Emule

Számítógép, programok, és minden ami ide sorolható

Ismered az Emule-t? Szoktad használni?

Igen
81
59%
Nem
56
41%
 
Szavazatok száma: 137

Csontikka
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2004.05.27. 11:50

Hozzászólás Szerző: Csontikka »

ezek szerint tényleg cask nagyjából tudom mit jelent, na remélem jön valaki aki felvilágosít!

én azt hittem az a lényege, hogy ha valaki feltölt valamit valakinek akkor az bekerül a webcache -be és ha valaki más is ezt le akarja tölteni akkor az nem az emberkétől hanem a webchache-ből szedi és igy sokkal gyorsabb... vagy vmi ilyesmi :)
Üdv
Csontikka
Avatar
Yuber
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 170
Csatlakozott: 2003.11.04. 17:27
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Yuber »

Hali!
Hogy lehet kommentelni és értékelni egy file-t?

Zamboros tippet köszi, beállítottam, hogy csak barátok küldjenek üzit!

Üdv!
Kép
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Yuber írta:Hali!
Hogy lehet kommentelni és értékelni egy file-t?

Zamboros tippet köszi, beállítottam, hogy csak barátok küldjenek üzit!

Üdv!
Megosztásoknál jobb egérkattintás és "fálj megjegyzésének megváltoztatása"

Figyelembe kell venni azt is, hogy amíg nem töltöttél le min. 1 chunkot, (9.28 MB) addig nem kerül be a fájl a megosztásokba...

CHRONOS
Quantumleap
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2005.03.16. 13:27

Hozzászólás Szerző: Quantumleap »

Help! Ha egy filmnél a források befejezésénél az áll, hogy 0% film, az mit jelent egész pontosan? Hogy nem érdemes megpróbálni letölteni?
Avatar
Magnumrick
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2005.10.01. 21:37
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Magnumrick »

Quantumleap írta:Help! Ha egy filmnél a források befejezésénél az áll, hogy 0% film, az mit jelent egész pontosan? Hogy nem érdemes megpróbálni letölteni?
Egész pontosan! 0% jelentése: jelenleg a teljes hálózaton nincs egyetlen egész fájl sem... vagyis, aki a teljes fájlt birtokolja régóta nem lépett fel, vagy már törölte a megosztást. Az ilyet nevezik (tudtommal) döglött fájlnak... :) Nem érdemes letölteni, keressél inkább más változatot.

Good Luck!
Quantumleap
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2005.03.16. 13:27

Hozzászólás Szerző: Quantumleap »

Érdekes dolog:

A letöltendő film felett megjelent a piros felkiáltójel, ami ugye elvileg azt jelzi, hogy a filmcím nem felel meg a valódi tartalomnak. De belenéztem az avipreview-vel, és a film az, amire gondoltam. Mondjuk annyi nem jött le, hogy szereplők meg is szólaljanak. Csak mert volt már rá példa, hogy a valódi tartalomnak való nem megfelelés azt jelentette, hogy szerb szinkron van a filmen.
Avatar
Magnumrick
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2005.10.01. 21:37
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Magnumrick »

Quantumleap írta:Érdekes dolog:

A letöltendő film felett megjelent a piros felkiáltójel, ami ugye elvileg azt jelzi, hogy a filmcím nem felel meg a valódi tartalomnak. De belenéztem az avipreview-vel, és a film az, amire gondoltam. Mondjuk annyi nem jött le, hogy szereplők meg is szólaljanak. Csak mert volt már rá példa, hogy a valódi tartalomnak való nem megfelelés azt jelentette, hogy szerb szinkron van a filmen.
Kisebb tévedésben vagy... A piros felkiáltó jel csak rossz véleményezést jelent. Ez lehet akár annyi hogy valaki béna és nem tudja a játékot elindítani... Filmnél akár jelentheti, hogy egy felhasználónak nem tetszet a film és szerény véleményét mindenképp megakarja osztani velünk :) (Vagy valami másra szeretné felhívni a figyelmet). Fake (hibás) fájlt legkönnyebben úgy találold meg, ha a tulajdonságok között megnézed, a fájlnév fület... ez biztosabb modszer!
peterbacsi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2005.11.30. 15:34

Hozzászólás Szerző: peterbacsi »

Sziasztok!

