Emule

Számítógép, programok, és minden ami ide sorolható

Ismered az Emule-t? Szoktad használni?

Igen
81
59%
Nem
56
41%
 
Szavazatok száma: 137

Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

ekho írta:És éljen a hazai emule-fórum ::jthrill::
OFF, de: ::beer::

CHRONOS
Avatar
Xaga
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2004.02.07. 20:03

Hozzászólás Szerző: Xaga »

Chronos írta:A következők a beállításaim: (512/128 ADSL)

-Max kapcsolatok: 200
-Max forrás/fájl: 800
-Feltöltés: 12 kb/s vagy 14 kb/s (attól függ, éppen kell-e a sáv vagy nem)
-Letöltés: 60 kb/s

-Server: Razorback, Probenprinz
-Kademlia: Kapcsolódva (átlag 500 node)

Nekem ilyen beállítások mellett a sebességem átlagos 40-50 kb/s, de néha megy teljes sávval is 60kb+...:)
Persze az is lényeges, hogy milyen fájlt töltesz le, természetes, hogy a népszerű fájlok gyorsabban fognak lejönni a több forrás miatt... 8)
Én azt szoktam csinálni, hogy elmegyek suliba, és miután haza értem, már lejött egy 700 mb-os film...:)

CHRONOS
Az én beállításaim (384/91 ADSL)

-Max kapcsolatok: 400
-Max forrás/fájl: 800
-Feltöltés: 5 kb/s
-Letöltés: nincs korlátozva

-Server: állt Razorback, mostanság random
-Kademlia: Kapcsolódva

Ilyen beállítások mellett nekem állt 5 kb/s a letöltés/file van amikor 10 fölé megy de az nem gyakori.
Ez a kis sebesség azért van mert kevés a forrás és azok sem állítanak be nagy feltöltési sebbeséget??? Hogy bírnám kicsitt feljebb tornászni a letöltési sebeségett??
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

@Xaga:

Érdekes neted van (384 / 91 :dirr:). :dirr:
A viccet félretéve, azt kell hogy mondjam, hogy a max. upload amit beállítottál nevetségesen kevés, ebből kifolyólag ne is várj magas letöltési sebességet.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Rage írta:@Xaga:

Érdekes neted van (384 / 91 :dirr:). :dirr:
A viccet félretéve, azt kell hogy mondjam, hogy a max. upload amit beállítottál nevetségesen kevés, ebből kifolyólag ne is várj magas letöltési sebességet.
Igen, minimum 8 kb/s... 8)
A gyors letöltés legnagyobb titka pedig: Hagyd futni sokáig az Emule-t...

CHRONOS
Csontikka
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2004.05.27. 11:50

Hozzászólás Szerző: Csontikka »

Sziasztok!

Én is a napokban csatlakoztam az emule felhasználók népes táborához, és pár alapkérdéssel zargatnálak benneteket. El kezdtem végig olvasni a fórumot, de az eleje nagyon régi volt... az alapdolgokat naggyából megértettem, de kicsit magas...

Szóval 1-2 kérdésem lenne:

1. mik azok a modok? Sivka, meg Blackhand stb... /nem kell részletezn icsak ugy kb/ Ez olyan mint a DC-nél a BCDC meg a CZDC, stb. ?

2. nekem egy 700-as Celeron gépem van szóval nem valami bika... most a normál emule 0.42g van fenn... megy rendesen végülis mondhatnám hogy kifogástalanul...

Kivéve azt hogy a letöltés nem tul gyors, de én beállitási problémára gyanakszom. Az emule jóformán 0-24-ben fut... a Le/Fel arány 1:2.31
Ezt kicsit keveslem... /ja... Tűzfal nincs/
A Beállitások : limit nincs beállitva egyik irányban sem...
a kapcsolatnál a kapacitások: 48K /12 K
max kapcsolatok száma: 200
megosztani nem osztok meg semmit, mert ugy veszem észre hogy azt is töltik tőlem is amit én szedek, mint a bittorrenten... igy gondolom lassabban indul el a letöltésem, de utána elvileg fel kellene gyorsulnia amikor már tőlem is szednek ... jól gondolom?

