még gondolkodom, 4 és 5 pont között vacillálok. Egyelőre MAL-on megadtam a jobbat, aztán lehet később visszaveszem.
Kép
Válasz küldése