Egy kis problémám van!

Felkapcsolódok meg minden de nem jön le egy bit sem sehonnan ez mitől lehet!

Köszike!
Avatar
Magnumrick
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2005.10.01. 21:37
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Magnumrick »

peterbacsi írta:Sziasztok!

Egy kis problémám van!

Felkapcsolódok meg minden de nem jön le egy bit sem sehonnan ez mitől lehet!

Köszike!
Pontosíts! Ez egy kicsit kevés info... kezdeti időkben kell egy kis idő (3-4 óra) hogy valami érdemleges történjen. Probálj meg valami populáris dolgot letölteni pl.: sláger mp3-as szám, a lényeg sok forrás legyen hozzá!
Ha akkor sem passz. A "meg minden" elég tág meghatározás...
ákosbácsi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2005.10.02. 09:54

Hozzászólás Szerző: ákosbácsi »

Szia. Nagynehezen beállítotam az eMulet, már magas ID-m van, de azóta nem húz szinte semmit. Azt írja, hogy túl sok a kapcsolat. A programot a beállítások/kapcsolatok/varázslóval állítottam be, max forrás/fájl=500, a csatlakozások korlátai=400. Lécci help me. Köszi.
Avatar
Magnumrick
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2005.10.01. 21:37
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Magnumrick »

Hmm...

1. A letöltés ablak források fül alatt nagy számok vannak? (pl.: 480/500) 2. Tűzfal, router (ha van), magas ID, beállítások rendben vannak? (Ellenőrizd le a help menüben FAQ beállítások résznél, az az általános beállítás).
3. Le/feltöltési korlátokat szüntesd meg.
4. Gépújraindítás...
5. Melyik kiszolgálóhoz szoktál kapcsolodni? Javaslom a Razorback2.0-t, a legbiztasobb és egyben a legnagyobb teljesítményű kiszolgáló. Általábban kisteljesítményű kiszolgálóknál fordul elő hogy alig akar jönni a cucc.
6. Ha routert használsz, és egy másik gépen már fut az eMule, akkor valamelyik progin a letöltés le fog állni. Legalábbis nálunk így működik.
7. Feltöltés továbbra is megy? Szóval szívja tőled a cuccot?
8. Eddig működött?

Hirtelen ennyi jutt eszembe...
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Talán ha a kapcsolatok számát feljebb tennéd, mit az egy file-ra eső maximális kapcsolatok száma, nem lenne too many connections hibaüzeneted. Szerintem ez logikus, de úgy tűnik mégse...
Avatar
Magnumrick
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2005.10.01. 21:37
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Magnumrick »

Érdekes amit mondasz! Kinyilatkoztatnál hogyan kell? Már vagy 15 perce keresem, de nem találok hasonló beállítást... pedig érdekelne.
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Kép

Hard limit és Max connections rész. Nálam így van beállítva, eddig sosem volt vele problémám.
Avatar
Magnumrick
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2005.10.01. 21:37
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Magnumrick »

Nálam 500/400 a beállítás! 30 letöltés egyszere (40% populáris 50% közepes előfordulású fájl, vagy 10% ritka), átlagosan 100 kB/s (60-80% teljesítmény) letötéssel, ha korlátozásokat megszüntetem 100% is lehet a letöltésem (230 kb/s-et jelent, populáris fájlok esetén)!
Eddig még soha nem panaszkodott a gép túl sok kapcsolatra! Úgyanis az Kiszolgálótól függ... kis teljesítményű, vagy "felfújt" kiszolgálóra való kapcsolodás esetén adja ezt az üzenetet. Hmm... azzal hogy ilyen magas értéket állítasz be tudtommal csak a hálozatot terheled feleslegesen... nem lesz gyorsabb a letöltésed az átlagosnál. Legalábbis régebben így volt, azóta lehet hogy javítottak a rendszeren. Ezt nem figyeltem. :(
Amúgy probáld ki: csatlakoz valamelyik noname kiszolgálóhoz és nagypapa leszel mire lejön egy mp3, vagy keresés estén 100 találat ha lesz, forrás 30-70% stb. míg Razorback2.0 estén 1500 találat és max 10 perc mire lejönn a cucc, forrás 100%.