3. Naponta kb pár órát, külső aprogrammal fogom az Emule feltöltési sebességét /5KB/s-ra/ , mivel a család többi tagja is gépezik még a háztartásban és nekik nagyon belassitana... Ez befolyásolhat valamit?
Szóval ha más programmal lelassitom az emule feltöltését az okozhat gondot a letöltésemmel kapcsolatban?

4. egyik helyen azt olvastam hogy a feltöltéstől , a másikon meg azt hogy a megosztástól függ a kredit... tudom hogy összetettebb ez a dolog, de jól gondolom h a megosztástól nem, csak feltöltéstől függ??

5. 1/ azok a modok vagy mik, amiket először kérdeztem... Melyiket lenne érdemes nekem használni? 2/ azokban is van magyar nyelv? mondjuk ez a legkevesebb, persze ez nem kritérium....

6. utsó kérdés: most pl 5-el megy fel /nem az emule-val limitelve!!/ és 11-el jön le... Ez igy ok? kb 15 file van a letöltési sorba, mind elég gyakori...

Előre is nagyon köszi annak aki segit!! és bocsi ha zagyva voltam...

utsó utáni kérdés... mi az a KAD? ahhoz is érdemes kapcsolódni? és ha igen, akkor kell valamit állitani azon kivül hogy kapcsolódás ozt hali...
Üdv
Csontikka
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

1. mik azok a modok? Sivka, meg Blackhand stb... /nem kell részletezn icsak ugy kb/ Ez olyan mint a DC-nél a BCDC meg a CZDC, stb. ?
Pontosan...:)
2. nekem egy 700-as Celeron gépem van szóval nem valami bika... most a normál emule 0.42g van fenn... megy rendesen végülis mondhatnám hogy kifogástalanul...

Kivéve azt hogy a letöltés nem tul gyors, de én beállitási problémára gyanakszom. Az emule jóformán 0-24-ben fut... a Le/Fel arány 1:2.31
Ezt kicsit keveslem... /ja... Tűzfal nincs/
A Beállitások : limit nincs beállitva egyik irányban sem...
a kapcsolatnál a kapacitások: 48K /12 K
max kapcsolatok száma: 200
megosztani nem osztok meg semmit, mert ugy veszem észre hogy azt is töltik tőlem is amit én szedek, mint a bittorrenten... igy gondolom lassabban indul el a letöltésem, de utána elvileg fel kellene gyorsulnia amikor már tőlem is szednek ... jól gondolom?
Próbálj meg KADra is csatlakozni, nekem kb. 10 kb/s-et gyorsított a letöltésen...:)
A gondolatod a BTvel és az Emulevel kapcsolatban is tökéletes...
Igen, jól gondolod...:)
3. Naponta kb pár órát, külső aprogrammal fogom az Emule feltöltési sebességét /5KB/s-ra/ , mivel a család többi tagja is gépezik még a háztartásban és nekik nagyon belassitana... Ez befolyásolhat valamit?
Szóval ha más programmal lelassitom az emule feltöltését az okozhat gondot a letöltésemmel kapcsolatban?
Nos... az igazság az, hogy igen, sok gondot okozhat... :(
Megmondták a hivatalos oldalon is, hogy nem szabad ezt tenni, mert akkor a többi user emule-je csalónak vesz... :?
Én úgy szoktam csinálni, hogy elmegyek suliba és bekapcsolva hagyom a gépem Emulevel...
Mire hazaérek, már lejött a fájlnak legalább a fele, a másik fele pedig este 8-ig lejön...:)
4. egyik helyen azt olvastam hogy a feltöltéstől , a másikon meg azt hogy a megosztástól függ a kredit... tudom hogy összetettebb ez a dolog, de jól gondolom h a megosztástól nem, csak feltöltéstől függ??
Nos, kétféle kredit van...
Van a szerver kredit és a user kredit...
Ha valaki többet oszt meg, akkor több lesz a szerver kreditje, ha pedig sokat tölt fel, akkor a user kreditje...:)
A lényeg:
-Sok megosztás lassíthatja az aktuális letöltéseket...
-Semmilyen megosztás pedig nem ad szerver kreditet...

