TEKKEN és hasonló bunyós játékok

PC vagy konzolos játékok témaköre.

Melyik a legjobb verekedős játék?

Tekken
19
51%
DOA
9
24%
Soul Calibur
2
5%
Egyéb...
7
19%
 
Szavazatok száma: 37

Avatar
Ssj2Viko
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.05.28. 09:26
Tartózkodási hely: Dunakeszi

TEKKEN és hasonló bunyós játékok

Hozzászólás Szerző: Ssj2Viko »

Gondoltam nyitok egy témát elsösorban a Tekken, a DOA(Dead or alive) és a Soul Calibur verekedös játékokról, amiknek manga és egyeseknél rövidebb anime változatok is léteznek.
Itt lehet leírni hogy ki melyiket kedveli jobban és miért, mi a vélemény a sztorikról, szereplőkröl, és amúgy az egészröl.

Én speciel hardcore Tekken Fan vagyok és a kedvenc szereplőim: Lei( mivel nagy Jackie Chan rajongó vok :)), Feng Wei ,Eddy/Christi,Hwoarang, és Devil Jin.(De még van jó pár kedvencem :-P )
Imádom a Tekken hangulatát és kiváncsi vok hogy milyen lesz majd a mozi film belöle.
De a DOA-ból már nyár végén lesz film ha jól tudom.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ssj2Viko 2006.06.03. 21:24-kor.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Igen, lesz DOA film aug 25-től a tengerentúlon, nálunk még nem ismeretes a bemutató időpontja( már ha lesz neki olyan... )
Alant találod a trailert:
http://www.dtheatre.com/read.php?sid=3506
Avatar
Kuresz
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.01. 03:21
Tartózkodási hely: Silent Hill

Hozzászólás Szerző: Kuresz »

A szavazásra nem tudok mit válaszolni,a tekken 3 isten volt,máig a legjobbak közé tartozik,de onnantól feljebb már nincs meg a feeling.Mivel xbox fan vagyok,DOA-t nagyon sokszor kipörgettem.A 3-t,extreme volleyball-t(lol zsír volt) és az ultimate-t is.A DOA végig hozza a színvonalat,de a Tekken a 3.tól elindult a lejtőn :neutral:
Kép
Kép
Kép
Avatar
Ronja
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2005.10.03. 11:50
Nem:
Tartózkodási hely: Vadon
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ronja »

én a Tekken-re szavaztam:)
a DOA film trailerjét már leszedték a linkelt oldalról... :cry:
"I believe in miracles... They happen every day"
Avatar
HellRaiseR
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2006.01.20. 20:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: főváros
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: HellRaiseR »

Mortal Kombat Deception!-PS2-re! ISTEN :!:
Kép
Az Ördög a részletekben rejlik...
,,We're trapped in the belly of this horrible machine...and the machine is bleeding to death."
Avatar
Ssj2Viko
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.05.28. 09:26
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Hozzászólás Szerző: Ssj2Viko »

A DOA előzetesét megnézhetitek ezen az oldalon:
http://www.youtube.com/watch?v=kRo0Luk5 ... OA%20movie

Bár engem nem győzőtt meg az előzetes. Bögyös csajok katana kardal vagy néha puszta kézzel írtják a hapsikat. :?
Tiszta Kill Bill-nek tünik(amit nem részleteznék hogy mennyire sz..), szal remélem azér a teljes film jobb lessz mint amit a trailerböl megtudhatunk.

Én nem ismerem nagyon a DOA-t de azé ugytudom nem csak női harcosok vannak benne.
Vagy ha igen akor inkább röplabdás filmet csinájanak :) .(bár egy kis röplabdás jelnetet lehetett benne látni)
De amikor most csak ilyen barbie baba csajok kezdik irtani a több tucat embert az szerintem nevetséges.
Na mindegy, be lehet szólni nekem de én ezt így látom. A teljes film majd remélem megváltoztatja az álláspontom,(bár erre kevés esélyt látok).

Na jó az eddigiek után még jobban megerősödött bennem a Tekken fanatizmus. Remélem a Tekken filmre majd be tudják szervezni Jet Li-t és Tony Jaa-t :wink: , hogy igazi harcművészek legyenek a főszereplők. :)
Kép

Jackie Chan 4ever :D
PlayBack
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2006.05.15. 07:19

Hozzászólás Szerző: PlayBack »

T szerencsétlen:P A Kill Bill filmek nagyon jók. Egyediek de nem szarok.
Tarantino nagy forma. Amúgy a DoA-tól én se várok túl sokat.