Good Luck!
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Nem nagyon tudom ezzel mit is akartál mondani, de nekem kettő év eMule használat folyamán nem volt ezzel problémám. A szervert nem terheled semennyire ezzel, max a szokásos 120kbyte helyett 420kbyte lesz az adatforgalom. :Đ Saját netkapcsolatod igenis leterheli valamennyire, de egy 3Mbites vonal tapasztalataim szerint elég hozzá. (ha másnak nem is, nekem az :D) Minél több kapcsolat => annál több sorba fogsz beállni. Tudom jól hogy emule tud gyors is lenni, nem azt kell okítani aki a topicban a help 30%-át írja. :D
Kép
Avatar
Magnumrick
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2005.10.01. 21:37
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Magnumrick »

Nem téged akartalak oktatni, csak pl irtam... Tudtommal a topic célja, hogy információt cseréljünk, segítsük egymást :) Az, hogy 30%-át te irod, nem jelenti azt, hogy mindent tudtsz is... (Amúgy én is két éve használom eMule-t.)
A Hard limit és Max connections beállításokkal kapcsolatban: nem véletlenül hívják fel a figyelmet arra, hogy az alapbeállításokat ne változtasd meg jelentős mértékben. Kiszolgálók, felhasználói szövetségek kérik is a tagokat, figyeljenek erre oda... vannak, akik etikátlanságnak is tartják. (Nem téged akarlak oktatni, hanem a kevésbé jártas felhasználóknak probálok magyarázattal szolgálni.)
Minél több kapcsolat => annál több sorba fogsz beállni => annál több kapcsolatot kell frissiteni a kiszolgálónak => több munka :) (Azt hiszem ez így teljes) pl: 400 (alap XP esetén) max kapcsolat helyett 4000 állítasz be, 10x több munkát adsz a szervernek, de neked is csak úgyanolyan teljesítménnyel fog működni!
Részletesebb magyarázattal nem tudok szolgálni, mert nem vagyok informatikus... vannak külföldi oldalak, melyek ezt részletesebben taglálják technikai szempontból, vagy erkölcsi szempontból.
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Na akkor lássuk csak.
Magnumrick írta:Eddig még soha nem panaszkodott a gép túl sok kapcsolatra! Úgyanis az Kiszolgálótól függ...
Ez nem igaz...
Magnumrick írta:azzal hogy ilyen magas értéket állítasz be tudtommal csak a hálozatot terheled feleslegesen... nem lesz gyorsabb a letöltésed az átlagosnál.
...ahogyan ez sem.
Magnumrick írta:Legalábbis régebben így volt
Nem így volt.
Magnumrick írta:Amúgy probáld ki... [...]
Ha elolvastad volna figyelmesen a topikban már elhangzott dolgokat ezzel kapcsolatban, tudnád, hogy ez miért van.

Legközelebb tessék postolás előtt utánajárni bizonyos dolgoknak. :p

Edit: Látom, azóta postoltál... No offense, de baromi nagy hülyeségeket írsz, most inkább nem taglalom részletesen, de pl. a WinXP által alapértelmezettként beállított max. kapcsolatok száma nem 400.
Ha már itt tartunk, én speciel informatikus vagyok, bár nem hiszem, hogy ez határozná meg egy ember hozzáértését a dologhoz.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Tisztázok pár dolgot...

Mindegy hogy mennyi a kapcsolatok száma, mert az aktuális kapcsolatok a lényeg, nem hogy mennyi legyen a maximum...
Attól még hogy az pl. 10000, nem fog 10000 kapcsolatot csinálni...

A szerver érzékeli hogy mennyi az adott kapcsolatod, és úgy alakítja hogy ne okozzon problémát...(értsd. a szerver sem hülye, hogy 1 embert szolgáljon csak ki)

A források száma bármilyen szerveren lehet sok, de ha egy sok user által látogatott szerveren vagy, gyorsabban találja meg...
Az Emule nem csak az adott szerveren keres, hanem a source exchange technológiának köszönhetően a többi szerverről is talál forrást...

Milyen szerverre is csatlakozzunk?

Nos nekem van itt egy megbízható listám, maga a szerverszoftver írója Lugdunummaster készítette, magyarul ezek a szerverek tuti nem FAKE szerverek:

http://www.gruk.org/list.php

Én ki szoktam kapcsolni a szerverfrissítés funkciókat, és csak azokat használom amik ebben a listában megtalálhatóak...