Tehát:

-Én most pélául kb. 8 gbot osztok meg, így nem elég hogy tudom feltölteni a legfrissebb fájlokat, de még szerver kreditet is kapok...:)
(azt ne kérdezd, hogy a szerver kredit az mit befolyásol, mert nem tudom)
-Csinálhatod még azt is, hogy megosztasz 10 gbnyi adatot, és a legfrissebb letöltések prioritását "Felold"-ra kapcsolod, így azt a fájlt fogod a legnagyobb százalékban feltölteni...:)
5. 1/ azok a modok vagy mik, amiket először kérdeztem... Melyiket lenne érdemes nekem használni? 2/ azokban is van magyar nyelv? mondjuk ez a legkevesebb, persze ez nem kritérium....
Nos, szerintem ez gépfüggő...
Próbáld ki az alábbiakat: MorphXT, BlackHand, MFCK...
És használd azt, amelyik neked a legjobban bejön, ugyanis ezek a legjobb modok...:)
Magyar nyelv természetesen az összesben van, illetve nincs, de ha átváltod magyarra, akkor az emule gyorsan letölti a magyarosítást...(kb. 80 kb csak)
6. utsó kérdés: most pl 5-el megy fel /nem az emule-val limitelve!!/ és 11-el jön le... Ez igy ok? kb 15 file van a letöltési sorba, mind elég gyakori...
A források számától függ...
A források számát megnézheted a statisztikában, nekem 1000 fölött már átlag 40 kb/s-el jön le a cucc... 8)
Előre is nagyon köszi annak aki segit!! és bocsi ha zagyva voltam...

utsó utáni kérdés... mi az a KAD? ahhoz is érdemes kapcsolódni? és ha igen, akkor kell valamit állitani azon kivül hogy kapcsolódás ozt hali...
KAD = Kademlia = 1 alternatív szerver nélküli hálózat (lásd. Overnet, de ez sokkal jobb, és egyszerűbben módosítható)
Lényegét már leírtam, de röviden:

-Az információt nem szerver hanem maguk a userek szolgáltatják
-A userek egy kódszám alapján azonosítják egymást
-Emiatt lassabb a keresés :?
-Érdemes felcsatlakozni, mert vannak userek, akik csak Kad-ra csatlakoznak, és Ed2k-ra nem...

Hát röviden ennyi, remélem tudtam segíteni valamit... :wink:

CHRONOS
Csontikka
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2004.05.27. 11:50

Hozzászólás Szerző: Csontikka »

CHRONOS köszi szépen! rengeteget segítettél

felraktam most a 0.42g MorphXT 3.0-t

kérdés: mi a Get All A4AF
és a Advanced A4AF Flags Force beállításai?

ill. Set Linear Priority?

ezek mire jók?

ill. mi ujdonságot tud ez a kliens a sima emule-val szemben?

valamint még 1 kérdés, mert most du. maxon járattam végig a feltöltést is és tesom MUDozását igencsak lassitotta. szóval volt anyázás rendesen.

Ha feltöltési uploadot állitok be emulen belül, akkor ugye 4X-es lehet max. a letöltésem /pl 5 nél 20 ugye/ ?

és ha a kapcsolatomat állitom be mondjuk egyénire és azon belül 384Kbit/32/kbit ? vagy ennyire azért nem hülyék? /csak mert hogy irtad hogy a másik kliense engem csalónak láthat ha megpróbálom korlátozni más progival a feltöltést/

ja és még annyi hogy hol nézed meg pontosan hogy melyik filenak hány forrása van? nem abból derül ki hogy pl: 147/177/200 (1)
vagy akkor ez mit jelent?

ELőre is köszi mindent!

ja és cask még 1 apróság, Cfos Driverről mi a véleményed?
Üdv
Csontikka
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