...és Tekken a legjobb:P
Avatar
Ssj2Viko
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.05.28. 09:26
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Hozzászólás Szerző: Ssj2Viko »

Á szeva PlayBack látom már megint kezded a Kill Billes dolgot. Majd személyen megdumáljuk :wink: .

És hogy ne legyen off a post. Találtam linket ahol a Tekken anime movie elsö 10 percét meg lehet nézni: http://www.youtube.com/watch?v=cD6uxDI7 ... en%20anime

És itt egy 5 perces Tekken 6 introt lehet nézni: http://www.youtube.com/watch?v=2AnJh1Ak ... tekken%206
Kép

Jackie Chan 4ever :D
PlayBack
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2006.05.15. 07:19

Hozzászólás Szerző: PlayBack »

Vki említi hogy a Tekken elindúlt a lejtőn.... A hangulat kicsit változott a 3 óta, de nem lett rosszabb. A 4 pl sztem majdnem harcművész szimulátor... nem túl gyors, minden stílust tökéletesen átvittek a játékba.... az 5 kcsit árkádosabb lett sajnos ill nem sajnos mert így is tetszik. Nem mondom hogy ha a régi vonalat követik nem tetszene jobban de így is a legjobb a műfajban........ csak a story........túl szűkszavúak :P
Avatar
Ronja
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2005.10.03. 11:50
Nem:
Tartózkodási hely: Vadon
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ronja »

Köszi az új linket...:) bár őszintén szólva engem sem nyűgözött le annyira :neutral: Azért reméljük a film jó lesz...
A Tekken anime nagyon érdekelne... jó volt látni az elejét!*.* + a trailert...
"I believe in miracles... They happen every day"
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Nem kevés pénzt szórtam általános iskolás koromban a tekkenbe és a souledge-be.
Piracy is charity.
phr0zen

Hozzászólás Szerző: phr0zen »

A "Soul" sorozat Soul Blade utáni részeit nem tartom túlzottan komoly játékoknak, a Tekkent meg csak fiatalabb koromban szerettem. Nem feltétlen a DOA a kedvencem, de ez a 0 szavazat nagyon böki a csőrömet. :dirr:
Avatar
Kuresz
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.01. 03:21
Tartózkodási hely: Silent Hill

Hozzászólás Szerző: Kuresz »

phr0zen írta:A "Soul" sorozat Soul Blade utáni részeit nem tartom túlzottan komoly játékoknak, a Tekkent meg csak fiatalabb koromban szerettem. Nem feltétlen a DOA a kedvencem, de ez a 0 szavazat nagyon böki a csőrömet. :dirr:
Én is inkább DOA fan vagyok...
Kép
Kép
Kép
Avatar
Budzoli
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2005.02.01. 19:14
Tartózkodási hely: Cinnabar Island's run-down Pokémon Mansion
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Budzoli »

DoA szimplán aláz. A negyedik részről meg... Tekken utol sem érheti.
KOFFING
-------------------------------------
Kép
Avatar
Ssj2Viko
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.05.28. 09:26
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Hozzászólás Szerző: Ssj2Viko »

Budzoli írta:DoA szimplán aláz. A negyedik részről meg... Tekken utol sem érheti.
Lehet hogy a Tekken 4-ik része nem érheti utól a DOA-t de az 5-ik simán(Még le is hagyja) :cool:
És már ugye nem sokára jön a 6-ik rész ami aztán nagyon odaüt majd az összes Beat'em up játéknak :)


Amúgy a Tekken anime movie második 10 percét!!! itt nézhetitek http://www.youtube.com/watch?v=sP0jSaFl ... en%20movie
Reméljük majd a többit is felteszik hamarosan :D
Kép

Jackie Chan 4ever :D
phr0zen

Hozzászólás Szerző: phr0zen »

Ssj2Viko írta: Lehet hogy a Tekken 4-ik része nem érheti utól a DOA-t de az 5-ik simán(Még le is hagyja) :cool:
Igen, kezdjük el a komoly vitákat! :dirr:

-OMG GOKU CAN TURN SSJ10 AND BEAT THE LIVING CRAP OUT OF SUPERMAN!
-NUH UH! NOT PRE-CRISIS SUPERMAN! PRE-CRISIS SUPERMAN CAN MOVE THE SUN!

Nade tényleg, ha szerinted jobb a Tekken, inkább írd le, hogy miért. Ugyanis szerintem is lényegesen kidolgozottabb játék a DOA, minden tekintetben. De ha te meg nekem nem hiszel, akár én is leírhatom az érveimet.
Avatar
Budzoli
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2005.02.01. 19:14
Tartózkodási hely: Cinnabar Island's run-down Pokémon Mansion
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Budzoli »

Ssj2Viko, rosszul értelmezted azt, amit írtam.