Razorback 2.0 még mindig a legjobb és a Donkeyserver-ek...

Nekem 1200 a max forrás, és 400 a max kapcsolat...
Az aktuális kapcsolatok száma sosem érte el még a 300-at sem, nemhogy a 400-at...

Mindenesetre ha sok fájl jön le éppen, akkor sokat számít hogy mennyi a max kapcsolat...

Tehát nem gond ha több mint 1000, nem fog a szervernek gondot okozni és te is jól jársz...:)

Ennyit akartam...

CHRONOS
Yuri
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:30
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuri »

A nagy vitában ne feledkezzen meg senki arról, hogy ott vannak a half-open kapcsolatok!
Alapból csak 10-et enget az sp2 win. Aki nem patchelte az tegye meg. Nálam csodákat művelt. :) Most 50, de lehet följebb kéne tolni.
War... War never changes.
Avatar
Magnumrick
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2005.10.01. 21:37
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Magnumrick »

Tisztelt Rage!

Igazad van, nem olvastam végig a topicot, de nem is állítottam, hogy olyan hűű-de-nagyon értek hozzá!

1. Nem le "baromi hülyeségezni" kellene, hanem kijavítani :(
2. Bőven van hiányoságom, ezért is irtam, mert pótolni szeretném :((
3. Én gazdasági szakágban vagyok: és mivel nem vagyok fanatikus netező, sok kifejezés számomra homályos... valószínüleg te is küzdenél a gazdasági kifejezésekkel.
4. Nincs rutinom a forumok terén...


Kösz a véleményezést.
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Yuri: az az 50 a másodpercenkénti kapcsolatokra vonatkozik, nem a globalra. Tehát másodpercenként max 50 különböző kapcsolat alakítható. Azureus, Emule és Share röhögve elfut rajta napi 0-24-ben. :)

Pontokba szedős, érvelgetős flame-et tessék mellőzni. Még a rutinnal nem rendelkező ember is tudja, hogy a fórum az fórum. Viselkedjünk felnőtt emberekhez méltóan. :-P Magnumrick: vagy olvasgass vissza, vagy nézz rá emule-project.net-re. Jórészt már minden gyakori kérdésre és problémára válaszoltunk, segítséget nyújtottunk.
Avatar
Magnumrick
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2005.10.01. 21:37
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Magnumrick »

OK. Sorry...

Emule-project.net-et már olvasgattam, a topic egyrészét is...
Felmermerült bennem egy kérdés: miért nem csináltok, egy külön oldalt magyar nyelven: fogalom meghatározás, beállítások, kezelés. Én hiába probálkozom vele... ti jobban átlátjátok az egészet.

Topic böngészés, idegen nyelvű magyarázatok olvasása nem mindenkinek megy (magyarul meg elégé szétszortan található info) :( Egy összeszedett, közérthető oldal csak elönyt jelentene.

Szerintem, megnövelné a magyar eMule-használók számát, és valami közösség formát is adna (ezt hiányolom a legjobban).
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Itt egy tutorial. http://aoianime.animehq.hu/index.php?oldal=helpemule
Itt egy topic. Aki ebből nem tudja kiböngészni, annak ott van angolul.
Aki nem tud angolul, tanuljon meg. A mai világban semmire se mész ha nem beszélsz legalább egy világnyelvet.
Aki tud angolul, tud magyarul és ennyiből nem tudja kitalálni amire kíváncsi, valamint kérdezni lusta, nem hiszem hogy érdemel bármit is amit filemegosztó alkalmazások nyújthatnának neki.
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

ha az ember letölt egy új verziót (nem a telepítős, hanem a kicsomagolós), akkor az előző verzióból milyen fájlokat célszerű megtartani? gondolok itt a config folderre, amiben feltehetőleg olyan infók vannak, amik jó, ha nem vesznek el. vagy mindegy? más ezt hogy szokta csinálni?

(igen, gondolom hogy már le volt írva egyszer a 72 oldalon belül valahol, de nem fogom visszaolvasni én sem, és a keresésben szerintem nem sok esélyem van, mivel ezt a problémát magyar nyelven legalább 423 féleképpen lehet megfogalmazni.)
Válasz küldése