kérdés: mi a Get All A4AF
és a Advanced A4AF Flags Force beállításai?
A4AF = Ask For Another File
Lényege, hogy ha 1 usernek több fájlja is van, ami neked kell, akkor az egyiket feltölti neked, és a maradék fájlokhoz csak szépen sorjában kezd hozzá, ugyanis egyszerre csak 1 fájlt tölthet fel 1 usernek...
Beállításokhoz én nem szoktam nyúlni, de a "get all a4af" az azt jelenti, hogy az összes forrás váltása az adott fájlra...
ill. Set Linear Priority?
Nem tudom, még nem teszteltem, de szerintem ha saját magad állítod be a prioritást, az a legjobb... 8)
ill. mi ujdonságot tud ez a kliens a sima emule-val szemben?
Nagyon sok mindent, általában hibajavításokat és kiegészítéseket, amiket a fejlesztők folyamatosan át szoktak rakni a "hivatalos" verzióba...:)
Minden modhoz van "changelog", vagyis egy log, ami leírja az adott javításokat...
valamint még 1 kérdés, mert most du. maxon járattam végig a feltöltést is és tesom MUDozását igencsak lassitotta. szóval volt anyázás rendesen.
Ha feltöltési uploadot állitok be emulen belül, akkor ugye 4X-es lehet max. a letöltésem /pl 5 nél 20 ugye/ ?
Nem emlékszem pontosan, de ha átállítod, akkor úgyis mutatja az Emule, nem? (bár mint mondtam, nem emlékszem pontosan)
és ha a kapcsolatomat állitom be mondjuk egyénire és azon belül 384Kbit/32/kbit ? vagy ennyire azért nem hülyék? /csak mert hogy irtad hogy a másik kliense engem csalónak láthat ha megpróbálom korlátozni más progival a feltöltést/
Nos, itt arról van szó, hogy minden modban van egy védelmi rendszer, ami kiszűri a lassú feltöltésű usereket... :(
Ennek van előnye és hátránya is, de ha az én módszeremet használod, akkor garantált a dolog... :)
Esetleg beállíthatsz egy olyan upload szintet, ami mellett a tesód is eltud lenni...(pl: 8 kb/s)
ja és még annyi hogy hol nézed meg pontosan hogy melyik filenak hány forrása van? nem abból derül ki hogy pl: 147/177/200 (1)
vagy akkor ez mit jelent?
De igen, ebből derül ki, mégpedig:
Az első szám az A4AF száma, ezt már kifejtettem bővebben is...
A második szám a felismert (inkább azonosított) források száma, azok a források, amikkel már felvette az Emule a kapcsolatot...
A harmadik szám az összes források száma, a maximum, ami felett már nincs forrás...(megjegyzem hogy általában soha nem éri el a maximumot az érték, mert mindig van pár user, akinek vacak a netkapcsolata, vagy az azonosítása)
ELőre is köszi mindent!

ja és cask még 1 apróság, Cfos Driverről mi a véleményed?
Nem használok különböző drivereket az ADSLhez, nekem megteszi az eredeti is, ameddig elfogadható sebességet érek el vele... 8)
És ez idáig bejött... :)
Szívesen segítettem... :wink:

CHRONOS
Csontikka
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2004.05.27. 11:50

Hozzászólás Szerző: Csontikka »

Szia! ismét köszi :)

itt van még kérdés:

1
letöltés alatt levő file ra rákattanva / file tulajdonságai

Átvitel: 256.41 MB
Sérült 1285 MB

a sérült részeket ugye ujra leszedi automatikusan?

2
van 1 letöltés alatt levő file-om aminek a folyamat sora szürke és van benne 2 pici piros folt.... jól értelmezem ugye hogy akkor az már nincs meg senkinek? mivel a forrásoknál 2/0/200 (0) - t ir?

előre is köszi
Üdv
Csontikka
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Erről a driverről csak annyit, hogy az ISP korlátozását úgysem tudod áthágni (hacsak nem hax0lod meg :dirr:), a fizikailag maximális 8 MBit / 1.5 MBit határt pedig csak akkor, ha a DSL-központtól kábelhosszban mért (!) távolságod nem haladja meg a 1.5 kilométert (ez esetben elméletileg lehetővé válik a VDSL használata, maximum 54 MBit sávszélességgel [26 / 26]).

Na, már megint offoltam egy jót. :dirr:
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

1
letöltés alatt levő file ra rákattanva / file tulajdonságai

Átvitel: 256.41 MB
Sérült 1285 MB

a sérült részeket ugye ujra leszedi automatikusan?
Áááá... :)
Sejthettem volna, hogy e miatt jönnek le olyan lassan a fájljaid...
Nincsen az IPfiltered beállítva... :shock:
[IPfilter= egy olyan dolog, ami a hibás fájlokkal rendelkezű usereket kiszűri]
Sürgősen updateeld innen: http://emulepawcio.sourceforge.net/nieu ... filter.dat

Ezt az URLt add meg az Emule beállításaiban a szűrőnek és meg fog szűnni az a sok sérülés...
A kérdésedre pedig a válasz: igen, letölti újra a sérült szeleteket, sőt, meg is próbálja kijavítani őket...:)
2
van 1 letöltés alatt levő file-om aminek a folyamat sora szürke és van benne 2 pici piros folt.... jól értelmezem ugye hogy akkor az már nincs meg senkinek? mivel a forrásoknál 2/0/200 (0) - t ir?

előre is köszi
Piros folt van, ha nincs meg senkinek a fájl adott része... :?