Nem azt mondtam, hogy a 4. tekken nem érheti utol a DoA-t úgy általában, hanem úgy általában egyik tekken sem érheti utol a DoA 4-et.
(Félreértések további elkerülése végett)

DoA szimpla zsenialitása a counter. Ilyen jól használható cuccot te egyik Tekkenben sem találsz. Grafikára - ahogy ezt phr0zen kollega nekem egyszer már (ugyan kicsit másképp) kielemezte - sosem volt pixelfight, szép, letisztult vonalakat láthattunk. Tudom, tekkenben a poligonok éle is szép, sima letisztult, de azt szerintem senki sem élvezte, ha ettől függetlenül a karakter továbbra is undorítóan kocka - a szó szoros értelmében.
KOFFING
-------------------------------------
Kép
PlayBack
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2006.05.15. 07:19

Hozzászólás Szerző: PlayBack »

Üdv! Ez egy kicsit nagyon elfogult nyilatkozat.... A tekken karakterei minden téren élethűbbek a DOA-s karikhoz képest. Aki kételkedik lapozoon fel egy anatonómiai atlaszt.. arányok fej, mell méret stb

+ rendes felismerhető harcművészeti stílusokkal bírnak a karakterek.
De ha nagy mellű bikinis csajokkal akarok verekedni esetleg röpizni akkor persze doázok én is :P a DoA is nagyon jó a műfajban de ízlések és pofonok szal ha az igazihoz minél hasonlóbb harcművészeti stílusokat felvonultató játékkal akarok játszani ami az élethűt is megközelíti akkor tekken......

a DoA-ról nekem nagy cicik hosszú lábak jutnak először az eszembe és a grafika is szép :P de ennyi
phr0zen

Hozzászólás Szerző: phr0zen »

PlayBack írta:Üdv! Ez egy kicsit nagyon elfogult nyilatkozat.... A tekken karakterei minden téren élethűbbek a DOA-s karikhoz képest.
Ez vita tárgyát képezhetné, csakhogy szó sem volt ilyesmiről. :dirr: Budzoli csupán annyit mondott, hogy a Tekken karik lényegesen szögletesebbek, mint a DoA-osok, ami tény.
Avatar
Ssj2Viko
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.05.28. 09:26
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Hozzászólás Szerző: Ssj2Viko »

Budzoli: Bocsi, valóban máshogy értelmeztem a hozzászólásod.

Teljesen helytálló amit PlayBack írt.

Szerintem a Tekken legnagyobb erőssége az hogy a harcművészeti stílusokat
a lehető legprecízebben vitték át egy verekedős játékba.Ha valaki megnézi a stáblistát akkor láthatja hogy milyen harcművészeket, csapatokat(pl wushu csapat) kértek fel a lemodellezéshez,hogy minél mínőségibb legyen az egész.
Én meglepődtem pl a Xiaoyu -nál hogy Ba Gua kung fu technikát is használ ami nem éppen közismert stílus.
De Lei északi kung fu stílusát az 5 állat formával is nagyon jól átvitték.(Ha jól tudom Jackie Chan-ről modellezték le a mozgások nagy részét)
Vagy ott van a Beak-Hwoarang páros ahol ugyan mindkettő Teak won do-s de azt másképp,más stílusban használják.
Feng Wei masszív déli kung fu stílusa...és még sorolhatnám.
És nem azon van a hangsúly hogy hány féle stílust tettek bele, hanem hogy ezeket mennyire jó minőségben, hatalmas mozgás szabadsággal.

Ok a DOA-nak is van néhány ritkaságba menő stílusa(pl a Kígyó stílus -na persze azt egy csaj csinálja :?) de Tekkenbe jobban ki van dolgozva.

A counter-ekröl annyit hogy ez a Tekkenben is jól használható csak hát meg kell tanulni :wink:

A grafikáról annyit hogy én egyszer sem éreztem hogy a Tekken 5 szereplői kockák lennének. Szerintem lenyűgöző grafikája van. A Doa-nak szintén.
Amúgy egy verekedös játéknak a legfontosabb eleme nem a grafika,hanem maga a harci rendszer és a Tekken rendszere sokkal meggyőzőbb mint a DOA-é.