CHRONOS
keszako
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2004.05.28. 15:51

Hozzászólás Szerző: keszako »

windows xp-ben hol lehet portokat megnyitni?
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

keszako írta:windows xp-ben hol lehet portokat megnyitni?
Üdv a fórumban!
Tiltsd le az XPs tűzfalat, rakj fel egy normális tűzfalat, engedélyezd Emulét, majd akármilyen portot megadsz, menni fog...:)
Kivéve, ha routered van, mert akkor a routeren kell engedélyezni (portforwardolni) az adott portot...:)

CHRONOS
keszako
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2004.05.28. 15:51

Hozzászólás Szerző: keszako »

és mi az a "LOWID"?
artilla

Hozzászólás Szerző: artilla »

Fiúk, egy kis segítséget szeretnék kérni. Szóval rákaptam az eMule-re. Jelenleg a 0.42e verziót használom, a cuccosom AMD-s XP-vel. Semmi egyéb plusz nincs telepítve. Két kérdésem van: 1. hogyan iktatható ki a 0.0 b/s letöltés, mert van, amikor 4 ilyen fut párhuzamosan kisebb-hosszabb ideig. 2. Milyen módot vagy egyéb kiegészítőt ajánlotok a hatékonyság növelése érdekében. Tehát mit kéne még pluszban felraknom, hogy jobban pörögjön a dolog. A Blackhand-ről tudok, ami AMD-re van optimalizálva, csak állítólag sűrűn megszakad, habár gyors. Gondoltam megkérdezlek benneteket is, és csak azután döntök a tapasztalataitok alapján, mert sokféle infó van, és ki tudja, melyik lenne jó. Tehát egy jó kis módot legyetek szívesek ajánlani + egyéb kiegészítőket, ha érdemes feltenni. Inkább biztonságos, folyamatos kapcsolatra törekednék az eMule-al.
Előre is köszönöm! Sziasztok!
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

keszako írta:és mi az a "LOWID"?
Lowidkor a kliensed csak lowid kliensekkel bír kommunikálni...(vagyis ez egy elég rossz dolog)
Akkor kapsz lowidet, ha nem elérhető a portod...(imho ha routered van, akkor engedélyezd a portot)
Ha nincsen routered, akkor elég, ha más tcp/udp portot adsz meg...

CHRONOS
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

1. hogyan iktatható ki a 0.0 b/s letöltés, mert van, amikor 4 ilyen fut párhuzamosan kisebb-hosszabb ideig.
Van egy ilyen opció a beállításoknál, hogy "defeat 0 part senders", vagy valami ilyesmi, ezt kell engedélyezni...:)
2. Milyen módot vagy egyéb kiegészítőt ajánlotok a hatékonyság növelése érdekében. Tehát mit kéne még pluszban felraknom, hogy jobban pörögjön a dolog. A Blackhand-ről tudok, ami AMD-re van optimalizálva, csak állítólag sűrűn megszakad, habár gyors. Gondoltam megkérdezlek benneteket is, és csak azután döntök a tapasztalataitok alapján, mert sokféle infó van, és ki tudja, melyik lenne jó. Tehát egy jó kis módot legyetek szívesek ajánlani + egyéb kiegészítőket, ha érdemes feltenni. Inkább biztonságos, folyamatos kapcsolatra törekednék az eMule-al.
Előre is köszönöm! Sziasztok!
Nos, nálam a Blackhand tökéletesen működik, még soha nem fagyott vagy leállt volna, én ezzel kaptam a legjobb sebességeket is...:)

De ha igazán stabil modot akarsz, akkor meglátogatod ezt a siteot:
www.emule-mods.de

És itt letöltöd a Sivka modot vagy az MFCK-t...
Ezek nagyon jó modok...:)

CHRONOS
keszako
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2004.05.28. 15:51

Hozzászólás Szerző: keszako »

És mi a baj a mezei emulával?...Én azt használom és nem látok benne szálkát.