Ha gondoljátok maradthatunk abban hogy a PS2-ön a Tekken és XBoxon a DOA a legjobb verekedös játék :wink:

De felölem vitázhatunk tovább. Én benne vagyok :-P , mivel továbbra is állítom hogy a Tekken a legjobb a műfajban.
Kép

Jackie Chan 4ever :D
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

Hosszú ideje nem írtam ide, de ha tekken, akkor must :) Véleményem szerint a tekken a kidolgozottabb combo rendszer ill. a combozást lehetővé tevő egyedi gravitáció miatt jobb. Tény DOAban is vannak combok, de hát hogyismondjam... közel nem lehet annyit variálni mint tekkenben. Ha meg grafika kell, nézz meg egy filmet:P
U.i.:nézzetek pár Mashter & Boskon, KYSG, maddogjin combo videt és érteni fogjátok miről beszélek :)
phr0zen

Hozzászólás Szerző: phr0zen »

Mivel még nem ment el flame irányba ez az egész, ezért kifejtem én is az érveimet. Hülyeség a DoA-val kapcsolatban realitásról beszélni, a 4 egyik introjában Jann Lee mindenfajta komolyabb gond nélkül agyoncsap egy T-rex-et. :dirr: Nincs is ilyesfajta célja azonban a játéknak, a DoA egy olyan harci rendszert nyújt, amit nagyon egyszerű megtanulni, de pl. a counterek és egyebek miatt mégis baromi sok lehetőség rejlik benne. Biztos vagyok benne, hogy egy Tekken-ben "skillesebb" játékosokat lehet találni, de azt én már nem tartom túlzottan nagy mókának, hogy a mellékhelységen is a 10 hitses kombókat magolom. Az pedig, hogy a Tekkenes modellek szögletesebbek, egy tény volt, nem a rosszindulatom. Legutolsósorban pedig a DoA-ban hatalmas, gyönyörű, rengeteg szintet magukba foglaló pályák vannak, a Tekkennél pedig az 5. részben is visszatértek a PSX-et idéző, kifeszített, 2D-s renderelt háttér megoldáshoz.
Hoc írta:Ha meg grafika kell, nézz meg egy filmet:P
Ha harcművészeteket akarsz, nézzél K1-et. :dirr:
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

Hát.. nekem spec megállt az élet a Dreamcast-es Soul Calibur-nál.. Habár nem mert XBox-on a Mortal Kombat Deadly Alliance is ott volt :) a Doa uncsi.. már unalmamban végignyomtam very hard-on is a DoA Ultimate-et hogy meglegyen xy karakternek a 16.ruhája, de kb ennyi.. Ja még PlayStation-re a Bloody Roar 2 is jó volt, jó gyors, tisztára olyan volt mint valami megvalósolt anime bunyó (Long The Tiger-nek mekkora kombo-i vannak.. vagy a jenny-nek.. hihetetlen támadás extra effekt parádé.. de aztán a 3-at jól elszurták.)
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
Ssj2Viko
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.05.28. 09:26
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Hozzászólás Szerző: Ssj2Viko »

phr0zen írta:Ha harcművészeteket akarsz, nézzél K1-et. :dirr:
De valaki nem csak nézni akarja hanem esetleg irányítani az olyan harcosokat, mert ugye ez a verekedős játékok lényege.

Lehet a DOA-nak csillogó,villogó grafikája de a készítők úgy látszik ezzel inkább ellensúlyozni akartak néhány lényeges dolgot, amik nem annyira jól sikerültek.
phr0zen írta:Biztos vagyok benne, hogy egy Tekken-ben "skillesebb" játékosokat lehet találni, de azt én már nem tartom túlzottan nagy mókának, hogy a mellékhelységen is a 10 hitses kombókat magolom.
A tekken egyik feelingje pedig pont az hogy valaki számára van egy szimpatikus szereplő és practise módban eltölt 1-2 órát hogy megismerje a karakter mozgásait majd utánna izgatottan megy kipróbálni a tudását a különféle módokba és a rengeteg játék során lecsiszólódik a játékos technikája és kialakul a saját stílusa ahogy azt a szereplöt használja. Mivel annyi mozgása van egy karakternek hogy azt mindenki szinte máshogy használja. A 10 es kombókról azt tudom mondani hogy azok a mozdulatok a karakter alaptechnikáiból adódnak össze.Szal ha valaki ismeri az adott karkter mozdulatait akkor a 10-es is könnyebben megy.

Egy verekedös játéknak a lényege mint mondtam a harci rendszer, a rengeteg mozdulat, combok amik logikusan épülnek egymásra. És ebben mindig a Tekken volt a legjobb és ezt mindig kíváló grafikával hozta.

Amúgy a grafika kérdés már inkább a PS2 vs XBox téma lenne...
Kép

Jackie Chan 4ever :D
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

Az én kis magán toplistám.
1, Soul Calibur (Dreamcast)
2, Tekken 3 (PlayStation) és Tekken Tag Tournament (PlayStation-2) holtversenyben.. a 4 nagyon nem volt good.
3, Mortal Kombat: Deadly Alliance /a Deceptions-t még nem igen játszottam/
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Válasz küldése