És honnan tudom hogy "LOWim" van?
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

keszako írta:És mi a baj a mezei emulával?...Én azt használom és nem látok benne szálkát.

És honnan tudom hogy "LOWim" van?
Szerintem senki nem mondta azt, hogy azzal valami rossz is lenne...:)
Jó az, a modok csak kiegészítő funkcióik miatt érik meg...:)

Honnan tudod, hogy lowid van? hát...a zöld ikon sárgává vált a kapcsolódáskor...:)

CHRONOS
Avatar
ekho
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2003.08.21. 01:52
Tartózkodási hely: :yleh isádokzótrat
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ekho »

Rage írta:Erről a driverről csak annyit, hogy az ISP korlátozását úgysem tudod áthágni (hacsak nem hax0lod meg :dirr:), a fizikailag maximális 8 MBit / 1.5 MBit határt pedig csak akkor, ha a DSL-központtól kábelhosszban mért (!) távolságod nem haladja meg a 1.5 kilométert (ez esetben elméletileg lehetővé válik a VDSL használata, maximum 54 MBit sávszélességgel [26 / 26]).

Na, már megint offoltam egy jót. :dirr:
...hogy mik vannak:)

:P
Kép
keszako
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2004.05.28. 15:51

Hozzászólás Szerző: keszako »

Eh...milyen ikonrol beszélsz?
Mi az a router?
Mi az a leech?
Mit kell csinálnom a routerrel ha tûz falas dolog nem jönn be?
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

keszako írta:Eh...milyen ikonrol beszélsz?
Mi az a router?
Mi az a leech?
Mit kell csinálnom a routerrel ha tűz falas dolog nem jönn be?
No comment, LOL :dirr:
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
zimmerit

Hozzászólás Szerző: zimmerit »

mikrohullámú netszolgáltatónál vagyok belsőhálozati ip-n /DHCP/ kiosztásban, állandó lowid-em van... Anno a proxy portját megadta a szolgáltatóm, ezt be is nyomtam a TCP-hez, azóta legalább nincs olyan hibaüzim, hogy a portot nem tudja elérni... de a lowid akkoris maradt..
kb. 20G megosztásom van, a fel-le arányban ász vagyok /5* többet adtam, mint kaptam/, de a lowid, na azt segítsetek megszüntetni...
megj. XP tűzfal kikapcsolva van, a Kerio meg engedi a forgalmat...
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

zimmerit írta:mikrohullámú netszolgáltatónál vagyok belsőhálozati ip-n /DHCP/ kiosztásban, állandó lowid-em van... Anno a proxy portját megadta a szolgáltatóm, ezt be is nyomtam a TCP-hez, azóta legalább nincs olyan hibaüzim, hogy a portot nem tudja elérni... de a lowid akkoris maradt..
kb. 20G megosztásom van, a fel-le arányban ász vagyok /5* többet adtam, mint kaptam/, de a lowid, na azt segítsetek megszüntetni...
megj. XP tűzfal kikapcsolva van, a Kerio meg engedi a forgalmat...
Proxy-ról netelsz? :shock:
Akkor szerintem ott lesz a gond... :?
Egyébként más tcp/udp porttal sem megy?
pl: 1347/1347

Ha a tűzfal engedélyezi, akkor az egyetlen dolog, ami beleszólhat az adatforgalomba, az a proxy...
Bocs, de sokat nem tudok segíteni ez ügyben...

CHRONOS
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Eh...milyen ikonrol beszélsz?
A bal felső kapcsolódási ikonról... :)
Mi az a router?
Ha nem tudod, akkor valószinűleg nincs is neked routered, szóval emiatt nem kell aggódnod...
Mi az a leech?
Az olyan user, aki nem tölt fel, csak letölt...
Az ilyenek meghamisított/átírt modokkal lépnek fel az Emule-re, és általában bannolva lesznek elég gyorsan...:)
Mit kell csinálnom a routerrel ha tűz falas dolog nem jönn be?
Port forwarding-ot... 8)
Magyarul engedélyezned kell az emule tcp/udp portjait...(természetesen 1 adott számot kell megadni mindkettőnek, pl: 2000)

CHRONOS
Válasz küldése